Jogász Póker


Impossible # 2011.02.17. 07:21

lesz a fifty50-nek nevezett asztal, sőt már van is, ahol annyi változik a don-hoz képest, hogy ugyanúgy az első 5 hely díjazott, de plusszban 100 zsetononként 3 centet adnak, tehát a nyereményalap egy részének kiosztása hagyományosan (azaz mint a don esetében) történik, a másik részének kiosztása pedig a zsetonállás alapján, így már nemcsak annak lesz jelentősége, hogy az első 5-be kerülsz-e, hanem annak is, hogy azon belül hanyadik leszel

mb33 # 2011.02.17. 06:45

Ja, WASP navével találkoztam az OPHU-n.

Akkor siess,mert már nem sokáig nyomhatod a DON-t.Most Febr.28 23.59 CET-ig lesz a PS-en.Vagy máshol játszod?

Impossible # 2011.02.17. 02:15

nyertem megint egy don-t

úgy tűnik, mintha ez az 1+0,15$-os mezőny nemigen vinné túlzásba a gondolkodást

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.16. 21:27

:)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.02.16. 21:22

... ja, hogy hasznos volt, ok

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.02.16. 21:19

Csak nem azt akarod mondani, hogy mb33?:))

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.16. 21:07

Volt?

Impossible # 2011.02.16. 20:53

régebben még wasp volt itt, aki számottevő mennyiségű szöveget írt, másokra nemigen emlékszem

nem tudom, vele mi történt

egyébként kbs-től sokat tanultam, szóval hasznos volt, hogy létezett ez a pókeres topic

mb33 # 2011.02.16. 06:48

Jó, én csak elviekben írtam ezt le és nem akarok erről vitatkozni ebben a fórumban. :)
Amúgy nálunk a cégnél IP címem engem takar.
Ahogy néztem régen többen voltatok ebben a fórumban.aztán a végére csak ketten maradtatok.A többiek kikoptak,abbahagyták vagy...?

Impossible # 2011.02.15. 15:05

az IP-cím nem engem azonosít, hanem a számítógépet, a számítógép pedig nem feltétlenül hozható összefüsségbe velem, pl. nem az én számítógépem, vagy épp nem én használom, vagy ha az enyém és én is használom, akkor hülyéskedtem, talán azt nem szabad?

mb33 # 2011.02.15. 15:00

Biztos egy ügyes informatikus vagy nyomozó, össze tudja hozni, hogy ki vagy te ha van lehetősége megnézni milyen IP címről írsz.De persze hülyeség lenne a részükről ebbe belemászni vagy foglalkozni vele.Vagyis csak elméletben írtam le ezt a visszanyomozhatóságot.De te mint jogász úgy is kimagyarázmád magad. Én meg felkérnélek jogászomnak, hogy kimagyarázz belőle. :D

Impossible # 2011.02.15. 14:55

Ok, köszi!

Egyébként a nick-em milyen alapon hozható össze a valós személyemmel? Szerintem semmiféle bizonyítékot nem lehet hozni eredménnyel arra vonatkozóan, hogy aki ide ír, az én vagyok.

Ha mégis, akkor mondhatom, hogy poénból írtam, meg azt is, hogy poénból írtam, amit poénból írtam.

Az a szép ebben a szakmában, hogy mindenre van magyarázat, és aki jól magyaráz, az hosszú távon nyereséges. :D

mb33 # 2011.02.15. 13:44

Szerintem itt azért nem írja le senki konkrétan, hogy tedd ezt vagy azt, vagy én így teszem, mert ki tudja,hogy ki olvassa, vagy hogyan él vissza ezzel az infóval.És most nem kettőtökre gondolok. Lehet, hogy kbs is elmondaná személyesen, hogy ő mit és hogyan tart helyesnek, de mivel itt a teljes nevével szerpel és leírná,hogy mit tenne, ha nem csak playmoneyban :) játszana és nyerne,akkor az egy könnyű támadási felület lenne ellene. Tehát én megértem őt. Meg képzeld el, ha az én válófélben lévő exem is tudna mindenről... :D Mert persze válás után a póker nyeremény is jövedelem, amiből 20% menne neki. Na én ezért játszom playmoney asztaloknál. lol
De ha tényleg jó választ akarsz a kérdésedre, a pókerakadémi fórumban a pénzügyek topikban külön altopikok vannak a lehetséges megoldásokra.

Impossible # 2011.02.15. 13:13

Szerintem nem az a gyanús, ha valaki érdeklődik az adózásról, hanem az, ha valaki nem válaszol rá. :D

Mintha nem lehetne a lehetséges eseteket vázolva leírni a helyes megoldást...

kbs,

de a jogász lelked sem érthet mindenhez, még szakvizsgával sem... sokan tévednek. Arra lettem volna kíváncsi, te mit gondolsz erről, nem értem, miért nem mertél bevállalni egy korrekt választ, de ok, ez legyen a te dolgod, nem firtatom.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.15. 10:25

De hát neki kellene a szakértőnek lennie! :) Jogász a lelkem.

mb33 # 2011.02.15. 06:36

Szerintem ez olyan dolog,amiről senki sem beszél szívesen,mivel kis hazánkban sok a rosszakaró. Emelett a törvény is egy kalap sz.. a pókerrel kapcsolatban. Így emiatt inkább hallgatnak erről - a pénzkivételről- az emberek. De mondom, szerintem, ha feltünik időnként pár 10e ft a bankszámládon, vagy akár 1-2 százezer ft a kutya nem fog foglalkozni vele.
Ha pedig nagyon sokat keresel vele,akkor érdemes felkeresni szakértőt,aki megmondja, hogyan tudod a legnyereségesebben kivenni a nyereményedet.

Impossible # 2011.02.15. 03:19

lesz PS ezüst+ buli, ezüst státusztól lehet jelentkezni, az első 120 jelentkező mehet... gondolom 2 percen belül be fog telni minden hely (mint anno a vizsgajelentkezéseknél :D ) gondoltam, lehet, hogy el kéne oda nézni, bár a "gyémánt partykról" megnézett néhány videóban akadt, ami nem tetszett

Impossible # 2011.02.14. 22:59

inkább mondanád egyszerűen, hogy fórumon nem mersz erről a kérdésről nyilatkozni, bár nem értem ez miért olyan gáz, vagy azt is mondhatnád, hogy fogalmad sincs, az sem szégyen, de ez a műbalhé érthetetlen, mindegy, akkor hagyjuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 22:22

Kérdezd meg tőlük, nekem nem mondták. (Mondjuk, engem nem is igen érdekel. Vélelmezem.)

Impossible # 2011.02.14. 21:56

és ha MB-ről vagy Netellerről veszi ki, ahhoz az apehnak semmi köze - valaki állítása szerint legalábbis

kérdés, hogy ez így van-e, és tudhat-e arról, hogy a MB-re vagy Netellerre honnét került oda a pénz

Impossible # 2011.02.14. 21:54

akkor leírom mégegyszer: az egy millás rollból származó nyereség eléggé sok is lehet, namost az ilyen kaliberű játékosok vajon adóznak-e (szerintem nem)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 16:02

Ja, értem.

Impossible # 2011.02.14. 15:56

az 1 millás rollból származó nyereségre gondoltam

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 15:38

Az is alapvető BRM-szabály, hogy csak a nyereségből szabad kivenni, a rollból nem.

Impossible # 2011.02.14. 15:09

vannak, akik elég sokat kivesznek, nem tudom, akkor azok hogyan csinálják, vannak ebből élő játékosok, de még a "hobbijátékosok" közül is pl. 1 millás rollból elég sokat ki lehet venni időnként