Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


iSiS # 2013.03.27. 18:24

huta:

Köszönöm, ezt láttam én is, de ha jól olvastam, akkor a járadék jogosultság meghatározáskor viszont kizáró tényező a vezető tisztségviselés.
A cégembe nem is voltam bejelentve munkavállalóként.
Bejelenve a főállásomba voltam 8 órába, onnan fizettek utánam járulékot, stb. Ebben ez esetben nem kellett magamat bejelenteni a kft-mbe. Csak simán tulajdonos/vezető tisztségviselő/ügyvezető voltam, illetve vagyok.

huta # 2013.03.27. 18:10

iSiS:

Rehabilitációs ellátás mellett lehet max 4 órát dolgozni 2013.01-01-től.

exrokki? # 2013.03.27. 17:40

Fehér Szakáll!
Oly annyira nem foglalkoznak a 3.csop. véglegesekkel,hogy rehab.ellátottak lettek és nem jár nekik utazási kedvezmény sem,mint a rok. ellátottaknak.
Ami azt jelenti,hogy a végleges rok. nyugdíjasból,rehab. ellátott lesz,majd 3 év után kiteszik teljes mértékben az ellátórendszerből.


Sziasztok!

tibi38 # 2013.03.27. 16:50

Aperten! Tőled kérnék segítséget.A 23/1991.korm rendeletről:c) 2011. december 31-én rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, 2012. január 1-jétől a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.) szerinti megváltozott munkaképességű személyek ellátásában részesült.Ebbe a rehabilitációs járadék beleszámít?Bocs hogy téged zaklatlak de tudom hogy te már mélyen beleástad magad a jogszabályok zeg-zugába.

iSiS # 2013.03.27. 16:38

A parkoló kártyáról majdnem meg is feledkeztem...

iSiS # 2013.03.27. 16:37

Nem az a lényeg!

Balesetben vétlenként sérültem és a biztosító a nem vagyoni kártérítést erre (is) alapozza. Valamint jelenleg is kezelések alatt állok és 45 nap múlva nem lesz Egészségbiztosításom. Akkor pedig nem tudom folytatni a kezelésemet, ami a biztosító vonatkozásában kármegelőzési kötelezettségem!

Bár elméletileg a biztosító köteles helytállni és a keletkezett keresetkiesésemet 100%-ig téríteni. Jelenleg, mivel felmentettek az állásomból minden jövedelmem (és járulékai) kiestek. Elméletileg ha nem kapom meg a rehabilitációs járadékot, akkor mindent a biztosítónak kell fizetni!
De ez egy másik fórumtopicba való kérdés.

Szóval elég összetett a helyzet.

Debra01 # 2013.03.27. 16:31

isis!
Tudod te, hogy milyen összeg a rehabilitációs ellátás?
22 700, 31 800. 37 000, és 56 000,-Ft körüli összeg

iSiS # 2013.03.27. 15:50

Üdv!

Ma kaptam egy tájékoztatót a Kormányhivatal
Rehabilitációs Szakigazgatási Szervétől.
Leírják benne, hogy az I. fokú orvosi vélemény alapján B1 minősítési csoportba (azaz 40-49% egészségkárosodás) soroltak. Rehabilitációs ellátásra szerezhetek jogosultságot.
Nyilatkoznom kell, hogy kereső tevékenységet nem folytatok. Ezzel az a baj, hogy Kft. vezető tisztségviselője vagyok. Legjobb tudomásom szerint ezt mindenképp kereső tevékenységnek kell tekinteni.

Azt tudom, hogy gazdasági társaságban közreműködési/munkavégzési kötelezettség/jog esetében lehet nyilatkozatot tenni, hogy ez nem kereső tevékenység.
Vezető tisztségviselő esetében nincs valami megoldás erre ?

Életszerűségét tekintve magyarázható. Főállásom mellett Kft tulajdonosa voltam. Volt egy autóbalesetem. Műtétek sorozata, főállásomból felmentettek 1 év táppénzes állomány után, a cégemet pedig nem számoltattam fel, gondolván fel fogok épülni és képes leszek tevékeny életet élni!

Van valami megoldás, hogy jogosult legyek a rehabilitációs járadékra ?

Köszönöm!

tyukanyó55 # 2013.03.27. 14:49

tibi38 - Én nem vagyok szakértő, csak egy sorstárs a fórumról, - de véleményem szerint csakis kórházi ápolási időtartam , vagy súlyos fokú orvosi betegség adhat igazolást a határidőn túli fellebbezésre!
Ha csak elnézted a határidőt, és mégsem felel meg a vizsgálat eredménye számodra, az már nem ad lehetőséget a fellebbezésre!
Akkor marad az, amit megállapítottak! Esetleg később állapotrosszabbodás címén adhatsz be igényt, de azt már új jelentkezőként bírálják el tudtommal.

tibi38 # 2013.03.27. 14:01

Lenne egy kérdésem a tisztelt szakértőkhöz.Milyen esetekben lehet fellebbezni az NRSZH szakértői bizottságának szakvéleménye ellen.Ha a levélben foglalt határidőn túl csúszik valaki.

