Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Moyoko # 2015.08.28. 06:39

focitomi

Amit te sajtpapírnak nevezel azt én „138/C. § Lakóingatlan lefoglalásának tényét a végrehajtást kérő, a végrehajtási jog bejegyzéséről szóló
határozat részére történt kézbesítése után, köteles bejelenteni az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnek, aki
a bejelentésről 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást a végrehajtást kérő köteles megküldeni a végrehajtónak.

azt én erről kaptam az az hogy a jegyzőnél be lett jelentve a lefoglalás ténye, méghozzá a végrehajtás megindításánál, erre írtam hogy a bejelentés többszörösen 60-napja meg történt. Igazolás lehet van is a végrehajtónál erről de nem biztos így én meg kértem amit meg is kaptam augusztus 8-án. De abban se vagyok biztos hogy ezt kéri, vagy ha egyáltalán kér igazolást a végrehajtó akkor ezt elfogadja-e ezért én szeptember 1-én kérek még egy igazolást ami már a kilakoltatás meg indításáról szol.

De mint már írtam nem is biztos hogy kér igazolást a végrehajtó mert én valoszinüsitem, hogy rendelkezik igazolással méghozzá elég régivel. De ez csak szeptemberben derül ki melyik végrehajtó kitől mit kér, és mi lesz a kilakoltatás menete.

vanca # 2015.08.28. 08:43

elnezest h.kihagytam. A koveteles fele sem folyt be az arveresen. 10 m koveteles 4 millio vetelar

Immaculata # 2015.08.28. 10:27

A banktól meg tudod vásárolni a haszonélvezeti jogot.

vanca # 2015.08.28. 11:18

A bank hozzájárult h. lakottan árverezzék. A Vh ügyintéző szerint, azért, mert annak idején nem írattak alá haszonélvezővel lemondó nyilatkozatot, amit be kellett volna csatolni ahhoz, hogy töröljék az árveréskor.

Vh-ügyes # 2015.08.28. 16:03

"A banktól meg tudod vásárolni a haszonélvezeti jogot."

...írja az ilyeneket a legnagyobb komolysággal! :)))

focitomi # 2015.08.28. 16:15

Moyoko
Teszek még egy kísérletet…
Mivel ezt a törvényt a jövőben is alkalmazni fogják, ezért ilyen a szövegezése… A 138/C § most kerül bele a törvénybe!!! Így a 2015 szeptember 1. előtti ügyekben NEM történt bejelentés a lakóingatlan lefoglalásról árverést kérőktől a jegyző felé, de ha mégis, a jegyző biztosan nem igazolta azt vissza, mivel nem így volt szabályozva!!! De ha valaki a jövőbe látott és megtette ezt, sőt a jegyző is valami Istentő vezérelten ezt visszaigazolta (csoda kategória lenne, ugye érted?), akkor sem érvényes a szeptember 1. előtti ilyen dokumentum, mert a törvény nem volt akkor hatályba!
Remélem sikerült világosan fogalmaznom, ha nem, akkor inkább feladom…

focitomi # 2015.08.28. 16:30

Moyoko

Még egy dolog amit félreértesz!
A jegyzőnek valóban 8 napja van a visszaigazolásra, de neki a Te bejelentésed időpontját kell visszaigazolnia! Tehát ha elsején bejelented, Ő nem nyolcadikát fog visszaigazolni… Egyébként sem valószínű, hogy éppen a 8. napon válaszoljon.

Moyoko # 2015.08.28. 17:37

focitomi

ok értem köszi, kíváncsi vagyok ki hogy fog járni az elkövetkező időben.

Bori Bori # 2015.08.28. 20:08

Összefoglalom: minden ingatlan árverés esetében, ahol a végrehajtást közműtartozás vagy közös költség tartozás miatt rendelték el, törlik a haszonélvezeti jogot. Hiszen ezekért a tartozásokért a haszonélvező teljes mellszélességgel felel. Logikus, hiszen ha árverés után is a lakásban maradna, továbbra sem fizetne, élete végéig tök ingyen lakhatna minden haszonélvező. Vagyis ilyen esetekben, amikor "lakottan" kerül árverésre az ingatlan, az hiba.
Tessenek érvelni mellette vagy ellene.

focitomi # 2015.08.28. 20:23

Moyoko
Én örülnék a legjobban, ha mondjuk neked végre sikerülne a végére jutni a dolognak, akkor már legalább látszana az alagút vége másoknak is… Egyébként ha jól értem, Te azt szeretnéd, hogy a jegyző adjon egy igazolást, hogy a lakóingatlan foglalásáról Őt értesítette az árverést kérő valamikor. Majd ezt szeretnéd a végrehajtónak megküldeni… Nem rossz az elmélet, csak kár, hogy nem működik, ugyanis ezt az árverést kérőnek kéne megtennie a törvény szerint. És még mindig ott van a törvény hatályba lépésének időpontja… Sajnos több sebből vérzik az elméleted…

Grave7 # 2015.08.28. 23:01

@Vh-ügyes és Immaculata: Én sem tudok olyan jogszabályról, hogy a haszonélvezeti jogot a banktól lehetne megvásárolni, így ebben egyetértek Vh-ügyessel.

@Vh-ügyes 2015.08.28. 02:57: Elfogadom az álláspontod, de az enyém ellentétes. Ha neked lesz igazad, akkor a vételárat tekintem én is problémának (remélem vanca a per eredményéről majd beszámol).

@focitomi: Köszönöm hogy leírtad Moyokonak, én csak hosszabban tudtam volna :D

@Bori Bori: Kérlek előbb Te érvelj mellette először, ha már feldobtad a témát. Jogszabályi hivatkozást kérek Tőled, hogy a haszonélvező miért felel a közmű illetve közös költség tartozásokért egyetemleges a tulajdonossal.

