Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


BLMM # 2013.02.13. 13:59

klarissa mikor irtad ,hogy ne keljen keresnem

klarissa # 2013.02.13. 13:57

BLMM! Megírtam! Részben igen!

wood # 2013.02.13. 13:15

Én 2012 04 től próbálkozok uj versenyzőként, első fokon
egészséges azaz pici százalék másodfokon már nyert 27000ft 30 év munkaviszonnyal de azt már akkor is tudták hogy februárban mennem kell vissza. Az ügyemet mind két fokon el cseszték de el nem ismeri senki egész egyszerüen
észre sem vettek betegségeket átlapozták.Százszori levelezés után javasolták a biróságot.
nem tudom mit tegyek

BLMM # 2013.02.13. 13:01

klarissa elárulod mi betegséged? hátha sorstársak vagyunk!

klarissa # 2013.02.13. 12:57

Megrokkant! Én is csak próbálok optimista lenni, és a célszerűség jegyében gondolkodni. Mi, betegek tudjuk a legjobban: vannak betegségek, amik kezelhetők, de nemhogy gyógyulnak, hanem kifejezetten romlanak az idő múltával.
A betegség, melyet a viághírű professzor is diagnosztizált, csak romlani tud. A tünetek egyre nyilvánvalóbbak és laikus számára is egyre inkább észrevehetők.

BLMM # 2013.02.13. 12:53

Kedves Ednut!

Csak nyüglődök az alábbiakat 1 jogász írta nekem

"Mindenképpen várja meg a munkáltató felmentését, ebben az esetben mindenképpen jár Önnek a végkielégítés. Amennyiben Ön egészségügyi okból a feladatai ellátására alkalmatlan a közszolgálati jogviszonyát felmentéssel meg kell a munkáltatójának szüntetnie. (2011.évi CXCIX. tv. 63§ (2) c.,) Mielőtt nyugdíjasnak minősítenék, előtte munkáltatójának mutassa be az orvosi szakvéleményt miszerint a munkavégzésre továbbiakban nem alkalmas, ekkor a munkáltatójának Önt fel kell mentenie, és 30 év után, végkielégítésként 8 havi illetményre lesz jogosult. Amennyiben a rehabilitációs hatóság megállapítja, hogy az Ön foglalkoztathatósága rehabilitációval nem helyreállítható, akkor jogosulttá válik a rokkantsági ellátásra, amelynek a mértéke az Ön egészségi állapotától függően kerül meghatározásra."

várom a véleményed

megrokkant # 2013.02.13. 12:47

Navracsisnak is ugyan az a fönöke, mint a többi bársonyszékesnek. Ezért se lehetek optimista az áprilisi benyujtandó modositó javaslatok ügyébe. De nem kell rám adni. Hinni kell csak.

klarissa # 2013.02.13. 12:45

Nem tudom, figyeltétek-e a trükköt, amivel az orvosoktól veszik el a nyugdíjukat. A minisztelnök megígérte, a nyugdíjalapból átcsoportosítja a Senior-ösztöndíj alapba a nyugdíjuk összegét, tehát az orvosok a pénzüknél maradnak. Ehhez képest a mai javaslat: a. megkapják 100%-ban a nyugdíjat b.lesznek, akik csak 60%-ot c.lehet, hogy a kórházak, intézmények kapják meg a teljes összeget, és ők osztják el igazságosan(?): a hálapénzes szakmában dolgozók kapnak nem kapnak fizetéskiegészítést.
Előbb-utóbb tehát az orvosok is rájönnek: őket kb. olyan trükkel szabadítanák meg a nyugdíjuktól, ahogy minket. Mert p. egy 40 éve jó operáló sebész nyugdíja ugorhat arra, hogy a kezdő patológusoknak legyen fizetése.
Bármennyire jobboldali az orvosok többsége - a saját ellensége nem lesz!

george2 # 2013.02.13. 12:31

Én nem vagyok optimista.Tutkó nem fognak pozitiv változást hozni,valószinűleg 5 perc alatt tárgyalják és esetleg még szigoritanak.

Jelszavuk:
Mindenkit vár a munkavilága.

yulika46 # 2013.02.13. 12:31

Ednut
beziske biztos arról érdeklődik,hogy amit a rokkantaknak szoktak évente kiküldeni egy szelvényt,hogy utazhatnak véle pár alkalommal.Kb ilyen kor szokták ki postázni.

