Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


juhlaci # 2012.12.04. 07:47

aperten! Szerinted az O.V. tudja, hogy a jogerős ítélet az nem az ő 2/3 os többségük által hozott törvényre vonatkozik, hanem a munkaügyi bíróságok által hozott ítéletek semmibe vevésére.

tiszavirág69 # 2012.12.04. 06:36

http://www.origo.hu/…talatai.html

Keserűek az új rokkantellátási rendszer első évének tapasztalatai. Szinte mindenki kevesebb pénzt kap, mint korábban, sokan teljesen kiszorultak az ellátásból, és munkára fogni sem sikerült a rokkantak elsöprő többségét. Most már az sem mindig dolgozik, aki eddig tette, hiszen pénzt nem kaphat érte, vagy pár óra segédmunkáért járó fizetés miatt elbukja a rokkantsági ellátást.

aperten # 2012.12.04. 06:21

Orbán Viktornak levelem megírtam...

http://ddrnyi.hu/…iktornak.pdf


# aperten

aperten # 2012.12.03. 20:38

Kevesen voltunk, de megcsináltuk.
Legfontosabb, hogy mindaddig ismételni kell, amig el nem törlik a Mengele-törvényt. Következőkön már remélhetőleg egyre többen leszünk. Nem szabad senkinek beletörödnie a jogfosztásba.


# aperten

Etel57 # 2012.12.03. 19:56

Debra 01köszönöm hogy feltetted a videót

Debra01 # 2012.12.03. 18:40

Bocsánat, csak a lionket akartam betenni

Debra01 # 2012.12.03. 18:38

segal001 # 2012.12.03. 17:56

Bocs. 66 os születésű, 46 éves.

segal001 # 2012.12.03. 17:09

Üdv mindenkinek. Én is rokkant vagyok és nekem is önként kellett jelentkezni, a vizsgálatra. De azt hozzá teszem hogy mindennap olvasom a fórumot, és nagyon ritkán szólok hozzá.Most egy ismerősöm ről szólnék akinek agyvérzése volt 28 éves korában,most 42 és akkor 100 százalékot kapott. Ez előtt 2009 ben rehabot kapott ami most járt le, és kb 2 hete volt vizsgálaton.Budapesten.Nem volt csak az orvosnál, máshová nem is küldték. Ma már meg is jött neki az eredmény, 75 százalékot kapott.60000 ezer forint lett a rokkantságija, 3 ezerrel kevesebb mint volt.Csak azért írom le, mert mindig azt olvasom hogy milyen súlyos betegeket dobnak ki a rendszerből. Ő több kilométert tud menni naponta, kicsit a járásán látszik az, ami vissza maradt neki.Agyilag is aránylag normális, tud beszélni rendesen, mindenre emlékszik,keze ép, emelni tud, fogni is rendesen.Csak ennyit akartam.

nico56 # 2012.12.03. 16:59

Ne izguljatok,lényeg hogy vissza lett küldve határidőre,
addig is kapja mindenki a járandóságát.Hónapokkal vannak elcsúszva.
Ne feledjétek holnap AB!

Etel57 # 2012.12.03. 16:58

kösz taffika én is kapom a pénzt csak julius régen volt én57 multam de már az nem számit te is irtad nekem

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.03. 16:57

CV-írásra tanítják a rokkantakat

http://rd.hirkereso.hu/rd/14934780?…

Etel57 # 2012.12.03. 16:37

sziasztok nem tudtok valamit a soros vizsgálatról még mindig várok .Pesthez tartozom .

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.03. 16:10

Etel57!
Igazad van, ne hagyjuk provokálni magunkat!

Ma 14:57:21
Spicivas
idéz & válasz
Mint várható volt, mihelyet nekik nem tetsző értelmezést kaptak, jó néhányan felhördültek.

Mint látható, nem neki tetsző értelmezést kapott!

Ne idézzük többet a "véleményét"(ha kérhetem, természetesen mindenki maga dönt).

fagyongy55 # 2012.12.03. 16:03

Ide is felteszem a nyugdíjszakértőtől kapott válasz a kérdésemre hátha van olyan sorstársunk akinek hasznos lehet.

Nő aki 2011.12.31-ig 37 év szolgálati időt szerzett, s 2012-ben betöltötte az 59. évét, bármikor érvényesítheti a korhatár előtti ellátását vagy csak 2012-ben? A másik kérdésem, hogy a rokkantaknak 2011-ig szolgálati időnek veszik az ellátásukat? Kérem, hogy ne a törvény szövegét írja meg, mert nem tudom értelmezni.
Saját kérdés

SZAKÉRTŐNK VÁLASZA:

Tisztelt Asszonyom!

