Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ókút # 2013.02.14. 11:46

Kedves Etel 57!

sajnos ennyire nem vagyok ügyes! a hvg-n helsinki figyelőnél van

Fülcimpa # 2013.02.14. 11:44

Fehér szakáll!

Ha gondolod tedd fel nyugodtan a honlapodra, szabad szellemi termék :). Én is egy facebook-os állásportálon találkozom velük, nem célzottan megváltozott munkaképességűekre vonatkozó hirdetéseket-pályázatokat nézek, de ha néha találkozom ilyennel, azt megosztom itt, hátha jó valakinek.

Etel57 # 2013.02.14. 11:06

Szia ókut nem tenéd fel amit olvastál ,mert nem találom üdv etel,

Etel57 # 2013.02.14. 10:57

yulika rajta van a papiron 60 nap biztos nektek is irták hogy vissza kel adni.

ókút # 2013.02.14. 10:57

Szervusztok!

Javaslom olvassátok el a HVG ben megjelent az "Alaptörvényből kipenderített rokkantak"című cikket,
igen tanulságos,és egyben félelem keltő is!

Ókút

Etel57 # 2013.02.14. 10:53

Sziasztok én most voltam Pesten ,soroson meglepődtem ugyan az a dr nő vizsgált aki 2010 ben .már a papiron rajta volt ,hogyha nem jár az eláttás vissza kel fizetni.

george2 # 2013.02.14. 10:41

Ha van rá lehetőségetek,tegyétek félre a fele összeget,mert ezek a....visszamenőlegesen is lefelezik a pénzt.Remélem nem jártok úgy attól függetlenül,de itt sok ilyet olvastzunk már.

yulika46 # 2013.02.14. 10:05

Szép napot mindenkinek!Nem is tudom felmerjem e tenni a kérdést mert az utóbbi időben nem ilyesmi a téma!
A férjem novemberben volt a felülvizsgálaton és még nem kapott levelet,viszont az ellátását ugyan úgy kapta számlára mint eddig abban az összegben!Félek nehogy vissza keljen fizetni!

Fülcimpa # 2013.02.14. 08:55

A Budapesti Közlekedési Központ elkötelezett esélyegyenlőséget támogató munkáltató, ezért megváltozott munkaképességű munkavállalók jelentkezését is várjuk.”:
http://www.bkk.hu/…-diszpecser/

Fülcimpa # 2013.02.14. 08:47

Megváltozott munkaképességű munkavállalókat keresnek:
A Napra-forgó Nonprofit Közhasznú Kft. keres kézi csomagolót teljes és részmunkaidőben is. A munkavégzés hely: 2030 Budaörs, Vasút u. 13. Fontos: finom kézmozgás, matricázás, csomagolás, ülés-állás vegyesen. Jelentkezés a 20/366-3993-as telefonon, SMS-t is fogadnak, ill. az egry.marta@napra-forgo.hu e-mailen Egry Mártánál.

Fülcimpa # 2013.02.14. 08:45

A Symbol-Bp. Kft. az alábbi munkakörökre, III. kerületi munkahelyre (1036 Bp., Bécsi út 56.) keres 4 órában megváltozott munkaképességű munkavállalókat:

  • szakács 4 fő (állandó délelőtt vagy váltott műszak)
  • telefonos diszpécser 2 fő (elvárás alapszintű számítógépes ismeret, alapfokú angol nyelvtudás)
  • rendezvényszervező 2 fő
  • marketinges/online marketinges 2 fő
  • vendéglátóipari tapasztalattal gazdasági vezető 1 fő

Jelentkezés Tóth Tamásnál a 20/313-8339-es telefonon.

Fülcimpa # 2013.02.14. 08:43

Aki tud, bír és szeret főzni, és veszprémi, annak esetleg ez is egy lehetőség... :)
Keresek valakit Veszprémben, aki vállalná, hogy főz hétfőtől péntekig vagy szombatig 2 főre egészséges egyszerű ételeket és házhoz szállítaná minden nap legkésőbb 1 óráig. Díjazás megállapodás szerint.
Elérhetőség csak facebookon megadva: http://www.facebook.com/enyedi.andrea

Fülcimpa # 2013.02.14. 08:36

J.Press Fehérnemű Nagykereskedés fóti raktárába keres 1 fő MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGŰ MUNKAVÁLLALÓT 4 órás munkakörbe. Jelentkezni személyesen vagy levélben lehet: 2151 Fót Keleti M. út 1.

klarissa # 2013.02.13. 21:22

Muci! Az új komplexen nem voltam még, a régebbi komplexen 54% egészségkárosodást állapították meg, de a mozgásszervi problémákon kívül sajnos van még néhány más is.

megrokkant # 2013.02.13. 21:00

Ez biztos, hogy igy lesz. A matalcsi elmélet szerint a jővőbe csak annak fog járni valami jutatás, aki orvosilag nem rehabilitálható. Ha már más van ráírva akkor se kap semmit sem. A vissza menőleges törvénykezésüket ismerve, 2012 Januári papiroktól is érvényes lesz ez. Meg hát kitudja mit fognak még kitalálni, hogy ne keljen fizetni a volt rokkantaknak semmit sem. A félszemű lehet, hogy már akkor MNB-lesz. De a betervezett népnyúzó politikája ugyan úgy megmarad a jővőbe is. Ha jővő 2014 napján esetleg repülnek akkor addig biztos. Ha maradnak akkor minden szegény embernek utána annyi. Ha csak nem történik valami ezekkel.

george2 # 2013.02.13. 20:47

"Ha nem akarnának változtatni nem tűzték volna napirendre!!!

A jelenlegi rossz helyzetnél, csak jobb lehet! "
Sorstárs.

Erre nem fogadnék....

