Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


muci58 # 2013.01.11. 16:07

Ednut! A c2 kategória már az új komplex vizsgálat szerinti? Mert én még nem voltam, ebben az évben leszek soros. Köszi

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.11. 15:56

Fagyöngy, a múltkor elfelejtettem írni:
Köszi az információkat.:)
Én nem tudok az előfizetéseshez hozzáférni, nagy segítség, hogy felteszed ide.

Muci58..
:(

Ednut # 2013.01.11. 15:45

Bozsike61!
Az a baj, hogy önmagában az igazságügyi orvosszakértő véleménye nem sokat számít abból a szempontból, hogy mikor utalnak neked pénzt. Jogerős határozat kell hozzá, az NRSZH-tól, vagy a II. foktól (ha fellebbeztél), vagy a Bíróságtól (ha a II. fokot is kifogásoltad)! Viszont ez utóbbi nagyon hosszú idő.
Az meg hogy régebben 67%-os rokkant voltál már nem számít semmit (szerintem legtöbbünk az volt), hiszen 2012. jan. 1-től teljesen új minősítési kategóriák léptek életbe és teljesen máshogy adják a százalékokat sajnos.

Ednut # 2013.01.11. 15:38

Ani2085!
Nem akarok kötekedni, de szerintem a két ismerősöd C2 kategóriában van (mint én), én is a minimálbér 60%-át, azaz 55.800Ft.ot kaptam az emelés előtt.
Az a baj, hogy ez az ismerősöm azt mondta hogy, ....... nagyon sok félreértésre adhat okot. Ebben a rokkantsági témában minden egyes betűnek nagy súlya van (lásd nem mindegy, hogy B2 vagy C2). Ami le van írva az a biztos. Nem kioktatásnak szántam, hanem tapasztalat.

bozsike61 # 2013.01.11. 15:28

SAJNOS LÁTOM HOGY NAGYON SOKAN VAGYUNK HASONLÓ HELYZETBE DE ELFELEJTETTEM NEKTEK LEIRNI HOGY 2012 FEBRUÁRBA AZ IGAZSÁG ÜGY ORV SZAKÉRTÖ 2011 JUN 45%EGÉSZSÉG KÁROSODÁST IRT 2012 FEBRUÁRI ÁLLAPOT SZÁZALÉKOKRA OSZTVA 55% EZT A BIRÓSÁG ELUTASITOTTA 2011JUN ÁLAPOTOM VETTÉK FIGYELEMBEDE MINDENHOL OTT VAN HOGY NEM REHABILITÁLHATÓ!!

bozsike61 # 2013.01.11. 15:09

IGAZSÁGÜGYI ORVOSSZAKÉRTÖI PAPIRON VAN HOGY NEM REHABILITÁLHATÓ ÉS FELÜLVIZSGÁLATA NEM SZÜKSÉGES CSAK ROSZABODÁS ESETÉN NYUGDIJFOJÓSITÓNÁL AZT TANÁCSOLTÁK AKKOR HOGY ADDIG MÉG LENEM BONYOLODIK AZ ÜGGYÜNKIGÉNYELJÜK A 27000FT EZT KAPJUK 2012-FEBRUÁR ÓTA DE AZ ÁLLAPOTOM NAGYON SÚLYOS LETT PAJZSMIRIGY RÁK ÉLETMENTÖ MÜTÉTEN ESTEM ÁT SZEPTEMBER ELEJÉN,, OKTOBER 8 ÁN BEADTAM SZEMÉLYESEN A ROSSZABODÁST SEMMI NEM TÖRTÉNT NOV ELEJÉN TELEFONÁLTAM HOGY MI VAN AZ ÜGYEMEL AZT MONDTÁK HOGY SORON KIVÜL KÜLDIK A PAPIROM AZÓTA SEMMI.TEGNAP TELEFONÁLTAM HOGY MIÉRT NEM HIVNAK A HÖLGY KICSIT CSDÁLKOZVA KÉRDEZTE HOGY MIÉRT NEM KAPTAM MÉG MEG?ÉS AZT A VÁLASZT KAPTAM HOGY NINCS ORVOS MAJD HA AZ ORVOSOK ENGEDIK HIVNAK NA ÉN KICSIT EMELT HANGON BESZÉLTEM ÉS MONDTAM HOGY JOGI UTRA TERELEM AZ ÜGYET ANYI VOLT A VÁLASZ TALÁN JÖVÖ HÉTEN MEGKAPOM A PAPIRT.2011-ÓTA HUZÓDIK AKKOR 67% ROKKANT VOLTAM MOST HOGY RÁKOS BETEG VAGYOK CSAK 45% HOGY IS VAN EZ??

