Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Diagrey # 2017.09.21. 04:06

@Blackjack21
Köszönöm a lényegretörő választ!

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.09.20. 19:56

@Diagrey

Ha a hirdetmény nem a valós tényeken alapul, akkor támadható az árverési jegyzőkönyv elleni vh. kifogással. Korábban már írtam egyszer.

Vadsuhanc # 2017.09.20. 17:30

Ki mondta, hogy Te kereskedni akarsz ?

Én azt mondtam, hogy a végrehajtó nem ingatlankereskedő!

Sok sikert a zsákbamacskához.

Diagrey # 2017.09.20. 17:03

Nem kereskedni akarok, hanem lakni valahol!
De köszi a megjegyzést...

Vadsuhanc # 2017.09.20. 16:51

Kedves Diagrey!

Nem kiosztásról van szó.... AZ én lakásom is árverés alatt volt ezért írtam amit írtam.

Nem a végrehajtó felelősége, hogy Te akármilyen okból... akármilyen okból nem nézted meg az ingatlant.
Mint írtam a végrehajtó a közhiteles nyilvántartásból dolgozik és azért sem igazán felelős, ha az adós az időközben lebontja az ingatlant és ott csak a telek marad. Ne a végrehajtón kereskedj.

Diagrey # 2017.09.20. 16:35

Sejtettem, hogy "kiosztás" lesz a vége...
Mivel az árverés szinte utolsó pillanatában került látókörünkbe, a megtekintésről lemaradtunk, maradt a külső, illetve a különféle műholdas rálátás. A leírás alapján viszont megfelelőnek találtuk (árban kötve voltunk, nem nyereszkedés volt a cél, hanem lakhatás), az állapotát nyilván felesleges is ilyenkor nézni, mert ki tudja milyen lesz birtokbaadáskor. De azért az jelez valamit, hogy most kezd el a végrehajtó is utána nézni a dolgoknak...

Vadsuhanc # 2017.09.20. 16:22

Diagrey

A végrehajtó nem ingatlankereskedő. Hiteles nyilvántartások alapján dolgozik. Az Ő állítása mögött más hivatalok nyilvántartása és más hivatalok becslése áll.

A hirdetményben valószínűleg benne van, hogy mikor és hol lehet megtekinteni az ingatlant. Ennek elmulasztása nem a végrehajtót terheli.

Nem mondod egyébként, hogy úgy vettél egy ingatlant, hogy azt sem tudod milyen állapotban van?

A végrehajtó tuti megjelölte, hogy hol lehet megtekinteni az ingatlant.

Pereld azokat, akik a végrehajtót félrevezették. Földhivatal, önkormányzat stb.

Hozzáteszem nekem is viszik a lakásom és nem végrehajtópárti vagyok. De úgy venni valamit, hogy meg sem nézem... na szerintem ez a felelőtlenség....

Diagrey # 2017.09.20. 15:56

Nincs benne, hogy megtekintett állapotban.
A hirdetményben műszakilag leválasztott, önálló kapubejáróval, saját kertrésszel rendelkező házrész szerepel, ehelyett van egy másik házrésszel teljességében összeépített ház, kert nélkül, amit teljes egészében a másik hazrész tulajdonosa birtokol. És nyilván nem pár hónapja építették egybe a két részt.

gerbera317 # 2017.09.20. 15:18

Meg lehet próbálkozni kifogással, de a bíróság meg fogja kérdezni, miért írtad alá az árverési jegyzőkönyvet azzal, hogy "megtekintett állapotban megvásárolta".

Diagrey # 2017.09.20. 15:12

Nyugodtan keresztre feszíthettek a kérdésem miatt, de mi a helyzet, ha a végrehajtás kihirdetése és a valós helyzet között alapvető eltérések vannak?
Ki viseli a felelősséget, illetve megfellebbezhető-e a jogerős árverési jegyzőkönyv 15 napon belül, és ennek milyen jogkövetkezményei várhatóak.
Nem érzem felelőtlennek magam, itt inkább a végrehajtó felületeségét tekintem problémának.

