Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Wagner úr # 2019.06.03. 17:30

Nem értem ezt az aláírási problémát... Én aláírtam egy ügyintéző előtt, eljöttem, mikor a vh ráért aláírta, kiküldték postán és ennyi.

gerbera317 # 2019.06.03. 19:54

Akarategyezőség esetén nincs gond. De mi van akkor, ha te azzal a tartalommal nem akarod aláírni? Nert nem tetszik benne egy szó, egy kifejezés, egy fél mondat. Például az, hogy "megtekintett állapotban".

gerbera317 # 2019.06.03. 19:56

mennyiben se lakatost, se szállítót, se raktárt nem szerzek”, ...
...akkor a végrehajtó nem foganatosítja a kiürítést, te meg buktad a mutatványt, és marad a peres út.

Wagner úr # 2019.06.03. 21:44

De felajánlotta, hogy ha nem tudom megoldani és kérem biztosítani, akkor költség előleget kell becsengetni, amiből a fel nem használt rész visszajár...
Bérelek egy garázst, ha sikerül egy hónapra, ok... Szállító, ok.
Lakatos stb... 200k majdnem. Az időpont még lóg a levegőben kifogás miatt.
Egyik balfék nem jön esetleg, mert rájön a lelkiismeret, akkor meg bukom a birtokba adást...
Mondjuk megkéri az árát a vh, de legalább nem kellene logisztikázni :)
Ha véletlenül mégis kiköltözik a T.adós, ez a költség előleg visszajár?

Wagner úr # 2019.06.03. 21:45

Köszi Gerbera, a peres utat mellőzném, ezért kellene egy tutifix birtokba adás :)

drbjozsef # 2019.06.04. 05:45

Hát, aki úgy kérdez, hogy „mennyivel húz le a vh ”, az nem biztos, hogy tutifixet fog kapni (sőt)...

Wagner úr # 2019.06.04. 10:40

Nem szó szerint értettem...
Szerintem egyébként teljesen korrekt és normális ez a vh csapat.
Mondjuk ehhez a munkához keménynek is kell lenni, nekem ez nem menne. Erre születni kell :)

gerbera317 # 2019.06.04. 11:09

Okosnak kell lenni, mert hülyéből van éppen elég.
Ha elszállítod a cuccot, akkor szállítók + rakodók + tárolóhely-bérlet, és ha az adós nem megy a cuccaiért, akkor bérlet tovább + azt is ki kell ürítened (szállítók + rakodók). És a végrehajtónak ott kell lennie a kiürítés végéig 8500 + megkezdett óránként 6000 forintért.
Olcsóbban jössz ki, ha az ingatlanban marad minden, azt a végrehajtó lepecsételi, oszt' jónapot. A költséged a lakatos + a végrehajt 8500 forintja.

Wagner úr # 2019.06.04. 11:29

Köszönöm a jótanácsot Gerbera, megfogadom ;)

Wagner úr # 2019.06.04. 11:44

Az ingatlanon található még egy garázs is, valószínűleg tele kacatokkal. Több cucc van benne, mint a házban ;)
Azt is lepecsételi a vh?

gerbera317 # 2019.06.04. 12:01

Ennek a lepecsételésnek az a lényege, hogy nem szállítasz semmit sehová, hanem az őrzés helye a megvett ingatlan. Oda a cucc - zárcserét követően - be van zárva 30 napig. Ha az adós addig jelentkezik az ingóságaiért, - egyszeri, előzetesen egyeztetett időpontban - viheti, ha nem, 30 nap elteltével hulladékként kezelheted azokat.
Lepecsételni pedig azért kell, mert addig te sem mehetsz be az őrzés helyére (t.i. nehogy lenyúlj onnan valamit).

vitzi # 2019.06.04. 12:15

Sziasztok!
Árverési vevő vagyok. Rendben ment az árverés, vételár megfizetve, adóssal minden rendben volt, birtokba vettük az ingatlant. Több mint 2 hónapja írtuk alá az árverési jegyzőkönyvet, 1,5 hónapja van kifizetve az ára. A végrehajtó azonban meg nem intézkedett a tulajdonjog bejegyzés iránt (nem volt megkeresés a földhivatal fele) kérdésemre azt mondtak, hogy majd ha jogerős lesz. Nem volt vh kifogás, ki van fuzerve, birtokba van véve. Milyen jogerőre várunk? Felosztasi tervhez vevőként van meg bármi közöm, ez akadályozhatja?

