szakvizsga - "B" rész (büntető)


Anzsus # 2012.10.28. 09:18

Kedves Norbert,
kívánom neked,hogy következő életedben kipróbálhasd,milyen egy gyerekszülés!

Norbert M Sziraki Design # 2012.10.28. 06:39

vicaszabo!

Ha a kriminalisztika szemszögéből nézzük, akkor a szülés nem sok teendőt ad a bűnüldözés számára. Viszont a terhesség bekövetkeztéig vezető másik út sokszor igen rögös és néha bűncselekményekkel tarkított (testisértés, rágalmazás, stb.). Néha a riválisok sújosan meg tudják keseríteni egymás életét. Ezt nőként szinte sose lehet még csak látni sem, mivel az illúzió romboló. Vagy már csak a végkifejletet, ami egy esetleges véres csetepaté (pl: a rivális gátlástalanságát bemutatandó). Sokszor úgy lehet áldozat az ember, vagy elítélt is, hogy köze nincs a dolgokhoz.

Tudom, felelősség, fájdalom, idő is a szülés, de néha annak kezdeti kivitelezése a másik fél számára lehet keményebb dió. Persze annál nagyobb a boldogság. :)

Borsopanna!

A szülés egy felemelő emberi tisztesség, végső soron dicsőség. A nőnet akár szerencsésnek is hivhatjuk ezért a kíváltságért.

Köszönöm.

Fórumozók!

Miért kell (X) nevében? Hogy legyen kit gyűlöljön az elítélt? Ha mellé beszéléssel kezdődik mit ér a mondanivalója?

Pracli # 2012.10.27. 20:01

Sziasztok!
Minden sikeres vizsgázónak gratulálok!! Nagyon irigyellek benneteket. :-)
Van valaki aki november 19. és 21-én jön?

Kitartást mindenkinek!

drkriszti # 2012.10.27. 19:59

Egy kérdés: azoknàl a tételeknél, ahol nem kell semmifèle elmèleti hàttér, elég megtanulni a törvény szövegét? Èrtem ezalatt azt, hogy ha pl. a szab.vesztés és feltételes szabadsàgra bocsàtásnàl megtanulom a vonatkozó Btk. szakaszokat, akkor az elég, vagy elemzgetni, boncolgatni kell, mint ahogy pl. a szakvizsga könyv is teszi, és amire speciel nincs időm...

Amúgy minden oké, mai adag letudva, épp a megérdemelt pihenésemet töltöm az X-faktort nézve. :-)

vicaszabo # 2012.10.27. 09:09

Szia Lebron,

Elég sok beszámoló van az elmúlt hetekből, érdemes végigolvasni a fórumot és kigyűjteni a számodra leghasznosabbakat, ez két kérdésedre vonatkozik.

Borsopanna: igen, végeztem a Be-vel, de erősen szelektálva. Az én rendszerem sem fogja be:) Elkezdem a Bv-szabs-t (felüdülésként ahogy javasoltad) lesz majd még egy két kötelező köröm, amikor törvénynek közelébe se!!! aztán lassan célegyenesbe fordulok (csak nagyon lassan, nehogy meghúzódjak valahol), a lázadásom is alább hagyott (mi értelme ennek az egésznek) szóval béke van és nyugi:) Egyszer úgyis vége lesz, vagy így vagy úgy:)

Nektek is hasznos napot, melóval vagy anélkül! :)

Vica

lebron23 # 2012.10.27. 08:26

Kedves Fórumozók!

Lennétek kedvesek megírni, hogy Bv. írásbeli mire számíthat az ember? Illetve, lenne valakinek "friss" összegyűjtött "legtöbbet elhangzó" kérdéseket összefoglaló anyaga a 3 témakör vonatkozásában? Nekem van, de szerintem az régebbi...Nagyon megköszönném. Legyen kedves, akinek van Bkv-k összegyűjtve küldje meg nekem az iversonnagy@freemail.hu-ra.
Köszönöm Nektek előre is.

Üdv.

Borsopanna # 2012.10.27. 07:39

Sziasztok!

Delaw: átküldtem mindkét címedre! Ezt az anyagot még a rendszer sem tudja befogadni... :D
Remélem, most azért átért :)

Sann: nagyon szívesen! :) Ügyesen ma! :)

Kriszti: neked is kitartást, és ha belefáradsz a Btk-ba, a szabs. könnyen emészthető és jó! Tegnap néztem át, felüdülés volt a Be. szövevényes kacskaringói után :) Munka után talán az a legkevésbé izé (ide nem találok megfelelő szót).
Nálam ma egy kis Be+ sok BV van az étlapon, a kedvenced! :D

Vica: kérdéseidből ítélve mindjárt végigérsz a Be-n, a többivel hogy állsz? :)

Ügyeskedjetek ma is, szép napot!

sann # 2012.10.27. 06:54

Borsopanna! Én megkaptam köszönöm! Már csak meg kellene tanulni :) Kitartást azoknak is akik ma dolgoznak (velem együtt)!

