Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tiszavirág69 # 2013.01.12. 15:51

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…antak-serege

Összefogásra szólít a most megalakult Rokkant Számkivetettek Társasága a ROSTA! A most közreadott első felhívásukban szólítanak minden érintettet, csatlakozzon a törvénytelen törvénykezés, a velük szemben elkövetett sok jogtalanság miatt érdekvédelmi társaságukhoz.

A ROSTA élére Szalai József állt, aki súlyos beteg felesége okán maga is érintett.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 15:44

Kiskata2.
Előre írom: örülök az örömödnek.
DE: nem hiszem, hogy bárki túlzásokba esne a saját helyzetét felvázolva itt, ezen a fórumon. Tavaly szeptemberig láttam, tapasztaltam, hogy az én helyzetem még nem volt olyan tragikus, mit aztán utána lett.
Sok tüntetésen vettem részt, a rokkantak érdekében szervezetteken meg igyekeztem mindegyiken részt venni. Nagyon sokat személyesen is ismerek, mind itteni, mind a facebookos "ismerősök" közül.
Akit említesz, sajnos nincs egyedül. Sokan, nagyon sokan kénytelenek tengődni annyi, vagy még annál is kevesebb összegből, mint az említett sorstársunk.
Mint írtam, szeptemberig... azóta vagyok ellátás nélkül. Korábban azt hittem, ilyen nem fordulhat elő ma Magyarországon!!! Mint ahogy azt sem hittem volna soha, hogy "elvesznek" szakorvosi leletek, vizsgálati eredmények, kórházi zárójelentések két soros felülvizsgálat között. Saját bőrömön tapasztaltam, hogy ilyen létezik!!! El tudod képzelni, milyen a lelkiállapota annak a nyomorult rokkantnak, akit a középiskolás gyereke tart el??? Aki az érettségi évében minden délután, hétvégén azért dolgozik diákmunkában, mert anélkül nem tudna iskolába járni? Nem lenne bérletre sem pénz??? Mellette az anyjának is kell valamit néha ennie??? A saját keresetéből fizeti a suli menzájának 50%-át, mert 14 év felett a legrászorultabbak is csak 50% kedvezményt kapnak???
Ezt akarta bárki is, hogy a iskolás gyereke tartsa el??? Gyógyszerről ne is álmodjon? Ami nélkül kínszenvedés minden egyes napja???
Nem ír itt senki SAJNOS túlzásokat. Miért tenné???
Sajnálom, hogy sokan vagyunk, de egyre többen leszünk, akik komolyan gondolnak arra, hogy feladják. Nekem ki kellene bírnom, hogy a lányom az iskolát befejezze. Könnyebb lenne anyagilag nélkülem, de nem mehetek még el!!! Pedig nagyon szeretnék, mert ez nem élet!!!

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 15:39

ugribugri # 2013.01.12. 15:32

kiskata2
hat én inkább ügylatom hogy nem tudom eldönteni mi indított a beirásra ilyen megfogalmazásokkal...

"Tehát. Bízom benne, hogy a szörnyű betegséget és élethelyzetet eltúlozzátok. Így legyen!:)"
iróniának nagyon gyengének találom a többi lehetséges magyarázatot inkább nem is boncolgatom.....
naiv,optimista,buta,provokátor

amúgy akik szörnyű helyzetben vannak azok net közelébe se jutnak,panaszkodni meg nem is fognak...

szuicid # 2013.01.12. 15:29

Kedves Kiskata2!
tedd össze a 2-kezed, és minden nap vigyél a JÓ ISTENHEZ
a templomba 2 szál gyertyát! és adj neki hálát,hogy te mivel elérted azt a korhatárt, rád nem vonatkozik a "Mengele" Törvény, de könyörgöm, legalább meg se szólaljál, tudod te ,hogy mit beszélsz??


a Beteg ember nem selejtes árú

szafika # 2013.01.12. 15:26

Kiskata2 ! Tökéletesen igazad van .

kiskata2 # 2013.01.12. 15:09

Sziasztok!
Már rájöttem, miért közömbös veletek a társadalom.
Tegnap kaptam a nyugdíjintézettől egy levelet / és mind a 3 millió nyugdíjas megkapta /, hogy 2013 január 1-én mennyivel emelkedett a nyugdíjam. SOKKAL! Szinte elképzelni sem tudom, hogy úgy élnek emberek betegen, ahogy leírjátok.
Szerencsém van, mert 1954-es vagyok és végleges.
Közületek egy valakit jobban megismertem itt a neten, ő tényleg szörnyű helyzetben van, de szinte ő panaszkodik a legkevesebbet. Igyekszik a saját módján megoldani az életét és egy rohadt infralámpának is nagyon tud örülni.
Remélem, hogy az ide írogatók felének nem olyan kilátástalan a helyzete, mint ahogy előadja.
Egy év alatt több mint 11%-l emelték a nyugdíjakat. A bérből-fizetésből élők ezt nem mondhatják el. Ha ténmyleg bejön a 13. havi, akkor a nyugdíjasok nagyon jól járnak.
Tehát. Bízom benne, hogy a szörnyű betegséget és élethelyzetet eltúlozzátok. Így legyen!:)

fagyongy55 # 2013.01.12. 13:32

Regina h szivesen ha van olyan cikk amit érdemesnek látok feltenni felteszem.l

exrokki? # 2013.01.12. 13:22

Sziasztok!
Tudtok valakiről,aki bírósági végleges 3.csop. rokkant nyugdíjas volt és behívták már a komplex felülvizsgálatra,amire jelentkezni kellett????????

