Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gaba1966 # 2019.09.06. 18:39

facsiga77
Ha a 123-ra hivatkozva sikerül megszerezned a tulajdon jogot, akkor eredeti /teher mentes/ a tulajdon szerzés.

gerbera317 # 2019.09.06. 17:59

123. § (1)

gaba1966 # 2019.09.06. 17:39

facsiga77
Mit tud tenni a vevő, hogy ez a két végrehajtás ne ragadjon a tulajdonán?
Az árverés érvénytelen, a befizetett előleget nem kapod vissza.

drbjozsef # 2019.09.06. 17:36

(vagy legalábbis az adott okirattal egyenértékű ellenjegyzéses meghatalmazásra, nem tudom, a végrehajtó okirata esetén van-e egyáltalán ilyen, vagy jó-e ide egy ügyvédi ellenjegyzés, de hogy egy két tanús magánokirat erre kevés, arra mérget vennék)

gaba1966 # 2019.09.06. 17:18

Ha az árverési vevő 15 napon belül nem írja alá személyesen az árverési jegyzőkönyvet, az árverés érvénytelen.

gaba1966 # 2019.09.06. 17:14

facsiga77
Egy mély nyomott pecsétes okirat kiállításához a személyes jelenlét szükséges. Gerbera! Szerinted így van?

facsiga77 # 2019.09.06. 15:19

Árverési vétel történt ahol az árverési vevő meghatalmazottja az árverési jegyzőkönyvet aláírta, vételárat kifizette, stb.
A jegyzőkönyv jogerős is lett azt egyik végrehajtást kérő sem támadta meg.
A végrehajtó a földhivatalnak meg is küldte a jegyzőkönyvet, de a földhivatal a meghatalmazotti aláírásra (kéttanús magánokirat) tekintettel nem jegyzi be a tulajdont.
A csavar a dologban, hogy azóta 2 új végrehajtás is landolt a tulajdoni lapon, de a végrehajtó a pénzt már felosztotta és mindenkinek ki is utalta, így erre a két végrehajtásra pénz nem jut (juthatott volna, mert az adós is kapott).

Kérdés, mi lesz a két új végrehajtással akkor ha újra kell készíteni a jegyzőkönyvet, és annak keletkezése szükségszerűen későbbi mint a vh jog bejegyzése?

Mit tud tenni a vevő, hogy ez a két végrehajtás ne ragadjon a tulajdonán?

gaba1966 # 2019.09.03. 19:54

Consu
Itt nem csak a jegyzőkönyvet kell aláírni, hanem a tulajdon jog bejegyzéséhez szükséges adatokat is itt kell megadni. A végrehajtó ellenőrizni akarja a személyi igazolvány képedet az ábrázatoddal.

gaba1966 # 2019.09.03. 19:25

benő1
Talán a törvény nem jól van megfogalmazva,szerintem "felekkel" a helyes. Egy a lényeg a kilakoltatási kérelmet időben kell benyújtani. Beszélj a végrehajtóval ő mit mond egy idő előtti kérelemre.

Consu # 2019.09.03. 17:32

Üdv!
Elektronikus ingatlan alárverés nyerteseként valóban köteles vagyok személyesen megjelenni a jegyzőkönyv aláírásához? Sem meghatalmazott,akár jogi kèpviselő sem járhat el helyettem? A végrehajtó iroda szerint nem,és sajnos eddig a jogszabályban sem találtam erre vonatkozó részt,hogy méltányolhatnának,ha erre erős indokom van :(

benö1 # 2019.09.03. 14:56

Tisztelt grave7,gaba1966
Köszönöm,hogy foglalkoztatok a kérdésemmel.
Nem vitatkozni v.értetlenkedni akarok,csupán tisztán látni.
Bemásolom a 2016. évi CXXX. törvény 358. § (2)bekezdését
"Az a határozat, amely ellen nincs helye fellebbezésnek, a kihirdetésével emelkedik jogerőre; azok a határidők azonban, amelyeket a határozat jogerőre emelkedésétől kell számítani, a határozatnak a féllel történt közlésétől kezdődnek."
Álláspontotok és értelmezésetek alapján a "fél"az adóst és nem a végrehajtót jelenti.
Jól gondolom?
Gaba a javaslatod alapján fogok eljárni.

gaba1966 # 2019.09.02. 19:09

Ha már van másodfokú végzés ad be a kilakoltatási kérelmet minél hamarabb végrehajtónak, én is kétszer adtam be.Így még talán nem futsz bele a moratóriumba és még idén birtokba kerülhetsz.

gaba1966 # 2019.09.02. 18:22

bebnő1
Nem.
Az adósnak kézbesítik postai úton. Ha nem veszi át még egyszer kiküldik,ha ezt sem veszi át 5 nap múlva kézbesítettnek kell tekinteni a végzést. Ez kb 14 nap. Ezt Gerbera pontosan leírta itt a fórumon fél éve kb bár tegnap benézett véletlenül valamit. A következő sem pontos információ külföldön vagyok nincsenek nálam az iratok: a bíróságon szóban tájékoztattak a másodfok várható idejéről augusztus vége szeptember eleje, feleségem be megy megkapja a két végzést. Megy a végrehajtóhoz de ő sem tudja a jogerő idejét. Tanácsára beadjuk a kilakoltatási kérelmet innentől a törvény őt kötelezi a jogerő pontos meg állapítására, az idő előtti kérelem elutasítására és a kilakoltatási kérelem benyújtási idejének/ tól-ig/ közlésére.