Wagner úr # 2019.06.04. 12:30

Köszi, mondjuk ezt a variációt nem említette meg opcióként.
Azonnal küldte a jegyzőnek az értesítést, semmi 8 nap meg ilyenek, de értesített, hogy kifogást nyújtott be a kedves adós.

gerbera317 # 2019.06.04. 12:54

@vitzi
153. § (2) b) Ha az árverési vevő a teljes vételárat kifizette, és az árveréstől számított 30 nap eltelt, a végrehajtó megküldi az árverési jegyzőkönyv másolatát az ingatlanügyi hatóság részére az árverési vevő tulajdonjogának az ingatlannyilvántartásba való bejegyzése végett. (3) A végrehajtó a tulajdonjog bejegyzési eljárás megindítása iránti megkeresésében tájékoztatja az ingatlanügyi hatóságot (...), hogy az árverés jogerőre emelkedett, és az árverési vételárat kifizették.
Ebben minden benne van. Az is, hogy mit mulasztott a végrehajtó, meg az is, hogy mióta. Sürgesd meg azzal, hogy ha nem intézkedik, végrehajtási kifogást fogsz benyújtani.

gerbera317 # 2019.06.04. 12:56

@Wagner
Az adós kifogásának nincs halasztó hatálya. Ha letelik a jegyző tájékoztatásától számított 60 nap, sürgesd a kiürítés kitűzését.

vitzi # 2019.06.04. 13:00

@gerbera317
Köszi a választ! Igen, a vonatkozó szakaszt én is megtaláltam. Csak nem tudtam, hogy van-e még bármilyen háttérszabály, ami mondjuk határidőt állapít meg a vh-nak a bejegyzés kezdeményezésére. (pl még 30 v akár 60 napot...) Mert itt ugye csak az van, hogy ha 30 nap eltelt... :D
Azt hittem, az adóssal lesz a probléma, erre a vh akadályoz... :D

TheJackal # 2019.06.04. 20:30

Sziasztok!

Feltűnt korábbi árveréseken is, ahol résztvevő voltam, hogy a letöltött licitnapló szerint volt olyan vevő (ugyan az az azonosító), aki magára licitált. A mai árverésen is ezt láttam és fura. pl:

U39XB 24540000
P81DU 25500000
P81DU 25880000
P81DU 26600000

Ok, emberünk be van sózva, hogy ő nyerjen, de látszik, h rálicitált a másikra 1 M Ftot, aztán még gyorsan még egyet.

A licitnapló szerint eltelt 1,2 illetve majdnem 2 perc a licitjei között, szóval "nem csak rányomott", ráaádsul ugye nem is a következő, licitlépcsővel növelt árat licitálta be, hanem beírt valamit. Szerintetek ez miért lehet? Nem hinném, hogy "rendszerhiba". Korábbi licitjei is iylen 1 M Ftos ugrások voltak.

gerbera317 # 2019.06.05. 06:15

Első ranghelyi végrehajtást kérő bank az. Így veri fel az árat a minél nagyobb megtérülés reményében. Van egy észszerű értékhatár, ameddig elmehet. Ha ő nyeri meg a licitet, vételár-visszatartással megveszi az ingatlant, és sajátjaként gazdálkodik vele (= piaci értéken eladja). Ha ezután mégis valaki más nyeri meg a licitet, az mégjobb neki, hiszen - végső soron - ő viszi a vételárat.

Bence78 # 2019.06.05. 13:13

Szervusztok.
Egy budapesti lakás nyertes árverési vevője vagyok, és hétfőre vártam az árverési jogerőt, de a végrehajtó közölte, hogy múlt héten az adós kifogást nyújtott be (az árverési jegyzúőkönyvre reagált egy kifogással).
Valakinek van tapasztalata, hogy Budapesten mennyi idő alatt szokott elsőfok születni, illetve fellebbezés esetén a másodfok mennyi ideig tart? (Én úgy tudom, hogy peren kívüli csoport dönt, ahol nincs nyári ítélkezési szünet)
Van valakinek tapasztalata ezügyben?

gerbera317 # 2019.06.05. 17:23

Az adós valószínűleg elkésett a kifogással. Ilyenkor azt nem vizsgálják érdemben, hanem visszautasítják. A visszautasítás csak nem tart olyan sokáig, még Budapesten sem. A visszautasítás elleni alaptalan kifogást pénzbírsággal díjazza a bíróság, és erre a visszautasításban is felhívják a figyelmet, úgyhogy arra már talán nem kerül sor.