Tud valaki valamit a MEOSZ által kezdeményezett AB és Strasbourgi ügyről,hol tart vagy milyen ügyszámot kapott?????????

Vagy az EU parlamentbe írt MSZP által kezdeményezett ügyet tárgyalni fogják-e?????????

Ha valaki tudna valamit ezekről kérem írja meg.

Köszönettel várom válaszotokat


Sziasztok!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 10:57

Muci58-nak. Igen, ezek a betű-szám jelölések a komplex eredményei.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 10:49

Kedves mindenki!
Bocsi, bocsi, bocsi, valamit nagyon félreagyaltam tegnap. Kissé rossz passzban is voltam. Mellette baromi pesszimistán látom a jövőnket.

Ednut, igazad van!!! Ezért is jöttem ma is az oldalra, mert reggel jöttem rá, hogy nem B2, hanem C2!!! Mindkét ismerősöm ezt kapta, erre volt a tavalyi 55.800 forint.

Még egyszer elnézést mindenkitől, aki reagált, és kiigazított, nektek van igazatok.

wihar # 2013.01.12. 10:46

Bocsi nem ide akartam !

wihar # 2013.01.12. 10:45

Sziasztok!
Miért lett törölve a blog ajánlás?????????? Ki tudja ??

kobeka # 2013.01.12. 08:40

Adategyeztetési eljárásokat indít az ONYF...

http://ado.hu/…ndit-az-onyf

exrokki? # 2013.01.12. 07:47

Sziasztok!
Tudtok valakiről,aki bírósági végleges 3.csop. rokkant nyugdíjas volt és behívták már a komplex felülvizsgálatra,amire jelentkezni kellett????????

Tud valaki valamit a MEOSZ által kezdeményezett AB és Strasbourgi ügyről,hol tart vagy milyen ügyszámot kapott?????????

Vagy az EU parlamentbe írt MSZP által kezdeményezett ügyet tárgyalni fogják-e?????????

Ha valaki tudna valamit ezekről kérem írja meg.

Köszönettel várom válaszotokat.

Sziasztok!

Sziasztok!


Sziasztok!

csicseró # 2013.01.12. 07:34

http://www.nepszava.hu/…/article.php?…
Ajándék Balog Zoltánnak.

szuicid # 2013.01.12. 07:24

akik minket "felül vizsgálnak" azok a nyugdíjas "Orvosok" meg is érdemelnék !!!!


a Beteg ember nem selejtes árú

klarissa # 2013.01.12. 07:18

A nyugdíjas orvosok csak akkor dolgozhatnak, ha önként lemondanak a nyugdíjukról, ami helyett ösztöndíjat kaphatnak. Ennek összege megegyezik az öregségi ellátással.
Mintha hasonlítana a történek a rokkantakéhoz.... Nyugdíj helyett majd ellátás??

klarissa # 2013.01.12. 06:56

Népszava: Ajándék Balog Zoltánnak

szuicid # 2013.01.12. 05:49

Köszönöm Katalin

én is lefordítottam Web foditóval, de nem nagyon értek belőle semmit 2 cikket tettem fel rólunk megosztásban
és azóta nem tudok be lépni


a Beteg ember nem selejtes árú

hettigful # 2013.01.11. 20:55

Ani 2085! Igazad van lassú út a halálhoz mivel a gyógyszereket se tudjuk megvenni és a gyógyszerek elhagyása lassú halál erre vagyunk ítélve! Én személy szerint teljesen ki vagyok bukva 42 év 115 nap munkaviszony után halálra vagyok ítélve. Ez már nem normális dolog!!

hettigful # 2013.01.11. 20:41

Én is megkaptam a nyugdíjam siralmas ebbe csak belehalni lehet. Sok sikert az élőknek meg akik ezt a milliós fizetésük mellett eldöntötték!

hettigful # 2013.01.11. 20:33

Ednut!
Lehet, hogy neked ilyen egyszerű de nekem nem én csak arra figyeltem , hogy kapom továbbra is az eddigi ellátást ha lesz hozzá erőm és időm meg fogom nézni, hogy mit is írtak konkrétan és meg fogom írni.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2013.01.11. 19:55

Baráti kérések, amiket 14 napon keresztül eltorlaszoltak
Visszacsatolást kaptunk meg, amit elküldtél, a többszörös baráti kérések, hogy benépesítsenek téged, nem tudják, úgyhogy nem leszel képes, hogy 14 nap iránti baráti kéréseket küldj el.
Megakadályozni, hogy ez csak kérlek megint történjen üzen a baráti kérések, hogy benépesítsenek téged, tudják.

SZUICID!

Ednut # 2013.01.11. 16:19

Muci58!
Igen, az már új kategória, 50% feletti egészségkárosodás "kell hozzá" (amit az új rendszer szerint elég nehéz összehozni (lásd korábbi hozzászólásokat, cikkeket) és nem rehabilitálható státuszt jelent röviden.