Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Marcsi62 # 2013.03.25. 11:10

Kedves Mindenki!

A komplex felülvizsgálaton a tüdőbetegségemre 19% kaptam. A papíromon ez áll 71% obstructiv ventill.zavar.Állapotában javulás nem várható. A felsorolt diagnózisokból még azt is ki hagyták , hogy tüdő szerzet hiánya ! valószínűleg nem tudnak olvasni. 2008-ban 67%-om volt. 2011-ben 42%-öt kaptam /pedig sokkal több betegségem lett mint 2008-ban/ 2012-ben 34% -ba beteg vagyok 66 %-ba nem vagyok beteg. Így lettem egészséges. Legalább 8 fajta diagnózist kihagytak.III.csop rokkant voltam. Valószínű az volt a baj, hogy elfelejtettem meghalni a rákba! Se 2011-ben se 2012-be nem voltam szociális és rehabilitációs szakértőnél és nem töltettek ki velem semmilyen papírt.Pedig állítólag kellett volna.Azt se vették figyelembe, hogy kezelési kockázat , hogy az egész családom és sok rokonom rákban halt meg. Szerintem már amikor megyünk a felülvizsgálatra eldöntött tény , hogy ki megy és ki marad . Nem fellebbeztem meg a határozatot mert 2011-ben megtettem és a II.fok helyben hagyta az I . fokot. Így két havi nyugdijam azóta is fizetem vissza 2000 forintonként. Semmi értelme! Sokan megpróbálták ,de majdnem mindenkinek helyben hagyták II.fokon . Hát ez a rehabilitáció ! Minél több embert ki zavarni a munka erő piacra függetlenül attól , hogy milyen beteg . Persze munka nincs. Én előre félek a nyártól mert a nagy melegben a vérnyomásom is az egekbe lesz és levegőt is alig fogok kapni. Így is 3 pumpát használok. És minden héten orvoshoz járok. Holnap megyek terheléses vizsgálatra mert ha fizikai munkát végzek vagy sokat megyek nagyon magas a vérnyomásom! Hát így vagyok egészséges!

Debra01 # 2013.03.25. 09:35

Tyúkanyó. Két történet kering. Ugyan azon a helyen, ugyan azon a napon, másfél órás eltéréssel.

Csakhogy az én történetem nem volt hihető. Míg a másiké igen. Amíg így állnak hozzá más betegek a közös ügyhöz addig senki ne várjon semmi jót.

Nem mellékesen ma kaptam egy megkeresést egy érdekes megközelítését a diszkriminációnak. Ezzel azonnal az egyenlő esély hivatalához fordultam, valamint megkerestem az antidiszkriminációs alapítványt.

tyukanyó55 # 2013.03.25. 09:30
Debra01 # 2013.03.24. 16:42

A felülviozsgáló orvosoknak el kell végezni a szakértői vizsgát, és feliratkozni a listára. Aki az idén ennek nem tesz eleget, az jövőre nem végezheti ezt a munkát!
Így viszont élek a gyanúval, hogy a "szakértőink" nem szakértők!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.03.24. 13:55

Aperten, köszönöm az infót. Még akkor is, ha ez olyan "nesze semmi, fogd meg jól".
Rendelet van, végrehajtás nincs. Érdekesen történnek nálunk a dolgok. Nekünk, és még rajtunk kívül nem egy embercsoportnak visszamenőlegesen is törvénykezhetnek, a saját magukra vonatkozó törvényi, rendeleti, bármilyen előírásokat meg végre sem kell hajtani.
Nálam okosabb, tanultabb, befolyásosabb emberek hónapokkal ezelőtt kimondták: Magyarországon megszűnt a jogállamiság.
Miért kell ezt bizonygatnia a kormánynak nap mint nap???

Cebeus55 # 2013.03.24. 10:32

Kedves Tikszavirág69 és Muci58! Köszönöm szépen a tanácsotokat!
Más! Itt egy link, a facebook-on terjed, lehet, hogy már olvastátok, én beleborzongtam.

http://piroslapok.blog.hu/…lulvizsgalat

Debra01 # 2013.03.24. 09:54

Exrokki! Nem utasítottak el semmit. Sőt, befogadták azt. Mi több, nyitvatartották a petíciós bizottságokat.
A rokkant törvényt is vizsgálják. Külön felülvizsgáló csoportot hoztak létre. Ezért gyorsítaná a rögtönítélő bizottságok munkáját a marha kormány.

klarissa # 2013.03.24. 08:36

Nyilván más képzettség kell a munkaképesség-csökkenés megállapításához, mint a háziorvosláshoz , a gégészethez, a sebészethez... mindenki csak a saját képzettségének megfelelő munkakört tölthet be az egészségügyben.
Szerintem az eddigi vizsgálatok nagy részét, ahogy a fórumosok írták, olyan orvosok végezték, akik nem feleltek meg az előírt szakmai feltételeknek.

klarissa # 2013.03.24. 08:17

Debra01 és Aperten! A HVG cikkéből kiindulva: a tervezet célja a jogszabályi háttér biztosítása. Ha a tervezet nincs még megvalósítva (bocs a germanizmusért), az azt jelentheti: nincs még jogszabályi háttér az orvosszakértői tevékenységekhez.

exrokki? # 2013.03.24. 06:22

Sziasztok!
Valaki tud valamit arról,hogy a rokki ügyet tárgyalt-e valakinek a Strasbourgi bíróság vagy utasított el már kérelmet??????????????????????????
Vagy valakinek valamilyen szakaszba eljutott az ügye???


