Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2013.03.26. 19:30

Elszomorító, ami ebben az országban folyik!
Blikk cikke a költségtérítésekről, a csúcs: 2010 óta az egyik képviselő 26,8 millió Ft-ot vett fel. De a többi sem sokkal kevesebbet.
Hajrá, "keresztények"! Hogy az Ég nem szakad rájuk!

george2 # 2013.03.26. 19:10

"Amig valakinek épitész mérnőki diplomája van. "
Üzemmérnökije van csak,nem mérnöki....

Debra01 # 2013.03.26. 18:52

Aperten!

Szívesebben hallanám az ö...ö...ö helyett, az au-
  • au...auu, mert biztosan te rugdalnád fenéken. :)
megrokkant # 2013.03.26. 17:39

lestefán. Amig valakinek épitész mérnőki diplomája van. Tehát semmi szakképesitése sincs se szociális se rokkant se egyébb szakon. Az a szemembe egy nagy senki. Főleg azért mert még az atyauristent is lehazudja nyilatkozataiba. Amikor a Hegedüsel vitatkozott a TV-be szóhoz se engedte jutni, ha beszélni akart a Hegedüs. Szóval egy pofátlan szar is. Sajnos a riporter nem teremtette le őkelmét. Ilyen ember kell o.v. ak. Jó tisztelet díja is lehet. Megszolgálja a megnyilatkozásaival, hogy ...........

aperten # 2013.03.26. 16:28

Fölmerült még olyan kérdés a bányászok területén, bányászoknak a társadalombiztosításának a területén, amely bizonyos, ööö ... csoportoknak, bányász csoportoknak a problémáit orvosolja, ööö most a kormány előtt ööö volt már egy előterjesztés, ennek eredményeképpen újabb tárgyalások folytatódnak, és előkészítések folytatódnak, és remélhetőleg, hogy néhány hónap mul... on belül, már fix döntések is születnek, és ennek eredményeképpen a legtöbb vitás kérdésben rendeződhetnek a bányász szakszervezettel, illetve a bányász szakdolgozókkal a fölvetett problémák. Összeségében azért azt el tudom mondani, hogy sok terülen sokkal igazságosabb lett itt is a rendszer, sőt olyan támogatások amelyek 2008, 2009 óta nem ööö jutottak, vagy részesültek emelésben, azokon már változtattunk, azt eng engedtük, ööö és nem csak hogy engedtük,hanem a nyugdíj mértékével azonos mértékben emeltük idén, és ami nagyon fontos még, hogy néhány helyen, így például Pécsett, vagy pedig Komlón külön a Nemzetirehabilitációs Szociális Hivatal öööö olyan ügyfélfogadást fog tartani, ahol azokat a problémás eseteket kérdezik meg, vizsgálják meg, illetve hát lehet jelentkezni, ahol kimondottan bányászokról van szó. Én bízom abban, hogy ez is segíti a problémáiknak a megoldását.

Ilyen értelmes körmondatokban beszél 2013-ban egy államtitkár. Papnak biztosan nem lenne jó, sebaj államtitkárként elvitorlázhat még egy darabig. De a fogalmazásnál a tartalom még lehangolóbb. A bányászok egészségkárosodási járadékáról beszélt, mint engedett "támogatásról". Azokat a rokkantnyugdíjas bányászokat, akiket megfosztottak a nyugdíjjogosultságuktól, ebben a "támogatásban" fogják talán részesíteni "néhány hónap mul.. on belül".

Egy marék szitakötőnek több esze van...


# aperten

belerokkant # 2013.03.26. 15:55

lestefan!!

A budapesti Piarista Gimnáziumba járt, a Regnum Marianum tagja. 1988-ban az Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskolán városgazdász üzemmérnöki diplomát szerzett.
Munkahely [szerkesztés]

1994-től 2000-ig a Wastl Kft. kereskedelmi vezetője volt. 1994-től a Cisztás Fibrózisban Szenvedő Betegek Országos Egyesületének főtitkára. Mérnöki munkája mellett 1996-tól az V. kerületi alpolgármester, a KDNP-s Deák András személyi titkára. 2000 és 2002 között a Közlekedési és Vízügyi Minisztérium vezetőjének, Fónagy Jánosnak a kabinetfőnöke.
Közéleti megbízatások [szerkesztés]

forrás:http://hu.wikipedia.org/…politikus%29

lestefan # 2013.03.26. 14:47

megrokkant!
Nem tudod véletlenül, hogy mi a foglalkozása Soltésznak?