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.11. 15:00

Két ismerősöm B2-t kapott, és kézhez 55.800 forintot. A minimálbér 60%-át. A tavalyinak. Mindkettő ugyanakkora összeget, pedig sem a keresetük, sem a munkaviszonyban töltött idejük még csak meg sem közelíti egymást. Bár, a volt rokkantsági nyugdíjukkal sem volt köszönő viszonyban sem.

Ednut # 2013.01.11. 14:49

Ani2085.
"(tehát aki a B2-es kategóriába tartozik), a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka és legfeljebb a minimálbér 45 százaléka."
27.900 Ft - 41.850 Ft közötti összeg járt 2012-ben.

szuicid # 2013.01.11. 14:10

Sziasztok!

járt már valaki úgy mint én?
Tettem fel a Facee-ra Rólunk 1-2 cikket és ki tiltottak
azt hiszem 2-hétre :(
nem tudok angolul, de a web fordító-ból úgy értelmezem

Friend Requests Blocked for 14 Days
We received feedback that you sent multiple friend requests to people you don’t know, so you won’t be able to send friend requests for 14 days.

To keep this from happening again, please only send friend requests to people you know.


a Beteg ember nem selejtes árú

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.11. 14:03

Üdvözöllek benneteket sorstársaim.
Rég jártam itt, most töprengek azon, ezzel jól, vagy rosszul jártam-e???
Olvasom Katalin36 kérdését, és nem értettem. Addig nem, míg nem láttam: 2013. januártól ismét taszított a kormány a betegeken, rokkantakon. Úgy, a szakadék felé!!! Mert csökkentette a járadékot!!! Nem kis mértékben.
2012-ben, aki a komplexen B2-t kapott, annak az ellátása: a mindenkori minimálbér 60%-a, tavaly ez 55.800 forint volt!!! Ezt sokallták??? Mert idén már a felét kaphatják!!!
Esküszöm, hányingerem támadt, szó szerint!!! Bár lehet, hogy kikezdte a gyomromat a stressz, az állandó feszültség.
Hogy lehetnek ennyire aljasok??? Az 55.800 forint sem volt elég semmire sem!!! Főleg, ha valaki egyedülálló!!!
Erről miért nem tájékoztatták az embereket??? Sunyi, aljas módon elfelezik???!!! Erről vajon hányan tudnak???!!!
Kész vagyok, tényleg igaza van egy ismerősnek, aki azt írta e-mail-ben: nincs más dolgunk, mint várni a halált!!!

muci58 # 2013.01.11. 13:54

Reginah !Elborzadva olvasom soraidat, ami történt a gyerekkori ismerősöddel!B-né Ildikóval!Őszintén nagyon sajnálom, ez egy tragédia!Hihetelen, mennyi embernek kell még ilyen tragikusan végződni, hogy végre valaki észbe kapjon ,és változzon valami?!Részvétem a hozzátartozóinak!

tass56 # 2013.01.11. 13:51

bözsika64.
De pénzt se kap február óta??

bozsike61 # 2013.01.11. 12:08

FÉRJEM 2012 FEBRUÁRBA 45% KAPOTT IGAZSÁGÜGYI ORV SZAKÉRTŐ SZERINT. NEM REHABILITÁLHATÓ AKKOR MIT KELLENE NEKI KAPNI? MERT EDDIG MÉG SEMMIFÉLE VÉGZÉST NEM KAPOTT!!

