Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Atti74 # 2018.09.01. 13:50

Köszönöm Gerbera! Gyorsan leírom a lényeget. Férj és feleség az adósok, de csak férj lakott a lakásban. Átadás után kb. 10 nappal jófejségből megkerestem a fiaikat, mert láttam, hogy vannak dolgaik a lakásban. Erre most néhány nappal a 30 nap letelte előtt, felháborodottan keresett meg a feleség, hogy neki miért nem szóltam. és szeretne még visszamenni a "lakásába" a dolgaiért. Próbáltam neki időpontot javasolni egy délutánara, mire ő azt mondta, hogy neki minimum két napra van szüksége. Ráadásul gondolom a pár értékesebb holmit vinné el a rengeteg lom közül. Vagy kötelezhetem arra, hogy vigye el a többi cuccot is ha már jön? Esetleg azt megtehetem, hogy csak azt adom át amit előre jelez és nem engedem be a lakásba?

nonolet # 2018.09.01. 14:46

Ne bonyolítsd már túl...

30 napig joga van elvinni a cuccait bármikor.

Nyilván veled egyeztetett időpontban.

Megmondod neki, hogy mikor (ésszerű időben)
és mennyi (ésszerű) ideig engeded be a cuccaiért.

Akkor odamész vagy valakit odaküldesz.
Elviszi amit gondol.
Mondjuk én közben szemmel is tartanám.
(nehogy kárt, bosszúságot okozzon)

- -

Lehet agyalni a teljes kiüríttetésen, de ha nem akarja nem teszi.

Csuklósbusz # 2018.09.02. 17:45

Olyankor mi a helyzet ha árverésen vettem egy házat és később kiderül hogy életveszélyes statikai hiba van vele?
Előleg elutalva de még nincs vége az árverésnek. Nos ha megnyerem akkor kérhetek árleszállítást ezvégett, vagy bukom az előleget?

nonolet # 2018.09.02. 20:11

Az árverés KOCKÁZAT VERZIÓS vétel.

Ha megnyerte hagy vigye alapon megy a kótya-vetye évezredek óta.

Így aztán NINCS garancia/szavatosság semmire.

Rolishow # 2018.09.03. 16:51

Tisztelt Szakértők!

2018.05.10-én lejárt árverést megnyertem. Egy belterületi építési telekről van szó, ingatlan nincs rajta. 2018.05.23-án aláírtam a jegyzőkönyvet, és utána 15 napom belül átutaltam a teljes vételárat. A végrehajtó azt mondta hogy postai uton elküldi az árverési jegyzőkönzvet, ami a mai napig nem történt meg. Próbálom telefonon elérni,hogy megtudjam mi a helyzet,de sose veszik fel. A kamarát már kerestem emiatt, de töketlenek, akivel beszéltem annak kevesebb köze volt az egészhez mint nekem.

Mit lehet ilyenkor tenni? Normális az hogy eltelt lassan 4 hónap és semmi nem történt egy nem lakóingatlan esetében?

A tulajdon lapon annyi történt hogy bejegyezte a saját végrehajtói díját az aláírás dátumával, 2018.05.23-al.

Külföldön élek így nem tudom meglátogatni az irodájában.

gerbera317 # 2018.09.03. 18:12

A tulajdon lapon annyi történt hogy bejegyezte a saját végrehajtói díját
Írkálsz itt hülyeségeket...

Rolishow # 2018.09.03. 18:37

Bocsi, igazad van, most megnéztem mégegyszer. Csak egy ùj követelés lett bejegyezve azzal a dátummal.

Tudsz egyébként valamit javasolni hogy mit lehet ilyenkor tenni? Vagy miért nem történt semmi 4 hónap alatt?

Hrvthk # 2018.09.04. 01:23

Levélben is érdeklődhetsz, elindították-e a tulajdonjogod bejegyzését a földhivatalban. A földhivatal elég lassú is lehet, de utólag a korábbi dátummal írják át.
Az átadást külön kellett kérni, de esetedben erre valószínűleg nincs szükség (hacsaknem kerített, kulccsal nyitható).

gerbera317 # 2018.09.04. 06:58

Az sem mindegy, hogyan kérdezel. Az első mondatban azt kérdezed, hogy jogerősítették-e már az árverést, és tulajdonjog bejegyzése iránt megküldték-e már az árverési jegyzőkönyvet a földhivatalnak, és ha még nem, annak mi az akadálya. A második mondatban kéred, hogy ha nincs akadálya ennek, akkor haladéktalanul pótolják. A harmadik mondatban pedig nyilatkozol, hogy amennyiben nincs akadály, és ennek ellenére nem történik meg a jogerősítés és a tulajdonjog bejegyeztetése, akkor kéred a leveledet a végrehajtói intézkedés elmulasztása miatti végrehajtási kifogásként kezelni. A kifogás illetékét a bíróság külön felhívására fogod megfizetni.

Rolishow # 2018.09.04. 08:48

Köszönöm a választ, sokat segítettetek.

Töpörödött # 2018.09.04. 11:51

Sziasztok!

