szakvizsga - "B" rész (büntető)


Tinl # 2012.09.03. 21:40

Sziasztok!

Aki ma volt írásbelizni és pénteken megy szóbelizni, meg tudná írni, hová lett beosztva?

Előre is nagyon szépen köszönöm.

Karolka01 # 2012.09.04. 10:50

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy valaki tudna-e segíteni bv. írásbeli feladatok tekintetében, mert a jogiszaki.hu belső szerverhiba miatt nem működik. Kérlek benneteket, ha valakinek lenne valami használható anyaga legyen szíves jelentkezzen a fórumon. Hátha én is tudok valamiben segíteni.
Szeptember 17-én megyek írásbelizni....

Előre is köszi.
Jó tanulást mindenkinek.

Danina # 2012.09.04. 16:46

már bocsi, de ilyen hozzáállással nem csodálom, ha nem működnek a dolgaid, Dragunov. küldj nekik e-mail, írd le a problémát és csatold az átutalási bizonylatodat vagy a csekk szkennelt változatát, pillanatok alatt véglegesítik a jelentkezésedet. ez a legbiztosabb, nekem legalábbis működött (habár ez még nyáron volt, vizsgaidőszakon kívül...). átutaltam az összeget, azonnal elküldtem mailben a bizonylatot és még aznap délután válaszoltak is és véglegesítettek. szóval hajrá! :)

Tinl # 2012.09.04. 18:36

Sziasztok!

Aki tegnap volt írásbelizni és pénteken megy szóbelizni, meg tudná írni, hová lett beosztva?

Előre is nagyon szépen köszönöm.

szakvizsgázó1217 # 2012.09.05. 16:25

Sziasztok!

Tekintettel arra, hogy a héten megkezdődött az őszi szakvizsga-időszak, kérek szépen mindenkit, aki most megy szakvizsgázni, hogy legyen olyan kedves ossza meg velünk írásbeli-szóbeli kérdéseit, tapasztalatait.

Előre is köszönöm/köszönjük mindenkinek aki megsajnálja sorstársait :)

Ipacs # 2012.09.05. 19:47

Szia Mindenki!

Okt 3.-án megyek büntiből szóbelizni. Két gyerek mellett nincs sok időm, ezért megköszönném, ha vkinek lenne ötlete, hogy mit és miből tanuljak. Itt is megköszönném Textilhal segítségét, nagyon rendes.
Cím: ipi.st@t-online.hu

Előre is köszi mindenkinek

Ipi

Ipacs # 2012.09.06. 07:14

Sziasztok Mindenki!

Szerintetek melyik a legjobb tankönyv típus és melyiket kell megvenni mindenképp(ált1-2,be, bv).

És fordítva, mihez elég csak a tv.

Köszi

Mylenium # 2012.09.06. 07:16

Sziasztok!
Új vagyok itt, büntire készülök. Bárki akinek nem megterhelő és anyagot tudna szolgáltatni számomra mailben annak biztosan imába foglalom a nevét! :-)

Nagyon szépen köszönöm előre is!!

ambel20@gmail.com

szakvizsgázó1217 # 2012.09.06. 08:42

Ipacs!

Büntető általánosból mindenképpen olvass hozzá egy tankönyvet, ehhez jó az egyetemi is.

KR-ből nem kell a könyv, mert nincs rá idő. A fontosabb bűncselekmények elhatárolásait esetleg érdemes megnézni, mert azok kellenek általában.

Be-ből elég a törvény, sőt, még sok is :)

Bv, szabs-ból szintén elég a két fő jogszabály.

Richárd82 # 2012.09.07. 07:55

Sziasztok!

Csatlakozva az előttem szólókhoz, én is szeretnék segítséget kérni. Akinek van bármelyik tárgyból összeállított anyaga, az kérem küldje meg részemre. Sajnos a jogiszaki.hu nem működik továbbra sem. Az e-mail címem: dr.bense.richard@gmail.com

Köszönök előre is minden segítséget.

wearesc # 2012.09.08. 08:59

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni. Nagyon közeleg a bünti írásbeli, és szükségem lenne a jogiszaki.hu anyagaira. Ha valaki lenne olyan kedves és elküldené, nagyon megköszönném!

gpt85hu@gmail.com

Köszönöm előre is!

Tinl # 2012.09.10. 06:03

Sziasztok!
Azoknak üzenném, akik írásbelizni mennek, és nem működik a jogiszaki, hogy próbálják meg a többi fórumot, mert akinek lehetnek anyagai, már nem nagyon olvasgatják ezt a fórumot. Sajna nekem nincs, de szívesen megosztanám, ha lenne.
Jó felkészülést mindenkinek!

