Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


labesco # 2014.06.20. 22:50

Bjszakértő!

Ön mindíg önzetlenül segít másoknak!!!
Ezért egy kicsit rosszul írtam azt,hogy ha kívánja akkor megküldöm a dokumentumokat.
NEM,igazából erre gondoltam ha ön fogadja(!) és válaszol akkor elküldöm a doksikat.
KÖSZÖNÖM!

labesco # 2014.06.20. 22:25

Tisztelt BJszakértő!

Én tisztelem,és becsülöm Önt és a szakértelmét!!!!!!
De Szó szerint ez áll a szakvéleményben,hogy: "Javasolt számára az egészségkárosodása szerinti fogyatékos-ügyi érdekvédelmi szervezettel a kapcsolatfelvétele"
Ha nem így lenne akkor nem érdeklődtem volna ezzel kapcsolatban.
Természetesen ha kívánja akkor megküldöm Önnek a dokumentációt,már csak azért is mert hátha talál benne olyan dolgot ami ha nem is jogsértő,de esetleg Számomra "kedvező".
Csak még szét kell válogatnom,mert a fénymásolatokkal együtt kb. 60-70 oldal amit most küldtek egyben a szakvéleményekkel.

BJúlia # 2014.06.20. 16:40

labesco
rehab gazd szakértőként nem csak tájékoztatok szakterületemen, felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás rehabilitáció témában, hanem fellebbezést, keresetet is írok önzetlenül szakmai gyakorlattal a tények ismeretében (határozat, szakvélemény emailomra itt találja szakmai weblapomon a kapcsolatnál http://www.versenykepesseg.eu/)

Hogy vegye fel az érdekvédelmi szervezetekkel a kapcsolatot, tuti nem ír a bizottsági szakvélemény, ilyet jogszabályilag nem tehet és gyakorlatomban ilyennel nem találkoztam. De erről is tájékoztatom, ez mit jelent email.
Leírom mi mit jelent, mit tehet, mit nem, hogyan, ha van jogalapja megírom Ön helyett, leírom az alternatívákat is, és az információk alapján Ön dönt, mit tesz vagy nem.

Ezt tudom tenni Önért is jó szívvel.

labesco # 2014.06.20. 13:29

Ja...azt is leírták,idézem : "Javasolt számára az egészségkárosodása szerinti fogyatékos-ügyi érdekvédelmi szervezettel a kapcsolatfelvétele"

De azt,hogy ez mit jelent fogalmam sincs. Valaki tudja esetleg? Ha igen akkor megköszönöm a felvilágosító tájékoztatást. :)

labesco # 2014.06.20. 13:27

Üdv.Mindenkinek!

DÖBBENET!!!!!

A múltkor megdicsért Zsazsu65,hogy milyen ügyi (de nem "fogyi") vagyok,mert eddig megnyertem a pereket.

Hát most nem...Igaz,hogy még ez nem ítélethirdetés "csak" az orvosi(?),szoc. és foglalkozási szakértő(?) beadványa amire 15 napon belül észrevétellel élhetek (fogok is).

Egyszerűen színház az egész!!!! Maradtam C1 kategóriában annak ellenére,hogy felemelték az ÖEK-emet 51-ról- 56%ra,(44% egészség). Tették mindezt úgy,hogy amit másodfokon megállapítottak %-okat különböző betegségekre abból szépen lecsipegettek szinte mindenből 5-6 de van amiből 10%-ot.
Akkor most,hogyan is van ez???? Ráadásul van amit itt sem vettek figyelembe,pl. Alvási apnoé,ami "csak" azzal jár,hogy alvás közben bármikor megfulladhatok......Illetve a gyakori ébredések miatt (egy éjszaka akár 20-25),állandóan kialvatlan/fáradt vagyok + nem veszi fel a szervezetem a kellő mennyiségű oxigént,tehát szinte állandóan fulladok.

Tették mindezt úgy,hogy leírták,hogy a bel.gyógy. (hasmenés,hányás) ,mozgásszervi,(3. gerincműtétemre várok,+nyitott gerinc+ csigolyák elcsúszva+isiász+izomsorvadás az egyik combomban) stb betegségeim végett (és akkor még hol van a többi....szív,tüdő,stb) az utazásom akadályokba ütközik.Van úgy,hogy anyámnak kell segítenie felöltöznöm és a tisztálkodásnál is,és van úgy,hogy csak könyökmankóval tudok közlekedni.
Ezt mind leírták,mégis szerintük tartós rehab. vagyok.
Nem fogom annyiban hagyni!!!!!!!! Még azt nem tudom,hogy hogyan tovább,DE TOVÁBB VISZEM AZ ÜGYEMET!!!!

Szalmakalap # 2014.06.20. 09:22

Kedves B.Júlia és a Többiek!