Azt irják,hogy a törvényjavaslat az ellátások szabályzásának pontositását célozza ay elmúlt egy év tapasytalatai alapján.

Magyarán találtak olyan részt benne,amin még lehet csűrni,mert kevésebb pénzt vettek el eddig mint a tervezett.

Aki ezekben reménykedik az csalódni fog nem is kicsikét....

BLMM # 2013.02.13. 20:23

Wood
Megírnád milyen betegséged vannak Én is új versenyző lennék

muci58 # 2013.02.13. 19:25

Klarissa!Azt megkérdezhetem, hogy ezekkel a mozgásszervi betegségekkel milyen kategórába soroltak(ha voltál már az új komplexen)? Mert nekem is hasonló a betegségem, és nyár folyamán következnék sorosra!Jelenleg "rehabos" vagyok!

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.13. 18:32

klarissa, megrokkant és a többi sorstárs!

Nem szabad a reményt feladni, én személy szerint bízom, hogy lesz pozitív változás, figyelembe véve az elmúlt egy év szomorú tapasztalatait!

Ha nem akarnának változtatni nem tűzték volna napirendre!!!

A jelenlegi rossz helyzetnél, csak jobb lehet!

klarissa # 2013.02.13. 15:42

BLMM! Bocsánatot kérek, lehet, hogy gond van az e-mailemmel (is, mert mindenem egyszerre romlott el: telefon, vasaló, stb)
Oldalt kattintottam rá a címedre, oda küldtem. Elnézést, de nyilvánosan nem akartam részletezni a nyomoromat. A lényeg: leginkább mozgásszervi problémáim miatt százalékoltak le: 8 db gerninc-sérv,az egész gerinc mentén kiboltosulás,gerincferdülés, gerinc-csatorna szűkület nyaki és lumbalis szakaszon, reumatizmus, mindkét oldali térdartrózis, ciszta az egyik térdben..
Szerintem a sebész csak műtéti szempontból nézte a leletedet. Reumatológushoz kéne menned. Azok a kezelések használnak, és szerintem a gyógyszernél is többet használ a a rendszeres otthoni gyógytorna.

Ednut # 2013.02.13. 15:24

BLMM!
Nem akarom kritizálni az ügyvéd urat, aki tanácsot adott neked, de látszik, hogy nem a téma szakértője, általánosságban elmondta, hogy mi a szabály.
Először is, már nincs rokkantnyugdíj, te pedig még nem mehetsz el korodnál fogva öregségi nyugdíjba.
Másodszor, a 8 havi végkielégítést sokallom, esetleg akkor reális, ha mind a 30 évet ugyanazon munkahelyen töltötted el. A végkielégítés mértékét a munkaügyesedtől kellene megkérdezned.
Másodszor, a munkáltatód bolond lenne felmenteni egészségkárosodásod miatt, kivéve, ha a közvetlen munkavégzéssel kapcsolatban sérültél volna úgy meg, hogy nem tudod ellátni a korábbi munkakörödet. De itt is van csavar, mert ha felajánl egy másik munkakört (könnyebbet), de te nem fogadod el, akkor sincs végkielégítés.
Harmad sorban a munkahelyed nem orvosi bizottság, vihetsz te oda bármilyen papírt, hogy már élő halott vagy, ők nem szakemberek, erre való az NRHSZ felülvizsgálata, hogy ezt megállapítsa.
Negyed sorban a munkáltató megvárja míg letelik az 1 év táppénzes időszakod és ha utána nem tudsz visszamenni, az nem az ő hibája, nem fog fizetni végkielégítést. És ha utána mész el lerokkantosítani magad, akkor hónapokig nem kapsz semmit, plusz ki tudja megkapod-e az új ellátást, vagy azt mondják nem jár semmi és akkor már kereshetsz másik állást, ha találsz.
Szóval mint korábban írtam kérd a felülvizsgálatod, ott meglátod mire ítélnek és ha több a táppénzed, akkor használd ki az 1 évet és utána igényeld. Ha meg nem jó ítélet születik, akkor meg még van időd fellebbezni és addig is kapod a táppénzt.
Hívd fel a Nyugdíjigazgatóságot és kérdezd meg.
Végkielégítésre csak akkor számíts, ha rendes a munkáltatód és meg tudsz vele állapodni abban, hogy ő mondjon fel neked. De nehéz lesz ebbe belemenned, mert mi van akkor ha felmond, megkapod azt a pár havi végkielégítést, és utána elmész a munkaügyi bíróságra hogy kirúgtak mert beteg vagy és ott kártérítést ítélnek meg neked. Szóval ebbe sem fog belemenni. Nem hülyék a munkáltatók sem.
Mióta dolgozol ennél a munkahelyednél, illetve mióta vagy táppénzen?

Sorstárs2 # 2013.02.13. 14:58

Hátha valakit érdekel, sajnos nem tudok menni, az unokáimra kell vigyáznom szombaton :(

http://kaslerarpad.hu/

papi57 # 2013.02.13. 14:43

megrokkant
Nem vitatkozni akarok veletek .Én is pesszimista vagyok. A fidesz - szel szemben.Az ő házuk táján is vannak intő jelek vannak ott másként gondolkodók.
Lásd: Azeri baltás,választási törvény ,föld ügy osztatlan közös tulajdon elleni merénylet(Rákosi nem tojatta meg így parasztot) korrigálták. Akinek van 3-4
aranykoronája az tudja .Felső oktatás. Települési víz művek polgár mestereinek elégedetlensége a - 10% miatt.
Ha el hiszitek ha nem repedezik az egység!!!


rehab

BLMM # 2013.02.13. 14:30

klarissa 13:57 kor írtél a megrokkantnak

klarissa # 2013.02.13. 14:12

KB. 14.30-KOR