Sziasztok!

Debra01 # 2013.03.23. 21:37

aperten!

ha jól értem, bíróság előtt támadható lesz, hogy nem szerepel a névjegyzékben. Nem tudni mi a szakterülete...mi több, semmit nem tudni róluk.
Fantomok?

aperten # 2013.03.23. 20:39

Hol lehet megnézni a névjegyzéket??? Kérlek, ha tudod, írd ki ide, a fórumra.

Egyszer már leírtam. A jogszabály szerint az nrszh honlapján kellene kötelezően közzétenniük. De mengeléék leszarják a jogszabályt.

47/2012. (XII. 11.) EMMI rendelet
a rehabilitációs orvosszakértői névjegyzékről

A rehabilitációs orvosszakértői névjegyzék
4. §
...
(2) A Hivatal – a törvényben meghatározott adatokon túl – a honlapján naprakészen közzéteszi a rehabilitációs orvosszakértői tevékenységre jogosult személy elérhetőségére, valamint a végzettségére, képesítésére vonatkozó, a 2. melléklet h)–j) pontjában foglalt adatokat.
(3) A rehabilitációs orvosszakértő a bejelentéssel egyidejűleg hozzájárul a (2) bekezdésben foglalt adatoknak a Hivatal honlapján való közzétételéhez.

2. melléklet:
...

h)    Telefonszám:    
i)    Elektronikus levélcím:    
j)    A szakképesítésre, végzettségre vonatkozó adatok:    
Szakképesítés, végzettség megnevezése:
A szakképzettséget, képesítést igazoló okiratot kiállító intézmény neve, a kiállítás időpontja: 
Működési engedély:
Nyilvántartási szám:
Hozzájárulok, hogy a h)–j) pontban foglalt adataimat a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal honlapján közzétegye.


# aperten

filt # 2013.03.23. 19:04

Így már érthető. Mindenki rehab ellátott volt 01.01-től a felülvizsgálatáig.
A leírásod alapján maradhattál rokk. ellátott.
Ez biztató.

Debra01 # 2013.03.23. 18:37

2011 dec 31-ig rokkant nyugdíjas voltam. Illetve a határozatot megkaptam márciusban hogy ellátott. 2011 októberben mondták, hogy rokkant. Mire kijött a határozat, már ellátott. Így érthető?

filt # 2013.03.23. 17:56

Debra01

Nem értem 11. dec. 31-én voltál rehab ellátott?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.03.23. 16:51


Debra01 # 2013.03.23. 15:11

Rokkant nyugdíjasból rehab ellátott. Most még nem tudom, hogy mi lettem

filt # 2013.03.23. 14:53

Debra01

Nem semmi amit leírtál.
Rokkant nyugdíjas voltál vagy rehabos?

klarissa # 2013.03.23. 14:10

...természetesen az orvosszakértés más feladat, mint a rehabilitációs szakorvosi, de a szakértés feltételezi, hogy a szakértő szakmailag ért a rehabilitációhoz. De lehet, csak idealista vagyok.

klarissa # 2013.03.23. 13:41

A hvg cikkéből (.. "a tervezet célja a rehabilitációs orvosszakértői tevékenység jogszabáyi hátterének biztosítása") gondolom, de lehet, hogy tévedek: jelenleg nem tiszta a jogszabályi háttér. Hiszen hogy egy beteg mennyire rehabilitálható, annak megállapításához elsősorban rehabilitációs szakorvos szükséges, nem? Jogászt kéne megkérdezni, mennyire jogszerű, hogy gégész, szemorvos.. stb,- ahogy írták a vizsgálatokon átesettek- szakmai kompetencia híján döntik el a megváltozott munkaképesség mértékét.
Háziorvos nem operálhat vesekövet, gégész nem végez szívműtétet!

klarissa # 2013.03.23. 13:14

Ha nincs még lista: az orvosszakértői tevékenységnek nincsen jogszabályi háttere??

megrokkant # 2013.03.23. 12:24

Na erre megint jön a soltész épitész mérnők végzetségű senkiházi és teli hazudja a mondókájával az E.B.-ot. Csak az lesz ott a baja, hogy nem 10 millió magyar embernek kell nyomni a dumáját.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.03.23. 12:22

Sziasztok, a segítségeteket kérném. Az alábbi cikk 2012. szeptember 18-án jelent meg. Azóta el kellett készülni a listának.
Hol lehet megnézni a névjegyzéket??? Kérlek, ha tudod, írd ki ide, a fórumra.
http://hvg.hu/…intet_vizsga

csicseró # 2013.03.23. 06:51
szuicid # 2013.03.23. 06:40

Magyar foci = orbán kormány
egy és ugyan az szégyen


a Beteg ember nem selejtes árú