Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


exrokki? # 2013.03.22. 22:13

A Magyar fócíhoz szeretném,hasonlítani a rok.nyug.-ok helyzetét,semmihez nincs szerencsénk,mint a 93.percben szerzet gólal.A Magyar ilyen peckhes.


Sziasztok!

tyukanyó55 # 2013.03.22. 19:52

Megdöbbenve és felháborodva olvastam a cikket a felülvizsgálatok meggyorsításáról , a rokkantak tömeges kizárásáról.
Talán ezzel függ össze a következő cikk is, ami még elkeserítőbb, mivel ez is nagyon sok sorstársunkat érinti.
/már 350 ezer munkanélküli - segély nélküli - ellátás nélküli ember van a rendszerben , ill. rendszeren kívül !

http://www.profession.hu/…atatlan/2453

És ez csak egyre fokozódik - sajnos !

xyzero # 2013.03.22. 19:43

Az elmúlt 6 évben ötször voltam komplex vizsgálaton és mindannyiszor végig kellett küzdeni azt a megalázó tortúrát és reménykedni,hogy igazi szakmai hozzáértéssel vizsgálják meg az embert.A legutolsó vizsgálat során inkább arra hivatkozott a főorvos.hogy az ő vizsgálatuk arra terjed ki,hogy mennyire "korrumpálhatóak"a felülvizsgálatot végző orvosok.Én nemértem az egészet mert aki tényleg beteg és végig járja ezt az egész procedúrát miért kell megalázni és csalónak nézni? A kormány ennyivel elintézte eggyetlen döntésükkel több tíz,száz ezer ember életét tették tönkre,mert szerintük nem elég a betegségünk még egyszer belénk kell rugni.Hát gratulálok,de remélem jövőre nem a kétharmadukat de a gátlástalan hatalom vágyukat is elvesztik.

Cuti44 # 2013.03.22. 18:47

Marcsi62!

Ha Neked 70%-ban rossz a légzésed, akkor Te II.csoportú rokkantnyugdíjas kell, hogy legyél!
50%-os légzés funkciónál kell 50%-ot adniuk.
De 51%-os légzésnél már csak 39%-ot adnak.
Ez van szép mi?

Debra01 # 2013.03.22. 18:40

Minden kedves fórumozót kérek. Aki részt vett felülvizsgálatokon, annak történetét ossza meg velünk!

xyzero # 2013.03.22. 18:16

sziasztok! Ha valaki Dunaújváros és környékén lakik és megváltozott munkaképességüként szeretne dolgozni (portásként) írjon nekem e-mailt és a részleteket megbeszéljük. Hivatalos munkahely! toth.istvan2@freemail.hu

glória88 # 2013.03.22. 16:58

Marcsi62 én megértelek, tudom mi az mikor az embernek ereje nincs már a betegséggel kapcsolatos kezeléseket végigcsinálni,hogy lenne ereje harcolni a jogaiért.A megaláztatásokat végig csinálni KÉPTELENSÉG!

Amiről még írni is nagyon nagyon nehéz .
A kisfiam gyógyíthatatlan beteg .Betegségével kapcsolatos minden szövődmény jelentkezett nála :légmell,ízületi gyulladás,kóros soványság.Eltávolították a bélrendszer nagyon nagy részét.Műtét után 2 hónappal betöltötte a 25.évét behívták felülvizsgálatra.24 varrat" éktelenkedett"a hasán .A felülvizsgáló orvos közölte vele: ne hazudjon.Ettől a pillanattól egy hang nem jött ki a torkán.
Vizsgálat után azt mondta soha többé ilyen megaláztatást .............
Mindent megvontak tőle árva ellátást,családipótlékot ,mintha nem is létezne.
Továbbra is egyetemre jár ,a diétája nagyon sokba kerül.
Mindenki megkapja méltányosságból az árvaellátást 27 éves koráig .Ő nem.
JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!

doli # 2013.03.22. 14:36

Marcsi62!ezt akartam én is kérdezni mi volt a felebezéssel?

Debra01 # 2013.03.22. 14:31

Marcsi. Legalább fellebbeztél?