Ednut # 2013.02.13. 12:28

BLMM!
"Nem lehetek beteg állományba sem és munkaviszonyban sem a következőket ha elolvasod akkor meg érted. ITT VAN KÉT SZÉK ÉS PAD ESETE !
Nyilván nem kaphatsz kétféle ellátást, ez az én időmben is így volt, de gondolj bele, aki most szeretné lerokkantani magát, az jó esetben munkaviszonya van, de olyan sokáig van betegállományba, hogy az állapota miatt már nem tud visszamenni dolgozni, illetve az 1 éves táppénzidőn belül nem gyógyul meg. Tehát amikor beadja a papírjait a rokkaantosításra van munkaviszonya, és táppénzt kap. Amikor megállapítják neki a felülvizsgálaton, hogy xy %-os egészségkárosodott és xy ellátás jár neki mondjuk 2013. június 1-től, akkor május 31-edikétől kell megszűntetni a munkaviszonyát (és táppénzét) és akkor jár neki az új ellátás. De ha az illető azt mondja, hogy köszönettel elfogadja az új ellátást, de mondjuk csak november 1-től kéri, mert addig igénybeveszi a táppénzt, akkor nov. 1.előtt kell igényelni az összeget és felmondani a munkahelyeden.
Azt nem szabad megcsinálni, hogy előbb felmondasz, aztán kéred a felülvizsgálatot, egyrészt mert ki tudja mikor hívnak be, főleg annak fényében, hogy a régi felülvizsgálatok is hónapokat csúsznak. Tehát akkor hónapokig nem kapsz semmi pénzt, másrészt lehet, hogy a bizottság olyan alacsony %-ot állapít meg, ami nem jogosít ellátásra. Ekkor még mindig meg van elvileg a lehetőséged, hogy minden fogadat összeszorítva visszamenj a munkahelyedre, de ha felmondtál már nem.
Szóval hívd fel szerintem a Nyugdíjfolyósítót és kérdezz rá erre.

klarissa # 2013.02.13. 12:24

Sorstárs, Megrokkant és a Többiek! Lehet, hogy túzottan optimista vagyok, de bízom benne, hogy áprilisban némi javulás állhat be a szabályozásban. Biztató, hogy Navrasics nyújtotta be a téma-javaslatot. Szerintem az értelmesebbje és a tisztességesebbje -akár az azeri gyilkos kiadása kapcsán és egyekbekben- tisztán látja, mit, hol rontottak el. Úgy gondolom, ha hatalmon szeretnének maradni,vannak annyira pragamatikusak is, hogy tudják: kénytelenek tenni valamit a Zemberek javára. Lassan ugyanis elkopik a Fidesz választórétege. Már csak azok a gyűlölködők, a háborúk utáni sértett idősek a szavazói, akik már (bocsánat:) a korukból kifolyólag sem biztos, hogy megérik a 2014-et. Szerintem nagyot bakiztak az éhségmenet kapcsán kitett molinójukkal is, mert jobboldalon is létezik az alacsony nyugdíjas, a szegény. Most azok is ellenük fordulnak, de legalábbis elgondolkodnak. Lassan mindenki ellenük van: diák, tanár, orvos, művész, rendőr, rokkant, nyugdíjas, közalkalmazott.. Csupán a külhoni szavazatokkal nem tudják megnyerni a választást.

megrokkant # 2013.02.13. 11:53

sorstárs55. Akkor áprilisba felköthetjük a gatyánkat. Jobban elleszünk intézve, mint 2011 decemberébe. Ne legyen igazam.....De biztos, hogy igazam lesz!!!

beziske # 2013.02.13. 11:08

A férjem november 27.-én volt a felülvizsgálaton,még nem kapott levelet de tegnap ugyan úgy küldték a régi ellátását.Remélem nem kel vissza fizetni!
Az utazásira meg arra gondoltam amit minden évben kiküldenek,hogy a rokkantaknak egy pár alkalommal le lehet utazni,ezt kapta e már valaki?

anyjuk # 2013.02.13. 09:05

Tisztelt Fórumozók!
A facebook-on, az FKI /Fogyatékosügyi Kommunukációs Intézet/ oldalán, távmunka, álláslehetőség van közölve.
Valakit, valakiket talán érdekel!
Ha már láttátok, akkor bocsi!
/Engem, érdekelt volna a telefonos munka,
de mivel értékesítésről is szól, az ügynöki munka, miatt elvetve./

