szakvizsga - "B" rész (büntető)


vicaszabo # 2012.10.24. 13:57

én 21.-n. Én azt hallottam hogy aki egy tárgyból megy, annak kicsit mélyebben kérdezik.

Érdemes a nyár előtti fórumon olvasgatni, voltak olyanok akik ilyen helyzetebe kerültek, az ő beszámolóik talán tudnak segíteni!

Mókusok # 2012.10.24. 13:54

Nov. 23ra van valaki aki akkor megy???És vicaszabo te mikor is mész??Amúgy ismételek és hát van amit fogalmazzunk úgy, hogy próbálok benne elmerülni....hátha a mélység még számít valamit, no meg felvettem a kapcs.ot egy büntető ügyvéddel...napi rutinból sok minden egyértelműbbé vált számomra az általa elmondottak alapján..:)

Mókusok # 2012.10.24. 13:50

vicaszabo: köszönöm!!

Borsopanna # 2012.10.24. 12:41

Vica: igen, van ábra, este, otthonról előkeresem neked. Nagyon jó és szemléletes, valamilyen tanulmányból szedtem ki. Kinyomtattam, kiragasztottam, rám ragadt :)
Szerintem meg tudjuk tanulni. Ha másnak is sikerült, nekünk is menni fog! :)
(Mi lehet keményebb dió a szülésnél?! :D)

Hajrá, ügyesen! :)

vicaszabo # 2012.10.24. 10:03

Köszönöm, megkaptam, megnéztem, akkor van még egy plusz ábra, jól értem?
A többi már sok a jóból!!! :)))
TE, meg fogjuk tudni mindezt mi tanulni??? :))))
(tudom, muszáj:)))

Borsopanna # 2012.10.24. 09:47

Vica, megírtam az 1-es tételt mail-ben! :)
Van hozzá gyönyörűszép csatolt fájl is.
Fórumra nagyon hosszú lenne, még a végén kitiltanának :D

Kitcat, neked is át tudjuk küldeni, csak írj egy mail-t, hogy tudjuk, hova! :)

vicaszabo # 2012.10.24. 08:54

Nekem meg olyan felsorolás (pontos) kellene hogy melyik abszolút és melyik relatíve hatályon kívül helyezési ok. Nagyjából tudom, de ez kevés az üdvösséghez. Valaki tankönyvvel felszerelkezve?

vicaszabo # 2012.10.24. 08:16

Borsopanna: 1 -es tételt légyszíves ide a fórumra!

Igen, köszönöm, haladok, de nem tudom a kisördögöt kiűzni,mi értelme van ennyire részletesen elmerülni ebben az egészben:)a sikeres vizsgán kívül.
Kitcat: háááát, innen szép a nyerés...

Borsopanna # 2012.10.24. 07:31

Wunderschönen guten Morgen mindenkinek! :)

Kriszti: ügyes vagy!!! :) Nagyon szépen haladsz! Jó a részidőd :D Hajráá!! :)

Kitcat: úú, akkor még 1 extra nagy kalappal, ügyesen tervezd meg te is az idődet! Aztán ember tervez... :)
Én tudom a Be. 1-es tételt, szívesen leírom, csak mondd meg, hova! :)

Vica: mi újs? :) Hasznos volt a hétvégéd?

Mindenkinek: küzdelem, kitartás, menni fog!!! :)

kitcat82 # 2012.10.23. 23:02

Sziasztok,engem meg beránottak a melóba tanulás közben,úgyhogy nagyon necces lesz,de küzdök...mindenkinek nagy gratula,akinek megvan:-)

nekem eddig a Be. a legkeservesebb,holnap fogom befejezni...mondjuk,így,hogy nem tudok koncentrálni,elég rossz tanulni.

A Be. 1. tételéhez van vkinek cucca?
üdv:-)

drkriszti # 2012.10.23. 18:36

Borsopanna, köszönöm kérdésed. :-)
A terveim szerint haladok, megnyomtam ezt a 4 napot. Màr túl a bv. és a szabs. jogon, tegnaptól a Btk-t tanulom. Holnaptól meló, kicsit lassul a tempó emiatt, de küzdök. :-)

Nàlad helyzet? Te hogy haladtàl?

drkriszti # 2012.10.23. 18:34

Borsopanna, köszönöm kérdésed. :-)
A terveim szerint haladok, megnyomtam ezt a 4 napot. Màr túl a bv. és a szabs. jogon, tegnaptól a Btk-t tanulom. Holnaptól meló, kicsit lassul a tempó emiatt, de küzdök. :-)

Nàlad helyzet? Te hogy haladtàl?