Marcsi62 # 2013.03.22. 14:25

Kedves george2!

Én tavaly október 1-én voltam felülvizsgálaton. 5 perc vizsgálat mehet haza! Határozat nem vagyok megváltozott munka képességű további felülvizsgálat nem kell.Diagnózisok fele a határozatból hiányzik ! Tüdőrákkal operáltak jobb felső tüdőlebeny eltávolítás. copd-om van légzésem 70%-ba rossz, magas vérnyomás, 5 fajta pszichiátriai betegség, 4 fajta reumatológiai betegség 9 fajta gyógyszer. 2011-ben vették el a rokkant nyugdíjam . 2012-ben re-hab járadékot is elvették. Kint vagyok a munka világába. 3 hónap munka nélküli segély. Utána irány önkormányzat foglalkoztatás helyettesítő támogatást kértem de mivel a férjem 76530 forint nettó fizetést kap így elutasítottak mivel a számlákat nem veszik figyelembe! Jelenleg 0 forint a jövedelmem munka nincs és a tb. is magam után kell hogy fizessem 6660 forint. Se 2011-ben se 2012-ben nem beszéltem szociális és rehabilitációs munka társsal pedig a határozaton a nevük szerepel. Kérdőivet se töltettek ki velem. Pedig kellett volna már 2011-ben .Tehát ez a rehabilitáció. Egyik napról a másikra kint vagy a rendszerből.Papiron meg gyógyulsz.30 év 183 nap ledolgozott munka viszony után itt vagyok betegen. Ez a kormány rehabilitációja.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.03.22. 14:16

Szorítanak még néhányat a rokkantnyugdíjrendszeren
A kormány gyorsítaná a felülvizsgálatokat, mert eddig csak 10000 embert sikerült kiszorítani az ellátásból, így spórolni sem sikerült eleget.

tény, hogy az érintetteknek "kedvezőtlen" az egészségi állapotuk: a rokkantnyugdíjasok egynegyede a nyugdíjazást követő 5 éven belül meghal.

http://rd.hirkereso.hu/rd/15653328?…

Debra01 # 2013.03.22. 14:14

Ezt úgy hívják: Action T4
A második világháború kezdetekor a fogytékosokkal kezdték a népirtást.

A MEOSZ (videon láttam) mentegeti a fideszt. A többiek szana-szét húznak.
Tiltakozhat a "mezei" rokkant. A nagy érdekvédő szervezetek a kormánytól kapnak fizetést

glória88 # 2013.03.22. 13:29

Hazug fasizmus," a rokkantak 11% vissza tud menni a munka világába"
Sajnos ŐK az 11% akik már harcolni sem tudnak a jogaikért és teljes ellátás nélkül az utcára kerültek, hajléktalanok !/Hogy a statisztika jó legyen/

JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!!!

george2 # 2013.03.22. 10:59

Ez nyilt,burkolatlan fasizmus.Már nem is titkolják.
Egy cél van,a betegeket kinyirni,a jogosoltságukat elvenni és az ukránoknak adni,szavazatért....
Mostanában nem nagyon hallani a rokkantérdekvédő szervezetekről,hogy tiltakoznának valami miatt is.....

Túlélő # 2013.03.22. 10:56

TUDTOK E RÓLA ?
NAGYON SOKAN, ELVESZTIK A SZOCIÁLIS
SEGÉLYT MERT NEM TUDNAK EGY HÓNAP
MUNKAVISZONYT FELMUTATNI. EZ ÁLTAL,
EGY ÉVRE ELVESZTI A JÁRANDÓSÁGÁT.
VAN EGY TÖRVÉNY ADTA LEHETŐSÉG,
HOGY EGY HÓNAPOT, MINT
HÁZTARTÁSBELI ALKALMAZOTTKÉNT LE
KELL DOLGOZNI, AKÁR CSALÁDON BELÜL
IS 1000 FT BEFIZETÉSSEL AZ APEH ENNEK
MEGVALÓSÍTÁSÁHOZ FORMAI
NYOMTATVÁNYT,ILLETVE BEFIZETÉSI
CSEKKET AD. ENNEK ELEGET TÉVE, E
HÓNAP LEDOLGOZOTTNAK SZÁMÍT, ÉS EL
KELL FOGADNIA AZ ÖNKORMÁNYZATNAK,
ÉS EZ ÁLTAL NEM ESIK EL A SEGÉLYTŐL. E
LEHETŐSÉGGEL ÉLJETEK !! AZ APEH
BŐVEBB FELVILÁGOSÍTÁST AD. KÉRLEK,
OSSZÁTOK HOGY MINÉL TÖBB EMBERHEZ
ELJUTHASSON.

