Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


cosmos10 # 2011.08.17. 12:48

Sziasztok!

Elég rég nem voltam fenn de gond gond hátán.Első fokon 44%-ot kaptam 2 fokon kaptam 51%-ot.De rehabilitálható vagyok.Izgalmas nyugdíjamat már megvonták a gyógyszereimet sem tudom kiváltan.Most várom a papírt amivel mennem kell a munkanélkülihez.A legjobb,hogy az emberke azt monda ne is reménykedjek munkahely nincs,átképzésre meg nincs pénz.(A rehabilitációs vezető mondta ezt felülvizsgálat után Hát akkor ,hogy is van ez)Lassan az idegeim kikészülnek de az nem számít majd valahogy lesz.

cosmos10 # 2011.08.17. 14:15

Összegről még nem kaptam papírt de állítólag igen.Csak amíg ujraszámolnak mindent addig nem kapsz semmit.

keke1 # 2011.08.17. 17:17

Orbán megszólalt,a csökkenő GDP kapcsán,kiigazitások jönnek,hogy hol azt nem mondta,de arra utalt min nem változtatnak.
1.A hiány 3% lesz.
2.Az államadósságot csökkenteni akarják,nem állnak meg!
3.Az arányos jövedelemadón nem változtatnak.

Ez a szentháromság nem sok jóval kecsegteti a polgárokat,tehát mi se számithatunk sok jóra.

skorpió13 # 2011.08.17. 19:05

Cosmos10!51%-ra már rokk.nyugdijra vagy jogosult.A másodfokra fellebezésedkor megjelölted meddig kéred visszamenőlegesen a nyugdijadat?Nos, hat hónapra visszamenőlegesen kérhető volt.Ha kérted megfogod kapni.Nem tudom ma mi a helyzet megy e automatikusan,vagy intézned kell e valamit.érdeklődj utána.

cosmos10 # 2011.08.17. 19:42

Tudom,hogy jogosult vagyok az voltam eddig.Most meg azt mondják rehabilitálható vagyok kíváncsi leszek mindenesetre.A papírra ráírták csak könnyű fizikai munkát végezhetek.Állót,járót nem,hát hol fognak így alkalmazni a szakmámba sehol.

skorpió13 # 2011.08.17. 20:12
skorpió13 # 2011.08.17. 20:16

A gyakorlat szerint akinek sok ideje volt még az örekségi nyugdij korhatárhoz,azokat rehebilitálhatónak vették.Aztán,hogy dolgozott e mindenki vagy csak névlegesen volt rehabilitálható azt nem tudom.

sorstars57 # 2011.08.17. 22:39

Köszönjük a MEOSZ-nak, hogy nemcsak a mozgáskorlátozottaknak az érdekeit képviseli, hanem a többi egészségkárosodottakét is. Sajnos az állapotunk miatt nincs energiánk és lehetőségünk, hogy ezt megtegyük. Sokunkkal együtt remélem, hogy jogos igényünket - így betegen is - az életben maradás lehetőségét a sorsunkról döntő EMBEREKTŐL megkapjuk. /Ki tudjuk váltani a gyógyszereinket./

kiszolgáltatott # 2011.08.18. 04:33

http://videoklinika.hu/…_rendeletrol
Megnéztem megint,és egyre jobban felháborodtam
A képen kiírva "Már nem a háziorvosok dolga lesz a rokkanság megállapítása" Miért eddig az ő dolduk volt?
Akkor én lemaradtam valamiről.
Vagy ilyen gátlástalan a propaganda.És ez az orvos mintha elfogadná,hogy igen,eddig ez így volt.Aki nincs benne ebben a tortúrában még el is hiszi.

Debra01 # 2011.08.18. 09:03

Kedves fórumozók. Van e tapasztalatotok baleseti megrokkanás terén.
Konkrétan, egy meglévő betegség, baleset általi rosszabbodás esetére.
Velem ez történt.

kiszolgáltatott # 2011.08.18. 09:04

Kedves vadliba.Köszönöm,így már értem.De 2 napja még a videoklippen még ez a felirat szerepelt:"Már nem a háziorvos feladta lesz a rokkantság megállapítása"
Ez a laikus számára ,a csalókkal pláne együtt emlegetve félrevezető.Most rákattintva kicsit egyértelműbb felirat jelent meg.

keke1 # 2011.08.18. 09:25

Jano55!

Vigyázni kell,de ezek szerint nem foglalkoznak a gyógyszerekkel.
Vagy ha igen,akkor úgyis tudják a gyógyszerfogyasztásod,és ha kevés lenne akkor kérdeznének rá.

Debra01 # 2011.08.19. 07:59

Most kaptam kézhez a igazságügyi szakértői véleményt.
legalább miheztartás végett.
Amit én fájdalmasan, és nagyon nehéznek élek meg, arra 20-30 % között jár. Olyan, hogy lymphodéme. Amitől nem tudok állni egy óránál többet, az 5%-ot ér. A tompa látásom, ami csak akkor zavar, ha apró dolgokat kell felismernem az is 5 %-ot ér A nőgyógyászati, és hasi műtétek..az 4%-ot kóstál. A lyme kór és ennek társaiban a kopások 10 %-ra vannak értékelve.
A szakértőtől 52 %-ot kaptam az NRSZH 50 %ra becsült.
Ezt csak azért írom le, hogy aki még számolgat az ne számolgasson. Nincs értelme.

kiszolgáltatott # 2011.08.19. 08:56

Kedves Dedra!és rehabilitálhatónak minősítettek?Mert ha 52 % és nem rehabilitálható akkor lenne még meg a rokkantnyugdíj.