belerokkant # 2013.03.26. 13:12

felfordult a gyomrom ettöl a "keresztyénbőrbe bújt hazug
senkiházi lénytől, emlékeztetnék mindenkit dr. Bogár cikkére, ami véleményem szerint midennek az alfája és omegája

http://hetivalasz.hu/…gunkat-59267

megrokkant # 2013.03.26. 13:06

Soltész az soltész marad. Épitész végzetségével együtt. Megtanitotta a nagyfönöke, hogy kell kib@szni a nyomorultakkal. Az már nem számit, hogy épitész diplomát szerzett. Csak egy a lényeg. Azt a halk demagóg dumáját tudja fújni. Az se érdekes már,hogy ha megszólal az se igaz, ha röffent egyet. Csak a dumája a fontos. Erről ennyit.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.03.26. 12:18

Debra01!

Dehogy értek egyet ezzel a "hablattyal"!

A higed is kiráz amikor meglátom, ha meg meg is szólal, azt meg minősíteni sem lehet olyan "ártatlanul" tud "mondani" dolgokat!

Csak belinkeltem, de nem rossz szándékkal!

Debra01 # 2013.03.26. 11:31

Sorstárs!

Remélem, hogy nem értesz egyet ezzel a hablattyal?
Mert ez üres beszéd. Szavak, amiknek nincs jelentése.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.03.26. 11:05

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.03.26. 10:42


Igazságosabb, átláthatóbb szociális ellátó és segélyezési rendszer

http://www.kormany.hu/…esi-rendszer

szuicid # 2013.03.26. 09:16

Persze, hogy módositanak, meg tudták hogy az EU, vizsgálódni akar, ezzel fedezik a szemétségüket


a Beteg ember nem selejtes árú

sitimaci # 2013.03.26. 08:41
http://www.szakszervezetek.hu/…is-szferaban------
  • Módosításokat készítenek elő a szociális szférában
Változtatna a rokkant ellátásokon és a segélyeken az Emmi--------
megrokkant # 2013.03.26. 08:18

fehér szakáll. Kénytelenek lesznek valamit csinálni. De csak azért mert az E.U.-oz már annyi panasz érkezett a rokkantakkal kapcsolatba. Előbb utóbb nem hagyhatja figyelmen kivül az E.U. ezeket a panaszokat. Az persze más kérdés, hogy adnak valami kis modositást a jogszabályokba. De a lényeg nem fog változni. Kicsinálni a 200ezer beidézett nyomorultakat. És ez a csicska soltész vagy ki a csuda ugyan ugy tudja, mint a főnőkei. Csak hát erről nem szabad neki beszélni. Én már előre várom, hogy az N.R.SZ.H. fogadó irodát nyit Komlón és Pécsett a bányászoknak. Lesz ebből még próblémájuk. De úgy kell nekik. Megérdemlik. A rokkant bányász az nem úgy viselkedik mint egy mezei rokkant. Példa erre a közel múlti esetek amik történtek. A soltész csicska "úr" is lemehetne oda fogadó órát tartani. De nem rendőrrel a háta mögött. Véletlenül úgy járna, mint a polics társa.

klarissa # 2013.03.25. 20:23

Exrokki! Túl sok jóra még most nem számítok, de hiszek benne: a hófúvást márc. 15-én a Gondviselő küldte, hogy a jobboldaliak mély álmukból felébredjenek. Akik ezen az éjszakán megtapasztalták, hogy mi a különbség a tények és a kommunikáció között, azok már tudják, valami nem stimmel a gépezetben.
Remélhetőleg nemsokára felébrednek a nyugdíj-korhatáron túl dogozó orvosok is, akiknek a nyugdíját az intézményhez utalják, és a vezető dönti majd el, ki és mennyit kap az ő nyugdíjukból. És ha egyre többen, majd a 2/3 ébren lesz (nem a szavazóké, hanem a Zembereké), az csak jót tehet a mi ügyünknek is!
Hogy pontosan hogyan, arra még nem mernék fogadni.

Debra01 # 2013.03.25. 20:17

A mocsok banda is egy kifejezés

megrokkant # 2013.03.25. 20:10

Kormány? Utcai nyelven o.v. és bandája. Meg a többi jelzők, ami nem nyomdafesték kifejezések......

exrokki? # 2013.03.25. 19:55

Klarissa!
Azt te sem gondolod,hogy bármi pozitív történne a rokik szemszögéből??
Ebből az ügyből sem szeretne vesztesen kiszállni a kormány,sőt pénzt fordít rá,hogy később megtakarítson belőle pl.:felvesznek fv. orvosokat,emelik a fizetésüket,hogy befejezzék az fv.-kat,2013 év végéig.
SEMMI JÓRA NE SZÁMÍTSUNK!!!!!!!!!!!!!!