Grave7 # 2019.09.02. 14:55

@benö1: Nem.
Lásd a 2016. évi CXXX. törvény 358. § (2) bekezdését.

benö1 # 2019.09.02. 12:22

gaba1966
Akkor pontosítsunk.A II.fokú bíróság végzése azon a napon válik jogerőssé, amikor a Vh.azt póstai küldeményként átveszi. Ugye?
Megjegyzem: Engem mint árverési vevőt(egyéb érdekeltet) a Fővárosi Törvényszék simán elutasított,mondván nem vagyok jogosult a végzésbe betekinteni.

gerbera317 # 2019.09.01. 15:51

Itt szó sincs haszonbérletről. Sima használati díj. A kalkulációd életszerűtlen. Miért nem mindjárt a Hilton szobaáraival kalkulálsz? Azt kell megvizsgálni, hogy a helyi körülmények között mennyiért lehet egy ilyen lakást bérbe venni.
Az árverés napja pedig hagyományosan az árverési jegyzőkönyv aláírásának a napja. Innentől számítanak a határidők, nem a licitnapló lezárásától.

Wagner úr # 2019.09.01. 14:19

Pugnator,
A haszonbérleti díj nem a tulajdonjog bejegyzése után kérhető?

pugnator # 2019.09.01. 10:37

Bocs, felosztási terv nem lesz,mert bőven fedezi a befolyt zseton a tartozást.

Nem tudom jól írtam e imént, haszonbérleti díj vagy használati díj vagy bérleti díj ,mi a helyes megfogalmazás?
Köszönöm

pugnator # 2019.09.01. 10:32

Üdv!

Csak érdekességképpen...
Engem új dologként érintett,hogy a nemrég árverésen vett ingatlan árverési jegyzőkönyv aláírásakor már nem lehetett belefoglalni, hogy kérem az ingatlan kiürítését,hanem csak ahogy lejárt a 30 nap az árverés végétől.
Viszont, most nem az árverési jegyzőkönyvtől számolta a VH a 30 napot,hanem ahogy leütöttem a liciten.

Lenne egy kérdésem is, mekkora lehet a haszonbérleti díj mértéke amit a kiköltözési határidő után számolhatok?
Csupán,hogy sürgessem a bentlakót...
A tájékoztatásba amit a bentlakó adóssal átvetettem , naponta az adott városban levő szobakiadás napi átlagdíjának ötszörösét vettem bele (x2 mert két szoba van), amit aláírt,hogy átvette.

Ehhez itt atom laikus vagyok,azért ilyen zürzavaros:
Az adós elég szép summát fog kapni,mert a vételárhoz képest a tartozásai a vételár 5%-át érik el..
Hogyan juthatok hozzá a haszonbérleti díjhoz? Egy fizetési meghagyással és ha nem fizet újbóli végrehajtással?
Mennyi idő után kapja meg az adós a pénzét? A kiköltözés után 30-90 nappal? (Ezt csak úgy saccolom) Kiköltözés után kérhetem a végrehajtót ,hogy tartsa vissza a pénzt vagy a felosztási terv után ami maradt abból engem is kifizethet valahogy ... vagy újbóli végrehajtást kérni és ha maradt valami akkor végrehajtják. Ehhez kérnék kis segítséget vagy tanácsot.

Köszönettel :)

gerbera317 # 2019.09.01. 10:28

Jó, persze, a kézbesítéssel. De azzal azonnal.

gaba1966 # 2019.09.01. 10:07

Már leírtad a jogerőre emelkedés pontos menetét itt a fórumon. Én úgy emlékszem a szabályos postai értesítés után emelkedik jogerőre a végzés.

gerbera317 # 2019.09.01. 08:14

sikerült megszereznem az első és másodfokú végzést
Akkor a jogerőre emelkedés ideje a másodfokú végzés kelte.

gaba1966 # 2019.08.31. 14:01

Wagner úr
"30 nap után kérelem-ez elvileg érvényes az eljárás végéig szvsz"
Nálam a jogorvoslat másodfokú végzésének jogerőre emelkedésének időpontja volt kérdéses. A bíróságtól sikerült megszereznem az első és másodfokú végzést, de a jogerőre emelkedés időpontját nem. Az idő előtti kérelem miatt a végrehajtónak kötelessége volt közölni ezt írásban.

gaba1966 # 2019.08.31. 13:38

A kilakoltatáskor a végrehajtó két rendőrrel ment be legelőször a villanyórához ment és áramtalanította a házat. Ennek az oka talán a kilincsbe vezetett áram lehetett, ilyet is láthatott már.

Wagner úr # 2019.08.31. 10:02

Köszi az infót.
Remélem ebből kimaradok ;)