Végrehajtói letiltás kérést kapott a cégem.


papinianus88 # 2025.02.10. 07:20

Rosebl a szakértő, hitegesd csak, akár egy tömeggyilkost a zugügyvéd, hogy nem lesz ebből "letöltendő". Nem mindegy milyen ügyvédhez fordul. A végrehajtás felfüggesztését, mint tudod, az adós a Vht. 48. § (3) bek alapján A végrehajtást foganatosító bíróság az adós kérelmére kivételesen akkor függesztheti fel a végrehajtást, ha az adós a felfüggesztésre okot adó, méltányolható körülményt igazolta, és az adóst a végrehajtási eljárás során korábban nem sújtották rendbírsággal.

Másrészt, ha ügyvédet javasolsz neki, akkor ne biztasd, hogy ő vizsgálja a munkáltató felelősségét.

Persze ha a tartozás jogtalan, és persze kérhet kártérítést is, de élete végéig egy plüssmackót is naponta, akadálya nincsen.

A frázisok pufogtatása kevés.

drbjozsef # 2025.02.05. 05:19

Sallai Alex,

Nevettem?

papinianus88 # 2025.02.04. 14:46

Sajnálatosan a végrehajtói maffia ugyanúgy működik tovább mint ahogyan eddig is a törvények be nem tartása mellett, hiába tartóztatták le azt a sok embert eddig.

Megbélyegez egy hivatást az, aki több milliós restancia elől menekül, az egyetlen alternatívát abban látja, hogy felmond a munkahelyén, véletlenül se térüljön a végrehajtást kérő követelése. A végrehajtás felfüggesztésére csak a végrehajtást elrendelő/foganatosító bíróságnak van hatásköre, össze-vissza beszélsz. Leírtad, hogy a Vht. 76. § (1) bek a) pontját. Rendben elmulasztotta a törvényi kötelezettségét, de látod valahol a tételes jogi rendelkezések között a jogkövetkezményt, a szankciót? Nem, mert nincs. Ha megnézed, a munkáltató felelőssége cím alatt találhatod meg azon esetköröket (Vht. 79. § (1) - (2) bek.), amihez tapad jogkövetkezmény. A te esetednél nem. Ahogyan a MIL-lapot sem adja le minden adós, pedig a Vht. 59 §-a alapján kiterjed a letiltás hatálya az új munkáltatóra is.

Nem vicces 7 millió forintot ráterhelni valakire jogtalanul!

Az pedig, hogy jogtalan-e, nos azt bizonyítsd. Ha az embernek fáj a foga, menjen el fogorvoshoz, ne halogassa. Az, hogy a te szubjektív véleményed szerint jogtalan, senkit nem érdekel jelenleg. Van róla egy közokirat, hogy tartozásod van.

A végrehatás felfüggesztését, és utána a végrehajtást foganatosító bíróságtól a megszüntetését fogom kérni, de ebben az esetben ezeket megakadályozhatja az, hogy mivel a munkáltatóm elutalt már két részletet a végrehajtónak, ezzel elismertem a tartozást, és erre hivatkozva elutasíthatják a keresetemet?

És mire föl akarsz te megszüntetést? Hogy te nem tartozol? Tudod egyáltalán, hogy eljárásjogilag mi a menete? Mit kell kimeríteni? Mi az az előzetes eljárás? Azzal, hogy levonást eszközöltek a munkabéredre, az nem elismerés kérdése, nem vagy képben. Szerez egy ügyvédet nyugodtan, aki elhiteti veled az igazad. Lehet találsz is olyat. Ezen a fórumon nem. Szakértőket viszont igen.

eulimen # 2025.02.04. 14:31

Az azonnali felmondás lehetőségétől kizárt a munkaltatóm!
Talán mert a végrehajtási ügyed okán nincs olyan alapos indok, ami a jelenlegi munkáltatódnak felróható lenne a Mt. szerint?

Ha ilyen sok pénzről van szó, miért nem szaladsz még mindig kideríteni, hogy mi a csuda ez a hatalmas végrehajtás?

A legutóbbi munkaáltatód ellen emiatt munkaügyi pert teljesen feleslgesen indítasz.
De ha biztos vagy abban, hogy a 7 milliós végrehajtás egy másik munkaviszonyból származó és alaptalan követelés, s azt akarod megtámadni munkaügyi bíróságon, akkor hajrá, itt ránk az égvilágon már semmi szükség, hiszen tudsz mindent, és bizonyítani is tudsz mindent!

