Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Ednut # 2013.02.12. 15:44

beziske!
Milyen utazásira gondoltál?

BLMM!
Ha jól emlékszem korábban már kérdezted itt a fórumon hogy leszázalékoltasd magad.
Nem tudni az esélyeket az új minősítés szerint. Ahogy kati.n írta, érdemes kimeríteni az 1 év táppénzt, az a biztos. De azt meg lehet csinálni amit én is csináltam annak idején, hogy mikor már fél évig táppénzem voltam beadtam a papírokat rokkantosításra (ott kiderült, hogy mi a besorolásom, mennyi pénz jár hozzá). Ez nekem megfelelő volt, de a táppénzem több volt, ezért úgy kértem a rokkantosításomat, amikor már lejár a táppénz, tehát még vagy fél évig táppénzen voltam és az utolsó naptól kértem a rokkantnyugdíjat. Ez azért is jó megoldás, mert ha történetesen nem "tetszik" a bizottság besorolása, még van idő a fellebbezésre és nem maradsz hónapokra ellátatlanul.

BLMM # 2013.02.12. 12:49

49 éves nő vagyok 31 év folyamatos munka viszonyom van

Debra01 # 2013.02.12. 12:42

BLMM Nem tudni hány éves vagy. A parkinson kór, elvben rokkantságra alkalmas ok.
De nincs rokkant nyugdíj. kaphatsz 22 900- 58 000 ft-ig bezárólag ellátást. Feltéve, hogy ha az utolsó 5 évben volt 3 éb munkaviszonyod.

Aztán járkálhatsz évente fekülvizsgálatra, hátha meggyógyultál.

kati.n # 2013.02.12. 12:41

Kedves BLMM!
A rokkantosítás eredményét senki sem tudja előre megmondani. Én a helyedben - ha anyagi lehetőségeid megengedik - felkutatnám a környék belgyógyász igazságügyi szakértőjét. Házi orvosod esetleg tud ebben segíteni. Ha van magánpraxisa, elmennék oda az összes leleteimmel és kérnék tőle szakvéleményt a rokkantosításhoz. Ebből kiderülhet, milyen esélyeid vannak.
A rokkantosítás előtt célszerű kimeríteni az összes táppénz-lehetőséget. Ez biztos pénz, és a táppénz ideje biztosítási idő.
Az NRSZH honlapján érdemes a vonatkozó rendelkezéseket áttanulmányozni.

BLMM # 2013.02.12. 12:24

rokkantorsítani szeretném magam parkinzon kórom van remeg a kezem nem tudok írni(irodai alkalmazott vagyok). Pánik szindromám van.Derekam, hátam nagyon fáj,spirális gerincferdülésem van Äpekövem és vese cystam is van.Voltam MR-en de az idegsebész semmilyen elváltozást nem látott, azt mondta nem tudja hogyan tovább! szerintetek van esélyem a leszázalékolásara várom válaszotokat!

BLMM

beziske # 2013.02.12. 12:03

Kérdezném,hogy valaki kapott e már utazásit?

george2 # 2013.02.12. 10:40
Olinda # 2013.02.12. 08:53

Buda Környéki Látássérültek Közhasznú Egyesülete
Az alábbi 4órás munkahely.

Fülcimpa # 2013.02.11. 21:47

Jó estét mindenkinek,

4 órás pozíciók - akit érdekel esetleg rehab- vagy rokkantsági ell. mellé:

NRSZH szakvéleménnyel rendelkező megváltozott munkaképességű munkatársat keresünk azonnali kezdéssel
budaörsi irodánkba,
4 órás munkaidőben,
az alábbi munkakörökre: recepciós, pénzügyes, programszervező, gyógymasszőr(nő), irodai ügyintéző
A jelentkezéseket várjuk a bulake@bulake.hu címen, vagy Nyikes Fatiménél a 06-20/465-6460 számon.

arthur58 # 2013.02.11. 18:35

Talán a nénit egy csoportnak fel kellene karolni és a strasburgi bírósághoz kivinni,hogy magyar országon így néz ki a rokkantnyugdíjasból átalakított munkavilágába lépő ember.

aniko7308 # 2013.02.11. 16:59

39 éves vagyok, 3 éves koromtól tartósan beteg vagyok izomgyengeségemen az operáció sem segített.
Képzettségem nincs, soha nem tudtam dolgozni. Édesapám elhunyt nagykorúságom előtt ezért 1990 óta emelt összegű családi pótlékban és árvaellátásban részesülök, harmadik csoportos rokkantsági címen 4 évente járok szakértői felülvizsgálatra, 2013. január 22.-én megállapították : egészségkárosodás: 45%
egészségi állapot: 55%
A Magyar Államkincstár megszüntette a családi pótlék folyósítását azzal az indokkal, hogy az
Egészségkárosodásom nem éri el az 50%-ot
Kérdésem a következő: Érdemes lenne e felebeznem,
és,hogy egy újabb felülvizsgálatnál a meglévő százalékokat megváltoztathatják e számomra rossz irányban tehát egészségkárosodásomat lejjebb vehetik a 45%-ól?
A választ előre is köszönöm!

mazsi-drazsika # 2013.02.11. 15:22

Választ kaptam az nrszh tol a sujadomentességem iránti beadványomra Meggyogyultam kaptam 32 % ot amire nem jár semijen kedvezmény !


volt rokkant nyugdijas

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.11. 13:52

Az IMF nem értett egyet a megváltozott munkaképességű emberek ellátásainak és a szociális ellátások csökkentésével, a szervezet egyetlen olyan intézkedést sem kért a hiteltárgyalások folyamán a magyar kormánytól, amely tovább rontaná a leghátrányosabb helyzetű társadalmi csoportok helyzetét - mondta el Irina Ivascsenko, a Nemzetközi Valutaalap budapesti képviselője azon a múlt heti találkozón, amelyet több hazai érdekképviseleti szervezet kezdeményezett.

