végrehajtási kifogás


Grave7 # 2014.12.31. 12:37

@Joanna: gerbera317 leírta mit kell tenned, én csak pár észrevételt fűznék hozzá.

Szerintem a legfontosabb rész kimaradt abból amit írtál: mennyi pénzt kaptál a számládra?
Ha azt a 10.258 Forintot, ami díjjegyzék elején ügyértékként van feltüntetve, akkor valószínűleg tényleg elnézte a végrehajtási lapot és megalapozott lehet a kifogásod.

Egyébként, a díjjegyzék "neked kevésbé lényeges része" azért lett volna segítő információ, mert abból nagyjából kiderül hogy milyen összeget hajtott be a végrehajtó és azt hogyan számolta el, ki mennyit kapott belőle. Ha a táblázatos rész végén a befizetendő összeget (és az arra kötelezettet), vagy ha utána van szöveg (Megállapítom, hogy az 1/2002.(I.17.) IM rendelet ...), azt is megírod, akkor abból jobban kiderül, hogy a végrehajtó véglegesen befejezettnek gondolja-e az eljárást, vagy nem (és csak tévesen részdíjjegyzék helyett díjjegyzéket készített).

Általános tájékoztató jelleggel a pontokba szedett kérdéseidre válasz:
1-3.) A beadott végrehajtási lapot az elrendelő (bíróság/közjgyező) felülbírálhatja, erről külön végzésben rendelkezik, amit a vh.kérőnek közvetlenül, az adósnak a végrehajtón keresztül kézbesít. Ha történt ilyen, arról kapnod kellett egy példányt. A végrehajtónak a végrehajtási lap tartalma alapján fennálló követelést kell behajtani, az csak akkor változhat ha az elrendelő (bíróság/közjegyző) vagy a foganatosító bíróság az eljárás folyamán erre utasítja jogerős végzésben.
4.) gerbera317 megválaszolta
5.) Mivel jogi képviselő nélkül eljáró természetes személy vagy, ezért még ha nem is fizeted meg előre az illetéket, a bíróság nem fogja azonnal elutasítani a kifogásod, hanem felszólít hiánypótlásra. Ha megalapozott a kifogás, akkor az illetéket visszaigényelheted, azonban a kifogás beadásával járó költségeidet alapesetben nem térítik meg (ha beleírod a kifogásba, hogy X Ft költséget is kérsz megtéríteni, akkor a bíróság erről rendelkezni fog: igen/nem - de erről nincs tapasztalatom; nem találkoztam még olyan kifogással, ahol ne a jogi képviselő írt volna ilyet, akinek a díjáról rendelet is szól).

Joanna # 2014.12.31. 08:12

Kedves gerbera317!
Köszönöm szépen a választ! :)
Igen, tisztában vagyok veleKedves Fórumozók!, hogy nem vagyok a Tömör megfogalmazások Nagymestere, és nem is pályázok meg szóvivői, hírszerkesztői és más eféle állásokat! :)
Nekem nem rutinból megy az ilyen lap kitöltése, és biztosra akartam menni, hogy nem dobálják vissza, és akkor inkább több legyen, mint kevesebb az információ.
Idealista módon azt is gondoltam, hogy valakit majd foglalkoztat, hogy miért is jár nekem éppen 4880 Ft költség, ezért részleteztem.
És a leírtak egy részét az itt kapott tanácsok alapján követtem el.
Írásodból rájöttem, hogy miért épp 6515 a költség: a főkövetelés perköltsége és a vh. illetéke valószínűleg.
Akkor a komplett vh.költséget hagyta le alighanem, a 4880-at.
A díjjegyzék lentebbi részén már csak a saját munkadíját taglalja, illetve befolyt összeg, elszámolt jutalák, adós által előlegezett költségek, teljesítésből elszámolt vh.költség szerepelnek, ezek érthetőek és nem is érdekel, mennyiért dolgozik, ha nem én fizetem.
Köszönöm a tanácsot, írni fogok tehát egy levelet.
Nagyon köszönöm szépen mégegyszer.
Vidám Szilvsztert és boldog új évet kívánok!

gerbera317 # 2014.12.30. 21:59

Szerepeltettem-e valami olyan tételt a lapon, amit nem szabadott volna?

A szófosástól eltekintve, teljesen jól töltötted ki a vh-lapot. Egyébként bőven elég lett volna ennyit feltüntetni:
3.b. pont: 2455 Ft tőke + 9,5 % kamat a megadott dátumtól számítva, + 1515 Ft perköltség
7.b. pont: 5000 Ft
7.d. pont: 4880 Ft
Ugye milyen egyszerű? Amit te leírtál, jó ugyan, de megannyi hibalehetőséget rejt. Hát meg is kaptad...