fagyongy55 # 2013.01.11. 11:23

Tyúkanyó ezért.
2013.01.07., 08:18 Frissítve: 2013.01.07., 08:18 1497

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló a nyugellátások emeléséről rendelkező 62.§-a, 2012. január 1-jétől új alapokra helyezte a nyugdíjemelések megállapítását. Ennek értelmében a tárgyév január 1-jét megelőző időponttól megállapított nyugellátásokat – ideértve a mezőgazdasági szövetkezi járadékot, a mezőgazdasági szakszövetkezeti járadékot, a mezőgazdasági szakszövetkezeti tagok növelt összegű járadékát – és a baleseti járadékot a megállapítás naptári évét követően minden év január hónapjában az emelés évére tervezett fogyasztói árnövekedésnek megfelelő mértékben kell emelni. A tárgyévre tervezett fogyasztói árnövekedést a központi költségvetésről szóló törvény állapítja meg.

A Magyarország 2013. évi központi költségvetéséről szóló 2012. évi CCIV. törvény (MK. 2012. évi 172. szám) 51. §-a szerint 5,2 százalékos fogyasztói árnövekedést (vagyis a 2013. évre tervezett inflációs mértéket) kell figyelembe venni. E tervezett paraméter alapján a 2013. januári nyugdíjemelés törvényi kötelezettséget kielégítő mértéke 5,2 százalék, amelynek figyelembevételével kihirdették a nyugellátások és egyes más ellátások 2013. januári emeléséről szóló 377/2012. (XII.19.) kormányrendeletet (MK. 2012. évi 174. szám). 2013. január 1-jétől a 2013. január 1-je előtt megállapított vagy folyósított öregségi nyugdíj, rehabilitációs járadék, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás, baleseti hozzátartozói nyugdíj összege 5,2 százalékkal emelkedik.

Emelésre jogosultak továbbá az emelésre a mezőgazdasági szövetkezeti öregségi, munkaképtelenségi és özvegyi járadékban, a mezőgazdasági szakszövetkezeti tagok növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi és özvegyi járadékában, a korhatár előtti ellátásban, a szolgálati járandóságban, az átmeneti bányászjáradékban, a balettművészeti életjáradékban, a rokkantsági, illetve rehabilitációs ellátásban, a baleseti járadékban, a bányászok egészségkárosodási járadékában, a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósított ellátásban, a polgármesterek közszolgálati járadékában, valamint a katona, illetve a fegyveres szervek hivatásos állományú tagja után járó kiegészítő hozzátartozói támogatásban részesülők is, ha ellátásuk 2013. január 1-je előtt került megállapításra, illetve folyósításra.
hirdetés
hirdetés

(Látható, hogy az emelésben érintett ellátások nagy része nem minősül nyugellátásnak. A 2012. január 1-jével megvalósult, az öregségi nyugdíjkorhatárt megelőzően folyósított nyugellátások rendszerének, valamint az egészségkárosodottak ellátórendszerének módosításával érintett ellátások tekintetében – annak ellenére, hogy sem a korhatár előtti ellátás és a szolgálati járandóság, illetve a rehabilitációs ellátás és a rokkantsági ellátás sem minősül saját jogú nyugellátásnak – emelésükre a Tny. szabályait kell alkalmazni.) MÁR 2012-BEN IS ÍGY VOLT

Amennyiben egy személy részére egyidejűleg több ellátást, azaz saját jogon megállapított ellátást (öregségi nyugdíjat, korhatár előtti ellátást, szolgálati járandóságot, átmeneti bányászjáradékot, balettművészeti életjáradékot, rokkantsági ellátást vagy rehabilitációs ellátást) és azzal együtt hozzátartozói nyugellátást is folyósítanak, ezen ellátásokat külön-külön kell egységesen 5,2 százalékkal emelni. Előfordul, hogy a saját jogú nyugellátást és az özvegyi nyugdíjat az úgynevezett együtt-folyósítási összeghatárban – amely 2013. január 1-jétől havi 81 510 forint – folyósítják, mert az érintett számára ez a kedvezőbb.

