Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


WWallace # 2013.07.23. 16:24

Igazgatási szünet van, de ez csak nagyon kevés helyen jelenti azt, hogy teljesen bezár a hatóság.

muci58 # 2013.07.23. 13:06

R tom! Békésben nem szúnetel!

r tom # 2013.07.23. 11:38

Tudja-e valaki:valóban szünetel a felülvizsgálat augusztus 20.-áig?

ugribugri # 2013.07.22. 13:58

megjöttek a hatalmas nyőgdij szerű juttatások,kifizették a presztízses közmunkabért,felvettük a szop segélyt és most mindenki élvezi a megérdemelt semmittevést valamelyik tengerparton. /echo tv..:)..... ja az infót tegnapelőtt láttam egy cinágyképviselőt beszélni hogy menyivel jobban élnek mostanában a cigányok.....

muci58 # 2013.07.22. 08:19

Hol van a nép? Nekem2napja semmi nem jön, sőt ez a 3.ik nap!

BLMM # 2013.07.20. 08:07

jocó4704

menj erre a fórumra katt a linkre és a BJ szakértő mindent elmond neked !!!!!!! nagyon szuper és érthető!

itt a link:
http://forum.index.hu/…/showArticle?…

aperten # 2013.07.18. 21:43

Légyszi' írd le, kinek küldjem azt a jogfenntartó nyilatkozatot?

A területileg illetékes kományhivatal nyugdíjbiztosítási igazgatóságára.


# aperten

WWallace # 2013.07.18. 16:25

Joco4704,

ez attól függ, hogy rehabilitációs ellátást vagy rokkantsági ellátást állapítanak meg a soros felülvizsgálaton. Az első esetben a közfoglalkoztatási bér a kiindulási alap, a második esetben a korábbi ellátás.

joco4704 # 2013.07.18. 12:58

Mi alapján számolják ki a rokkant ellátást, annak aki pl.8 éve rokkant 57 év alatti és részt kellett vennie a komplex felülvizsgálaton. Újra megállapítják az ellátást? Minimum bér, vagy előző évek (mely évek)átlaga? Eddig 66 e Ft-ot kapott.

ugribugri # 2013.07.17. 16:04

mikkamakka178

jó lenne hogyha felvilágosítanál mert nem tudom értelmezni, kire vagy kikre értetted az alábbi kijelentésed mivel lehet hogy agyilag gyenge vagyok ,homályosítsál fel nehogy már csak a kosz tapadjon rám...

"Ez jó, szegény élelmes csalók összefognak, őket az egész társadalom támogatja, a betegek meg pusztuljanak :D2"

r tom # 2013.07.17. 12:43

Szia aperten!
Légyszi' írd le, kinek küldjem azt a jogfenntartó nyilatkozatot?

mikkamakka178 # 2013.07.17. 11:09

Ez jó, szegény élelmes csalók összefognak, őket az egész társadalom támogatja, a betegek meg pusztuljanak :D

aperten # 2013.07.16. 15:00

Aki még nem volt a mengele-felülvizsgálaton, annak érdemes beadnia a jogfenntató nyilatkozatot.

http://ddrnyi.hu/…latkozat.doc


# aperten

aperten # 2013.07.16. 04:58
gerhelba # 2013.07.15. 19:11

Kedves Debra01!

Van a neten egy másik fórum-Leszázalékoltak fóruma-címmel,oda is felteheted a felhívásodat ,azt a fórumot is sokan látogatják.

Debra01 # 2013.07.15. 13:42

Kb. 2 hét áll a rendelkezésünkre összegyűjteni olyan eseteket,ahol a felülvizsgálatok eredménye nagyban eltért az előző besorolástól,amiből az illető rokkantnak hátránya származott. Olyanokat,ahol fellebbezésre került sor,vagy ahol egyértelműen munkaképtelent rehabilitáltak.Kellenének olyan esetek,amikor a rehabilitáltnak ítélt rokkantat egyértelműen az állapotát hátrányosan befolyásoló munkára küldtek,stb.
Egyenlőre nem kell név,meg ilyesmi,de a későbbiekben lehet,hogy vállalnia kell az illetőnek.
Kérlek benneteket,keressetek az ismerőseitek között ilyeneket,vegyétek rá őket,hogy az esetüket felhasználhassuk

Csak önkéntes közlést kérünk. A nevek, és adatok nem kellenek...

WWallace # 2013.07.14. 11:43

Majmi,

mi volt az elutasítás indoka? Egészségi állapot vagy egyéb jogi feltétel volt a bibi?