Sziasztok!

klarissa # 2013.03.25. 19:33

HVG: Változtatna a rokkantnyugdíjrendszeren a kormány

Debra01 # 2013.03.25. 16:52

Kedves Szalmakalsp! Itt csak érintettek vagyunk és szakértő nincs. Ha lenne is, nem tudna semmi szakérteni, mert úgy felforgatták a törvényeket, és vették el a jogokat, hogy ember legyen a talpán, aki ezt felfogja, vagy megoldja.
Valaki nem postázta önnek a határozatot. Hiba a hivatal részéről, de őket ez nem hatja meg. Özvegyit is kért...akkor újra felülvizsgálják, és igyekeznek leszedni pár %-ot, hogy nehogy már fizetni kelljen.
Kanossza járás lesz ebből. Ha van itt valaki aki tud segíteni, az válaszoljon érdemben, mert én már csak ironizálni tudok

Szalmakalap # 2013.03.25. 14:08

Tisztelt Szakértő!

2012. szeptember 30-ig rehabilitációs járadékban részesültem. Mivel özvegy vagyok a Nyugdíjfolyósítási Igazgatóság kérte hivatalból az orvosi felülvizsgálatomat. Erről értesített a megyei rehab.intézet. november 8-án megvolt a felülvizsgálat. Ez év március elejéig semmilyen értesítést nem kaptam, ezért bementem a NYUFIG-hoz, ahol közölték, hogy be kell adjam az igényt. Ott azt is elmondták, hogy 2014. november 30-ig 50%-ot kaptam. Beadtam az igénybejelentést. Ott az ügyfélszolgálati irodán mondta az ügyintéző, hogy írjam rá a papírra, hogy már az orvosi felelülvizsgálat megvolt, nehogy újra behívjanak. Ráírtam. Pár napja hiánypótlásra szólítottak fel, hogy csatoljam be a házassági anyakönyvi kivonatot, (?) 4 oldalas orvosi beutalót. A mai napon bevittem a házassági anyakönyvit, de orvosi beutalót nem. Ott elmondtam az ügyfélszolgálatnál ismét, hogy tavaly megvolt az orvosi felülvizsgálatom. Felhívta az ügyintézőt, nem tudom mit beszéltek. Azt mondta, hogy majd értesítenek, ha még hiányzik valami. Az a kérdésem, hogy a november 8-i vizsgálatról nem kellett volna kapni valamilyen értesítést? (Budapest Nyugdíjfolyósító megkapta tavaly november 27-én) Miért kérték a 4 oldalas orvosi beutalót. Tévedés? Lassan 6 hónapja folyik az ügyem. 50%-ot kaptam a Nyugdíjfolyósító szerint. Én nem kaptam erről semmilyen értesítést. Hibázott-e valaki? Hogy tudok ebből jól kijönni?

Tisztelettel:

Debra01 # 2013.03.25. 11:51

Marcsi!
Munkaügyi bíróság. Ott a betegeknek adnak igazat 90 %-ban

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.03.25. 11:41


Nyílt levél Viviane Redingnek

A következőkre hívnám fel a tisztelt figyelmét:

Mint már 2011-es év közepén az Önnek elküldött e-mailemben előre jeleztem -és ami azóta be is következett- Magyarországon több tízezer ember törvényesen, a jog betűje alapján megszerzett tulajdonjogát vette el az Orbán-kormány. A fegyveres erők és rendvédelmi szervek szolgálati nyugdíjasainak, a kormány által önkényesen megjelölt korhatár alatti érintettjeit megfosztotta a szolgálati nyugdíjas státusztól, attól a tulajdonuktól, ami azonos védettségi szintű az öregségi nyugdíjas státusszal! Hasonlóan cselekedett sok egyéb korábban jogszerűen korkedvezményes nyugdíjazásban részesült bányásszal, kohásszal, vegyipari dolgozóval is.

Ezzel a lépésével több európai alapjogot is megsértett:

  • megsértette az egyén tulajdonhoz való jogát;
  • ember és ember között életkor alapján tett különbséget, diszkriminált hátrányosan, ezt a magyar alaptörvény is tiltja;
  • a kiszámíthatóságot, mint az Unió jogrendszerének alapját megszegte;
  • visszamenőleges hatályú törvénykezést folytatott, ami a magyar állam jogrendszere alapján is tiltott.

http://www.orbottyani-hirhatar.hu/…ne-redingnek