Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


keke1 # 2011.06.13. 10:52

A jelentős megtakaritást,elsődlegesen értem pl:nem kell a nyugdijjakat az inflácionak megfelelően emelni,a szoc.ellátás fix összeg ,ami az egészségkárosodáshoz köthető.
Minden emelést kérvényezni kell ezután,de az állam bármikor csökkenthet.

Szerintem a rendelkezés másodlagos hatáasai,több kárt okoznak hosszútávon,mint amit sporolni akarnak.
Ugy tudom az unióban mindenhol van előrehozott nyugellátás,és rokkantnyugdij.
Nem az ujjukbol szopták ki az előző kormányok,és nem véletlenül adtak jog,és vagyonbiztonságot.
Most a 67 éves fixing,és más semmi alternaiva már nem tartalmaz motivációt az emberek számára,sokan meg se érik.

kobeka # 2011.06.13. 16:24

Júliustól nem kap rokkantnyugdíjat az a 62 évesnél fiatalabb, 50-79 százalékos egészségkárosodással élő munkavállaló, akinek hat egymást követő hónapban a nettósított keresetének havi átlaga meghaladja a rokkantsági nyugdíj alapját képező havi átlagkereset 90%-át, illetve annak a megállapítást követő rendszeres emelésekkel növelt összegét.

http://www.bama.hu/…jasok-238584

kobeka # 2011.06.13. 21:45

mari55

Bocsánat mindenkitől, tényleg elnéztem a dátumot. (Ennyit a jó látást igénylő megmaradt munkaképességemről)

Ez az eset azonban arra jó, hogy mindenki láthatja a rokkantak sorsa évek óta a politikusok szemében pártállásra való tekintet nélkül, közömbös és felejthető veszteség.

kiszolgáltatott # 2011.06.14. 06:37

Ha ez a %-os felosztás megvalósul,Az 70% alatt mindenki munkaképes felkiálltással egy csomó megváltozott képességűeknek megfelelő munkahelyet kéne létrehozni.Az megsem lehetne ,hogy csak mindenkinek irány a közmunka.Vagy hogy lehet ezt elképzelni:"Te 2 örát kapálsz,...te meg 4et?"Azért nem minden betegség ilyen egyszerű.És aki nem bírja?....
Hírszerző:
"Visszatáncolt a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM): újraindította a május végén leállított, hátrányos helyzetű munkanélküliek elhelyezkedését ösztönző uniós projektek finanszírozását. A felnőttképzések viszont nem kapnak zöld lámpát, mert nem hatékonyak - érvel a tárca."

kiszolgáltatott # 2011.06.14. 13:14

És ha a csodagépük szerint másik szakmát kellene a pl.50 évesnek tanulnia,amire jelenleg éppen nincs keret,és aztán vagy sikerül vagy nem abban a szakmában dolgoznia,és ha esetleg mésem bírja ,az nem lesz pénkidobás?
Bár lehet,hogy naív gondolat,hogy itt tanulás-finanszírozásról lenne szó.
És én minden ilyen hírnél nagyon hiányolom,hogy EÜ-i rehabilitációról szó sem esik,mintha nem is beteg emberekről beszélnénk.De én úgy gondolnám,hogy ha akár egy 50%-os is megpróbálkozik a tanulással,vagy munkával nagy szüksége lenne fokozott eü-i figyelemre.Erről meg szó sem esik.

keke1 # 2011.06.14. 14:40

Nem értem az egészet a kormánynak van 2/3-s többsége,és ez mindenre feljogositja őket.
Másrészt a rokkantaknak kevés a 2/3-s,azaz 67%-s egészségkárosodás,70% kell Orbán szerint...ez kettős mérce akárhogy is nézzük.

Az aki azt hiszi hogy 30%-s munkaképességgel dolgozni lehet,az az ember soha nem volt beteg,vagy pedig őrűlt.

keke1 # 2011.06.14. 15:55

Illetve kihagytam a csak képviselő volt kategóriát,ücsörgött a parlamentben,ha éppen volt kedve bemenni!

ájem (törölt felhasználó) # 2011.06.14. 16:18

Ma délutáni a parlamentből:
Halász János államtitkár szerint még folyamatban van a felülvizsgálat szabályainak kidolgozása, az új szabályozás csak 2012. január 1-én lép hatályba.

Ez az én olvasatomban azt jelenti,hogy csak 2012.01.01. után indulhat a felülvizsgálat.

Na most akkor Nagy Anna vagy Halász beszél félre?

keke1 # 2011.06.14. 17:29

Mind a kettő!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.14. 18:03

Sziasztok !

A most beadok aki a munkaügyi bíróságra megy annál levélben kérdezik meg kéri e a szakértő kirendelését .

Ezt az infót az ismerősöm mondta sajnos ő is sorstárs lett.