Debra01 # 2013.07.14. 10:39

Úgy vélem mániás depressziós. Az viszont nem gyógyítható. Fellebbezni. Bíróságra menni...

WWallace # 2013.07.13. 09:19

Fellebbezni biztosan lehet az elsőfokú elutasítás ellen. Lehet az RSZSZ ügyintézője úgy értette, hogy nem érdemes; de hogy tényleg nem érdemes-e, erre csak az összes körülmény, adat ismeretében tudnék válaszolni. Aktív korúak ellátást pedig az önkormányzattól kérhet.

majmi # 2013.07.12. 19:06

Kedves Fórumozók!
Tud valaki tanácsot adni, hogy én is adhassak......
Adva van egy nagyon jól képzett diplomás ember. Az élete elakadt.Pszychológiai beteg és ápolt lett. Kb 5-6 hónapig jó neki egy gyógyszer-beállitás, aztán ismét
kórház. Munkája, családja megszűnt.Egy hétvégi házban él nulla azaz nulla jövedelemből. A nyug.díjas szülők időnként valami kevéske pénzt juttatnak neki.A körház segítségével egy rehab. eljárás indult.A " vizsgálat "után 5 oldalas elutasítást kapott. Most ismét kórházban van. Azt mondták neki / én nem olvastam az 5 oldal tömény elutasítást/ nem fellebbezhet, nem jár neki semmi. Ez májusban volt. Azóta sem néz rá sem családsegítő, sem szoc. munkás, senki... Mit lehet tenni? Honnan, hol lehet segélyt, ellátást kapni? A szülők nem mernek kérdezni semmit, mert az amúgy is kényes kapcsolatban a pénz mindig vitaalap. Az ő nyugdíjuk is véges. Ki mit tehet ? Beteg mert kórházban van, de nem beteg a rehab. szerint......

BLMM # 2013.07.12. 16:04

NRSZH orvosáról csak jót tudok mondani, emberséges előzékeny és tisztában van azzal , hogy ki és milyen beteg.Papirok fontosak és az ottani állapot.Én most kaptam meg a határozatot uj belépőként E kategória 75% károsodás sajnos :((

mikkamakka178 # 2013.07.11. 16:22

Van, akinek csak jogában áll akár évekre visszamenőleg is a korábbi döntés módosítására, akkor nekünk miért nem lehetséges? Harmadfokon sem lehet hasonló döntést? Hisz még most sem vagyok teljesen önellátó. A leleteken pedig hónapról-hónapra vezeti a neurológus a státuszomat, nyilvánvaló, hogy 2009-2010-ben sem voltam önellátó. Többek közt a Kurtzke skála pontszáma is ott van a leleteken.