tiszavirág69 # 2013.03.22. 09:51

http://www.hirkereso.hu/search?…

ezen a linken ott van egy csomó cikk !

george2 # 2013.03.22. 09:45

http://www.hir24.hu/…zsgalatokat/

Nem szégyellik magukat,még le is irja,hogy emelik a fizetését a hóhéroknak,minél több megtakaritást hozzanak....

éhes # 2013.03.22. 09:04

Honnan vette a hir24 az infót? Olvastátok? felpörgetik a vizsgálatokat!
www.hir24.hu

muci58 # 2013.03.22. 08:45

Alex 88!Sajnos a rehab, járadék összege nagyon alacsony, mi i is azon tengetjük beteg napjainkat, de még a régi szerint, ami 28405Ft !Ha van édesapádnak többféle betegsége mindenképpen érdemes tovább menni, de az is rizikós, ugyanis pont szám alapján hoznak határozatot. Nagyon alacsony a pont pld a mozgásszervi, a bőr, a vérnyomás stb, ezekre a betegségekre!Életkor is valamelyest számít!

exrokki? # 2013.03.22. 08:41

Csodálkoznék,ha az EU bizottság elmarasztalná a kormányt.hogy megfosztottak bennünket a rokkant nyugdíjtól,hisz az a céljuk,hogy a tagállamok,minél takarékosabb költségvetésből gazdálkodjanak,sőt ha nem ezt teszik Uniós forrásokat vonnak meg.
Azt gondolom,kb. olyan jogsegélyt fogunk kapni az EU-tól,mint az AB-től!!!!!!


Sziasztok!

Debra01 # 2013.03.22. 08:18
csicseró # 2013.03.22. 08:18

kati.n # 2013.03.22. 06:31

Megkezdődik hamarosan a szolgálati nyugdíjuktól megfosztott rendőrök strasbourgi pere.
http://www.frsz.hu/…-19_6318.php

fatima # 2013.03.21. 20:37

Szia Kati.n

Köszi a választ.

Épp a NRSZH ügyfélszolgálatán lettem félre tájékoztatva.
Ma felhívtam a NYUFIG-ot és a határozatban szereplő időpontig kapom az ellátást.

xyzero # 2013.03.21. 19:05

Szép estét mindenkinek! Egy kérdés ha nekem 2013 decemberéig van érvényes komplex orvosi felülvizsgálatról szóló papírom + a szakigazgatási szerv jogerős határozata akkor hogy lehet,hogy 11 hónappal korábban minden előzetes értesítés nélkül berendelnek újra komplex vizsgálatra úgy,hogy a szükséges szakorvosi papírok beszerzése lehetetlen volt mivel legalább 3 hónap a szakvélemények beszerzése.Lefolytatták a vizsgálatot és a korábban megállapított 61%-os egészségkárosodásomat 42%-ra levették holott eggyetlen szakorvosi papírt sem tudtam benyújtani,mivel a rendkívüli behívás és a vizsgálat közözz 6 nap volt! Esélyét is elvették annak,hogy megfelelő papírokkal orvosi szakvéleményekkel tudjam bizonyítani,hogy valójában mekkora a tényleges egészségkárosodásom mértéke!2007-óta vagy ötször hívtak be komplex vizsgálatra és minden alkalommal a műtétek és az egészségi állapotom rosszabbodása miatt végül 61%-ot állapítottak meg.Ezért is nem értem a hatóságok eljárását és azt a megalázó tortúrát amin végig kell menni vagy a hatóság szerint mindenki csaló?