Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tyukanyó55 # 2013.05.18. 12:50

I. fokon tavaly áprilisban visszavettek 40-re, és megvonták az özvegyimet is! Ezért fellebbeztem, és októberben hívtak vissza II. fokra.
Annak az eredményét harcoltam idáig, de megérte.
Ezek szerint vannak még csodák, mert az I. és II. fokom is ugyanott volt, tehát felülbírálták egymást !!
Hál istennek!

doli # 2013.05.18. 12:29

tyukanyó55 ! Az I fokú határozat milyen volt?

tyukanyó55 # 2013.05.17. 15:05

Na kiveszekedtem magam , hónapok óta kértem a II. fokú felülvizsgálatom iratait , és tegnap végre megkaptam.
De csak az orvosi részét, a határozatot még mindig nem !
De azért örömteli része is van a levélnek: - 50-50 %-ot kaptam !
Következő felülvizsgálatom 2016. novemberében esedékes! Hát ezt kissé furcsállottam, hiszen akkor már majdnem 62 éves leszek ! De nagyon nem problémázok rajta, az a lényeg, hogy továbbra is kapom a rokk. ellátást, meg az özvegyit is.
Legalábbis idáig folyósították - határozat nélkül is - október óta.

Merem remélni, hogy másoknak is lesz ereje, kitartása harcolni az igazáért, és sikeresek lesznek - ha csak egy időre is, úgy mint én is !

Jó egészséget mindenkinek itt a fórumon!

klarissa # 2013.05.17. 12:42

Kompenzációt csak az egészségügyben dolgozók kapnak, maximum a nyugdíjukkal megegyezőt - de abból ha jól tudom, 34,5%-os adót vonnak. Tehát a nyugdíj mellett dolgozó felülvizsgáló orvosokat is érinti.

Ha kimondják, hogy a nyugdíj szerzett jog, talán van némi remény arra, hogy egy kis elmozdulás lesz a mi ügyünkben is.

doli # 2013.05.17. 12:30

Az is.

klarissa # 2013.05.17. 12:08

Hírstart: Elvonhatja az állam a nyugdíjunkat, de nem így

A cikk annak kapcsán született, hogy a közszolgálatban dolgozó nyugdíjasok nyugdíját munkavégzésük idejére felfüggesztik. (Helyette kompenzációt kapnak - de az adózik!)

Az ombudsman szerint a nyugdíj szerzett jog! A rokkantnyugdíj nem???

Debra01 # 2013.05.16. 21:04

Nincs ebben semmi megdöbbentő. Tudjuk. Ami megdöbbent, hogy senki nem merte eddig kimondani!
Sajnos, ezzel sem vagyunk sokkal előrébb. :(

segal001 # 2013.05.16. 19:50

Pest Megyei Hírhatár
Meg fognak lepődni azon az eddig soha, sehol nem látott patológiai elemzésen, amivel azok szembesülnek, akik végigolvassák az alábbiakat. Bár hirtelen és egy csapásra kelt, mégis: egyértelműen egyedülálló...
Megdöbbentő: Orbán Viktor és a Fidesz vezetőinek patológiájából
www.alsoorsi-hirhatar.hu

segal001 # 2013.05.16. 19:47

Megdöbbentő: Orbán Viktor és a Fidesz vezetőinek patológiájából

WWallace # 2013.05.15. 19:22

Igen valóban nem mindenki kérheti azokat, amiket felsoroltam, de pont azért mert nincs is értelme. A 2011.12.31-ig korhatárukat betöltőket eleve öregségi nyugdíjba sorolták át 2012.01.01-jétől. Az öregségi nyugdíjként azonos összegben való továbbfolyósítást - épp az ellátottak érdekében - nincs értelme biztosítani a volt rszj-sek, illetve átmeneti járadékosok számára, mivel az előbbi fix összegben lett megállapítva (nem a nyugdíjszámítás szabályai szerint), utóbbi pedig bár a nyugdíjszabályok szerint került megállapításra, azonban annak 75%-os összegében. Viszont ugye ők majd igénybejelentéssel fognak élni a nyugdíjbiztosítási igazgatóságoknál (nem a Nyufignál!), amint elérek a nyugdíjkorhatárt, és ekkor állapítják meg nekik az öregségi nyugdíjat.

huta # 2013.05.15. 18:43

WWallace, kati.n:

Nem minden rokkantsági ellátott kérhet nyugdíjat. Ezért másoltam be.

gerhelba # 2013.05.15. 17:05

h.anyu!
Mind ezt hány évesen csinálják veled?

Gizó # 2013.05.15. 15:27

h.anyu, én is kitartást kívánok neked. Velem is történt már ilyen, hogy kihagytak betegségeket, leleteket - és ezért rehabilitációs járadékot kaptam akkor. Sajnos, nem fellebbeztem, mert azt mondták, a pénzem marad, ne aggódjak. Csak most derült ki, hogy mégis nagyon kiszúrtak velem, mert most hiába kaptam meg a C2-es rokk.ellátást, már csak új belépőnek számítok s elveszett az éveim (30 év + 3 év rehab járadék - tudjátok, ez is beszámít a nyugdíjba - legalábbis ezt mondták akkor) alapján megállapított nyugdíj összeg.

