Jogász Póker


mb33 # 2011.02.14. 06:55

Minden pókernyeremény adóköteles. Ha számlára utalsz elviekben tudhat róla az apeh. De szerinted ki fog foglakozni mondjuk 100e Ft-tal? Ez még az adóellenőröknek sem összeg,amikor súlyos milliókat lopnak el, és ha ők sikerdíjért dolgoznak,akkor inkább ezt választják. :) Ha jól tudom, akkor bőven elég feljelentés érkezik ahhoz, hogy ne legyenek munka nélkül. :)
Pókerakadémián, OPHUN külön topik van a Netnek is és az MB-nak is. Abban mindent megtalálsz.
Igen,megszünik a DON PSen a sok összejátszó csaló miatt.Bár a regek már szerveződnek a 2+2-n és próbálnak nyomást gyakorolni PS-re, illetve kérik az FTP-t,hogy indítsa el a DONt.
Próbáltam a fifty50et.Amit azon buktam,DONon sikerült visszahoznom.A lefekvés elötti utolsó 6db-os adagot sikerült is mind behúzni.Szombaton meg összejött a SM 10+1-es satja óriási mákkal. :)

Impossible # 2011.02.13. 22:32

a Ps-en fingja sincs erről senkinek

pl. h mi a helyzet MB-vel vagy Netellerrel, az onnani kivéttel, az itt adóköteles-e, ill. az apehnek ehhez lehet-e köze

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.13. 16:15

Miért lenne tabu? A PS-en elég terjedelmes rovat foglalkozik vele. De lege lata es ferenda is.

Impossible # 2011.02.13. 15:44

egyébként nem értem, miért nem lehet hozzászólni az adózás kérdéséhez, azért az jelez valamit, hogy amikor szóbakerül az adó, kitör a nagy hallgatás

szerintem nem az a gáz, hogy erről kérdezek, hanem az a gáz, hogy ez a kérdés egy nyilvános fórumon tabu, és gondolom, nem véletlenül :D

Impossible # 2011.02.12. 02:58

nyertem egy 1.15$-os don-t starson, azaz 2$-t. Ez 85 cent nyereség ugye kb. egy órán belül, még mindig nem ér fel a cg-vel

egyébként stars azt írja, hogy február 15-től a don megszűnik, és helyette ez lesz:

"A Fifty50 egy egyasztalos sit&go versenytípus. Egy Fifty50 sit&go verseny akkor ér véget, ha az indulók fele kiesett. Például egy 10-fős Fifty50 versenyen 5 játékos kap nyereményt A nyereményalap felét egyenlően elosztjuk az öt nyertes között, a nyereményalap másik felét pedig ugyanaz az öt játékos kapja meg, de a verseny végén lévő zsetonarányok szerint elosztva."

Impossible # 2011.02.11. 23:52

dehogyis, mint ahogy te sem :D
éppen ezért foglalkoztat a kérdés

na ebbe kössön bele valaki :D

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.11. 19:03

Miért, adót akarsz kerülni?

Impossible # 2011.02.11. 18:07

olvastam PS-en a vitát a póker jövőjéről...

úgy látom, eléggé képben vagy, úgyhogy megkérdezem (bár már régebben is érdeklődtem, és a válaszod számomra nem volt konkrét, remélem, most az lesz :) )

tehát ha magyarországi banknál vezetett bankszámlára utalná ki valaki a cash-t, akkor arról tud(hat) az apeh, ha viszont MB-re utalná ki, és MB-s kártyával venné ki, arról nem tud(hat)?
Tehát a kérdés arra irányul, hogy célszerűbb egyik variáció a másiknál, vagy pedig teljesen mindegy, melyiket választja.

A másik, ami nem világos nekem: hogy MB-re honnét került oda a cash, arról az apeh tudhat egyáltalán? Nem vagyok képben, meddig terjed a hatásköre. stb stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.11. 16:44

Mi az a 3? Gondolom az egyik a dobatás érdekében, a másik az értékért, de mi van még?

