Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


hunyor # 2013.12.19. 19:38

Tiszteletem!
A volt rehabilitációs járadék bruttó vagy nettó (nyugdíjjárulékkal csökkentett) összege a számítás alapja?

nico56 # 2013.12.19. 13:44

Figyelmetekbe ajánlom!

"Kihirdették: Mmtv (2011. évi CXCI.tv.) megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló módosítást

Hatályos: 2014. január 1.
Magyar Közlöny 213. sz. (2013. 12.18.)

Bővebb tájékoztatás 4) pont az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…
Ha bárkinek kérdése van, email is megkereshet..."

év57 # 2013.12.19. 08:01

http://www.kozlonyok.hu/…/MK13213.pdf

Rehabilitációs Járadékosok figyelmébe!

év57 # 2013.12.16. 12:57

„(5) Ha a 2011 . december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014.
január 1-iét követően megváltozott munkaképességű személyek ellátása kerül megállapításra, az
ellátás összegének meghatározása során, ha az számára kedvezőbb,havi átlagjövedelemként a
megszűnést megelőző hónapra járórehabilitációs járadék összegének-140 százalékát kell
figyelembe venni.

(6) Ha a 2011 . december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014.
január Hét megelőzően megváltozott munkaképességű személyek ellátása került megállapításra, a
rehabilitációs hatóság az ellátásősszegét, ha az számára kedvezőbb,az (5) bekezdésben foglaltak
fi elembevételével 2014 . má'us 31-éi — 2014. 'anuár 1- ére visszamenő hatáll al — hivatalból
módosítsa.'„

h.annamari # 2013.12.16. 11:18

A rehabilitációs ellátást a 2012-es minimálbér 50%-ából számolják 2013-ban.Vajon miért?
Kereset túllépés miatt megvonták a "III.csoportos rokkant nyugdíjamat". A komplex felülvizsgálat után októberben beadtam az igényemet, az idén januárban kaptam rá választ, 46500.-Ft-ot folyósítanak bruttóban.
A felülvizsgálaton a munkaügyi szakértő a munkabérem 45%-át állapította meg. Akkor most nekem mennyi rehabilitációs ellátás járna?
Köszönöm, hogy elolvassátok, és válaszoltok.

Dánesz # 2013.12.14. 17:04

Üdv!

PAPI57

Én Rehab járadékos vagyok 2014 06 hó ig jövö év január elsejétöl mi fog változni?Én nem hallottam semmit.Köszi Csaba

papi57 # 2013.12.13. 16:27

T. fórumozók
Az ország gyűlés tegnap elfogadta : a volt Rehab járulékosak annak letelte után rokkant járulékosak lettek.Többet kapnak jan 1-től mint most.Pontosan a volt Rehab járulékuk 140%-á nak a 60% át
Így már jobb de nem az igazi


rehab

zsozka # 2013.12.12. 13:56

Segítséget szeretnék kérni.Azt hallottam,hogy az ügyfélkapun meg lehetne nézni az orvosi felülvizsgálat eredményét.Határozatot nem kaptam még,de az ügyfélkapun sem sikerül megnézni.Ha esetleg valaki segítene megköszönöm!
Másik kérdésem az lenne,hogy az orvosi felülvizsgálat után volt akit egy másik irodába is behívták és munkával kapcsolatos nyomtatványokat kellett kitöltenie.Engem nem küldtek át és nem tudom,hogy ennek örülnöm kellene,vagy semmit nem jelent.
Köszönöm.

luck-666 # 2013.12.11. 10:59

groszfater@gmail.com

Nem tudom mások helyett értelmezni a szöveget,én értem,te meg mást gondolsz, én megkaptam a támogatást a hónap elején pontosan amikor szoktam!
Ezzel én ezt be is fejeztem

ZÖLDJANIKA # 2013.12.11. 08:45

T.Fórumozók!
Összegyüjtöttem kis lóvét, elmentem Hévízre, a Szent András Kórházba 1 hétre, fizetősre, de a kezelések OEP támogatottak voltak. A körzeti orvosom nem adott költségtérítéses , tehát utazási utalványt kocsira, mert nem jár(csak a szám)mert privát megyek. Igaz, jól járt el? köszönöm

ZÖLDJANIKA # 2013.12.11. 07:52

T. Fórumozók!
Kérdésem, hogy van olyan illető, mint én, hogy 61 évesen behívtak orvosira?Miért nem hagynak nyugton? Még felháborodva kérdezte a nagytudású orvos, friss orvosi papírokat miért nem vittem? Azért vazeg,mert teljesen meggyógyultam!!! Mit gondol a nagytudású, egészségünk csak javul-javul!
Rokk. ellátásban vagyok, visszavehetik a lóvét?
Köszönöm

ZÖLDJANIKA # 2013.12.11. 07:52

T. Fórumozók!
Kérdésem, hogy van olyan illető, mint én, hogy 61 évesen behívtak orvosira?Miért nem hagynak nyugton? Még felháborodva kérdezte a nagytudású orvos, friss orvosi papírokat miért nem vittem? Azért vazeg,mert teljesen meggyógyultam!!! Mit gondol a nagytudású, egészségünk csak javul-javul!
Rokk. ellátásban vagyok, visszavehetik a lóvét?
Köszönöm

groszfater@gmail.com # 2013.12.11. 05:35

"A Magyar Államkincstár a büntetőeljárás hatására felfüggesztette a fogyatékossági támogatások folyósítását.

