Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tiszavirág69 # 2013.01.14. 07:48

ugribugri!
látod, igazoltál engem
egyből fideszes lettem én is :)

ugribugri # 2013.01.14. 07:40

tiszavirág69

"Tudjátok az az undorító, ha valamelyik intézkedést valaki kedvezőnek itéli, az mindjárt mocskos orbánista.
Nincsenek érvek, cáfolatok, csak a fröcsögés.
Szánalmas és minősíti azokat akik csak erre képesek."

nem csodálkozom ha a béketüntetésen annyian részt vesznek,a mentalitásotok ezt kívánja,simán fideszes taktika amit én csinálok azt rátolom a másikra...de

engedd meg nekem hogy én is elmondjam a véleményem,ha szaros tányért tesznek elém és abban van egy szem cukor annak én had ne őrüljek ,engedd meg nekem a választás szabadságát,ha te is jogot formálsz arra és ha én kifejtem hogy nem tetszik a szaros tányérotok akkor ne arról hadováljatok hogy gyűlölködöm,ez legyem zsotika műfaja meg a többi hasonló gondolkodású emberé.......

tiszavirág69 # 2013.01.14. 07:16

Kedves kommentelők!
Tudjátok az az undorító, ha valamelyik intézkedést valaki kedvezőnek itéli, az mindjárt mocskos orbánista.
Nincsenek érvek, cáfolatok, csak a fröcsögés.
Szánalmas és minősíti azokat akik csak erre képesek.

kiskata2 # 2013.01.14. 07:02

Látjátok, addig amíg fröcsög belőletek az írigység és a gyűlölet, addig sem magatokkal foglalkoztok.
Belterjes egy fórum ez, ezért nem vesz titeket senki komolyan.

klarissa # 2013.01.13. 17:41

ATV-ben 2 perce futólag hallottam: a rokkantnyugdíjak átalakítása helyes volt, bár lehet, a végrehajtásban történtek hibák,

liza56 # 2013.01.13. 16:41

kiskata2!
Én szerencsétlen vagyok, mert 1956-os vagyok és végleges." Tőlem még elvehetik azt amit neked már nem.

ildi63 # 2013.01.13. 15:42
muci58 # 2013.01.13. 14:15

kiskata2! Miért vagy ilyen ellenséges velünk, akik itt a fórumon próbáljuk egymást segíteni lelkileg, esetleg tanácsokkal? Hidd el mi is ledolgoztunk, 20-30-35évet! Mi akik épp a munkában eltöltött évtizedek miatt rokkantunk meg nem gyűlölködésről, és 27000ft havi megélhetésről kellene, hogy szóljon az életünk, hisz mi is letettünk a "közösbe" annyit, hogy megérdemelnénk annyit, hogy legalább átlag ember szintjén élnénk!Lehet, hogy Te még nem éltél egyik-hónapról a másikra, annak csak örülhetsz! De ne feledd, a kerék forog, egyszer fenn- egyszer lenn!

Cuti44 # 2013.01.13. 11:07

kiskata2!!!!

Ahányszor olvaslak összeugrik a gyomrom tőled!!!!
Reménykedtem, hogy a tegnapi borzalmas beírásod után már nem szólalsz meg többet,
Nem gyűlölködök azt te teszed felénk!!!!
54-es kiváltságos ember vagy, élj vele boldogul, fogadd a sok nyugdíjadból a vendégeket ,mert te megteheted,de, ha kérhetlek jóérzésből ezen a fórumom tartsd magadban a véleményedet rólunk.
Kicsit szociális munkás érzetet keltesz bennem , nem lepődnék meg, ha az lettél volna szorgos hangya korodban ami után megkaptad a jól megérdemelt
rokkant nyugdíjadat,mert csak te lehetsz beteg igazán,
mi itt csak " fröcsögő "beteg" " ember félék vagyunk.

ugribugri # 2013.01.13. 11:03

kiskata2
"További jó gyűlölködést és írigykedést a fórum 70%-nak!"

azért annak örülök hogy nem kell a barátomnak tekintened téged mert valószínű te lennél az első ember aki alkalomadtán hátbaszurnál....

olvasd át többször akkor talán feltudod fogni az eszeddel hogy ebben semmi gyűlölködés nincsen csupán egy vélemény ,persze a te habitusoddal már szentségtörés meg sértegetés vérlázító gyűlölködés mer nem a te véleményeden vagyok....

amúgy üléspontod meghatározza az álláspontodat,leirhatod itten hogy menyi álláshelyvan közben az megsem fordul a fejedben hogy sokan nem munkaképesek,de az jól hangzik munka dögivel,nyugdíjak 11%emelkednek és eljön a kánaán is....