@Vh-ügyes: Másik témában is fogok válaszolni, de jelenleg csak ennyi időm volt.

Vh-ügyes # 2015.08.29. 04:17

Bori Bori

  • A közmű szolgáltatók szerződés alapján szolgáltatnak itt probléma csak akkor lehet, én (szerződő fél) valamely okból "kibillenek" a birtokból s az új birtokos meg nem köt új szerződést. Tapasztalatom szerint, ilyenkor a szolgáltató - kifejezett kívánságom ellenére is - tovább szolgáltat és még felmondani sem hagy! (pl. ELMÜ)

(megérne egy pert...)
(a vízművek meg pofátlanul megzsarol:addig nem köt velem - árverésen vett ingatlanra - szerződést, míg "valaki" ki nem fizeti az előző fogyasztó sarát...)

  • Tudomásom szerint a közös költség mindig csak a tulajdonost terheli (nincs egyetemlegesség a haszonélvezővel) de esküdni azért nem mernék...
Bori Bori # 2015.08.29. 06:25

Kiegészítem a mondanivalómat:
Sikeres végrehajtás esetén sem köteles kiköltözni: haszonélvező.

Vagyis konkrétan ott lakik, használja a közműveket.

Grave, félreértettél, nem mellette akarok érvelni, csak felvetettem a gondolatot. Véleményezésre.

Vh-ügyes # 2015.08.29. 06:45

"Kiegészítem a mondanivalómat:
Sikeres végrehajtás esetén sem köteles kiköltözni: haszonélvező.
Vagyis konkrétan ott lakik, használja a közműveket."

na ja... amire fogyasztási szerződése van... (vagy nincs...? akkó mé nincs...?)

Moyoko # 2015.08.29. 06:56

focitomi, bori bori

Végre meg értettétek amit írtam. :) „Egyébként ha jól értem, Te azt szeretnéd, hogy a jegyző adjon egy igazolást, hogy a lakóingatlan foglalásáról Őt értesítette az árverést kérő valamikor” Pontosan én kértem egy igazolást és meg próbálom a végrehajtón keresztül vinni, ha neki meg felel és előbb vehetem át az ingatlant be jött az A terv, ennyi nem került semmibe. Ha nem még mindig ott a B tervem amiben elsején kérek még egy igazolást amit meg már el kel fogadnia a végrehajtónak.

De mint ti is tapasztaltátok ahány végrehajtó annyi féleképpen kezelik a törvényben leírtakat, ezért már alig várom a 16-át kinek mit kér a végrehajtó és ki mit tapasztalt.

Moyoko # 2015.08.29. 07:05

Még annyi hogy a jegyzőtől annyit kértem hogy igazolja hogy nála be lett-e jelentve a végrehajtás ha igen ezt igazolja, nem hivatkoztam semmilyen törvényre, csak az árverési jegyzőkönyvre melyben szerepel hogy ő értesítve lett, ezt ő le is igazolta. De ugye ezt az igazolást nem nekem hanem az árverést kérőnek kellet volna kérnie ha lett volna akkoriban ilyen törvény de nem volt, itt van megdőlve a dolog. De ha a végrehajtó elfogadja akkor nyerésben vagyok, én így gondolkodtam.

gerbera317 # 2015.08.29. 12:19

Moyko, ugye kicsit sem zavar, hogy a Vht. 138/C. §-a csak tervezet?

vanca # 2015.08.29. 13:31

Tisztelt Végrehajtás-szakértők !
Még egyszer szeretném,szavazásra bocsátani Önök között, (igen-nem : pereljem-e a haszonélvezőt) rövid indoklással ha kérhetem.
köszönettel,

Vh-ügyes # 2015.08.29. 15:24

az okirat pótlása lesz és olcsó per (talán ez is szempont...)

Moyoko # 2015.08.29. 15:31

gerbera317

Ha két éve várnál hogy át tudd venni az ingatlanod akkor téged se zavarna. Egyébként ezt mi is tudjuk elméletben 2015-09-01 lép életbe, ha életbe lép akkor a végrehajtó kérni fogja. Vagy te ezt máshogy tudod?

Moyoko # 2015.08.29. 16:23

gerbera317

http://www.kozlonyok.hu/…/MK15100.pdf

itt találtuk meg, valóban nincs életbe lépési dátum meg adva , de ha elsején életbe lép vagy akár az ingatlan átadása előtt, rögtőn meg kell kérni az igazolást.

Figyelni kell a közlönyt és a törvényt

spamrulez # 2015.08.29. 17:21

Moyoko, van életbe lépési dátum:
"103. § Ez a törvény 2015. szeptember 1-jén lép hatályba"

közlönyt emiatt már nem kell figyelni, 2015. július 8-án kihirdették (erre mutat a link), a kihirdetett törvénynek a 103. paragrafusában meg ott a hatályba léptető rendelkezés.

Moyoko # 2015.08.29. 17:59

spamrulez

és ott a pont :) köszi

Vh-ügyes # 2015.08.29. 19:10

"Menjen el egy ugyvedhez, aki majd felelossegre is vonhato es 100%-ig megbizhato valaszt kell adjon, minden adat ismereteben."

tudni kéne, hogy a 100% az a matek egyenlet (ebben a műfajban csak valószínűsíteni lehet...)

amúgy meg szakosodni kell, "ki a szakmának nem mestere, gyilkosa az annak..." (találó mondás)

ius latratus # 2015.08.29. 19:16

Ja.
A "felelősségre vonható" meg a méz a mákos tésztán.
:)