Igy például:

ha a saját jogú teljes nyugdíj összege a 2012 decemberében 50 ezer forint – az 1998. január 1-je előtt elhunyt személy teljes nyugdíján alapuló –, harminc százalékos özvegyi nyugdíj pedig havi 15 ezer forint volt, akkor a 2013. január 1-jei emelést követően a saját jogú nyugdíj 5,2 százalékkal, azaz 2600 forinttal emelkedik, így annak összege 2013. január 1-jétől 52 600 forint, míg a harminc százalékos özvegyi nyugdíj az 5,2 százalékos emeléssel együtt (780 forint) 15 780 forint lenne. Mivel az ellátások együttes összege (52 600 + 15 780 = 68 380 forint) sem éri el az emelést követően az együttfolyósítási összeghatárt (a 81 510 forintot), ezért 2013. január 1-jétől a nyugdíjas részére a 81 510 forint összegű együttfolyósítási összeget kell folyósítani, mivel számára ez a kedvezőbb.

(A folyósító szerv ugyanis minden olyan esetben, amikor a saját jogú nyugellátás mellett egyidejűleg özvegyi nyugdíjat is folyósít – akár külön-külön, akár az úgynevezett együttfolyósítási határösszegben –, az emelés végrehajtása során hivatalból elvégzi minden ellátás összegében az emelés kiszámítását és annak eredményétől függően az érintettek részére a kedvezőbb összegű ellátást folyósítja.)
A 2013-ban megállapításra kerülő öregségi teljes nyugdíj, a nyugdíjminimum és az árvaellátás legkisebb összege 2013. január 1-jétől nem emelkedik. Ennek megfelelően 2013. január 1-jétől

az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összege havi 28 500 forint,
az árvaellátás legkisebb összege havi 24 250 forint.

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság az ellátások emeléséről hivatalból intézkedik

tehát az érintett nyugdíjasnak vagy egyéb ellátásban részesülő személynek külön kérelmet nem kell benyújtania
  • , a 2013 januárjában esedékes ellátásokat már az előzőeknek megfelelő összegben folyósítják, illetve utalják.
regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.11. 10:15

Nem jól írtam a nevét. Bocs.
Bné B. Ildikó

Csak azért írtam ki a nevét, hátha olvassák salgótarjániak...

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.11. 10:14

Gyerekkori ismerősöm..
Tavaly pont akkoriban került dettó abba a helyzetbe mint én.
Majdnem egy időpontban voltunk Miskolcon....
Akkor sem értettem, miért csinálják vele, hiszen melldaganatra műtötték, azóta is van egy rakás baja.
Hát biztos gyógyul, gondoltam én...Hisz az orvosok annyira csak nem hülyék, hogy egy tumorost küldenek dolgozni.?!
Ildikó-így hívták őt- mondogatta, hogy nincs jól. Fáj a gyomra, fájnak a csontjai.
Ennek ellenére Miskolcon tőle is lvették még 2%-ot, így lett 43%-ban egészségkárososdott, B1 kategória.
Bíróságra ment, ott sem ért el semmit.
Pár hónapja hallottam, 30 kilóra fogyott, hetei vannak hátra.

Ma találkoztam a nővérével, aki fekete ruhában volt.
Félve kérdeztem meg...
És igen!!!
B. B. Ildikó 54 éves korában január 1-én meghalt.

Francba!!!!!!

exrokki? # 2013.01.11. 10:13

Ezentúl örüljünk,hogy milyen jól megy a megválasztott politikusainknak a hosszú évek alatt befizetett járulék befizetéseinkből,mivel ezért nem jár semmi,a szánkon kívűl.Igazuk is van ne egy két Mercit,BMV vegyenek a balekok,adóbefizetéseiből,hanem amennyit csak tudnak.
Ennyi balekot,más országban nem is találhattak volna.


Sziasztok!

exrokki? # 2013.01.11. 10:05

Ez kemény ,amit taffyka fel tett az ATV-ből,akkor nincs miről beszélnünk,de azt nem értem,hogy az Ombudsman miért adott be panaszt az AB-hez??
Lehet,hogy a szervezetek,ügyvédek is tudják ezt,hogy nincs miről beszélni,teljesen jógszerűen fosztottak meg a rokkant nyugdíjunktól bennünket,egyszerűen okos módon ki játszották a lehetőségeket a kormány.
De legalább belőlünk is sokan megtudnak élni pl.:(szervezetek,ügyvédek,stb.)Ez vigasztaljon mindenkit,ha már mi éhen is halhatunk!!!!!!!!!!!!