hettigful # 2013.03.27. 12:43

Én az idén leszek 61 éves jan. 25-én voltam II.fokon még nincs eredmény és Rokkantsági ellátáson vagyok utazásit nem kaptam. Ameddig Rokkant nyugdíjas voltam kaptam.

papi57 # 2013.03.27. 12:37

Hazug,piszkos, embertelen, lenéző,egyének ezek


rehab

majerzsi # 2013.03.27. 12:37

Szeretném megkérdezni , hogy végleges volt-e már felülvizsgálaton , vagy valóban békén hagynak !

tyukanyó55 # 2013.03.27. 12:29

Nem tudom valaki nézte -e tegnap késő este az Echo-tévét?
Én csak részben kapcsolódtam be, de fel is háborodtam kellően. Egy MSZP-s és egy Fideszes képviselő hölgy tárgyalt a szoc. és rokkantsági ellátásokról.

  • A lényeg ami engem felháborított, hogy a fideszes hölgy kb. azt mondta - nem tudom szó szerint idézni:

"nem érti a felháborodásokat, az 57 évet betöltöttek, és a véglegesítettek nincsenek veszélyben, ők továbbra is megkapják a rokkantsági ellátásukat."

  • Hát hol élnek ezek????? Nem tudnak semmit a folyamatos emberirtásról, a sok "kiselejtezett " rokkantról????

Vagy ennyire pofátlanul képesek belehazudni a képünkbe??!!

  • Én egyébként - még mindig nem kaptam határozatot II. fokú felülvizsgálatom eredményéről /okt . vége/ , de megkaptam az utazási jegyet. / eddigi rokk. ellátott/
papi57 # 2013.03.27. 12:23

Az 58.-ot taposom, tavaly nyáron lettem rokkant rehabos voltam előtte még a régi.Tavaly küldtek utazásit most jár le a hétvégén.Újat viszont nem postáztak


rehab

tuci58 # 2013.03.27. 11:44

Kedves Inzulinos, én is rehabjáradékos vagyok és kb.1 hete kaptam meg az utazási utalványt.

Debra01 # 2013.03.27. 11:35

Aki 2011 dec. 31-én nem töltötte ba az 57. életévét, annak csak a szája jár

hettigful # 2013.03.27. 11:12

Szerintem a Rokkantsági ellátásban részesülők se kapnak utazási csekket, legalábbis én nem kaptam

tiszavirág69 # 2013.03.27. 09:28

jutka1953!
...mert nem a munkád kell, hanem a veled járó támogatás
ELKESERÍTŐ

tiszavirág69 # 2013.03.27. 09:25
jutka1953! én úgy gondolom, az új vizsgálathoz kötik az állami támogatást, ha nincs új papí
  • nincs támogatás--nem kellesz tovább
jutka1953 # 2013.03.27. 08:53

Sziasztok!
Megtudná nekem mondani valaki,hogy a megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató Nonprofit Kft-re miért nem vonatkozik a "védett kor" és az "állapota végleges" orvosi vélemény?Ugyan is most minden ilyen dolgozónak kérni-e kell a felülvizsgálatát,különben nem foglalkoztatja tovább!

muci58 # 2013.03.27. 08:32

Inzulinos! Úgy hallottam, hogy nem kapnak, sem a rehab ellátottak, sem a rehabjáradékosok.

inzulinos # 2013.03.27. 07:58

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a rehabjáradékosok megkapták e már a nyugdíjas utazási utalványát, mert én még nem kaptam meg. Kapunk e egyáltalán???
Válaszototkat előre is köszi!
Üdv: inzulinos

aperten # 2013.03.26. 22:05

Itt ugyan nyitottak a nyugdíjfosztogató izgatgatóságnak, és a nemzetiszociális rehabilitáció hivatalának irodát, de a bányászoknak kb mindegy, hogy Pécsett, vagy Komlón fosszák ki. A jogerős végleges nyugdíjhatározatok jogerejét sem elismerni nem akarják, sem írásban nyilatkozni esetleges érvénytelenségükről.


# aperten

tibi38 # 2013.03.26. 19:46

öööö én is lemegyek ööööö Győr mellöl öööö komlóra öööö és akkor majd néhány hónap mul..on bellül mert működik a rendszer!!! Tőlem a rehabilitációs mentorom megkérdezte hogy nem tudnék e visszamenni a régi munkahelyemre.Én Márkushegyről mentem rokkantnyugdíjba mint földalatti lakatos.Tehát ööööööööö ott bizonyára újabb gyógyirt fognak osztogatni, de inkább fosztogatni.Én Tatabányáról költöztem Győr mellé és itt sajnos olyan rendkívüli esetnek számítok hogy lehet nekem is nyitnak öööööö egy külön bányászokkal ööööö foglalkozó ööö központott.És igy 10állást tudnak megint csinálni.Hajrá Bányász Hajrá Rokkantak.