Nagyon köszönöm a segítséget és a tájékoztatást.

Minden jót kívánok Önöknek.

BJúlia # 2014.06.19. 19:09

Szalmakalap

Ha özvegyi ellátást folyósítanak Önnek novemberig, mert 50% egészségkárosodást állapítottak meg a felsorolt betegségekkel régebben, az nem jeelnti azt, hogy most, ha komplex felülvizsgálatra igényt nyújt be, akkor is ugyan ezt az állapotot fogja bizottság szakvéleményezni.
Ugyanis változott 2012. febr.14-én Valentin napon a komplex minősítésre vonatkozó jogszabály, amely szerint dolgozik bizottság (7/2012.Nefmi r.).
Mindenre van esély, arra is, hogy mivel komplex minősítésen munkaképességet vizsgálnak, amelybe nem csak az egészségi állapot számít, hanem szakmai munkaképesség, életkor, végzettség, képzettség, képezhetőség,...ezért nem éri el még az 50% egészségi állapotot vagy kevesebbet, és ha ezt november előtt szakvéleményezik, akkor megszüntetik ezen esetben az özvegyi ellátást is, hiszen megszűnik a jogosultsága emiatt.
DE esély van arra is, hiszen JELENLEGI állapotot vizsgálnak, és munkaerő-piaci helyzetet befolyásoló tényezőket, hogy 50% egészségi állapotot vagy kevesebbet állapítnak meg és persze nem rehabilitálhatót, és akkor továbbra is jogosult lesz özvegyi ellátásra és még megállaíptanak rokkantsági ellátást is.

Minden a bizottság szakvéleményétől függ, amely alapján határoz hivatal. A bizottság pedig a jelenlegi állapotot igazoló szakorvosi-, háziorvosi véleméyn és személyes vizsgálat alapján szakvéleményez.

Jós nem vagyok, hanem rehab gazd szakértő, Önnek kell igazolnia állapotát. A tetinopáthiának mértékétől is függ főleg, és a többi betegség súlyosságától, hogy funkcionálisan hogyan hat életére, mindennapi tevékenységére.

Az információk alapján Ön dönt, mit tezs vagy nem tesz.
Bízom benne, segítettem az eligazodást.

szafika # 2014.06.19. 11:12

Szalmakalap , tudom ! csak mivel belekavarodtál rendesen , azért írtam !

Szalmakalap # 2014.06.19. 10:15

Terika23!

Akkor is új belépőnek számítok, ha 2009-2012. között rehab járadékos voltam?

terika23 # 2014.06.19. 10:01

csemma78
Ha ők hívnak vissza felülvizsgáltra akkor az eddigi ellátásod lesz az alapja a továbbiaknak. Ha behívnak valamikor...

Szalmakalap
Akkor magyarul: nem volt még komplex vizsgálaton. Kérnie kell a felülvizsgálatot, új belépőként fogják elbírálni, a jövedelme alapján fogják számolni az ellátását. A sok betegséggel, amit felsorolt szerintem érdemes próbálkozni. Érdemes elolvasni a törvény ide vonatkozó részét 2011.CXCI. 2. §-től az 5. §-ig.

Szalmakalap # 2014.06.19. 09:35

Szafika!

80% tévesen írtam.

30% özvegyit addig kaptam, amíg volt saját jogon is
ellátásom.

60% özvegyi annak jár, akinek az egészségkárosodása legalább 50%, de saját jogon nem rendelkezik jövedelemmel.

Remélem így érthető?

Szalmakalap # 2014.06.19. 09:29

a 80 %-ot tévesen írtam.

2012. szeptember 30-ig 50%-os egészségkárosodással rehabilitációs járadékos voltam. Mivel özvegyi nyugdíjat kaptam a rehab. járadékhoz (30%-ot) a NYUFIG hivatalból behívatott felülvizsgálatra, megállapították, hogy egészségkárosodásom 50% 2012. október 1-től. Mivel más ellátást nem kapok, mert saját jogon nem kértem semmilyen ellátást, így kapom a férjem nyugdíjának a 60 %-át.

csemma78 # 2014.06.19. 05:06

Sziasztok!

Most értesultem arrol,hogy uj modszer szerint szamitjak ki ,hogy kinek mennyi az ellatasa.

Engem még 1997-ben 19 evesen végleges rokkantositottak, igy par honap munkaviszonnyal. Akkor 67%-ot kaptam.
Még eddig nem hivtak be felulvizsgalatra,de most mi lesz?
Ha behivnak, mekkora osszeget kaphatok? Lehetseges,h ellatas nelkul maradok, mert nem volt elég munkaviszonyom?

Koszonom a segitseget.

labesco # 2014.06.18. 19:32

zzaza!