Bence78 # 2019.06.05. 19:03

Ne haragudj Gerbera, nem jól fogalmaztam a kérdést.:(

Tehát a múlt héten tudtam meg, hogy az adós közvetlen az árverési jegyzőkönyv kézhezvételét követően árverési kifogást adott be, tehát határidőn belül. (Csak a végrehajtó nem szólt nekem akkor, hanem a múlt heti érdeklődésemre tájékoztatott, hogy kifogás érkezett amit már továbbítottak is a bíróságra.)

Kb. 3 éve volt már ilyenben részem, akkor az adós ugyanígy kifogást nyújtott be, amely teljesen alaptalan volt, ott az első fokú döntésre kb. 4-5 hónapot vártam, amire az adós fellebbezett és akkor újabb kb 3 hónap volt a másodfok.

Esetleg az utóbbi 3 évben felgyorsult a bíróság vagy hasonló időkkel számoljak, mint akkor?

gerbera317 # 2019.06.06. 07:10

Tehát a vh-kfogást időben adták be? Akkor azt érdemben fogják vizsgálni. Az elbírálás ideje nemcsak a bíróságtól függ, hanem a végrehajtótól is. Mert ha a végrehajtó azzal terjeszti be a kifogást, hogy "nesze, bíráld el", akkor valóban hosszú hónapokat kell várni, és utána még a téli moratóriumot is. Ha viszont a kifogást észrevételeivel együtt küldi be, tehát pontról pontra megtámadva kifogást, akkor azzal kvázi szájába adja a bíróságnak a döntést, de különösen annak indoklását.
Örök vita tárgya, memcsak itt, hanem a bíróságoknál is, hogy az árverési vevő megismerheti-e az árverés ellen előterjesztett kifogás tartalmát. Az én álláspontom az, hogy megismerheti, hiszen a jogi érdekeltsége vitathatatlan. És ugyanígy a kifogást elbíráló végzést is kézbesíteni kell(ene) a részére, jogorvoslatot is engedve neki. És azt mondom, hogy ha megismerheti a kifogást, akkor az álláspontját is megküldheti a bíróságnak, ha a végrehajtó nem fárasztotta magát vele.

220v # 2019.06.06. 11:08

Szervusztok!
Árverési vevő vagyok, szerdára tűzte ki a végrehajtó az ingatlan birtokba adását Vht.154/A szerint, 3 napja levélben értesített, hogy a birtokba adás elmarad, mivel a bíróság az eljárást felfüggesztette.

A bírósági végzés indoklása: Az adós kérelmet terjesztett elő végrehajtási eljárás felfüggesztésére, melyben hivatkozott arra, hogy a bíróságon kötelmi per van folyamatban. Amennyiben a kölcsönszerződés semmis úgy a tulajdoni és birtok állapot visszaállításra kerül.
A Vht.49. § (1) bekezdése értelmében, ha a végrehajtó okirat vagy a végrehajtó intézkedése ellen jogorvoslattal éltek a jogorvoslatot elbíráló bíróság a végrehajtást felfüggesztheti.

A bíróság a végrehajtási eljárást a peres eljárás jogerős befejezéséig felfüggesztette.

Milyen lehetőségeim vannak? A Vht. mely szakaszaira hivatkozhatom?
Köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2019.06.06. 16:05

Ha a bíróság felfüggesztette a végrehajtást, akkor az egyetlen, amit tehetsz, hogy fellebbezel a felfüggesztés ellen. Jogszabályra nem tudsz hivatkozni, mert a felfüggesztés nem sért semmilyen szabályt, hacsak nem a jogbiztonság elve sérült. Saját magadra tudsz hivatkozni, meg méltánytalanságra, arra, hogy a lakhatásod került veszélybe, meg hogy a vételárat megfizetted, azt vissza nem kaphatod, így most se pénz se ingatlan, ezzel ellehetetlenülsz, mert a felfüggesztés aránytalanul nagy hátrányt okoz neked stb.
Az adós egyébként el fogja veszíteni a pert, abban biztos lehetsz. Ha birtokba adásról írsz, akkor már nyilván te vagy a tulajdonos. Nos, az átadásig piaci áron használati díjat számítasz fel, és az adóterhet is és minden egyéb károdat majd az adóson fogod követelni. Örökéletére adósod marad ezzel a húzásával.

220v # 2019.06.06. 18:17

Gerbera köszönöm válaszodat!
A per már legalább 2 éve tart, állítólag nem volt még 1 tárgyalás sem és még nincs kitűzve időpont.