Burn Out # 2017.09.19. 20:03

rendelkezik közművekkel, de azok díjtartozás miatt ki vannak kötve. új szerződést kell kötni.

zoltec # 2017.09.19. 18:42

Tisztelt Fórumozók!

Árverésen vettem egy lakást ami az árverési hirdetmény szerint rendelkezik áram,gáz,víz csatorna közművekkel,de amikor megkaptam a kulcsokat,akkor szembesültem,hogy ki van kötve a gáz meg a villany.Végrehajtónak jeleztem ezt aki peres utat javasolta.Mire lehet számítani ilyen esetben?

pugnator # 2017.09.19. 12:33

Igazad van,atcsusztam felette. Sorry

gerbera317 # 2017.09.19. 11:58

Milyen kifogást, ember? Olvasd már el, mit írtam eggyel előbb!

pugnator # 2017.09.19. 11:31

Voltam vh-nál. Aláírtam az árverési jkvt.

Mikor említettem,h előre beadnám a kérelmet a kiüritesre azt mondta ,h ők ezt már beleírják jkvbe. Ez a bevett szokás. De azért beadhatom ha akarom,ő továbbítja azonnal.

A jogerőre emelkedés,postázás szerinte 40-45 nap.

Akkor mi a pikula van a 30 nappal,amig köteles kiköltözni az adós? :D Nem is tudja meg addig,hogy elment az ingatlan!

Szept 9.én volt az árverés Okt 9ig kéne kiköltözni de csak okt 20-25körül van jogerős végzés?

Mikortol nyujthatom be a vegrehajtasi kifogast?
(182/A. § (3)c))

A, Okt 10
B, Okt 20-25
C, kiuritesi kerelem +8 +60 nap
D, egyéb... ?

vagy tökmindegy mert mire beadhatom november és ugyis 2-3 hónap róla a határozat és addigra lejár a moratórium?

Szerintetek?

gerbera317 # 2017.09.19. 07:21

A moratórium őt védi felsőbb érdekből, tárgytalan a moratórium kifogásolása. Ha belefutsz a moratóriumba, akkor várnod kell.

Nem ezért tárgytalan. A 182/A. § (3) b)-c) éppen arra való, hogy a kényszerkiürítés elhalasztása igazolt érdekből támadható legyen.
Hanem tárgytalan a (2) bekezdés miatt: a végrehajtó még nem halasztotta el a kiürítést, tehát nincs mi ellen benyújtani a kifogást!

Hrvthk # 2017.09.18. 19:14

A moratórium őt védi felsőbb érdekből, tárgytalan a moratórium kifogásolása. Ha belefutsz a moratóriumba, akkor várnod kell.

Hrvthk # 2017.09.18. 19:12

A 154/A vonatkozik rád. A (10) bekezdés. Erre a kérelemre lép a vh, de valószínűleg nem szükséges. Ha korábban benyújtod ezt a kérelmet, értelmetlen. Az írt határidőt viszont * NE mulaszd el*.

Nem kell tenned semmit, csak írd alá, fizesd be a pénzt. Ha nem hívják fel a figyelmedet, hogy mikor küldd a fenti kérelmet, kérdezd meg.

A 182/A-ra nem lesz szükséged.

pugnator # 2017.09.18. 18:48

Köszönöm Hrvthk

"Amennyiben nincsen jogerős végzés a moratórium beálltáig, az adós nem minősül önkényes lakásf-nak, és élvezheti a moratórium előnyeit."

Ezért jöhet a végrehajtási kifogás 182/A (3) c, 182/A (3) b, szerint, hogy gyorítsak rajta?

182/A (3) c, alapján mikor adhatom be leghamarabb?
Lehet előre akár már a jkv.-aláírásánál mint a kiürítésí kérelmet? Tudom kicsit furcsa de ezzel is időveszteséből fakadó hátrányt kerülnék el...