Védekezés - amikor azért emelsz, hogy Villain ne húzhasson nyereségesen a banki esélyek szerint. Természetesen ez sohasem ilyen tiszta, a gyakorlatban a háromból egyszerre több is jelen van, csak eltérő mértékben.

A szóban forgó leosztásban a kisvaknak védekeznie nem kellett (alig verhető nutja volt), értelemszerűen azt sem akarta ilyen lappal, hogy mindenki kiszálljon. Ahogy mb mondta, egyedül az értékért nyitás maradt, de ilyen flopon kétséges, hogy mivel adhatna meg az ellenfél. (Jó, tízessel nyilván, de abból már csak egy van a pakliban, túl nagy esély nincs rá, hogy pont azt tartsa.) Ugyanakkor igaz, hogy ezen a téten mindezek ellenére tényleg szinte mindig nyithatsz értékért.

mb33 # 2011.02.11. 14:59

Én amúgy mérnök vagyok, éppen válófélben és így a másik topikról kerültem ide, mivel ott kérdezgettem ezzel kapcsolatban. :) Szóval semmi közöm a joghoz.

Impossible # 2011.02.11. 11:16

te egyébként jogász is vagy azon kívül, hogy pókeres? :) ha igen, és publikus, kíváncsi lennék, azon belül mivel foglalkozol

mb33 # 2011.02.11. 10:43

Slowplay, you pay. Kis téten ritkán használom. Mindig az jár a fejemben, hogy "úgy is megadják". Ezért inkább értékért hívok megpróbálva valamit reprezentálni (pl lopást, blöfföt stb.) És ha gondolkodó a játékos,akkor jó, ha meg donk, akkor úgy is mind1.

Impossible # 2011.02.11. 10:26

Na nyertem három 4+1 centes dont Everest-en. :)

Az alábbi leosztásnál én a slowplay-t is baromságnak tartottam, meg a végén az emelgetősdit is nevetségesnek, de a legnagyobbat azon röhögtem, hogy mindegyiknek fullja volt. :D

Hogy a slowplay-t baromságnak tartottam, az lehet, hogy tényleg hiba, de ugye én különösen SSS-alap gondolkodású vagyok, ezt tudom a mentségemre felhozni. Gondolom, most meg arra gondoltok, hogy SSS-ben is jó a slowplay ebben az esetben.

"Gondold át, mi az a három cél, amelynek az érdekében emelünk"

Mi az a 3? Gondolom az egyik a dobatás érdekében, a másik az értékért, de mi van még?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.11. 09:42

Cooler, megesik. Nem is nagyon lehetett vele mit csinálni, hiszen el nem dobhatta, az ellenfél ugyanígy játszott volna osztott ötösökkel, AT-zel is. És ezek a limpelt bankban sokkal valószínűbbek is nála, mint a KT vagy a KK. (Előbbit dobni kellett volna, az utóbbival meg nyitni.)

mb33 # 2011.02.11. 09:29

Floppolt egy fullt és slowplayezett. Ez oké.Sajnos megszívta,mert ellenek is lejött a full. De tényleg a végén az már nem tudom hánybetes játék elég mulatságos.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.11. 09:19

Ha a riveren bemutatott minbetsorozatra gondolsz, akkor tényleg hülye mind a kettő. Ha arra, hogy lassan játszotta meg a flopolt fullt, akkor nincs igazad, az helyes volt. Gondold át, mi az a három cél, amelynek az érdekében emelünk, és hogy neki kellett-e, érdemes volt-e a háromból valamelyik érdekében nyitni.