Bízni, és remélni!!! -de vajon meddig bírja ezt az ember?
Üdv. Fórumozók

tiszavirág69 # 2013.02.13. 08:53

Nem értem mi lenne a baj azzal, ha dolgozhatnánk,
az állapotunknak megfelelő munkát kaphatnánk?
Csak lássuk akkor a munkahelyeket és ne csak B.pesten.
Előbb legyenek munkahelyek, ahol értelmes, hasznos munkát tudunk végezni, úgy, hogy miattunk-az állami támogatás miatt nem rúgnak ki egészséges embereket.

tiszavirág69 # 2013.02.13. 08:41

Én nagyon remélem ezt az 1095 napot átgondolják az új jelentkezőknél.
Nagyon igazságtalan, hogy 30akárhány év munkával is jogosulatlan lehet egy beteg ember az ellátásra.

A diszkriminációs passzusokat is kivehetnék.
a visszamenőlegesség sem éppen jogszerű ...

george2 # 2013.02.13. 08:32

SENKI le se xarja a rokkantakat...

Már azon kivül,hogy elvették mindenünket.
Senki meg sem emliti,hogy lehetett ilyet csinálni.
Se az orvosaink se a képviselőink se az egyházak!!! se EU 1általán senki.Fasismus lett ez van....

george2 # 2013.02.13. 08:24

http://www.parlament.hu/…3_tavasz.pdf

Ezt 5 perc alatt lerendezik majd az összes parlamenti párt asszisztenciájával,megállapitván a keresztényi irgalmasság jegyében,hogy milyen jót tettek velünk,hiszen nem kell otthon beszükülnünk,hanem dolgozhatunk ......
SENKI le se xarja a rokkantakat...

Debra01 # 2013.02.13. 06:40

tehát, ha nekem volt az utolső 5 évben munkaviszonyom, akkor még jól is járhatok? Mert 2012 aug ig volt munkaviszonyom. Akkor százalékoltak le 50 %-ra de egy munkaügyi per miatt van egy igazságügyi szakvéleményem, amelyben 52% az az 50. Azóta van állapot romlás is. Azért nem macerálnak a visszahívással, mert ők előre kiszámolták, hogy én még jobban is járhatok? (nem vagyok végleges)

wihar # 2013.02.13. 06:22

Ezektől várni reménykedni ???????Még azt halvány kis reménysugarat is maguk felé fordítják .

szuicid # 2013.02.13. 06:01

sorstárs55

én ebben semmi biztatót nem látok :( sajnos
bár neked lenne igazad!!!


a Beteg ember nem selejtes árú

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.13. 01:01

Van még remény!

Áprilisban tárgyalják a márciusban benyújtott törvényjavaslatot!!!

http://www.parlament.hu/…3_tavasz.pdf

28-as pont!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BLMM # 2013.02.12. 22:57

ednut

Nem lehetek beteg állományba sem és munkaviszonyban sem a következőket ha elolvasod akkor meg érted. ITT VAN KÉT SZÉK ÉS PAD ESETE !

2012. január 1-jét követően a megváltozott munkaképességű emberek ellátásai jövedelempótló jellegűek, ezért csak akkor megállapíthatók, ha

  • egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex vizsgálata alapján 60 százalékos vagy annál kisebb mértékű és
  • keresőtevékenységet nem folytat,
  • rendszeres pénzellátásban nem részesül,
  • a kérelem benyújtását megelőző öt évben legalább 1095 napon – tehát összesen három éven át volt társadalombiztosítása. Feltétele tehát, az említett biztosítási jogviszony, amelyet az adóhivatalnak kell majd igazolnia.

Az utóbbi feltétel azonban nem vonatkozik azokra, akik 2011. december 31-én részesültek az ellátások valamelyikében.
Hivatkozás: 2011. évi CXCI.tv

Ednut # 2013.02.12. 15:50

Debra!
Szerintem BLMM több pénzt is kaphat mint 58000.- FT, elvileg ha rokkantellátásra ítélik és 50%-nál nagyobb az egészségkárosodása, akkor több pénzt is kaphat, mert azt írja, hogy folyamatos a munkaviszonya. Mint új igénylő az utolsó 3 vagy 4 hónap fizetése az ellátás megállapításának alapja. Annak kapná a 60, 65 vagy 70%-át. Hangsúlyozom akkor, ha nem rehabilitálható és legalább 51% az egészségkárosodása. Amit jelen pontrendszer alapján elég nehéz elérni.