szakvizsga - "B" rész (büntető)


knodelmarta # 2012.06.21. 18:33

Nagyon köszönöm az információt.

Pippa # 2012.06.29. 17:04

Sziasztok!

Ma voltam, sikerült, ezzel letudtam a szakvizsgát!
Tudom hogy már csak szeptemberben lesz vizsga, de hátha segít valakinek ha leírom a kérdéseket.

Három hölgy volt a bizottságban, én voltam a harmadik vizsgázó, az előttem lévő két embert buktatták, úgyhogy nagyon jó hangulatban mentem be. Nem kérdeztek meglepőt vagy nehezet, de (főleg be-ből) szerették a törvényszöveget visszahallani, és néha szavakon lovagoltunk percekig.

Büntető- Feltételes elítélés formái (próbára bocsátás, szabveszt. felfügg), tevékeny megbánás, közérdekű munka és pénzbüntetés, tartás elmulasztása-önhiba, okirattal visszaélés

Be- bíróság feladata, összetétele, bíróság elé állítás, előzetes letartóztatás

Bv- elítélt jogai, kötelességei, mely állampolgári jogai érvényesülnek korlátozottan és melyek szünetelnek, biztonsági fokozatok, elítélt munkavégzése, fizetésével rendelkezés

Meglepő volt, hogy semmilyen jogesetet nem kérdeztek, hanem szigorúan a jogszabályszöveget, felsorolásokat, határidőket- az a és c vizsgán nem ezt tapasztaltam.

Nyárra mindenkinek jó pihenést, szeptembertől pedig sikeres vizsgázást!

Pippa # 2012.06.30. 05:58

Sziasztok!

Megválnék teljesen szűz, kihúzás nélküli Vokó Gyürgy: Büntetés- végrahajtási jog Dialógos könyvemtől, postaköltséggel együtt 4000 Ft-ért. Róla van szó, a linken látható az új ára is (ami jelenleg nem rendelhető):

http://www.dialog-kiado.hu/index.php?…

Az érdeklődőket e-mailben várom.

Pippa # 2012.07.30. 11:25

Sziasztok!

Az alábbi linken elérhető a jogi szakvizsga rendelet módosításának tervezete, holnapig még véleményezni is lehet. Aki a jövőben megy, annak érdemes átnéznie (és ezek szerint az új szakvizsga rendszer helyett marad a régi):

http://www.kormany.hu/hu/dok?…!DocumentBrowse

drkriszti # 2012.08.12. 06:24

Sziasztok!

Kb. 1 hónap múlva kezdem a tanulást a B részre, és segítséget kérnék, hogy milyen könyvekből érdemes tanulni, mit vegyek meg, mit töltsek le?

Olvasgattam, hogy Textilhal csinált egy szuper kis anyagot, amit közkinccsé is tett. :) Lenne valaki olyan kedves, hogy nekem is átküldené?

E-mail: drkkrisztina@gmail.com.

Köszönöm!

Textilhal # 2012.08.12. 17:37

Szia DrKriszti!

Az a bizonyos anyag egy gyűjtemény kisebb jogszabályokból + ABH-kból + BH-kból + BKV-kből tételenkénti csoportosításban (még a 2012. januári tételsorhoz igazítva). Tehát semmi kidolgozás, csak egy gyűjtemény, hogy ha már így megvan egyben, akkor ne kelljen kutatással töltenetek az időt, ezért gondoltam, hogy aki igényli, tömörítve szívesen küldöm.

Pár nap múlva térek vissza Budapestre, az anyag az otthoni gépemen van, küldöm neked is mailen természetesen!

Kiszi # 2012.08.14. 05:54

Szia Textilhal!

Lécci az okb.szuhoj@gmail.com e-mail címre is küldd el, mert kéne egy cimborának!

Köszi előre is!

Friplifrapli # 2012.08.14. 16:34

Sziasztok!
Új vagyok itt, úgyhogy előre is elnézést, ha "lerágott csont"-kérdésekkel állnék elő... Büntetőre készülök, októberben mennék. Nemrég voltam benn a szakvizsga-titkárságon, és ott azt mondták, a vizsga pontos helyét úgy tudom meg, hogy a jelentkezés véglegesítéséről küldött e-mailben található linkre kattintok. Valóban fenn vannak ott a főbb paraméterek, de a helyszín pont nincs... Az később fog felkerülni, vagy engem informáltak rosszul?
Másik kérdés: A BH-kat, ABH-kat mennyire veszik komolyan?
Textilhal, nagyon megköszönném, ha elküldenéd nekem is a válogatást, az e-mailem ugyanaz, mint itt a nevem+gmail...
Köszönöm előre is!

Mókusok # 2012.08.17. 09:32

Sziasztok

Megy valaki októberben büntetőből? Könyvek mennyire kellenek?
Köszi

Mókusok # 2012.08.17. 09:35

Sziasztok! Aki büntetőből megy attól kérdezném, hogy az írásbelin tényleg csak olyan jogszabály szöveg vihető be ami még teljesen szűz tehát ha kiszíneztem az már nem használható???? Köszi aválaszt

kikk # 2012.08.17. 12:19

Mókusok!