kiskata2 # 2013.01.13. 10:43

Prüsszögi és a többi gyűlölködő "beteg"!
Addig amíg csak másokra írigykedtek, egymást osztjátok itt a topikban is, ne számítsatok a többség megértésére!
Meg sem érdemlitek!
Akik itt nem fröcsögnek és érintve ugyan, de értve a problámát mailt írtak nekem a hozzászólásom után.
Mindenkivel egyetértek, egyenként most nem tudok válaszolni, mert vendégeim vannak.
Amíg ti nem veszitek emberszámba egymást, titeket sem fdog emberszámba venni senki.
További jó gyűlölködést és írigykedést a fórum 70%-nak!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.13. 10:02

Prüsszögi, csak egyetérteni tudok Veled. Nálad a pont!!!

kiskata2 # 2013.01.13. 08:08

Figyelem! Állás! Osszátok!
Bp Monika
Üllőre csomagoló munkakörbe 20 embert keresek. S.O.S! Önéletrajzokat a szolifet@gmail.com címre vasárnap estig!
A megbízóval hétfőn találkozom, ha ezt tudjuk teljesíteni, lesz még 35 hely, amit rajtunk keresztül töltenének be. Szóljatok az ismerőseiteknek, kifejezetten megváltozott munkaképességű embereket szeretnének foglalkoztatni.

ugribugri # 2013.01.12. 20:06

regina.h

te olyan vagy mint az anyósom,avval sem lehetett sohasem semmit megbeszélni mert fél-percen belül kitört rajta a sírás meg az önsajnálat hogy őt nem érti meg senki..
"Lassan meg kell tanulni újbeszél (ül) mert ha kimondod amit gondolsz már visznek is.
Aki nem gyűlölködik úgy ahogy kell..már viszik is.
1984"

1/ egyrészt kényszeredett írhatnékod van néha "Ez az utolsó kommentem ide." úgy hogy ne irkálj ilyeneket mert ha mégis írnál ide az szava hitetlené tesz..
2/ egy picit mindig magaddal vagy elfoglalva hogy téged milyen sérelem ért...
3/ha néha esetleg letisztáznád magadban hogyha másnak valamiről más véleménye van az nem gyűlölködik ,csupán a saját álláspontját fejti ki akkor másképp látnád a dolgokat..

+++"viszlát, megyek megkeresem azt a szobasarkot ahol nem látnak..." a picsába most meg már struccot is játszol......

ui:na megyek megtépem a hajamat ......meg sírok egy sort..utána meg elkezdek panaszkodni...

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 19:19

Ez az utolsó kommentem ide.
Megmondom, mi folyik itt. (Illetve nem csak itt hanem úgy általában a neten. Beleértve a facebook csoportokat, ilyen-olyan portálokat.)
Lassan meg kell tanulni újbeszél (ül) mert ha kimondod amit gondolsz már visznek is.
Aki nem gyűlölködik úgy ahogy kell..már viszik is.
1984

viszlát, megyek megkeresem azt a szobasarkot ahol nem látnak....

klarissa # 2013.01.12. 18:48

regina.h! Bár ez elvileg jogi fórum, sok sorstárs, akinek még van 2-3 ezer Ft-ja az internetre, azért írogat ide, mert szeretné a hasonló sorsuakkal megosztani a gondját, bánatát, jogos sérelmét, felháborodását. Amit ha kiírhat magából, talán lelkileg is megkönnyebbül. Nem akar viszályt,csak nehezen tűri a provokációt vagy az annak tűnő hozzászólást.
Senki nem vitatja, hogy vannak nehezebb sorsú emberek is, akiknek ugyanez az összeg a heti kosztpénzt jelenti. Nagyon szomorú, hogy a 21. században, Európa közepén ekkora nyomor van!
A legszomorúbb pedig, hogy ennek feltehetőleg az az oka: egyre többek nem ismerik a megértés, szolidaritás, együttérzés, irgalom, társadalmi igazságosság, és hasonló fogalmakat.

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 18:17

Ani, Klarissa...
Nagyon sajnálom. Nagyon sajnálom mindazokat akik a legnagyobb vesztesei ennek az őrületnek ami az országban folyik.
Perpatvar, viszály...
Lehet, hogy igaza van ugribugrinak. :)
A net 3000 forint havonta, ennyit fizetek azért hogy még sz@rabbul érezhessem magam.
Elgondolkodtató.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 18:00

Drága regina.h, csak bemásolok Kiskata2. bejegyzéséből:
"Remélem, hogy az ide írogatók felének nem olyan kilátástalan a helyzete, mint ahogy előadja.
Egy év alatt több mint 11%-l emelték a nyugdíjakat. A bérből-fizetésből élők ezt nem mondhatják el. Ha ténmyleg bejön a 13. havi, akkor a nyugdíjasok nagyon jól járnak.
Tehát. Bízom benne, hogy a szörnyű betegséget és élethelyzetet eltúlozzátok."
Szafika egyetértett vele maximálisan.