Lehet egyébként, hogy a végrehajtó nem is tévesztett el semmit, csak te értelmezed félre a díjjegyzék tartalmát. De ebből a 2 képernyőnyi rettenetből éppen a lényeg nem derül ki: hogy vajon mit tartalmaz és miről rendelkezik a díjjegyzék.

Ellenvéleményt pedig nem csak végrehajtási kifogás formájában lehet előterjeszteni, hanem végrehajtási kifogás kilátásba helyezésével is: Írd meg tehát a végrehajtónak, mi a problémád, valahogy így:

T. Végrehajtó, a vh-lap szerinti követelésem ez:
3.b. pont: 2455 Ft tőke + 9,5 % kamat a 2009.06.12-től a kifizetés napjáig, + 1515 Ft perköltség
7.b. pont: 5000 Ft
7.d. pont: 4880 Ft
Kérem megvizsgálni, hogy ez valóban behajtásra került-e, tekintettel arra, hogy a díjjegyzék szerinti követelés-felszámítás kisebb ügyértéket vesz figyelembe. Amennyiben a követelés felszámítása számítási hibát tartalmaz, úgy kérem a végrehajtás folytatását a teljes behajtásig. Amennyiben a fenti kimutatás alapján a végrehajtás folytatásának volna helye, de annak nem kíván eleget tenni, kérem jelen bejelentésemet végrehajtási kifogásként kezelni, és a foganatosító bírósághoz beterjeszteni.

És add postára még január 6. előtt. Nem kell tértivevény.

Bakker, ez ismétléssel együtt elfért fél képernyőn...

Joanna # 2014.12.30. 20:06

Kedves Fórumozók!
Alig hiszem el, hogy az én kis piti ügyem, amit -elvi kérdést csinálva- keresztülküzdöttem már a végrehajtón is, még mindig tartogat számomra izgalmakat.
Volt egy jogerős (még régi, bírósági), végrehajtható fizetési meghagyásom, amely miatt nemrég átutalási végzés kiadását kértem, majd miután visszírta bíróság, hogy az általam megadott bankszámlaszám már megszűnt, beadtam a vh.lapot is.
Egyszercsak pénz érkezett a számlámra, illetve postán keresztül a végrehajtó díjjegyzéke, amiből azt sikerült leszűrnöm, hogy nem annyit hajtott be, mint amennyit én a lapon szerepeltettem, hanem kevesebbet.
Amilyen pechem van, Karácsony előtti napon vettem át a levelet, a három munkaszüneti nap meg az őket követő hétvége miatt jópár napig nem is tudtam, mit kezdjek azzal a jó hírrel, hogy ha problémám van, akkor ugyan fizessek már 15e forint illetéket, és akkor 15 napon belül, végrehajtási kifogás formájában előadhatom a bánatomat.
A vh.kamaránál azt mondták, kérdezzem meg először, hogy miért hajtott be kevesebbet.
Karácsonykor írtam a végrehajtónak e-mailt, úgy mégis csak könnyebb mindkettőnknek.
Azóta választ nem kaptam rá, simán elképzelhető, hogy szabadságon van...
Én viszont 2-án külföldre utazom egy hétre, és a legközelebbi érdemi munkanap, jan.12 már kívül esik a rendelkezésemre álló 15 napon.
Úgy vélem, jól töltöttem ki a vh. lapot, és nem is dobta vissza a bíróság. Feltételezem, hogy a tartalmát megnézték, hiszen ha nem tennék, gyakorlatilag kényére-kedvére bárki bárkin bármilyen neki tetsző összeget behajtathatna.

  • Szó szerint ezt szerepeltettem a lapon a 3/c-nél, mint végrehajtandó követelést:

"ADÓS A FIZETÉSI MEGHAGYÁS VÉGREHAJTHATÓVÁ VÁLÁSÁT KÖVETŐEN, 2010. JANUÁR 4-ÉN MEGFIZETETT A RÉSZEMRE 2455 HUF-T, AMIT A PTK. 293. § (VAGY 6:46. §)-NAK MEGFELELŐEN A KÖLTSÉGBE SZÁMÍTOTTAM BELE. A FIZETÉSI MEGHAGYÁSBÓL FENNMARADT KÖVETELÉS (TÉTELESEN), AMIT KÉREK VÉGREHAJTANI:

  • 545 HUF: ELJÁRÁSI ILLETÉK (3000 FT MÍNUSZ A 2455 HUF RÉSZTELJESÍTÉS)
  • 970 HUF: JOGOSULTNAK JÁRÓ KÖLTSÉG
  • 2455 HUF: FŐKÖVETELÉS (+ KAMAT: 2455 HUF UTÁN ÉVI 9,5 %, 2009.06.12-TŐL A KIFIZETÉSIG )"
  • A 7/d pontnál szerepeltetendő végrehajtási költségekhez pedig ezt:

"4880 HUF
(EBBŐL

  • 3500 HUF: ADATKIKÉRÉS ÁRA SZEMÉLYIADAT-NYILVÁNTARTÓBÓL
  • 690 HUF: EME VÉGREHAJTÁST KÉRŐ LAP BEADÁSÁNAK POSTAKÖLTSÉGE (TÉRTIVEVÉNYES AJÁNLOTT LEVÉL, 100-250 GRAMM),
  • 690 HUF: AZ ELŐZŐ, SIKERTELEN KIMENETELŰ ÁTUTALÁSI VÉGZÉS BEADÁSÁNAK POSTAKÖLTSÉGE (TÉRTIVEVÉNYES AJÁNLOTT LEVÉL, 100-250 GRAMM) (A JÓHISZEMŰ PERVITEL ELVE ALAPJÁN JÁRTAM EL, EZ AZ ELJÁRÁS OKOZOTT VOLNA KEVESEBB FELESLEGES KÖLTSÉGET AZ ADÓSNAK. NEM AZ ÉN HIBÁM, HOGY NEM LEHETETT INKASSZÁLNI.)"
  • Valamint, a bíróság beírta a 7/b-be az 5000 Ft illetéket, amit ugyebár leróttam.

A díjjegyzékben ezzel szemben ezt látom:
Végrehajtási ügyérték:

  • főkövetelés: 2.455 Ft
  • Kamat: 1.288 Ft
  • Költség: 6.515 Ft.

Összesen: 10.258 Ft

A kamattal nem foglalkozom, nekem jó úgy, ahogy írta.
De mégis, hogy jött ki neki költségre 6.515 Ft?

Most, a végrehajtás végeztével kb. 4500 Ft mínuszban vagyok, ami nagyobb összeg, mint amennyi miatt kértem a végrehajtást! :D

Azt szeretném kérdezni, hogy

  • Ha a bíróság kiküldte a végrehajtónak ezt a vh-lapot, akkor ő felülbírálhatja-e esetleg a rajta szereplő dolgokat, vagy ha ezt a bíróság már megnézte és jogosnak találta, akkor annak már úgy kell lennie?
  • Szerepeltettem-e valami olyan tételt a lapon, amit nem szabadott volna?
  • Ha valami jogtalant szerettem volna behajtani, és esetleg ezért kaptam kevesebb pénzt, akkor nem kellett volna valamiféle értesítést kapjak a miértjéről, akár a bíróságtól, akár a végrehajtótól?
  • Ha nem szeretnék külföldről telefonálgatni a végrehajtónak (meg hát a szó úgyis elszáll, amúgy sem tartanám jó ötletnek), és -tegyük fel- nem kapok választ az e-mailemre, és időben beadom a végrehajtási kifogást, szerintetek mi lesz a végkimenetele? Igazat fognak adni nekem?
  • Ha visszakapom a 15e Ft illetéket, akkor vele együtt a kifogás beadásával járó költségemet is megtérítik? (A tértivevényes ajánlott levél költségére gondolok, például.)

Köszönöm, ha valaki szám rám pár percet.
Üdvözlettel:
Anna

gerbera317 # 2014.07.14. 05:57

Nem érdemes, és nem a bíróságon kell benyújtani.
Azért nem érdemes, mert a levonás foganatosítása nem a végrehajtó érdekköre és felelőssége, hanem a munkáltatóé/folyósítóé. Magát a letiltást pedig ki kell adnia a végrehajtónak, tehát maga az intézkedés jogszerű, ami pedig jogszerű, azt - ugyebár - nem érdemes illeték ellenében megtámadni. A folyósító majd tudni fogja, hogy az ellátásod a Vht. 73-74. §§ szerint hogyan minősül, és végrehajtás alá vonható-e vagy sem. Ha pedig levonható, végképp nem tehetsz ellene semmit.
Az, hogy miért nem a bíróságon kell benyújtani, elolvashatod azon az intézkedésen is, amit meg akarsz támadni. De szerintem ne támadd.

pondro # 2014.07.14. 05:47

2013 december hónaptól jelenleg is foglalkozást helyettesitő támogatasban/22800ft/hó/részesülök.Erre az időszakra a bíroság végrehajtasi okiratot küldött a bírósági végrehajtónak.Ha egy összegben nem fizetem ki a tartásdij hátralékot 15 napon belül,elinditjak a végrehajtási eljárást az összes fellelhető vagyontárgyamra.Természetesen nem tudom befizetni,ezért kérdezném,hogy az ellátasra való hivatkozásra van e értelme végrehajtási kifogást benyujtani a bíróságra.Tisztelettel köszönöm ha válaszolnak.