Danina # 2012.09.10. 09:12

A nem gépi járművel okozott baleset megítélése körében mit kellene mondani, ha esetleg ezt kérdezik a vizsgán?

Danina # 2012.09.10. 09:42

Talán az ittas járművezetés (3) bekezdésére gondolhattak a tételsor megalkotói?

tuvics # 2012.09.10. 10:27

Sziasztok!
Én 2 hét múlva megyek írásbelizni, és bizony nagyon kellenének nekem azok az agyagok, amik jogiszaki-n vannak/voltak fent. Tudtok nekem mondani olyan fórumokat, ahol lehet még feladatokat találni?
Előre is köszönöm!

Danina # 2012.09.11. 09:19

Sziasztok! tegnap volt anyagi jogból az egyik ismerősöm és ítéletet kellett írnia. a feladatának tartalma nagyjából ebből a BH-ból

BH 2005/7/237.
Nem önbíráskodás bűntette, hanem az emberrablás bűntette valósul meg akkor is, ha a személyi szabadságától erőszakkal megfosztott sértett szabadon bocsátását jogosnak vélt vagyoni igény teljesítésétől teszik függővé. [Btk. 273.§, Btk. 175. §, Btk.
175/A. §] (Fővárosi Ítélőtábla 1. Bf. 113/2004.)

és ebből: http://www.lb.hu/…vi-hatarozat állt.

A szerdaiak a Kúrián és Főv. Tvszéken szóbeliznek, ha jól értettem.

Légyszi, ha valaki BV feladatról tud, akkor azt ossza meg. Köszi!

DDD. # 2012.09.11. 10:09

Damina: nekem is ez volt a jogesetem tavasszal - akkor írtam is a fórumon :-)

DDD. # 2012.09.11. 10:13

Bocsának a kicsit nem ideillő hozzászólásért: olyan kollégát keresek, aki idén 2012-ben volt "C"-ből - sajnos a C fórumon ők már nincsenek fent :-)
Reméltem, hátha itt. Előre is köszönöm, ha valaki jelentkezik.

DDD. # 2012.09.11. 10:19

"B"-ből áprilisban voltam, van pár saját jegyzetem, ha valakinek kell segítség (bcs-ek összehasonlítása, BV legfontosabb kérdések, stb...)

DDD. # 2012.09.12. 06:53

Kedves Dragunov: a magyar intézményekhez keresek valami jó jegyzetet, az új tv-ek alapján. (ogy, kormány, új jat, stb...) Ha esetleg van ilyesmid, szívesen venném. Köszönöm.

b.d. # 2012.09.13. 09:47

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy sokkal régebbi bejegyzésben olvastam, hogy a leggyakrabban előforduló BH-król forog egy gyűjtemény. Meg volt adva egy gmailes cím is jelszóval, ahol elérhető, de oda már nem tudok belépni. Tud vki segíteni? Meg tudná adni ennek az elérhetőségét vagy át tudná küldeni?
Előre is köszi!

DDD. # 2012.09.14. 11:02

Dragunov: előre is köszönöm.
A címem: ddebook@freemail.hu

Szép napot!

Friplifrapli # 2012.09.14. 11:25

Sziasztok!
Írtam már egyszer a héten, de vagy még moderálják, vagy nemtom... A lényeg: Google chrome-mal tárolt változatból letöltötték nekem a jogiszaki anyagait, szóval minden megvan onnan, írjatok üzenetet, ha kell valami. (Mindhárom részre mondom ezt.)
Danina, a nem gépi meghajtásos baleseten én is agyalgok, van büntetőbíró ismerősöm, ha el tudom érni őt, akkor rákérdezek a gyakorlatra.
Sok sikert a következő vizsgázóknak!

szakvizsgázó1217 # 2012.09.14. 16:43

DDD! Hogy értetted azt, amit a C fórumon írtál, hogy a barátnőd neve A betűvel kezdődik, és ezért a tételsor elejét kérdezték tőle? :) ez most komoly? :)

Zozka # 2012.09.14. 17:40

Sziasztok!

Azt lehet tudni, hogy melyik nap hol vizsgáztatnak?
Visszaolvasva a fórumon, azért az látszik az "élmény"beszámolókból, hogy itt is nagyon számít, hogy ki milyen bizottságot fog ki...

z