Árverési vevő vagyok (1/1 beköltözhető tehermentes ingatlan), jegyzőkönyv augusztus elején aláírva, a jogerőset elvileg ma adja fel a végrehajtó. Beszéltem a bentlakó adóssal, együttműködő, de időre van van szüksége a kiköltözéshez. Ez nekem nem probléma, de nem szeretném bukni a kiürítési kérelmet. Mennyire jog- és életszerű megírni a átadási jegyzőkönyvet az óraállásokkal stb, egyidejűleg rögzítve, hogy a kulcsátadás fizikailag mondjuk szeptember vége?
Ha kimennek addig, akkor ok, ha meg nem úgyis birtokon belül vagyok, így bemehetek, felelős őrzés 30 napig és mehet ami marad?

Előre is köszönöm a válaszokat!
T

drbjozsef # 2018.09.04. 13:29

Biztos nem jogszerű valótlan tartalmú okiratot készíteni.
És az esetek túlnyomó többségében nem is igen célszerű.

Lehet, érdemes elindítani a kiürítési kérelmet is a határidő előtt, az se két nap.

Nem tudom, megoldás-e, majd az okosabbak megmondják, közjegyző előtt egy kiköltözési nyilatkozatot tetetni a lakóval, határidővel. Az közvetlenül végrehajtható elvileg.

Töpörödött # 2018.09.04. 13:48

Milyen értelemben valótlan? Valóban ez lenne az ügy menete, ahogy leírtam. Lényegében úgy is kérdezhettem volna, hogy szükségszerű-e az átadásnak egy időpontba esni a papír aláírásával? Vagy eleve azt a dátumot írjuk rá amikor fizikailag kulcsot kapnék. Ha eljön az idő, beballagok a végrehajtóhoz, ő átadja az ingatlant, így birtokon belülre kerültem attól függetlenül, hogy sikerült-e kiköltözni időre, vagy éppen meggondolni magukat...

Most hajlandóak bármit aláírni, addig ütném a vasat amíg meleg.

drbjozsef # 2018.09.04. 13:58

Ha úgy érted, hogy tényleg szeptember végét írtok bele, és tényleg akkor is adja át a kulcsot, azt lehet persze, de miből gondolod, hogy ez bármitől meg is véd? Mi van, ha nem adja oda a kulcsot? Mégis maradna, bocs, közben kifutsz a kiürítési határidejéből. Egy átadási jegyzőkönyvet nem tudsz végrehajtatni.

Töpörödött # 2018.09.04. 14:03

Úgy gondoltam, hogy ha van egy két tanúval aláírt átadási papírom, akkor azzal kulcsátadási határidő után (függetlenül annak megtörténtétől) elmegyek a végrehajtóhoz, aki átadja mert miért ne tenné. Így birtokba kerülök, ha kaptam kulcsot ha nem, lakatossal bemegyek, és nemigen köthet belém senki, ha jól értelmezem.

A cél nyilván a birtokba kerülés biztosítása.

drbjozsef # 2018.09.04. 14:19

A két tanús papír az magánokirat. Az nem végrehajtható. Ha közjegyző előtt kötitek, ami közokirat, akkor az végrehajtható közvetlenül is, bíróság nélkül. De végrehajtás esetén ebben sem vagyok 100% biztos, ott speciális szabályok vannak. Majd jön hozzáértőbb, és megmondja.

Mondjuk, ha hajlandó kiköltözési nyilatkozatot tenni közjegyző előtt a lakó, már az se szokásos általában, úgyhogy akár működhet is.

nonolet # 2018.09.04. 20:15

Töpörödött

Rosszul gondolod...

- -

HA!!! hagyod, hogy ne a törvényes módon távozzon,
akkor kiesel a végrehajtási jogból!!! a védelemből.

Onnantól már a végrhajtás helyett

  • szívességi lakáshasználatról van szó

vagy

  • adott estben lakásbérletről

Mivel a kirakás helyett bent hagytad ÖNKÉNT!!!!
Ezzel a végrehajtás kirakós része véget ért, lemondtál róla, nem kérted.

- -

Két lehetőséged van

1.
Kéred és végig viszed a kiürítést.

2.
Nem kéred és megkötöd a szivességi vagy bérleti szerződést

Ekkor a "lakó bentragadása" elleni védelmedről már magadnak kell gondoskodni!!!
Mert többé a végrehajtó nem tud segíteni neked.

Védelemnek a két tanús vagy az ügyvédi szerződés
lószart se ér..., mert azt sajnos
CSAK hosszú perben és új végrehajtásban tudod érvényesíteni.

Egy könnyítés van csak a határozott idejű lakásbérleti szerződés.
Azt gyorsított úton lehet eljuttatni a végrehajtásig.

ÉRDEMI védelmet a közjegyzős szerződés + kiköltözési nyilakozat ad csak.
De ezek is csapdásak, ha van kiskorú is a lakók között!
Mert a kiskorú miatt csak a befogadói nyilatkozat léte esetén teszik a moratórium alatt.

- -

"A pokolba vezető út a jószándék köveiből épül."

Vagy ne légy kíméletes és kérd a kiürítési eljárást időben!