Gizó # 2013.05.15. 15:20

dolna57 köszönöm a válaszod. Hát, ez elég szomorú az esetünkben... és aki 1955. jan.1-e után született annak már soha többé nem számolják ki a munkában töltött évei alapján az öregségi nyugdíját? Marad ez a "megfelezett" semmi? Szégyen, amit művelnek a kiszolgáltatott emberekkel! :(

muci58 # 2013.05.15. 14:10

h.anyu! Nagyon sok erőt,egészséget, kitartást kívánok szívből, ehhez a tortúrához...!! Nem lesz könnyű végigcsinálni, de biztos sikerülni fog!!

h.anyu # 2013.05.15. 13:34

Sziasztok na voltunk bent a Nyugdijintézetbe az hölgy egyből azt kérdezte hogy meg írtuk e a felebezést ,hát nem mert idáig ha volt valami problémánk adtak forma nyomtatványt ,most már tudjuk hogy sima levelet kell írni hogy szeretnéd megfellebbezni meg csináltuk helyben ,megkérdeztük hogy addig mi lesz ellátásommal tb ...stb hát azt nem tudják de hónapokat kell várni a következő vizsgálatra menjek az önkormányzathoz ,na elmentünk oda is ott azt mondták menjek a munkanélküli hivatalhoz na oda holnap megyek, na onnan hová fognak küldeni miből számol nekem munkanélkülit 2001 óta nem dolgozok az egy dolog hogy van 26 évem na meg hová közvetítenek ki még az egészségeseknek sincs munkája kivállalja a felelősséget értem ......ja azt azért leírom hogy oda írtuk hogy miről nem kaptam százalékot ,megkérdezte hogy friss lelet mondtam hogy nem ez már akkor is meg volt meg már több mint 5 éve kezelnek azzal a betegséggel is ,úgy folyamatos leleteim vannak ,csak lesett és nem szolt semmit ,hát nem tudom mi lesz velem így na szép délutánt mindenkinek

Debra01 # 2013.05.15. 13:07

Tulcsi!
Vagyunk egy páran reginák. De senki nem vezet senkit. Nálunk demokrácia van. Kérünk, és köszönünk!
Megkérdezzük egymástól, hogy segíthetünke?

Legalább merd kimondani, hogy szar!
Mert a sok álhírrel nyakig fogtok ülni benne, ami nagyon sajnálatos.

belerokkant # 2013.05.15. 13:05

Tulcsi-19. aloas taffyka bukta van megint

mackomisi # 2013.05.15. 12:17

Újabb rokkantügy Strasbourgban:
http://www.hirhatar.hu/…trasbourgban

Tulcsi 19 # 2013.05.15. 09:06

tiszavirág69
Te Regina.h vagy!?

tiszavirág69 # 2013.05.15. 08:36

Tulcsi 19!
Remélem Te mész tagnak :)!

Tulcsi 19 # 2013.05.15. 07:14

Regina.h
Mit kritizálsz nem vettek be az érdekvédők vezetőnek?
Téged fizet valaki,hogy ahová beteszed az arcodat
csak kevered a kakit.

Regina.h # 2013.05.15. 05:33
Poruljárt_Attila # 2013.05.15. 05:27

muci58!
ez így napjainkban igen gáz ... hát ott van nekik a számítógépen minden létező ambuláns dolog, kórház, de még a kiváltott receptek is. És mégis a pár oda dugott papírból szemezgetnek? szinte hihetetlen már.

kati.n # 2013.05.14. 21:03

Kedves WWallace!
A bemásolt cikk a rokkantsági ellátásban részesülőkről szól, tehát ők kérhetik, hogy ellátásuk a nyugdíjkorhatár betöltésekor változatlan összegben öregségi nyugdíjként kerüljön továbbfolyósításra. Esetleg van infód arról, hogy mi a helyzet azokkal a rehabilitációs ellátást kapókkal, aki korábban rokkantnyugdíjasok voltak? Ha újra fogják kiszámolni a nyugdíjukat az új szabályok szerint, az sokkal kevesebb lesz, mintha a rehab. ellátás összege "menne át" az öregségi nyugdíjba. Feltéve, hogy azt kapják a nyugdíjkorhatár eléréséig, és nem dobják őket ki, vagy minősítik vissza. Én kiszámoltam a 2013-as nyugdíjkalkulátor alapján és már most közel 25%-kal kevesebb lenne az öregségi nyugdíjam, mint a mostani rehab. ellátásom. Az induló nyugdíjakat ugyanis folyamatosan csökkentik az előző évekhez képest, így tartva valamiképpen egyensúlyban a nyugdíjkasszát.