Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


2345678 # 2017.10.22. 11:51

Szeretnék ingatlan árverésen licitálni .Az ingatlan beköltözhetően van meghirdetve,tehát nem lakottan. A végrehajtó azt mondta,menjek és külsőleg szemrevételezhetem.Megnéztem és kiderült,hogy laknak benne. Állítólag tartozik neki az ingatlan tulajdonosa,ebbe egyeztek meg,hogy lelakhatja a tartozást.Egy sikeres árverezés után mint vevő nem ragaszkodok ahhoz,hogy beköltözzek,de hol fizetne ez a család nekem lakáshasználati díjat.Tudja valaki mennyibe kerül általában a pereskedés,illeték,ügyvéd stb. mondjuk 1-2 év pereskedés után ?

Burn Out # 2017.10.22. 07:18

Te és a tanúid azt állítjátok az adós önként és örömmel adta át az ingatlant és a kulcsokat.

Aha, persze... ez pont ilyen egyszerű...

Hrvthk # 2017.10.22. 06:06

Üres esetén semmilyen érdek nem sérül. Két ellentétes tartalmú kijelentés esetén nincs jelentősége száz tanúnak sem, az meg ugyanúgy két ellenérdekelt fél ellentétes kijelentése marad. Kvázi tanú fölösleges.

A birtokba kerülés e fórumnak köszönhetően mostmár megoldott.

A közművek még nem.

gerbera317 # 2017.10.21. 13:13

De pl. engem nem lehetne ilyen tanúskodásra felkérni.

Hajdukarcsi # 2017.10.21. 12:05

A sima okos, üres ingatlan esetén? Semmilyennel.
Te és a tanúid azt állítjátok az adós önként és örömmel adta át az ingatlant és a kulcsokat.
Az adós azt állítja szó sem volt ilyesmiről.
O:0
Te vagy a tulajdonos, ő a volt tulajdonos.
1:0
Te vagy birtokon belül, ő meg kívül.
2:0

Atti74 # 2017.10.21. 05:53

Ha az okos megoldás később kiderül, milyen következményekkel járhat?

2345678 # 2017.10.20. 16:29

Most néztem egy árverezésre váró ingatlant,kiderült,hogy egy ügyvéd házaspárnak adta oda az adós határozatlan idejű szívességi lakáshasználatra. Örülök neki,hogy utánanéztem,mert majdnem licitáltam.Meggyőződésem,hogy nincs aki egyszer kitegye őket.Vagy ha igen ,akkor egy vagyonba kerülne.

Hajdukarcsi # 2017.10.19. 21:56

Atti
Ha a végrehajtótól nem kérted a határidőn belül az átadást, és az adós sem adta át az ingatlant, akkor a törvényes mód a per.
Vagy ha üres az ingatlan, megoldod okosban.
Vagy ha ingóságok ugyan vannak benne, de lakó sehol, akkor nagyon okosban. Csak a szomszédok ne legyenek szemtanúk később, a baráti körödből meg lássák jópáran, hogy az adós átadja neked a kulcsokat egy "további jókat, alá'szolgája" mondattal...

Vadsuhanc # 2017.10.19. 20:09

Atti74

Kinek akarsz fizetni még a végrehajtón kívül?

Atti74 # 2017.10.19. 18:55

Így van. Viszont mivel nem lakik senki az Ingatlanban, talán fizetni se kell senkinek.

Hajdukarcsi # 2017.10.19. 17:17
  • Mennyi?
  • 30!
  • Mi 30?
  • Mi mennyi? :D

Azért kérdezte ilyen slendriánul a 15 napot, mert azzal tisztában van, hogy a kiköltözés határidejének letelte után, a vevőnek ennyi ideje marad intézkedni a végrehajtónál. Csak azt nem tudta, mi a jogvesztés következménye.

Vadsuhanc # 2017.10.19. 16:23

Tisztelt gerbera!

Ezért kérdeztem, hogy mitől számítva 15 nap?
A kérdező nem írta, hogy mitől számítja a 15 napot...

gerbera317 # 2017.10.19. 15:50

@Vadsuhanc

154/A. § (1)Az adós és az adós jogán az ingatlanban lakó személyek az árveréstől számított 30. napig, ha a végrehajtó ennél hosszabb határidőt adott a vételár megfizetésére, eddig az időpontig, jogorvoslat előterjesztése esetén pedig az erről szóló határozat rendelkezése szerint a határozat jogerőre emelkedésétől számított 15. napig kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek.
(10)Ha a kiköltözésre az (1) bekezdésben foglalt időpontig nem került sor, az árverési vevő a kiköltözési határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan kiürítését.