Borsopanna # 2012.10.23. 17:06

Remélem, ma is jól haladt mindenki és el tudott jutni addig, ameddig tervezte. :)

vicaszabo # 2012.10.23. 09:21

Mókusok, most értem a te híredhez, nagyon örülök, hogy sikerült időpontot kapnod, ezúttal sikerülnie kell!!!

vicaszabo # 2012.10.23. 09:13

Sziasztok!

Vannak ám hírek!!!!

Creeks, Frapli, és Folli: nagyon nagyon gratulálok, nagyon ügyesek vagytok!!! Remélem élvezitek a jó időt, és lazítotok!!!!

Folli, ne lógasd az orrod (gondolom nem teszed) ha megnyugtat nekem ugyanez a véleményem. Tanulhatunk amennyit akarunk, nagyon sok múlik a befektetett energián is, de azon is kihez kerülünk, és milyen kérdéseket kapunk. Nyilván a rendes bizottsággal könnyebb, de nem azt jelenti hogy nincs benne hatalmas munka.

Nagyon nagyon köszönöm a beszámolókat, kincset ér minden sora, véleménye, tanácsa! Ez sosem lehet elég hosszú:)

Kedves kollegánk küldött nekem egy élménybeszámolót emilen, kérte tegyem ide, mivel ő nincs a fórumon de olvasta, és látja mennyit jelent (azért most mert nem volt elérhető):

"Szia!

Gondolom leírom a tegnapi tapasztalatomat, hátha segít. Én a Legfőbb Ügyészségen voltam IV. emelet 463. szoba. Nagyon rendes bizottságot kaptunk ki, és tényleg nem arra mentek mit nem tudsz, hanem mi az ami megy. Anyagi rész, tettesek, részesek, szándékosság gondatlanság, lopás, bűnsegédi szempontban, kábszerrel visszaélés, prekurzol, de nem kellett szóróul-szóra minden csak a lényeg. A Be. általánosságokban főleg a törvény eleje, nyomozás, nyomozóhatóság, ügyész, bíró feladat stb. Mikor nyomoz az ügyész kizárólag, de ez sem kellett pontosan csak a főbbek. Bv. na ott nagyon sok apró kérdés a jutalmazás, büntetés, bv bíró feladat, fellebbezés, ha sok fegyelmije van az elítéltnek mire hat ki ez pl.: feltételes szabadság stb. Nem volt gáz, a másik csoport is ott volt mellettünk úgy hallottam, rendesek voltak ott is a vizsgáztatók. Kitartást mert ha szerencséd van rendes bizottsággal hamar haladsz. nekem ez volt az utolsó így végre vége ennek a bolond időszaknak. Kitartást és csak ügyesen!! Oszd meg a többiekkel is mert én csak olvasok mindig de nem írtam eddig...."

Neki is nagyon nagyon gratula!!!!

Én megmondom őszintén totál bepánikoltam hogy nincs fórum, mi lesz így velem???!!!! Egyből írtam Borsopannának hogy vigasztaljon egy kicsit :)

Egyébként nekem élesbe fordult a dolog, nincs lógás, mellébeszélés, bele kell húzzak hogy esélyt adjak a bizottságnak, ne kelljen meghúzniuk:) Úgyhogy nézzétek el nekem légyszíves ha egyre zrikáltabb lesz az idegállapotom és a hozzászólásom!
Igyekszem majd csak érdemben tenni, és csak kicsit nyávogni:)

Vica

Borsopanna # 2012.10.23. 07:20

Sziasztok! :)

Creeks-nek, Friplifraplinak hatalmas gratuláció, nagyon-nagyon ügyesek voltatok!!! :)))) És köszönjük a beszámolókat!

Adná ég, hogy pár hét múlva mi is mind ilyen jókedvűen számolhassunk be az élményeinkről... :)

Vica, gyere, visszatért a fórum! :)

Kriszti: hogy megy, hol tartasz? :)

Én tegnap befejeztem a Btk-t, folytattam a Be-t, ma is azt nyomom :) A bárányhimlős kis csapatomat ma a mama őrzi, nélküle nem is tudom, mit tennék.