http://www.meosz.hu/…irek_one.php?…

belerokkant # 2013.02.11. 12:02
belerokkant # 2013.02.11. 12:01

Talán emlékszünk még arra a rokkant asszonyra, akit a XV. kerületi lakásból eltávolítottak még az ősszel, őt átmeneti otthonban, az unokáját átmeneti gyermekgondozóba tették.
Emmi nénit most kizárták az egészségügyi ellátásból is. :(
http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…i-ellatasbol

belerokkant # 2013.02.11. 12:00

facebookról hoztam

Nem lesz bajunk abból, hogy mi nem vagyunk határon túliak? Orbán Viktor potom 45 millióért 160 ezer levelet küldött a határon túl élő magyaroknak. Mostanság ők a Fidesz-kormány kedvencei. Kettős állampolgárság, szavazati jog, előnyök Magyarországon. Mi kell még? Azért jobb, ha megkérdezzük: Nekünk, akik itt születtünk, itt dolgozunk, itt nyomorgunk, nem lesz bajunk abból, hogy nem vagyunk határon túliak? Ti szavatok: „… Levelet küldött a határon túl élő magyar állampolgároknak Orbán Viktor kormányfő, mert a kabinet őket is be akarja vonni a nemzeti konzultáció rendszerébe - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szombaton az MTI-vel. A Miniszterelnökség összesen 160 ezer levelet postázott, a küldemények előállítása és kézbesítése pedig mintegy 45 millió forintba került. … A levélben - amelyet a Facebookon többen is megosztottak - Orbán Viktor Magyarország új állampolgárait köszönti. "Nagy elégtétel a magyars...

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.11. 07:27

Munkaügyi bírósághoz fordult a decemberben öngyilkossággal fenyegető nyugdíjas

http://rd.hirkereso.hu/rd/15369852?…

Sorstárs2 # 2013.02.11. 06:56
sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.10. 10:35

No comment, spicivas........!!!!????

"Dr. Derera Mihály
2013 február 10. (#1978)
A BEADVÁNY MINŐSÉGÉRŐL

Az AB a MEOSZ beadványának egyetlen pontját sem merte érdemben vizsgálni, mert akkor nem tudta volna elutasítani. Azért, mert egy magát szakértőnek nevező egyébként jogi ismeretekkel nem rendelkező valaki leír egy éktelen baromságot, még nem kell sem a MEOSZ, sem a 16 panasztevő, sem a nemzetközi jogi tapasztalatokkal és sikerekkel bíró ügyvéd munkáját leszólni. Különösen "értékes" a szakértői hozzászólás annak fényében, hogy a benyújtott anyagot nem olvasta, mert nem is olvashatta. A benyújtók adataik zárt kezelését kérték, nehogy személyes retorziókkal kelljen szembenézniük azért, mert az ügy mellett kiálltak, ezért a beadvány nem nyilvános. Véleményem többi része a főoldali cikkemben olvasható.

Dr. Derera Mihály
"Válaszolok erre a Hozzászólásra."

rokkant
2013 február 9. (#1977)
SZÉGYEN A MEOSZ BEADVÁNYA???

http://spicivas.lapunk.hu/?…

"Itt több hónapi munkával sikerült összehozni egy olyan beadványt ami az alapvető követelményeknek sem felelt meg:ez szégyen"

A MEOSZ megkérhetné esetleg ezt a SZAKEMBERT,hogy segítsen nekik megfelelő beadványt összeállítani.

rokkant"

ugribugri # 2013.02.10. 09:58

http://www.hir24.hu/…ezdy-gyorgy/#…

két hete még egy osztályon feküdtünk a koránnyiban,mindig mosolygós előre köszönő emberke volt a folyóson,életemben nem láttam még ilyen mosolygósan szenvedő embert.....

tiszteletem az emlékének sajnos ez az embertípus nagyon fogyóban van...

nico56 # 2013.02.09. 23:13

Eboli!
Akkor neked soros felülvizsgálatod lesz ezek szerint.
Nyugodj meg,ha késik a behívásod nem baj,mert az ellátásodat változatlan összegben kapod!

Debra01 # 2013.02.09. 21:17

Állandóan a munka világába akarnak visszahajtani.
Ma csak a Bajnai nagygyűlést nem bírtam végig ülni (másfél óra volt) Állni már alig. Menni még...40 perc. ez a kutya séta hossza.
Volna valami, amit tudnék csinálni, de arra nincs fizető képes kereslet.

belerokkant # 2013.02.09. 17:55

megrokkant!!

embertől??????

nico56 # 2013.02.09. 17:34

Eboli!
"Köszönöm a választ!
Még néhány dolgot kérdeznék:
1.A soros felülvizsgálatra kitöltendő "lepedőt" el lehet kérni korábban a háziorvostól, vagy csak mikor megjön a behívó? Azért kérdezem, mert a háziorvosom szülési szabadságon van, helyettesítik, és félek, nem lesz elég időm bejutni a helyetteshez, ha rövid lesz a határidő.
2.A behívót ajánlott levélben küldik?
3.Ha több hónapot késik a behívó, akkor addig folyósítják a járadékot, vagy szüneteltetik és utólag küldik majd el?"
Válasz:

1. A behívó érkezésekor szoktuk
2.Igen!
3.Nem tudom milyen járadékot kapsz,ha rehab akkor annak a kifutási idejéig jár csak.
- ha rehabellátás akkor a vizsgálatig ezt kapod.
Tehát írd meg pontosan milyen ellátást kapsz?!

megrokkant # 2013.02.09. 17:08

Balsai, balsai. Hányingerem van ettől az embertől.