Az írásbelin a kihúzott törvény miatt nem szólnak, de ha bele van írva tollal, az már problémás lehet. Valamint csak a törvényszöveg lehet nálad mindenféle kiegészítés (kommentár, bh-k) nélkül.
Én csak az általános részből tanultam a könyvet, oda viszont sztem mindenképp kell, nem elég a törvény. A többi részhez elég a jogszabály.

mamhaaa # 2012.08.22. 17:29

sziasztok!! Valakinek nincs meg véletlenül?:
Balogh Ágnes
Büntetőjog II. könyve?

Megvásárolnám:
melinda.marosan@gmail.com

Danina # 2012.08.23. 12:43

Sziasztok!

hamarosan indul az új vizsgaszezon. én októberben kezdem a szakvizsgát büntivel és bv-ből fogok írni.

ha valaki ebből ír szeptemberben és a fórumra téved, akkor örülnék, ha megosztaná velünk a kihúzott írásbeli feladatát.

köszönöm szépen előre is :)

Manon # 2012.08.23. 13:12

Szia Danina!
Én szeptemberben megyek, de bünti anyagi jogból írok. Te miért a bv-t választottad?

Ha már a bv résznél vagyunk nekem is lenne egy kérdésem. Meglepődtem, hogy a szabálysértési törvényből a tételsor alapján viszonylag kevés rész kell. Ti is csak azokat a részeket tanuljátok meg ami a tételsorban §-ra meg van jelölve?

Danina # 2012.08.24. 09:17

Szia!
praktikussági szempontok alapján mérlegeltem és így választottam a bv-t. mennyiséget és ügytípusokat tekintve szerintem ez a legátláthatóbb és -kiszámíthatóbb. inkább írok bv-bírói végzést, mint határozatot/ítéletet/fellebbezést stb. a jelenlegi munkámhoz pedig szintén az előbbi áll közelebb.
a fórumhozzászólások alapján pedig a bv-feladatok nagyjából ismétlődnek néhány téma körül. ennyi. remélem jó döntést hoztam :)

ami a tanulást illeti, már az anyagokat összeszedtem, csak neki kell állnom. én most úgy gondolom, h a szabsot csak a tételsor szerint fogom tanulni.

szeptemberben mikor mész? én okt. 1-jén kezdek :)

Manon # 2012.08.24. 09:29

Danina, én szeptember 20-án megyek szóbelizni, előtte 17-én pedig írásbelizni. Egyébként én is októberben akartam menni, csak arra már nem volt hely :(
A tanulnivalót nagyjából én is összeszedtem, épp most nyomtatom a bv.tvr-t, úgyhogy témánál vagyunk :)

Manon # 2012.08.24. 09:33

Még egy kérdés mindenkitől: A bünti írásbelin a határozat szerkesztésnél mi számít inkább a tartalom, vagy a forma?

Tinl # 2012.08.27. 17:12

Kedves Sorstársak, lenne egy kérdésem: A büntetés kiszabásának elveihez mit kell elmondani? Az értékelési alapelveket is vagy elég a vonatkozó §? Köszönöm.

Friplifrapli # 2012.08.27. 22:06

Sziasztok!
Tudtok valamit a jogiszaki.hu oldalról? A letöltéseket napok óta nem lehet megnyitni. Textilhalnak hála a kiegészítő anyagok megvannak, de az írásbeli típusfeladatokba azért jó lenne belekukkantani... Elérhetőek ilyesmik máshol is?

Danina # 2012.08.28. 11:30

így nekem működik:

http://jogiszaki.hu/index.php?…

Danina # 2012.08.28. 11:34

bocsánat, mégse. a hétvégén ezen a linken még tudtam használni a letöltést, de most, amint egy linkre kattintok, belső kiszolgáló hibát jelez. kár.

Textilhal # 2012.08.29. 07:08

Üdv Mindenkinek!

http://ronniszakkonyv.hu/…zsga_konyvek

Böngésszetek, mert vannak újdonságok, akciók, s ami eddig (tudtommal) nem volt: kiegészítő pótfüzetek korábbi könyvekhez a változásokról.

Nem néztem meg alaposan és részletesen, csak átfutottam, úgyhogy nem tudom, hogy minden részvizsgához vannak-e jó kiadványok...de azért beírom mindhárom fórumba ezt.

HAJRÁ!:-)

Tinl # 2012.08.29. 17:21

Sziasztok, a kiegészítő könyvek nem sokat érnek... Sőt!

szakvizsgázó1217 # 2012.09.02. 16:17

Sziasztok!

Tekintettel arra, hogy holnap megkezdődik az őszi szakvizsga-időszak, kérek szépen mindenkit, aki most megy szakvizsgázni, hogy legyen olyan kedves ossza meg velünk írásbeli-szóbeli kérdéseit, tapasztalatait.
Én 24-én megyek írásbelizni bv-ből, 26-án pedig szóbelizni.

JogászBocika # 2012.09.03. 15:11

Hello!

Bünti a következő ellenfél és nem tudom miből készüljek a jogszabályokon kívül.

A Dialóg Campus szakvizsga könyveiről mi a tapasztalat?