Ebből a mondatból ugyan nem derül ki , hogy az egész országban vagy csak Csongrád megyébe, esetleg Hódmezővásárhelyen függesztették fel a folyósítást,
te viszont blöffölsz.

luck-666 # 2013.12.10. 19:31

bocs csak 49,de tök mindegy,csaltak,lebuktak

"Fogyatékossági támogatással több mint egy évtizeden át visszaélő hódmezővásárhelyi orvosok és pácienseik, összesen 51 ember ellen emelt vádat az ügyészség"

groszfater@gmail.com # 2013.12.10. 15:58

ebből hogy-jött ki az 51 ?

luck-666 # 2013.12.10. 15:49

a cikkből

"A Magyar Államkincstár a büntetőeljárás hatására felfüggesztette a fogyatékossági támogatások folyósítását. A vádlottak az állami költségvetésnek mintegy 100 millió forint kárt okoztak – közölte az ügyész. A Szegedi Járási Ügyészség az orvosokat nagyobb vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás bűntettével, míg a támogatásban részesülőket költségvetési csalás bűntettével vádolja."

groszfater@gmail.com # 2013.12.10. 11:12

ezt az infó honnan származik ?

luck-666 # 2013.12.10. 10:10

annak az 51 embernek nem jár

groszfater@gmail.com # 2013.12.10. 08:14

http://index.hu/…sagi_segely/
Tud valaki erről többet, az egész országban szünetel
a folyósítás ?

Paulus # 2013.12.10. 03:52

WWallace

Köszönöm a segítségedet.
Akkor ez laikus módon azt jelenti, hogy:
édesanyám december hónapra járó rokkant nyugdiját fel vehetem teljes egészében az egész hónapit?
Ha kihozza a postás a visszamenőleges nyugdiját akkor azt is felvehetem teljesen jogszerűen?
Édesanyám elvált volt és én laktam itthol vele meg az élettársa, tehát ha jól értem akkor fel lehet venni a pénzt mindenféle törvénysértés nélkül?

WWallace # 2013.12.09. 18:24

Paulus,

A 2011. évi CXCI. törvény 20/A. §-a szerint:

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásában részesülő halála esetén a fel nem vett pénzbeli ellátást a vele közös háztartásban együtt élt házastárs, gyermek, unoka, szülő, nagyszülő és testvér egymást követő sorrendben, ezek hiányában az örökös veheti fel a halál napjától vagy a hagyatéki végzés jogerőssé válása napjától számított egy éven belül.

Ugyanezen törvény 13. § (1) bekezdése szerint pedig:

A rokkantsági ellátás az ellátott halála esetén a halál bekövetkezését követő hónap első napjától megszűnik.

Szóval a fentiek szerint a 2013.12.31. napjáig járó ellátást jogszerűen felveheted - akkor, ha a törvény által a rangsorban első helyen álló, közös háztartásban az elhunyttal együtt élő házastárs nincs.

h.annamari # 2013.12.09. 13:10

2002. augusztus 2-től voltam III. csoportba tartozó rokkantnyugdíjas, mellette dolgozom. 2012. márciusban keresettúllépés miatt megvonták a nyugdíjamat.
2012. áprilisban voltam a komplex felülvizsgálaton, saját kérésre. Rehabilitációs ellátást állapítottak meg részemre, C1 kategóriás besorolásra. 2012. októberben igényeltem az ellátást, visszajelzést 2013. január 25-én kaptam. 2013. február 9-től vagyok rehabilitációs ellátáson, melynek összege a 2012-es minimálbér 50%-a. (46500.-Ft) A felülvizsgálaton a munkaügyi szakértő az ellátás összegének az akkor érvényben lévő közfoglalkoztatási bér 80%-át közölte velem. Dolgoztam, a keresetem több volt a minimálbérnél is, így nem értem miért ezt folyósítják ?
(aki szociális járadékot kapott,28 ezer forintot, ugyanolyan C1-es kategóriába tartozik, mint én, jelenleg a közfoglalkoztatási bér 80%-át kapja !?)
Köszönöm, hogy végigolvassák a soraimat, és remélem, válaszolnak. Tisztelettel.

Paulus # 2013.12.08. 05:43

nico56

Köszönöm a részvétedet és a segítségedet.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.12.07. 10:59

Ilyenkor nem marad más, csak a kétségbeesés, talán a mellettünk/mögöttük álló sorstársak, és egy ösztönös tett, amivel tudjuk, semmit sem érünk el. De ha nem tennénk meg, talán bele is őrülnénk.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.12.07. 10:53

Amikor ott áll a megfoghatatlan rendszer velünk szemben, és mi nem tehetünk ellene semmit, amikor úgy tűnik, a jog, a törvények útvesztőiből nincs kiút, amikor egy rendelet tollvonással megfoszthat minket a létfenntartáshoz szükséges jövedelmünktől, mégsem számít bűncselekménynek, és nem is felel érte senki. Ilyenkor nem marad más, csak a kétségbeesés, talán a mellettünk/mögöttük álló sorstársak, és egy ösztönös tett, amivel tudjuk, semmit sem érünk el. De ha nem tennénk meg, talán bele is őrülnénk.