Impossible # 2011.02.11. 07:46

Bemásolok egy leosztást, ami nagyon tetszett, "ostate01" játékánál mindezidáig nagyobb poént nem sikerült látnom. :D

Table 'Crux IX' 9-max Seat #7 is the button
Seat 1: AlexRMeyer ($2.04 in chips)
Seat 2: hiddenbreak ($3.72 in chips)
Seat 3: hettric777 ($1.16 in chips)
Seat 4: cuberic ($0.94 in chips)
Seat 5: Wait Maik ($1.51 in chips)
Seat 7: BigR25 ($2.78 in chips)
Seat 8: ostate01 ($3.07 in chips)
Seat 9: SirCardTrick ($0.79 in chips)
ostate01: posts small blind $0.01
SirCardTrick: posts big blind $0.02
* HOLE CARDS *
Dealt to SirCardTrick [Ac 8c]
AlexRMeyer: folds
hiddenbreak: calls $0.02
hettric777: folds
cuberic: folds
Wait Maik: folds
BigR25: folds
ostate01: calls $0.01
SirCardTrick: checks
* FLOP * [Ts 5h Tc]
ostate01: checks
SirCardTrick: checks
hiddenbreak: checks
* TURN * [Ts 5h Tc] [Kc]
ostate01: checks
SirCardTrick: checks
hiddenbreak: bets $0.02
ostate01: calls $0.02
SirCardTrick: folds
* RIVER * [Ts 5h Tc Kc] [4s]
ostate01: bets $0.10
hiddenbreak: raises $0.20 to $0.30
ostate01: raises $0.50 to $0.80
hiddenbreak: raises $0.50 to $1.30
ostate01: raises $1.73 to $3.03 and is all-in
hiddenbreak: calls $1.73
* SHOW DOWN *
ostate01: shows [5s Th] (a full house, Tens full of Fives)
hiddenbreak: shows [Kd Td] (a full house, Tens full of Kings)
hiddenbreak collected $5.86 from pot

Impossible # 2011.02.10. 21:01

hát ehhez képest PS-fórumon valaki belinkelt egy equity-táblát, amit ezüst státusz hiányában nem tudok megnézni

szóval már nagyon érdekelne, hogy ez micsoda

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 20:52

Pongyola kifejezést használt. Lásd később: „A haladóbb játék alatt azt értem, ha bizonyos játékminta után egy ellenfélről pontos ranget becsülve +EV-s részesedéssel ütköztetjük lapunkat. Ennek a játéknak az ereje, hogy nem általános sémán, hanem alkalmazkodó matematikai modellen alapszik.

Impossible # 2011.02.10. 20:42

http://hu.pokerstrategy.com/…dquot_15424/

"Egy másikat meg hiába győzködök, hogy térjen már át a KKT-ről equity-táblára, nem érdekli és simán nyerő NL200-on."

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 20:39

Talán arról lehet szó, hogy ha használsz HUD-ot, akkor megfelelő nagyságú mintából merített statisztika felülírhatja a kezdő kéz táblázatot.
Pl. a táblázat azt mondja, hogy AQo-t, ha valaki előtted emelt, dobod messzire minden pozícióban. Ez egy átlagos, feszes játékost feltételezve ésszerű is, hiszen az emelő skálájának (TT+; AT+)nagyobb részével szemben az AQo hátul van. De ha én azt látom, hogy Villain a lapjai 25%-ával emel abból a pozícióból, ahol éppen ül, akkor úgy hívok rá vissza AQo-val, mint a huzat - és az esetek nagyobb részében vagy dobni fog, vagy elől leszek vele szemben, ráadásul pozícióban is.

Röviden ezt úgy mondják, hogy az AQo részesedése Villain range-vel szemben pozitív.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 20:33

azt sem tudom, micsoda

Én se. :) Valamit félreérthettél.

Impossible # 2011.02.10. 20:28

állítólag a kezdőkéztáblázatról egy idő után át lehet térni equity-táblára

na én ilyet nem láttam, azt sem tudom, micsoda, és minek kéne áttérni rá

Impossible # 2011.02.10. 00:31

na most 4.83 a roll

eddig úgy nézett ki, hogy kaptam a 2 dollárt, abból felmentem majdnem 6-ra, majd visszaestem majdnem 2-re, most pedig visszamentem majdnem 5-ig, eléggé ingadozós :D és persze 40BB beülő van

Impossible # 2011.02.10. 00:13

PKR-en azért toltam csak 1-en, mert ott nem láttam jól, és a gép is lassú volt. Most Stars-on simán megy a 4 asztal, többre meg nem tudok beülni, mert nincs fedezet.