Debra01 # 2011.08.19. 15:05

Részben vagyok rehabilitálható. Egy év múlva mehetek vissza.Addigra elmúlok 57 éves.
Nem tudom mit gondolnak. Az a vas eltűnik a gerincemből?

aproka # 2011.08.19. 17:14

Az előző levelem nem ment el tehát van cenzúra!

Tisztelt fórumozók! foglyunk össze!!!Cselekedni kell.figyelem felkeltő tettre van szükség.

skorpió13 # 2011.08.19. 22:41
skorpió13 # 2011.08.19. 22:43

aproka # 2011.08.20. 03:50

Icike 42!

Köszi a linket,20 példányban kinyomtattam,és vállalom a kitöltött példányok eljuttatását a MEOSZ-hoz.

gyorgye # 2011.08.20. 07:37

Tényleg azt hiszitek hogy érdekel valakit is hogy mi van velünk idelent.Ott mi csak számok vagyunk meg ingyenélők.Mivelünk a fene se törődik ha éhen döglünk akkor se.Nekünk már csak a mélyszegénység jut,vagy az öngyilkosság,ami egyre több az országba.Sajnos gyerek koromba engem se lopni csalni hazudni tanítottak,pedig jobban jártam volna mert ez a világ csak azoknak kedvez.

Debra01 # 2011.08.20. 09:57

Valóban nem érdekel ott senkit, de ! Gyilkosok közt cinkos, aki néma.
Mondhatjuk, hogy mi kiabáltunk, de süket fülekre találtunk. Ha semmit nem teszünk, akkor olyanok vagyunk mint a barmok, amiket a vágóhídra hajtanak.
harc nélkül nem adnám fel.

Terike # 2011.08.20. 16:57

Üdvözlök Mindenkit!

Már régen jártam a fórumon, történt velem valami, ami úgy gondolom másokat is érdekel.
Az előzményekhez tartozik, hogy 13 év után elvették tőlem a rokkant nyugdijat annak ellenére, hogy egyrészt több gyógyithatatlan betegségem van, másrészt pedig az állapotom folyamatosan romlik.
16 hónap bírósági per után az idén májusban visszakaptam a rokkant nyugdíjamat 56%-ra .
Mint írtam hogy folyamatosan romlik az állapotom , lehetőségem volt arra, hogy két héttel ezelőtt rátettek egy betegség vizsgáló, állapot felmérő gépre.
Igen nagy meglepetés ért, ugyanis ez a gép 4 perc alatt leírta töviről hegyire azokat a betegségeimet sorjában ahogy jöttek, amelyek diagnozisainak felállítása előtte 14 évembe tellett.
Sőt ez a gép még olyan betegségeket is kimutatott amelyekről eddig nem is tudtam, és még leírta azt is, hogy ezek pontos kiderítéséhez milyen vizsgálatokra van szükségem, és még a beutalót is kitöltötte az adott intézménybe.
Na mit szóltok ehhez?
Én személy szerint nem féltem, sőt örültem neki, mert végre bizonyíthattam, hogy nem kamuzok, valóban beteg vagyok, és rászolgáltam a rokkant nyugdíjra.
Kicsit a lelkem is megnyugodott független attól, hogy tudom mi vár rám a későbbiek folyamán, de legalább tudom, ha az orszihoz kerülök jövő év decemberben, akkor legalább ők is tisztán látnak, ha már belém nem láthattak akkor amikor elvették a rokkant nyugdijamat.
Szóval szerintem jó dolog ez a gép, ne féljen tőle senki aki valóban beteg, mert még azt is kiírja ha aranyere van, vagy lesz valakinek.
Nekem pld. kimutatta hogy kezdődő gyomor fekélyem van, és hasnyálmirigy elváltozás amelyekről eddig nem tudtam. Most megyek vizsgálatokra, de remélem mivel időben észre vették, talán ezeket tudják némi képpen gyógyítani, vagy javítani rajta.
Bárkinek kérdése van, szívesen megírom a tapasztalataimat, akár a bírósággal kapcsolatban is.

segal001 # 2011.08.20. 17:08

KÖSZÖNJÜK TERIKE!

kiszolgáltatott # 2011.08.20. 17:22

Kedves Terike!Eza gép az a munkaszimulátor volt,amiről mostanában hallani? Amikor különböző gyakorlatokat kellett végezni az állapotfelmérés közben?Már működik ilyen az országban?

sorstars57 # 2011.08.20. 17:38

Kedves Kiszolgáltatott!

Régebben lehetett róla olvasni, hogy 1-2 munkaszimulátor működik az országban. Eddig munkábaállás előtti tesztre használták. Ha jól emlékszem, idén 12 gépet állítanak be, jövőre pedig minden megyeszékhelyen lesz. Azt nem tudom, hogy ez azonos lehet e a Terike által említettel. Mindenesetre, ha ez ilyen szuper, ez nekünk csak jó.