Hrvthk # 2017.09.18. 15:38

A jkv aláírásánál meg tudja mondani a vh, hogy megtámadták-e már az eljárást, de azt nem, hogy meg fogják-e támadni. A jkv aláírása után, a kézbesítéstől indul az adós rendelkezésére álló határidő, amely alatt még kifogást emelhet.
A fizetésre rendelkezésre álló határidő ettől független, rövidebb, 15 nap. Az adósnak - ha nem támadja meg az eljárást - érdeke, hogy előbb értesüljön arról, hogy az eljárás gyümölcsöző volt, a vételár befolyt, és legyen némi ideje a kiköltözésre. A vevő ennek érdekében tanúsíthat ennyi türelmet.
Ha az adós kifogást nyújt be, ennek elbírálására újabban záros határidő áll a bíróság rendelkezésére. Ebben a fázisban ritka az érdemleges kifogás, hiszen valószínűleg évek óta zajlik a vh, és nem volt sikeres egyezség, illetőleg a mai feltételekkel,

a 2017. évi törvénymódosítás óta az árverésen magasabb áron kelnek el az ingatlanok, sokszor jelentősen a piaci ár felett,

ezért az adós szempontjából nincs értelme ebben a fázisban hátráltatni az eladást.
Amennyiben nincsen jogerős végzés a moratórium beálltáig, az adós nem minősül önkényes lakásf-nak, és élvezheti a moratórium előnyeit.
Legfeljebb két hónap halasztást kérhetsz. Általánosságban nem érdemes, ha módodban áll fizetni, mert valószínűleg nem lesz kifogás, ill. az elbírálása nem húzódik el a bíróságon.

pugnator # 2017.09.18. 11:45

Vettem,vétel!

Csak,hogy biztos legyek az értelmezésemben, akkor ha árverés+ 30.napig nem költözik ki, önkényes lakásfoglalóvá válik és így a 182/A (1) második mondata él,miszerint nincs helye a halasztásnak(moratorium) ?

Továbbgondolva, ha az előző kérdésemre "nem" a válasz akkor jön végrehajtási kifogásnak a 182/A (3) c, ? Majd sorrendileg a 182/A (3) b, ?

Holnap jkv. aláíráskor megkérdem a végrehajtót,hogy megtámadták e az árverést jogorvoslattal( ezt ugye megmondja) amennyiben nem akkor 15napon belül érdemes kifizetnem az ingatlant. Viszont ha igen,akkor érdemes e azzal szőrözni,hogy kérek haladékot? (nem tudom mennyi az átfutási ideje a jogorvoslatnak és az azt elbíráló határozat jogerőre emelkedésének)

Hogy elkerüljem a hátrányt.

Köszönöm

gerbera317 # 2017.09.18. 06:42

tippet-trükköt amit jó ha tudok,amivel esetleg nyerek valamit
Valamit nagyon félreértettél. Itt nincs mit nyerni. Innentől már csak arra kell törekedni, hogy ha az árveréstől számítva eltelik a 30 nap, rögtön ténylegesen is birtokon belülre kerülj, ne csak jövőre valamikor. De ez nem nyereség, hanem a hátrány elkerülése.

pugnator # 2017.09.17. 17:42

Üdv Fórumozók!

Nyertes árverés értesítő megjött, kedden megyek a végrehajtóhoz aláírni a jkv-t.

Ingatlan tehermentes,beköltözhető. 1994 LIII-t olvasom.

Tudnátok adni pár tanácsot,tippet-trükköt amit jó ha tudok,amivel esetleg nyerek valamit vagy jó figyelni rá?!
Főként a jkv aláírásával kapcsolatban és az időben e környéki tevékenységekről. Van e valami ami jó ha pluszban bent van vagy pont,hogy ne legyen benne..

Pl: Innen a fórumból,gerberától tanultam, hogy érdemes már a jkv. aláíráskor a végrehajtónak beadni a kiürítési kérelmet.
Hiszen ezzel is időt nyerek ha kényszerkiköltöztetésre kerül a sor.

Köszönöm előre is!

Grave7 # 2017.09.17. 15:58

@boat20: Ha a végzés fellebbezhető, akkor fellebbezés esetén a másodfokú bíróság fog dönteni. Másodfokon a döntés rögtön jogerős.

drbjozsef # 2017.09.17. 13:25

tulajdonbejegyzésedtől terhel a tartozás = nem a tartozás, onnantól kell neked fizetni a terheket.