Vagy nagyon körültekintően és levédve engedd csak bent maradni.
Mer nem tudhatod mire készül éppen valójában, amikor nyájas és esendő...

Hrvthk # 2018.09.05. 06:06

Így van, ahogy nonolet írja. Az átadás lényegi eleme egész folyamatnak! Az átadásnak kell történnie, ahogy a nay könyvben meg van írva. A nagykönyvtől ne térj el.

Nagykönyv:
az árverési jegyzőkönyv aláírásától 15 napon belül kérd tértivevényes levélben az ingatlan átadását (később nem lehet).
Ha kedves akarsz lenni, pontos dátumot kérj a kiköltözőktől, meddig tudják megoldani. Ez lehet egy, vagy három, akár 12 hónap, a lényeg, hogy pontos legyen. Nekik ennyi a haladékuk, nem több, nem kevesebb.
Újabb levélben kedvesen kéred a vh-t, hogy a kiköltözőkkel megbeszélt napra (+-2 hét) tűzze ki az átadást.
Így a kiköltözők is jól jártak, és te is megőrizted vízválasztó jelentőségű jogaidat: a megbeszélt idő leteltével a vh garantálja részedre az átadást.

(A korábbi tulaj az árverés jogerőssé válásától számított 15 vagy 30 napig igényt tarthat a törvényben biztosított összegű lelépési pénzre, amit a vh ad. Ha ennél az időtartamnál későbbi kiköltözésben állapodtok meg, ettől az összegtől bizonyára elesik. Ezt neki kell mérlegelnie, ha időre van szüksége.)

Töpörödött # 2018.09.05. 07:50

Köszönöm mindenkinek a választ!

A kiürítési folyamatot akkor mindenképpen elindítom, ha közben az adós távozik, megírjuk az átadási papírt
  • > végrehajtó átadja és minden ok, ha nem akkor marad a kilakoltatás.

Hrvthk:
"Újabb levélben kedvesen kéred a vh-t, hogy a kiköltözőkkel megbeszélt napra (+-2 hét) tűzze ki az átadást."

Létezik ilyen, ha épp mondjuk ketyeg a 60 nap a jegyzőnél? Mire az lejár már moratórium lesz, végrehajtó már a jegyzőkönyv aláírásánál közölte, hogy ha arra kerül a sor, idei átadásra ne számítsak. Plusz mi van ha a megbeszélt időpontra mégsem megy ki az adós?

Kérhetek/van értelme kérni személyes átadást a végrehajtótól, ha megvan az átadási papír az adóssal + 2 tanú? Vagy csak jegyzőkönyveztetni kell, hogy tudjak mivel menni a szolgáltatókhoz?

T

gerbera317 # 2018.09.05. 08:29

Létezik ilyen, ha épp mondjuk ketyeg a 60 nap a jegyzőnél? Mire az lejár már moratórium lesz
Ha az adós önként kiköltözik a lakásból, és biztosítja, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek, akkor nincs 60 nap, és nincs moratórium! Akkor a végrehajtó a 154. § szerint átadja az ingatlant, és kész! Mondanom sem kell, hogy nem "tűzi ki" az átadást, hanem átadja. A 60 nap meg a moratórium a 154/A. § szerinti kényszerátadásra vonatkozik, amit tényleg ki kell tűzni!

colle # 2018.09.05. 08:39

Gerbera317

Legyszi tudnal segiteni, hogy a birtokbaadaskor a lakatost kinek kell biztositani? Ugyanis az ertesitoben a vh. csak azt irta, hogy az ingosagok elzarasarol gondoskodjak. A lakatost nem irta. A birtokbaadasnal megjelent a vh. lakatos nelkul es mondta, hogy azt a vevonek kell biztositani es igy nem tudja birtokba adni csak masik idopontban. Kerdeztem a Vht-ban ez hol van leirva, hogy a vevonek kell, mire azt valaszolta, hogy hol van leirva, hogy a vh-nak. Kerdeztem mit jelent akkor a birtokbaadas, azt mondta azt, hogy O jegyzokonyvezi az egszet a helyszinen es ennyi. De lakatost nem kotelessege hozni. Ilyenkor mit lehet tenni? Nagyon koszi!

gerbera317 # 2018.09.05. 08:50

A lakatos nem ingyé' dolgozik. És alapvetően mindenről, ami nem ingyé' van (lakatos, fuvaros, rakodómunkások), az árverési vevőnek kell gondoskodinia. Hogy hol van ez leírva? A 182. § (2)-ben. Nem így, szó szerint, de ami ott áll, abból ez következik.

Töpörödött # 2018.09.05. 09:06

Köszönöm Gerbera, világos!

colle # 2018.09.05. 10:57

Gerbera317

Koszonom a segitseged!!!

Hrvthk # 2018.09.05. 12:32

Töpörödött, birtokon belül akkor vagy, ha már csak neked van kulcsod.
A kényszerintézkedés csak B terv, de most kell írásban kérned az átadást. Ez nem jelenti azt, hogy most megtörténik, és ettől még békésen magad is átveheted. De ha minden kötél szakad, erre a levélre hivatkozhatsz később. A levelet később nem pótolhatod.