Vadsuhanc # 2017.10.19. 14:21

Ti most miről írtok egyébként?

Attika74!

Milyen 15 nap? Mitől számítva? Hogyan kerül a nevedre az ingatlan?

Hajdukarcsi # 2017.10.19. 14:14

Atti74
Lakaskiüritési pert kell indítanod, vagy vastagon megfizetned a bentlakót. A végrehajtóval nem kell kapcsolatot tartanod a továbbiakban, ő a 15 napos határidő után kiszáll az ügyből.

Vadsuhanc # 2017.10.19. 13:32

Hrvthk

Miért indíthatna pert a bentlakó, ha lemondod a szolgáltatást tulajdonosként?

Ha az ingatlannyilvántartásban bejegyzésre került a tulajdonjogod az csak úgy történhet, ha a végrehajtó megküldi a " földhivatalnak " a hivatalos megkeresést is, melyben feltünteti azokat az adatokat, melyeket a jogszabály kötelezettségként előír. A jegyzőkönyv tartalmi elemeit képezik a vevő adatai, valamint záradékként az árverés jogerőre emelkedés ténye és időpontja, továbbá az, hogy az árverési vételára maradéktalanul megfizetésre került.

Keresd meg tulajdonosként a közműveket, hogy a lakásban szerződő fél nem rendelkezik a Te hozzájárulásoddal, hogy a lakásban lévő közműveket használja. HA azt írják vissza, hogy nincs közöd hozzá, akkor innentől majd Ők ne követeljenek rajtad semmit a tényleges birtokba vételkor.

Atti74 # 2017.10.19. 13:30

Akkor bocsi, nem volt senki megjelölve és témába vágónak tűnt. :-)

Vadsuhanc # 2017.10.19. 13:18

Attika nem neked írtam :-)

Atti74 # 2017.10.19. 13:11

@Vadsuhanc Köszi, de ez nem a kérdésemre válasz.

Hrvthk # 2017.10.19. 13:07

Köszi, de ennek Gerbera lesz a megmondhatója.

Tulajdonosként a bent lakó szerződése alapján a bentlakó fogyasztása is követelhető rajtad. Le is tudod mondani a közműveket, megteheted, de a bentlakó adós pert nyerne ellened.

A bentlakó korábbi fogyasztása elvileg nem követelhető rajtad, de épp az a bibi, hogy nem tudod megnézni az óraállásokat aznap, amikor tulajdonos lettél, például azért, mert nem is tudod, melyik nap lettél az. A földhivatal visszamenőleg is bejegyezheti a tulajdonjogodat. Nem életszerű, hogy tudd a napi óraállásokat, nem életszerű, hogy az adós téged beengedjen, de a törvény feljogosítja a közműveket, hogy rajtad behajtsanak később lemért fogyasztást. Létezik is bíró, aki ilyen ügyben a vevővel szemben a közmű pártját fogja, és a követelést behajtják a vevőn. Ez van.

Vadsuhanc # 2017.10.19. 13:03

Árverési vevőként erősen ragaszkodnék ahhoz, hogy a végrehajtó ténylegesen a helyszínen adja át nekem az ingatlant.

Atti74 # 2017.10.19. 13:01

Sziasztok! Ha a 15 napos határidőn belül nem kérem a kényszerkilakoltatást, milyen törvényes módon kerülhetek ingatlanon belülre? A végrehajtónak ilyen esetben is jelezni kell, ha ezt sikerül megoldanom nélküle? Köszönöm

Hajdukarcsi # 2017.10.19. 11:46

Nem, be leszel jegyezve tulajdonosként. De utolsó kísérletként: rezsikből csak a közös költség (ha van) terheli az àrverési vevőt, a szolgáltatókkal szerződésed sincs. Ha lenne, nem lenne moratórium, mivel lekapcsoltathatnál mindent...

Hrvthk # 2017.10.19. 11:32

El lehet halasztani a földhivatali bejegyzést? Ki tudja küldeni még egyszer a vh, tavasszal?

gerbera317 # 2017.10.19. 10:31

Ebben vagy valamelyik ingatlanárveréses topikban ez többszörösen kitárgyalt téma.