Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2013.01.09. 16:48

regina.h! Amiről most linket kérsz, az az én véleményem Ugribugrinak, hogy így lehetne talán igazságosan megoldani a beszámítást.
Azt, hogy csak a tavay nyugdíjbamenőknek számíthatók be a szolgálati időbe a rokkantévek, a fiatalabbnak nem, azt hiszem, a Pest megyei Hírhatárban olvastam, ahol Korózs Lajos is kifogásolta

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.09. 16:36

Klarissa, erről légy szíves linket:

"2012-től kezdve a szolgálati időbe nem számítanak be a rokkantságban eltöltött évek - senkinek sem!"

Lehet, hogy értetlen vagyok, akkor bocs, de mégis szeretném olvasni.
A csicseró által belinkelt cikket olvastam..és pont nem ezt írja.
Vagy én nem értem, ami előfordulhat.

klarissa # 2013.01.09. 16:29

Ugribugri Nem mástól irigyem, tévedsz! De miért nem lehet normálisan törvénykezni? Pl.: megváltoztatjuk a rokkantnyugdíjazás feltételeit holnaptól - nem tegnaptól. Vagy: 2012-től kezdve a szolgálati időbe nem számítanak be a rokkantságban eltöltött évek - senkinek sem!
Egyáltalán azt sem értem: biztosítási jogviszonyban töltött évek miyen alapon vesznek e? Milyen alapon módosíthatnak egyoldaúan egy biztosítási szerződést?

tiszavirág69 # 2013.01.09. 15:56
megrokkant # 2013.01.09. 15:45

Az origó szerint orsós úr és bandája 2014-re vissza hozza a 13havi nyugdíjat. Úgy olvastam csak az öregségi nyugdíjakra fog vonatkozni. 300 milliárd többlet kiadást jelent a leírtakat olvasva. Nem sokkal kevesebbet sporolnak a rokkantakon, ha vége lesz a komplex baromságuknak. Ennyire érzik már ,hogy takarodnak 2014-be el a p..... Most meg próbálják a mézes madzagot elhúzni a 2millió öregségi nyugdíjasoknak. Reménykedve ,hogy meghálják nekik jó 1év múlva. Persze valamikor igértek mindenkinek sok szépet. Aztán adták ami járt szeríntük. Röhej.

hettigful # 2013.01.09. 15:45

Tisztelt Fórum!

Az én problémám se egyedülálló gondolom, azért kíváncsi vagyok van-e más is hasonló helyzetben és mit lehet tenni?
Rokkantnyugdíjas vagyok 2010. 01. 07. óta ami később rokkantsági ellátás nevet kapta. Elmúltam 60 éves van 42 év 115 nap munkaviszonyom dolgozni nem tudok mert az egészségem nem engedi meg. A nyugdíjam elvették illetve levitték 41850 Ft-ra 2013.01.01-től ebből nem lehet megélni nem beszélve a gyógyszereket se megvenni. Az érdekelne van-e megoldás, hogy visszakapjam a régebbi pénzösszeget.

Tisztelettel: hettigful

tiszavirág69 # 2013.01.09. 15:34

Debra !
Az is diszkrimináció, hogy 2011 dec.31-ig nézték , hogy ki töltötte be az 57-et, pedig még tavaly is 62 év volt a nyugdíjkorhatár, tehát az 55-ben születettek is 5 éven belülre kerültek a múlt évben.
20ezer körül van a számuk, lehet köztük sok végleges.

csicseró # 2013.01.09. 15:31

Regina.Talán ezt olvasta Klarissa.
http://zaol.hu/…veny-1388184

ugribugri # 2013.01.09. 15:22

klarissa

ez a logika megint csak olyan fidess,nem az a baj hogy mi miért nem kapunk hanem az a baj hogy mások kapnak...

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.09. 15:19

Klarissa, légy szíves írj már nekem egy linket erről.
Olyat ami pontosan leírja, hogy mehetnek öregségi nyugdíjba a jelenlegi rokkant vagy rehab ellátottak.
Nem kekeckedés, de sokakat érint és nagy a káosz.

klarissa # 2013.01.09. 14:58

regina.h! Sajnos nekem -és sok másnak is- elveszett.
Megpróbálom bemutatni, hogyan: aki 2012-ben ment nyugdíjba, és az utolsó 5 évet rokkantnyugdíjban töltötte, annak szolgálati időként beszámították a nyugdíjnál az 5 évet. Az az 1956-os születésű pedig, aki 34 évet ledolgozott, 5 éve rokkant, az csak 64 éves korában mehet nyugdíjba. Nála már nem számítják be ugyanazt az 5 évet.
Diszkrimináció, nem?