Kattints a linkre amit bemásoltam ott leírja a munkajogász a végkielégítéssel kapcsolatos dolgokat.

http://munkajogportal.hu/…-mennyi-jar/

labesco # 2014.06.18. 19:22

zzaza!

"... A végkielégítés azonban csak bizonyos esetekben jár a munkavállalónak, így különösen akkor, ha

a munkavállaló munkaviszonyát a munkáltató felmondással szünteti meg,
a munkáltató jogutód nélkül megszűnik, vagy
a munkáltató, illetve annak gazdasági egysége kikerül az Mt. hatálya alól....."

http://munkajogportal.hu/…-mennyi-jar/

labesco # 2014.06.18. 19:09

zzaza!

Még annyit,hogy SEMMIKÉPPEN NE AZ APUKÁD MONDJON FEL!!!!
Várja meg,hogy a cég mondjon fel neki!!!

labesco # 2014.06.18. 18:57

zzaza!

Én az apukád helyében mindenképpen megvárnám a táppénz lejártát!!!
1.Ha már beígérték neki a felmondást a táppénz lejárta utánra,akkor biztos lehet benne,hogy ha előbb visszamenne táppénzről már az első nap kezébe nyomnák a felmondást.
2.Ha tegyük fel kapna 6 hónap végkielégítést,akkor addig úgysem járna a rokkant,vagy rehabilitációs ellátás,amíg az a 6 hónap el nem telik.
Ezt a pár hónapot én mindenképpen kihúznám táppénzen.

nico56 # 2014.06.18. 17:44

Bocsi a link lemaradt!
http://versenykepesseg.eu/

nico56 # 2014.06.18. 17:43

zzaza!
Fordulj hozzá bizalommal,Ő majd útbaigazít szakszerűen,ingyenes.

nico56 # 2014.06.18. 17:40
szafika # 2014.06.18. 17:32

Terika ! ha ezen elmész megemelem előtted a kalapom ! 80 % , aztán 60 % , aztán 30 % és ez mind mind özvegyi nyugdíj !!! az első 2 november 30-ig !

Szalmakalap # 2014.06.18. 14:06

2012. szeptember 30-ig rehab.járadékon voltam. Kaptam hozzá az özvegyi nyugdíj 30%-át. Ezért NYUFIG kérte a felülvizsgálatomat, ahol megállapították az 50%-ot. Ez nem komplex volt.

terika23 # 2014.06.18. 09:22

Szalmakalap

Értem, hogy ideiglenes özvegyi nyugdíjat kap. Azonban azt írja, hogy 50% EK-a van és ez alapján részesül -e valamilyen ellátásban (rokkantsági ellátás, rehabilitációs ellátás, rehab. járadék?
Bizottság előtt csak volt valamikor, valahol megállapították ezt az 50%-ot.

Szalmakalap # 2014.06.18. 08:49

Jelenleg a férjem nyugdíjának a 60%-át kapom özvegyi nyugdíj címén, mivel egészségkárosodásom 50%. Ez jár le ez év november 30-án.

A papírjaim frissek, hisz rendszeres gondozott vagyok:
Nephrologia
Asztma
Kardiológia
Pszichiátria

zzaza # 2014.06.18. 08:47

Üdvözletem!

Édesapámnak (szeptemberben lesz 60 éves) most volt az elbírálása és 44%os egészségi állapottal C2 kategóriába sorolták. Jelenleg táppénzen van (szívműtét miatt), de szeptemberben letelik az egy év és a munkahelyétől kapott egy levelet, mely szerint ezután megszüntetik a munkaviszonyt. A jelenlegi papíron az is le van írva, hogy elutasították a kérelmet, hiszen még munkaviszonyban áll. Az RSZSZ ügyintéző azt mondta, hogy fel kell mondania és újra beadni a papírokat ezekkel az információkkal és akkor 60 napos elbírálás után majd kapni fogja a megállapított összeget. Ehhez lenne néhány kérdésem. Azt olvastam, hogy a C2 kategória esetén az átlagjövedelem 60%-a jár. De mi alapján számolják az átlagjövedelmet? Ha tavaly szeptember óta táppénzen van, akkor mondjuk ha június végén beadja az igénylést, akkor a tavaly július-augusztus béreket veszik alapul és azt átlagolják? Jó lenne tudni előre, hogy mennyi lesz az összeg, hiszen, lehet, hogy jobban megérné ha táppénzen maradna, megpróbálna pár napra visszamenni dolgozni majd ismét táppénz, maximum a cég kirúgja egy idő után, de akkor legalább kapna végkielégítést, hisz 41 éve itt dolgozik. A nyugdíjig még 3 és fél éve van hátra. Sajnos tanácstalanok vagyunk és ezért szeretném ha egy külső szemlélő is tudna valamilyen tanáccsal szolgálni. Előre is köszönöm.