ájem (törölt felhasználó) # 2011.06.14. 20:33

Arra meg kíváncsi leszek,hogy az évi szokásos 300e felülvizsgálat mellé hogy nyomják be a 220e rendkívülit.Befogják a portást meg a takarítónőket az OORSZI-ban és nyomják napi 24órában?

kobeka # 2011.06.14. 21:33

Unión belül a rokkantságot minden tagállam különféleképpen értékeli. Akit érdekel itt megnézheti, hogy a betegségeire a „német irányelvek” szerint mennyit kaphatna.

http://landingpages.wolterskluwer.de/…_tabelle.pdf

ájem (törölt felhasználó) # 2011.06.14. 21:38

És akkor ne kapjon az ember gutaütést:

1,5 milliárdos segíly Lázának, http://szegedma.hu/…pontban.html Több mint 1,4 milliárd forint értékben tulajdonrészt és egyéb vagyonelemeket vásárol az állam a hódmezővásárhelyi Emlékpont -----------------------------------------------
  • Milliárdok az ellopott magánnyugíjakból off-shore cégekbe
http://hetivalasz.hu/…k-kell-38598 Offshore-számlákat nyitnak Orbánék ------------------------------------------------
  • 700 milliárd az elitek adócsökkentésére,
http://www.portfolio.hu/…tes_info.php?… 700 milliárd forintos lyukat ütött a kormány a költségvetésen ------------------------------------------------
  • 500 milliárd MOLra,
http://www.vg.hu/…reszt-349559 Fellegi: IMF hitelből vettük meg a Mol-részt ------------------------------------------------
  • 100 milliók szórakoztatóiparra,narkóbizniszre.
http://www.origo.hu/…ediaban.html?… Ötszázalékos tulajdonrészt szerzett az Este Mediában a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap.

Mindenre van pénz, ha nem lopják el, mondta Orbán 3 éve.
HÁT NE LOPJA EL ORBÁN VIKTOR A PÉNZÜNKET!

kiszolgáltatott # 2011.06.15. 06:06

Átnéztem a német besorolásokat.Nálam pl.amit itt is igazolhatóan elfogadtak,és 50%-osnak minősítettek,az annak egy része is a táblázat alapján már 80 %-osnak jött ki.Ha ott nincs a végén még olyan szörszó,stb,ami az egészet kisebbíti,akkor mi is a cél a magyar szigorral?

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.15. 11:21

Szia lincika42 !

Én nem fogadtam ügyvédet én betelefonáltam a bíróságra amikor be adtam a felebezésemet .

Ott javasolta az ügyintéző nekem ,hogy írjak még egy levelet ,hogy felmentem az orvosi titoktartás alól és így akkor nem kell még egy kört futni .

Betekintést kap az ügyben résztvevő személy is így.

Elég jól el tudtam igazodni eddig is ügyvéd nélkül, ha kellet egy ügyvédet felhívtam és adott tanácsot.

Mindenek utána néztem én is aminek tudtam, ha nincs pénze az embernek ügyvédre akkor is tudunk haladni van aki segít még hála van olyan ügyintéző és tisztelet nekik is.

Csak soha nem szabad feladni.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.15. 11:32

Szia kobeka !

Magyarul nem lehetne bemásolni nem értem ezt a nyelvet sajnos ((((((

Köszönöm

szafika # 2011.06.15. 13:41

Imici drága ! Ez itt Magyarország , ahol 42 évi munkával 65 e ft-ot lehet keresni !!! És 57 éves kor után nem sok emberrel találkoztam , akinek ne lenne egy rakás egészségügyi problémája .

kobeka # 2011.06.15. 13:45

"Német irányelvek"

http://translate.google.hu/translate?…

Remélem a google fordító elegendő a megértéshez. Én megtaláltam 3 olyan betegségemet is amelyre ott 50 felett adnak egyenként is. Ennyit a Juhász-féle értékelésről. Ott külön hivatal gondoskodik a rokkantakról. A megélhetésre elegendő az ellátás. Külön felmérik az eltartottak számát és lakhatási hozzájárulást biztosítanak a rokkantaknak. Szóval, volna mit tanulniuk a törvényhozóknak, elsődlegesen tisztességet.

kobeka # 2011.06.15. 13:57

imici

Az egyik problémát a magyar beteg „alulértékelési” rendszer okozza. A másik probléma pedig a magyar „elnemlátási” és beteg „meghurcolási ”rendszer.

További felháborodásomat okozza, hogy a szipolyozó politikusaink rendszeresen nyaralnak „szakmai kiküldetésnek” álcázva és ezt a rokkantosítási rendszert hozták létre. A német rendszer tisztességesnek és emberségesnek látszik.

kázmér58 # 2011.06.15. 15:02

Kérdezném hogy tudja e valaki hogy a betegségek után melyikre hány százalékot adnak?Van e ilyen táblázat.

kiszolgáltatott # 2011.06.15. 15:12

Reálisnak is látszik a német számítási rendszer,onnan nézve is,hogy
"A keresőképesség csökkenése akkor tekinthető teljesnek, ha a biztosított nem képes napi 3 óránál többet dolgozni".PL.A 80 %-os károsodás már ezzel összhangban ki is jön.
míg a magyar számításnál ugyanez a betegség esetleg ha 50 %-ot "ér",amivel még firtatni lehet,hogy az illetőnek mit kellene dolgoznia.
Ha tovább gondolom,akkor a német rokkantak Mo-n még munkaképesnek számítanának.?

kobeka # 2011.06.15. 17:24

Közmunka tervezet... no comment...

http://www.vg.hu/…rmany-351199

skorpió13 # 2011.06.15. 20:35
kéknefelejcs # 2011.06.16. 05:05

Hát rokkantnyugdijasbol lettem Én is rehebos mondván 50-évesen fiatal vagyok.Ez év tavaszán ki is közvetitek takaritani.Igaz a zárojelentéseimen rajta van nem lépcsözhet ,nem emelhet,stb evvel senki nem foglalkozik.Már többször voltam beteg és nem tudtam menni dolgozni 13-napra kaptam betegszabadságot többi igazolt nap.jelenleg ugy állok ujra orvoshoz kéne mennem mert nem tudok menni.Eleve 40000ft a rehebbom ha még nem dolgozom azt a kis könyöradományt se kapom.Hol itt az igazság???

ibi60 # 2011.06.16. 05:16

A TMRSZ honlapja: "Ez történt..." június 13.