Delaw # 2012.10.26. 20:26

Borsopanna
Sajnos nem érkezett meg :( El tudnád küldeni még egyszer? Esetleg snap5@freemail.hu címre. Köszönöm szépen.

drkriszti # 2012.10.26. 19:25

Hahó Nektek! Èn vàltozatlanul gyűröm-gyűröm a Btk-t, hol kisebb, hol nagyobb lelkesedéssel. :-/ Meló utàn nem könnyű nekiàllni, plàne nem befogadni az anyagot. Ráadásul holnap munkanap...:-(

Köszönöm amúgy az àtküldött tételt, már alig vàrom, hogy tanulhassam. :-D

vicaszabo # 2012.10.26. 14:55

Hát, a Magyarország nevében -t vitatnám, mert nekem olyan ítélet minta példányom van, ami egy amúgy szakvizsgáztató, egyébként pécsi vagy volt pécsi tanártól, meg elismert szaktekintélytől való, tavaszi, és amin ez van!!!:) Ő ezt adta akkor mintának!!!
De mint tudjuk, a szakvizsgázónak mindig a vizsga napján hatályos jogot kell tudni (Mókusok, kell ám az a rendelet!!:)))

Borsopanna # 2012.10.26. 13:18

Gyerekek! :)

Olyan aranyosan véd mindenki, de nekem eszembe se jutott odaírni bármit is! :D

Rögzítsük, hogy mindenkiben ez maradjon meg:

  1. már NEM "A Magyar Köztársaság nevében!"
  2. pláne NEM "Magyarország nevében!" (sosem volt :))
  3. IGEN: kihagyjuk, elegánsan átugorjuk! :)
Mókusok # 2012.10.26. 12:27

Borsopanna: ne írj semmit az elejére, mert tényleg lerontják a jegyedet!!

Mindenki:tegnapi közlönyben megjelent a 46/2012. (X. 25.) KIM rendeletben egy-két bünti tárgyú IM rendelet módosítás....Pl. pénzbünti átvált. közmunkára....
gondoltam szólok hátha valaki a("6-os")- ra hajt:)

Borsopanna # 2012.10.26. 08:40

Sziasztok!

Nickname20: köszönöm! :) Nem írtam volna egyébként semelyik verziót sem :)

Sann, Delaw, ment mail-ben a cucc! :)

Vica, Kriszti, többiek, ki hogy van ma? :)

Mindenkinek hasznos napot, jó készülést! :)

sann # 2012.10.26. 07:36

Sziasztok!

Már olvasom a fórumot egy ideje, uh gratula mindenkinek aki már sikeresen túl van a vizsgán, és kitartást azoknak akik még csak készülnek!

Én 14-én megyek,és 2 hetem lesz előtte, uh elég para, bár próbáltam hétvégenként előre tanulni(nekem munka után nem megy), de persze nem jutottam végig ....

Ha megvan valakinek, légyszi küldjétek meg a Be. 1. tételt nekem is, illetve ha megvan gyűjtve a BKv-k, Bh-k, jogegységik...Nagyon nagy segítség lenne! az e-mail címem: msann@freemail.hu Köszi!

Delaw # 2012.10.25. 21:04

Sziasztok!

Nem tudnátok ajánlani valamilyen oldalt a jogiszaki helyett? Vagy esetleg valaki tudna küldeni kidolgozott minimumkérdést, egyéb segédanyagot a deajk@freemail.hu címre? Köszi előre is. És sok sikert a vizsgázóknak :D

Nickname20 # 2012.10.25. 16:27

Hali.
Borsopanna, a Magyarország nevében-t nem használják már. A hatályon kívül helyezett rész után a felsorolásban benne maradt. Ha ítéletet írsz, se írd bele véletlenül sem, mert bukás lesz a vége, akármilyen szép és jó is.

vicaszabo # 2012.10.25. 15:03

magánvádat- magánindítványt bogozom, ki kicsoda a BE- ben:)

Borsopanna # 2012.10.25. 13:52

Igen, én is erre a kettőre tippeltem, bár inkább arra, hogy kihagyjuk, tekintettel arra, hogy a jogszabály (egyelőre) nem rendelkezik arról, hogy "Magyarország nevében!" hozzunk ítéletet.
Mondjuk furán is hangzik. :)

Hol tartasz, Vica, mi újság?

vicaszabo # 2012.10.25. 13:35

Magyarország nevében, de olyan is van (láttam olyat) hogy egyszerűen kihagyják, nincs ott semmi.

Borsopanna # 2012.10.25. 13:33

Gyerekek!

Ami a határozatokon eddig "A Magyar Köztársaság nevében!" volt, az most semmi? Egyszerűen kihagyjuk?

vicaszabo # 2012.10.25. 07:58

Norbi: az csak kemény, de nem keményebb! :) Nem beszélve arról amit elindít, és utána megállíthatatlanul folyik!!!:)

Borsopanna én is mindent megkaptam, köszönöm, nincs más hátra mint megtanulni:)

Borsopanna # 2012.10.25. 07:47

Kriszti: átment! :)

Norbi: jaj, ez nagyon szép volt. :) Egyet is értenék, ha nem szültem volna... :D

Mindenkinek hasznos napot, hajrááá!!! :)

Norbert M Sziraki Design # 2012.10.24. 21:36

Borsopanna!

"Mi lehet keményebb dió a szülésnél?! :D)"

Egyszerű polgárként elérni azt, hogy az Európai Únió Bírósága lehetőséget nyútson a feleknek elődöntéshozatali kérelem benyújtására.

Annak végeredményének alapvető kivitelezése. (Elnézést ha túlságosan hímsoviniszta lett !-)

drkriszti # 2012.10.24. 20:16

Nekem is az 1-es tètelt plììììz, ide: drkkrisztina@gmail.com...:-) Köszönet!!