Mindenkinek eredményes napot kívánok, a már sikeresen vizsgázottaknak pedig jó feltöltődést! :))))

drkriszti # 2012.10.22. 16:58

Nàlam szombat óta nem volt eléfhető a fórum, de lehet Nàlatok se, mert nulla volt a forgalom. :-(

Kinèl, mi a helyzet? Hogy megy a tanulàs ebben a gyönyörű időben? :-

drkriszti # 2012.10.20. 18:34

Hàt creeks, minden elismerésem ezekért a szèp jegyekèrt!!! ;-)

creeks # 2012.10.20. 10:55

Sziasztok!

Sikerült tegnap a vizsgam a Fovarosi Bíróságon voltam. A bv-szabs négyes lett, a többi ötös:)
Normálisak voltak. Az irasbelivel kezdődött, ahhoz kapcsolódóan tettek fel kérdéseket. A rablás tényállását kérdeztek szó szerint tőlem, utána emberölés és elhataroalasai, a 15. irányelvet.
A tetteseket, reszeseket kérdeztek, tevékeny megbanas.
Be-bol közvetítői eljárás, Biro kizárása, potmaganvad, maganvad, különleges eljárások, jogsegély, másodfokú eljárásban sulyositasi tilalom, tavolletes eljárás, kegyelmi eljárás.

Bv: bv Biro feladatai, eljárása, pénzbüntetés és közérdekű munka végrehajtása, befogadás.

Szabs: helyszíni bírság végrehajtása, elzárás szabályai. Itt voltak kisebb gondok, osszekevertem nehány dolgot.

Úgy láttam nagyon segitokeszek voltak. A különös résznél főleg elhatarolasokat kérdeztek és mondtak jogesetet, hogy minősítsem be.

Friplifrapli # 2012.10.19. 20:33

Folli, én is jól ismerem ezt az érzést, úgyhogy semmi gond, eszemben sem volt félreérteni. :) Drkriszti, köszi, és hajrá mindenkinek!

drkriszti # 2012.10.19. 19:34

Gratulàlok a sikeres vizsgàzóknak! :-)
Kitartàst nekünk maradéknak! Itt a hosszú hétvége, húzzunk bele. ;-)

folli # 2012.10.19. 18:21

Friplifrapi,
most újraolvastam a 17:55-ös írásomat, és csak azt akarom mondani hogy remélem nem értetted félre, és abszolút nem elvitatni akarom a tanulás részét a sikernek, mert anélkül aztán tutira nem lehet átmenni, és nekem is tök szarul esett mikor az A, C 5-ösök után azt mondták hogy szerencsém volt, legszívesebben visszavágtam volna mindenkinek, hogy ja persze szerencsém is volt, meg baromi sokat tanultam is ám!!! Szóval nem így értettem, csak hogy kiszámíthatatlan ez az egész vizsga-dolog, hogy hol mit kérdeznek és mire mennek rá.

folli # 2012.10.19. 16:05

Igen-igen, egyetértek, egyetemi könyv a tuti.
Elkezdtem itthon feltúrni a piros-sárgát (én is elte:)), de szerintem elpasszoltam államvizsga után. Pedig baromi jól jött volna... :))

Friplifrapli # 2012.10.19. 16:02

Gratula Foli, én csak egy tippet adnék a többieknek a könyvből tanuláshoz: aki esetleg eltés volt és a piros-sárga tankönyvekből tanult, annak javaslom, hogy azt vegye elő a szakvizsgához is, mert bár nem biztos, hogy mindenben aktuális, a változatlan dolgokhoz teljesen jó az is (pl. elhatárolások, értelmezés, amit Foli említett, az is benne van, a fontosabb bírósági gyakorlat is szerepel benne). Akinek meg nincs ilyenje, pórbálojon kölcsönkérni, ha nem zavarja, hogy használt könyvből tanul, mert szerintem a szakvizsga könyvek nem tesznek hozzá annyit, mint amennyibe kerülnek.

folli # 2012.10.19. 15:55

Friplifrapli, gratulálok :))))
Ez annyira vicces, két ilyen eltérő komment egymás alatt, örülök hogy a te vizsgád sima volt :)))
De ez tényleg tükrözi az egész szakvizsgát, hogy fele részben számít a tudás, tanulás, másik (minimum) fele meg full szerencse, amiért meg kár stresszelni, bár nyilván senki nem tudja ilyen lazán venni.