Sziasztok!

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.11. 10:04

Isten ments, hogy azt higgye valaki ezt a törvényt éltetem ( bár ha azt akarja hinni, hát higgye)
de...
Mint ahogy ugribgri is írja, a neje kapott emelést.
Nyilván azért mert most rehab ellátottként jár, nem úgy mint anno a szoc. járadékra.
És azon gondolkodott valaki, hogy a 40-50% ig szinte kivétel nélkül mindenki nyert?
Még 2011 ben élt az a szabály, hogy csak az kaphat szoc. járadékot, akinek az egészségkárosodása munkaviszony alatt történt.
Vajon hányan maradtak ez miatt akkor ellátatlanul, holott a betegségük megvolt, el is lett ismerve..csak....
Másik.
Most 40%-nál is lehet valaki rokkant, ha egyéb körülményei miatt nem javasolják rehabra.
Hmm???

Egyébként..most nagyon fel vagyok háborodva, vérzik a szívem valakié...
Rögtön leírom, csak kicsit összeszedem magam...

tyukanyó55 # 2013.01.11. 09:53

A határozat megküldéséhez szeretnék hozzászólni:

  • nekem áprilisban volt az I. fokon sorosom. Utána hamarosan megkaptam a határozatot .

Másodfokon fellebbezés után októberben voltam, és azóta sem kaptam még határozatot róla.
Viszont a nyugdíjfoly. intézetnél Pesten azt közölték velem a napokban, hogy a II. fokú határozatot is majd tőlük kapom meg , várjak nyugodtan !
Tehát mindenütt mást mondanak??

yulika46 # 2013.01.11. 09:19

Ha valaki felülvizsgálaton volt. Határozatot külön kell kérnie az érintetnek, hogy irásban megkapja valaki!Mi az igazság ebből,most ezt olvastam!

yulika46 # 2013.01.11. 08:12

ugribugri
De olvasom itt a neten,hogy hónapok óta voltak bizottságon és nem kaptak határozatot de még ellátást sem!Ezért írtam!

ugribugri # 2013.01.11. 08:06

yulika46
a furcsa az lenne ha nem kaptad volna az ellátást ugyanis van kifutási ideje a határozat megállapítása után....

tyukanyó55
te nagyon optimista alkat vagy az ember hajlamos egyes történésekbe a saját + változásait mindenáron belelátni..attól függetlenül remélem hogy igazad van és drukkolok neked...

amit viszont még én sem értek a nejem a 27000 forintjára ami 2008 óta nem emelkedett ,arra megkapta az emelést...

yulika46 # 2013.01.11. 07:58

Szép napot mindenkinek!December elején voltunk felülvizsgálaton akkor azt mondták várjuk a papírt!Sehová nem küldtek sem rehab sem szociális szobára.A régi szerint 54% volt megállapítva,ma mégis utalták az eddigi ellátást!Ki érti ezt?

tyukanyó55 # 2013.01.11. 07:23

Szép jó reggelt mindenkinek itt a fórumon!

Hát én most egy jó hírt tudok közölni, bár nem tudom mennyire szabad örülnöm neki.
Ma reggel megkaptam a rokkantsági ellátásomat, jött az sms a telefonomra, és képzeljétek még több is, mint amit idáig kaptam ellátást, az özvegyivel együtt!
Határozatom még mindig nincs a II. fokú felülvizsgálatomról, de ezek szerint talán reménykedhetek, hogy visszakaptam mindent ???!!
Hát én nem tudom, de akkor nagyon örülnék neki, így még fenntartásokkal fogadtam a beérkezett összeget!

  • Talán mégis megérte az idegeskedés , a harcolás velük?
  • Mindenkinek csak azt tudom ajánlani, aki biztos a betegségében, és a papírjai erejében - harcoljon, ne adja fel, ne engedje, hogy megtapossák, elnyomják.
  • Én már 2009-óta harcoltam velük, most már másodjára, de talán ezek szerint megérte !

Remélem most már hamarosan megküldik a határozatot is, és nyugton hagyhatnának már, hiszen 58 éves vagyok.