http://www.kisalfold.hu/…tra/2291814/

mikkamakka178 # 2013.07.11. 09:08

A NYUFIG alkalmazottja igazándiból anyunak hazudott pár éve. Akkor 57 éves volt, és már több, mint 10 éve rokkant nyugdíjas. 2008-ban kapott egy papírt, hogy az ORSZI-nak sok a dolga, így nem érnek rá a soros felülvizsgálatra behívni, leletek nélkül ex has módon a 3 évvel korábbi leletei alapján 54% egészségkárosodást véleményeztek 1 évre. 2009-ben behívták, akkor rosszabb állapotban 52%-ot véleményeztek, és az orvosszakértő közölte, hogy mindenkit kötelező rehabiltációs járadékra vennie. Én olvastam a minisztérium honlapján, hogy aki 10 éven belül eléri a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt, az ilyen esetben, ha az orvosszakértő rehabilitálhatónak találja is, kérheti a rokkant nyugdíjat, és kérésére azt kell, hogy megállapítsanak neki. Azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ez nem fellebbezés, egész egyszerűen a nyugdíjfolyósítónál kell kérje. Szegénykém nem írásban kérte, hanem személyesen ment be. És az alkalmazottak azt mondták, hogy analfabéta idióták vagyunk, ez nem hogy akkor ősszel lépett életbe, hanem éppen, hogy hónapokkal korábban lett eltörölve, csak mi nem beszélni magyar, és nem értjük ezt. Írtam a minisztériumnak, kiderült, igenis igazunk van. Bár ők tavasszal válaszoltak a levelemre. Budapesten a nyugdíjbiztosító igazgatóságán azt válaszolták, miután panaszoltam, hogyan jártunk, hogy ha megadjuk az alkalmazott nevét, akkor utánanéznek, és esetleg figyelmeztetést kap. Miután megnyugtattak, nem csak bennünket, hanem sok ezer más rehab. járadékost is, hogy ez mindenben megegyezik a rokkant nyugdíjjal, így miután már hónapok óta jogerőre emelkedett, hagytuk a fenébe. Munkaügyi központ is megnyugtatott, hogy bár ilyen állapotban nem tudnak mit kezdeni velem, mert megváltozott munkaképességűeknek csak 8 órás takarítónő, mosónő, árufeltöltő, vagy gyártósori 12 órás állómunkát tudnak felajánlani, nem jelentkezhetünk képzésekre, mert nincs támogatás, csak egészséges munkanélkülieknek, akiknek nincs kedvük a felajánlott állásokat elfogadni, így ha lejár a folyósítás időtartama, és nem gyógyulnék meg valami csoda folytán, ők még időben indítják a folyamatot, hogy felülvizsgálatra be legyek hívva. Ehhez képest, most, miután 4 éve "rokkant" vagyok, most mégis új bejelentő lettem, anyunak csak 8000 ft-tal lett kevesebb a nyugdíja, de nekünk ez is nagy érvágás, nekem viszont 20 000 ft-tal. Ez egyenlő a mélyszegénység felé való csúszdázással. Miután sclerosis multiplexes betegek a minisztérium szerint sem jogosultak fogyatékossági támogatásra, marad a szobafogság. Az orvosszakértő azt véleményezte, hogy majd ha javulok annyit, hogy kerekes székkel bírjak közlekedni, akkor majd fogyatékos leszek, amíg ettől rosszabb állapotban vagyok, addig nem lehetek fogyatékos. Holott a jogszabályban az is szerepel, hogy aki állapotánál fogva nem képes a felsorolt segédeszközök használatára, és állapota eredményesen nem befolyásolható velük, az megkaphatja, de ezt a részt negligálják folyamatosan. Önellátó képességet meg sosem vizsgálják. Ezért van az, hogy akinek térdműtét után felírták a mankót 1-3 hónapra, az fogyatékos lehet hátralévő életére, aki nem tud mankóval közlekedni, az nem. 4 év alatt azért mondhatni sokat javultam, hisz most már újra tudok írni, és evőeszközt is tudok már használni, már fésülködni is tudok. Sőt, többnyire már önállóan tisztálkodok, igaz, kisebb-nagyobb zúzódásokkal, meg sebekkel. És most már pihenéssel 500 métert meg tudok tenni. Ez az új igénybejelentő dolog mindenképp kiveri a biztosítékot. Hisz az egészségkárosodás kezdetét 2007 decemberétől állapították meg, a jogosultsági feltételek 2010 februárjától álltak fenn, bár akkor is a folyósítást 1 hónap csúszással kezdték, mondván, akkor érkezett be minden papír, akkor lett iktatva a levelem. Másoknak hónapokra visszamenőleg folyósítanak, ha az van megállapítva időpontként. Akinek nincs pénze, azt jól átverik. Érdekes mód egyébként a 2009-es felülvizsgálatom, ami a papírok szerint komplex felülvizsgálat volt, a valóságban nem igazán, olyan furcsaságokat tartalmazott, mint közlekedési nehézségek megoldása, mint rehabilitációs terv, de erre nem volt jogom, illetve, a minisztérium szakmai protokolljával foglaltakkal ellenkezően hőterheléssel járó munkát végezhetek. FEOR kódként a diétás nővér munkakört jelölte meg a nem látott foglalkoztatási szakértő, amihez főiskolai végzettség szükséges, ami ennyi idő alatt még egészségesnek is kizárt dolog, hát még annak, aki nem tud közlekedni. Egy vicc az egész. Most ugyan nagyjából betartották a 7/2012. (II. 14.) NEFMI rendeletet a komplex minősítésre vonatkozó részletes szabályokról, de 2009-ben ennek az elődjét, az akkor érvényes szabályokat megközelítőleg sem. Jut eszembe, az orvosszakértői épülete nem akadálymentes, nekik nem kéne akadálymentesíteni? Még ha mentő be is visz, a wc használhatatlan még az én számomra is, aki nem vagyok mozgáskorlátozott hivatalosan.

WWallace # 2013.07.10. 20:34

Azt meg végképp nem értem, hogy a Nyufiggal mi a problémád. Ők csak folyósítják az ellátást, amit az rszsz megállapított. miről hazudtak?

WWallace # 2013.07.10. 20:33

Én még valahol egyet is értenék veled; de azt áruld már el, szerepel a határozatodban olyan rész, ami nem a hatályos jogszabályoknak megfelelő?