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.09. 14:26

:)
Klarissa, Debra, Fagyöngy...és mindenki!
Nagyon jó, hogy idáig eljutottunk.
Igen, szerintem is jó ötlet ha Debra beszél illetékessel.
De! Most is azt javasolnám előbb kérdezze meg valahol pontosan, hogy is állnak a dolgok.
Rettenetesen sok félreértés van az 1095 nap körül.
Fagyöngy cikke!!!!
A Klarissa által említett szolgálati idő beszámítása is elég zavaros.
Annyi biztos, hogy a 2011 dec. 30.ig rokkantsági nyugdíjban töltött idő nem veszett el.

Debra, ajánlom mielőtt tárgyalni:) mész, tudd meg légy szíves ezekre a kérdésekre a pontos választ, nehogy az miatt tudjanak "félrelökni", hogy nem is ért hátrány minket, mivel nem igazak illetve nem úgy vannak a szabályok mint ahogy mi azt fújjuk.

Debra01 # 2013.01.09. 14:07

Mindent érdemes felvetni, mert ebben a törvényben semmi nincs a helyén

klarissa # 2013.01.09. 14:07

tass 56! Igen, erről már többen beszámoltak. Az oka az is lehet, nem győzik a munkát.
És talán az is, hogy kevesebben fellebbezzenek, vagy ha fellebbeznek, bővüjön a mozgástér.

klarissa # 2013.01.09. 14:02

Debra01! Ha érdemesnek találnád felvetni: a 2011. dec.31-ig rokkkantsági nyudíjban eltöltött időt az öregségi nyugdíjba menőknek és az akkor 57. évüket betöltőknek beszámították szolgálati időnek, a korhatár alattiaknak ugyanezt az időszakot nem.
Ne haragudj, hogy felvetettem, nem tanácsokat akarok osztogatni!
Hozzád hasonlóan én is úgy látom: a képviselők mindenki mással: riporterrel, szomszéddal, néha orvossal együtt, nem értik igazán a problémák lényegét.
Ezért is javasoltam: mindenki a saját lakóhelyén próbálja meg ismertetni az illetékesekkel. Mert ahhoz, hogy valaha orvosolják, először meg kell érteni, miről is van szó.

tass56 # 2013.01.09. 13:41

Gyerekek én voltam f.vizsgálaton. 4hónapra megjött a papír. Nincsen benne mint régen , hogy mi a betegséged és hány százalékot adtak rá. Csak az van benne ,hogy ez egészségi állapotom 45% és rokkant ellátást kaptam.

fagyongy55 # 2013.01.09. 13:39

Újra beillesztettem, de lehet,hogy én nem jól értelmezek valamit ez az alkotmánybíróság döntéséből való a 10 oldalról. Itt számomra egyértelműen azt sugalja,hogy aki 2011 dec 31 én a valamijen ellátásban részesült arra nem vonatkozik az 1095 nap ,tehát akkor minek is számítanak új belépőnek ezek a betegek , és milyen alapon csökkentik, vagyis miért a minimál bérből számolnak. Lehet, hogy csak h....n okoskodok, de ezt valahogy nem tudom megemészteni.
4.1. E felhatalmazó rendelkezés alapján fogadta el az Országgyűlés az Mmtv.-t, amely 2012. január elsejétől a megváltozott munkaképességű személyek számára nem nyugellátást, hanem egészségbiztosítási ellátást biztosít. Egyfelől pénzbeli (rehabilitációs vagy rokkantsági) ellátást, másfelől rehabilitációs szolgáltatásokat. A pénzbeli ellátások jövedelempótló jellegűek, ezért azokat csak akkor állapítják meg, ha a kedvezményezett az egészségi állapota miatt nem tud dolgozni.
2012. január elseje óta rehabilitációs ellátásra jogosult, akinek az egészségi állapota a komplex felülvizsgálat során adott minősítés alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, és aki keresőtevékenységet nem végez, illetve rendszeres pénzellátásban nem részesül, valamint a kérelem benyújtását megelőző öt évben legalább három éven át biztosított volt. (Ez utóbbi feltétel nem vonatkozik azokra, akik 2011. december 31-én a korábbi ellátások valamelyikében részesültek.) A rehabilitációs ellátásra való jogosultság feltétele továbbá, hogy a kérelmező rehabilitálható legyen: vagy tartós foglalkoztatási rehabilitáció útján vagy oly módon, hogy foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható legyen. A rehabilitációs ellátás maximum 3 évi időtartamra állapítható meg. Ezt követően az érintett, ha állapota javulásának köszönhetően ismét keresőképes, és megfelel az álláskeresési ellátáshoz szükséges jogosultsági feltételeknek, akkor álláskeresési ellátás iránti kérelmet nyújthat be. Ha erre nem jogosult, akkor a munkaügyi központtal történő háromhavi együttműködést követően kérheti az aktív korúak ellátását. Állapotrosszabbodása esetén az érintett rokkantsági ellátást igényelhet.
2012. január elseje óta rokkantsági ellátásra jogosult az a megváltozott munkaképességű személy, akinek rehabilitációja nem javasolt, illetve

tiszavirág69 # 2013.01.09. 13:28

Debra!
Ez nagyon jó ötlet.
A "fő"szakértő-malaka gyüjtötte az eseteket a cikkekhez, én azt gondolom vagy neki vagy a csoprtjából valakinek volt kapcsolata az esetek szereplőivel, ők biztosan tudnak segíteni felvenni a kapcsolatot velük.