Csupán arról feledkezett meg, hogy ide őszintén írják a sorstársak a sérelmeiket, bánatukat.
Nem irigylem senki nyugdíját, de akinek van NYUGDÍJA!!! vagy tisztességes rokkantsági járadéka, pl. '54-es, vagy korábban született, esetleg korhatárt betöltött, ne kérdőjelezze meg a tényeket. Nekik nem kell komplexre, meg kiskutyafülére menniük. Ezt sem irigylem tőlük!!! De ne higgyék azt, hogy sajnáltatni akarjuk magunkat!!!
Én is ide írtam le először a történetemet, mert ez anonym, itt nick néven szerepelek. Nem dicsekszik senki a nyomorúságával!!!

klarissa # 2013.01.12. 18:00

regina.h! Ha igazad van, elnézést kérek tőlük!

regina.h (törölt felhasználó) # 2013.01.12. 17:28

Nem.
Klarissa, nem. Én nem láttam, hogy szafika és Kiskata2 piedesztálra emelte volna bármelyik politikust is.
Csupán annyit mondtak, hogy vannak nálunk rosszabb helyzetben is.

Sajnos én olyan környéken élek, hogy naponta látom az emberek küzdelmét. Mifelénk az a nagyon szerencsés ember aki havonta hazavisz 62 ezer forintot. Mázlista, mert van munkahelye.
Emberek járnak naponta Budapestre havat takarítani, vagy mikor minek van éppen szezonja. Ősszel gallyazni,gereblyézni 2000 forintos napi bérrel. Hajnal 4-kor indulnak, este 6-ra hazaérnek. Ők is " szerencsések". Nem mindenkinek jut ez sem.

A segélyesek hitelből élnek, és napi imát mormolnak a helyi kisbolt tulajáért, nehogy bezárjon, mert akkor az egész környéknek annyi.

Csak ezt akartam mondani.

Szép estét!

klarissa # 2013.01.12. 16:32

dr.Ranschburg: "MAGYARORSZÁGON SOKAN AGYKÉREG NÉLKÜL LÉTEZNEK,KIZÁRÓLAG AZ ÉRZELMEIK VEZETIK ŐKET. VAGYIS NEM GONDOLKODNAK. KÖZÜLÜK KERÜLNEK KI MINDAZOK, AKIK PIEDESZTÁLRA EMELNEK POLITIKUSOKAT, ÉS HÓDOLNAK NEKIK."

klarissa # 2013.01.12. 16:20

Bocsánat, hogy háromszor ment el, sajnos rossz a masinám.

klarissa # 2013.01.12. 16:18

kiskata és szafika! Minden nap mondjatok egy hálaimát, hogy mázlisták voltatok! Nem kívánom Nektek, csak képzeljétek el, hogy pl. 35 éven át fizetitek a lakásotok biztosítását, a lakás leég, Ti pedig a kárösszeg helyett karácsonyra egy tábla csokit kaptok a biztosítótól - amíg a biztosító gondolja.
Kb. ez történt a korhatár alatti rokkantakkal! Fizettek, mint a katonatiszt, most pedig kegydíjat kapnak! Ha kapnak!
Azt hiszem, a dr. Ranschburg Jenővel készült interjúban ( A szemét a parlamentben ül - internet) a kiváló pszichológus éppen rólatok és a hozzátok hasonlókról beszél!

klarissa # 2013.01.12. 16:18

kiskata és szafika! Minden nap mondjatok egy hálaimát, hogy mázlisták voltatok! Nem kívánom Nektek, csak képzeljétek el, hogy pl. 35 éven át fizetitek a lakásotok biztosítását, a lakás leég, Ti pedig a kárösszeg helyett karácsonyra egy tábla csokit kaptok a biztosítótól - amíg a biztosító gondolja.
Kb. ez történt a korhatár alatti rokkantakkal! Fizettek, mint a katonatiszt, most pedig kegydíjat kapnak! Ha kapnak!
Azt hiszem, a dr. Ranschburg Jenővel készült interjúban ( A szemét a parlamentben ül - internet) a kiváló pszichológus éppen rólatok és a hozzátok hasonlókról beszél!

klarissa # 2013.01.12. 16:17

kiskata és szafika! Minden nap mondjatok egy hálaimát, hogy mázlisták voltatok! Nem kívánom Nektek, csak képzeljétek el, hogy pl. 35 éven át fizetitek a lakásotok biztosítását, a lakás leég, Ti pedig a kárösszeg helyett karácsonyra egy tábla csokit kaptok a biztosítótól - amíg a biztosító gondolja.
Kb. ez történt a korhatár alatti rokkantakkal! Fizettek, mint a katonatiszt, most pedig kegydíjat kapnak! Ha kapnak!
Azt hiszem, a dr. Ranschburg Jenővel készült interjúban ( A szemét a parlamentben ül - internet) a kiváló pszichológus éppen rólatok és a hozzátok hasonlókról beszél!