Az az 1953-ban született nő, aki 2012-ben betölti az 59. életévét és legkésőbb 2012. december 31-éig rendelkezik minimum 37 év szolgálati idővel - korhatár előtti ellátásra jogosultságát - az öregségi nyugdíj korhatárának (63. életévének) betöltéséig bármikor érvényesítheti.

A rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartama nem minősül szolgálati időnek.

Azonban a 2011. december 31-ig élt előrehozott (csökkentett összegű előrehozott) öregségi nyugdíjra való jogosultság, valamint a csökkentés mértékének megállapítása szempontjából szolgálati időként kellett figyelembe venni a rokkantsági nyugdíj és baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát.

Természetesen, ha Ön 2012. január 1-jét megelőzően rokkantsági nyugdíjban részesült, úgy az előrehozott nyugdíjjogosultságához szükséges szolgálati idejének megállapításánál a rokkantsági nyugdíj folyósításának tartamát figyelembe vesszük.

Etel57 # 2012.12.03. 15:32

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjj ne veszekedjetek mi tartsunk össze

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.03. 15:10

taffyka, nem rokker írta!

ani57 # 2012.12.03. 15:00

kata58

A család barát műsorba mindig ezt az embert hívják, pedig össze vissza beszél rokkant ügyben.

Végre már a kormány is felébredhetne, hogy itt nem éppen a csalók kiszüréséről vam szó, sok ártatlan ember is áldozatául esik ennek a nem éppen fair felülvizsgálatnak.


nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

fagyongy55 # 2012.12.03. 14:59

Fürkész és Ednut ügyintézője válogatja Én is kértem az édes- anyám miatt emailt írtam, de jött egy levél, hogy sajnos csak papíralapon aláírva fogadják el.Juszt is írtam , és láss csodát egy hét múlva itt volt a pénz! Fürkész ne csak emailen küld el hanem papíralapon aláírva add fel, ha januárban kaptál akkor JÁR!!!!
Sok sikert.

ugribugri # 2012.12.03. 14:57

enyi lőkőttet ,miért jo ha ez a forum átmegy spicivas kritizálassá ? nincs elég bajunk sokkal jobb egy másik forummal foglalkozni ?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.03. 13:55

Fülcimpa!

Én ezt inkább közösségvállalásnak, nem pedig sunyiságnak nevezném...:)

Igy is meglehet közelíteni a témát, de én akkor sem értek egyet az effajta viselkedéssel.

Nekem ez a véleményem,(nem vitatkozom tovább)!

Fülcimpa # 2012.12.03. 13:49

Sorstás55,

de'szen ott is mindenki előtt teszi, csak ott nem kell nekije veszekednije :).
Van amikor az ember egyszerűen csak le akarja írni vagy el akarja mondani a véleményét anélkül, hogy beszélgetni (vagy vitatkozni) szeretne róla. Lehet ez egy ilyen alkalom volt, és biztosan nálad is van ilyen.
Aki követi a fórumot javarészt azért teszi, mert nem közömbös a rokkantak sorsa iránt. Én ezt inkább közösségvállalásnak, nem pedig sunyiságnak nevezném...:)

Fülcimpa # 2012.12.03. 13:38

Lehet, hogy van akinek megfelelő lenne:

http://www.comforce.hu/jobs.php

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.03. 13:37

Fülcimpa!

Fülcimpa#e-mail 2012.12.03. 14:28
Sorstárs55, Vaer,
nagyon sokan olvassák ezt a fórumot, alkalmi- és rendszeres olvasók anélkül, hogy hozzászólnának. Ettől még nem sunyik, elképzelhető hogy egyszerűen csak nincs idejük/idegük veszekedni (elég gyakran előfordul itt). Véleményük viszont lehet erről is meg másról is.

Akkor ezen a fórumon írja le a véleményét!

Ezért sunyi!!!

A saját oldalán van ideje véleményt formálni?
Na ezért, sunyi és nem egyenes ember!
Eddig tiszteltem Spicivast, de ez most sok/sokk volt!

Én is sokat olvasom a fórumot, de ha megakarom osztani a véleményem másokkal, itt teszem, mindenki előtt!

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.03. 13:29

taffyka,

Nekik azért kellett távozniuk, mert az Orbán-kormány kitalálta: egyik napról a másikra leszállítják a bírák nyugdíjkorhatárát. Az Alkotmánybíróság szerint ez így nem megy.

A rokkantnyugdíjat is egyik napról a másikra, ráadásul visszamenőleg vették el.

Na, akkor itt is az legyen igaz holnap, akár a mikulás csomag részeként, hogy Az Alkotmánybíróság szerint ez így nem megy, vissza kell adni a megszerzett jogokat.

Lehet most megelőzik Strasbourgot?

Az Ab-on, nem probléma a munkanélkilüség, lesz munkájuk, nem úgy mint a többi jogfosztott embereknek!