Ednut # 2013.01.09. 12:47

Debra!
Én nem a szakértői véleményemet kifogásolom, hanem azt, hogy a volt rehabos=új belépő.
Légyszi, ha beszélsz az illetővel ezt a témát is vesd fel neki. Hogyan lehet új belépő az, aki már hosszú évek óta le van százalékolva, az állapota folyamatosan romlik, csak éppen az egyik rendszer rokkantnyugdíjasnak, a másik rehabilitációs járadékosnak, a harmadik meg rokkantsági ellátásban részesülőnek nevezi?
Akármilyen műsort nézek, vagy hírt olvasok, mindenhol a szakértői véleményeket, a felülvizsgálatokat kifogásolják, de még sehol sem hallottam az "új belépő" státuszt jelentő problémát.

Debra01 # 2013.01.09. 12:43

Meg akarom neki mutatni, hogy milyen betegségekkel, milyen járandóság jár, vagy mi nem jár. Hogy ezeket az embereket munkaképessé nyilvánították, úgy hogy munkaképtelenek. Hogy betegen kellene megélniük 20 000,-ből, vagy 41 000,-ből. Mert akár hiszitek, akár nem, nem hiszi el. Fel sem fogja. Tehát bizonyítanom kell. Saját esetemmel nem tudom bizonyítani, hiszen még nem voltam felülvizsgálaton. Hivatkozhatok újságcikkekre...és? akkor mi van? Állítsam elé azt az embert akivel ez történt.

Ő elvben emberből van. Tehát az embernek akarom megmutatni, hogy az ők "biztonságos" rendszere embertelen.
Hátha segít...mint szociális kabinet főnök.
Mindent meg kell próbálnom. Kiabálni...már kevés.

klarissa # 2013.01.09. 12:41

Debra01! Nagyon örülök, hogy jónak tartod a javaslatomat! Nem fogja más sem helyettünk, sem a jelenlegi képviselők helyett helyrehozni a dolgokat!
Kár nagy reményt helyezni hol az ellenzékbe, hol Strassbourgba, nekünk kell hatékonyan tenni valamit a saját érdekünkben. Amit egységben jobban tudunk képviselni, mint bármelyik fizetett ügyvéd!

ildi63 # 2013.01.09. 12:33

Debra Mire gondolsz konkrétan? a sz.véleménnyel kapcsolatban?

Debra01 # 2013.01.09. 12:27

klarissza javaslata remek. Időpontot kértem Zentai Lászlóhoz a fidesz szociális kabinet főnökéhez. El akarom mondani neki, hogy a döntésük milyen következményekkel járt!
Kérdésem: Ki meri a szakértői véleményét a rendelkezésemre bocsátani, hogy személyesen neki bizonyítani tudjam a tetteik következményét.

gyöke # 2013.01.09. 11:57

hát igen.....sajnos ezzel is úgy jártunk,mint a kölcsönnel.azt is aláírtuk,hogy tudjuk majd fizetni....de én legalább is a 14 ezer ft-ot írtam alá,és nem pedig a harmincat,amit most eddig tudtam fizetni/hogy ezután tudom-e azt nem tudom/ha valaki akkor mondta volna,hogy ez lesz,akkor bíztos hogy meggondoltam volna.A rehab járadéknak is örültem,mert a munkaügyi központ kiközvetített a lakhelyemre dolgozni,és az még plusz pénz volt a járadék mellett.De ezt ők sem mondták hogy ez lesz belőle.Én akkor sem értem ezt a szót,hogy új belépők vagyunk.Eddig mik voltunk????nagyon ideges vagyok......

klarissa # 2013.01.09. 11:56

.. A képviselőknek egységesen, az ország valamennyi részén élőnek kéne megküldeni a szakirodalmat: dr. Simonovits András nyugdíjszakértő véleményét a rokkantnyugdíj megszüntetéséről, Papp dr. Parlamentben elhangzott beszédét, dr. Ranscburg Jenő írását ("A szemét ott ül a parlamentben) .
Ne felejtsétek: EGYSÉGBEN AZ ERŐ! Tüntetéseken úgysem tudunk sokan résztvenni, hisz nagyon sokan közülünk fél óránál többet állni sem tudunk, nem beszélve arról, hogy a vidékieknek a havi ellátásuk felébe-harmadába kerül az utazási költség.
A lényeg szerintem az, hogy valamennyi képviselő kapja meg a szakértők véleményét, és legyen módja megismerni egy-egy érintett rokkant történetét.
Van rá remény, hogy rádöbben, mit is szavazott meg annak idején!