Sallai Alex # 2025.02.04. 13:53

József! Nem vicces 7 millió forintot ráterhelni valakire jogtalanul! Az azonnali felmondás lehetőségétől kizárt a munkaltatóm! Ha tájékoztattak volna a letiltásról még aznap akkor intézhettem volna talán még időben a végrehajtás felfüggesztését mivel próbaidőn belül élhettem volna az azonnali felmondáshoz való jogommal. De a többi kerdésemre sem kaptam választ. Ha kérhetnénk akkor legközelebb csak a feltett kérdésekre adj választ, természetesen csak abban az esetben ha értesz is hozzá. A többi már egy munkaügyi és bűntetőjogaszra tartozik, majd azok rendetraknak. Sajnálatosan a végrehajtói maffia ugyanúgy működik tovább mint ahogyan eddig is a törvények be nem tartása mellett, hiába tartóztatták le azt a sok embert eddig.

drbjozsef # 2025.02.04. 10:57

Sallai Alex,

Hja, ha ez volt a problémád lényege, és így jól esik neked : teljesen igazad van.
Mulasztott.
A végrehajtó majd felhívja, és megkéri, hogy legközelebb figyeljen jobban.

Sallai Alex # 2025.02.04. 10:46

Köszönöm a válaszokat de a kérdéseimre nem tudott senki választ adni. Én megtaláltam a választ arra, hogy követett-e el mulasztást a munkáltatóm, és a válasz igen! A munkáltató levonással
kapcsolatos kötelességei
A munkáltató köteles az adós munkabérébol a
letiltásban meghatározott összeget levonni és - a
letiltásban foglalt felhívás szerint - kifizetni a
végrehajtást kéronek, illetöleg kivételesen átutalni a
végrehajtói letéti vagy más számlára.
A munkáltató kötelessége továbbá, hogy legkésõbb
a letiltás átvételét követó munkanapon
• értesítse az adóst a letiltásról,

papinianus88 # 2025.01.31. 07:32

Amikor valaki a tartozásából, akar meggazdagodni, és mindenre is perelne :D Imádom :D
Nem ártana megtudnod pár dolgot. Mikor került kiosztásra a végrehajtható okirat a végrehajtó részére, milyen jogcímen, mikor járt le a teljesítési határidő, a fizetési meghagyást - ha az volt -, mikor és hova küldték, neked volt-e a külföldi tartózkodásod alatt ugyanúgy bejelentett magyar lakcímed, tartózkodási helyed, hiszen ott tudod, bejelentési kötelezettséged van.
20 év sok idő, de elég elcsúszni egy internet, telefon, hulladékszállítási költséggel, és már van is tartozásod.
Természetesen nem tudsz semmit, de az is teljes mértékben elfogadhatatlan :)

gerbera317 # 2025.01.30. 21:32

kölcsönt az elmúlt 20 évben nem vettem fel, az államnak nem tartozom
Tartozni nemcsak banknak, vagy az államnak lehet. Lehet ez akár egy tavaly szeptemberi parkolás pótdíja is, járulékaival együtt. Csak mert látom, hogy a sok felesleges kérdésed mellett még csak meg sem próbáltál a végére járni, hogy ez miféle tartozás. Pedig csak meg kellett volna kérdezni a letiltást foganatosító munkáltatódat (aki ugyebár nem a te céged, bármennyire is úgy adod elő). A letiltás-rendelvényből pedig kiolvasható, hogy mikor rendelték el a végrehajtást, az ennek alapjául szolgáló végrehajtandó határozat mikor vált jógerőssé stb. Nagy vonalakban nagyon hamar képbe lehet kerülni a puszta ügyszámok ismeretében, mivel az ügyszámok mindig tartalmaznak egy év számot is, de a végrehajtó intézkedése egyéb információt is tartalmaz. Ilyenekről meg nemigen számolsz be, csak a sok fölösleges kérdést zúdítod a fórumra.
Itt már ajánlotta más, hogy keresd fel a végrehajtót. Én is ugyanezt javaslom, csak kiegészítem azzal, hogy lényegesen kisebb mellénnyel tessék odamenni. Időd meg nyilván van rá, hiszen már nem dolgozol.

Kovács_Béla_Sándor # 2025.01.30. 17:42

Csak én érzek ebben némi ellentmondást?
Három havonta egyszer kap bérlapot. :D Tudok olyan céget, ahol sose adnak.

eulimen # 2025.01.30. 16:01

@Sallai Alex
Azonnal felmondtam amikor észrevettem a bérpapíron a levonást” vs. „a munkáltatóm elutalt már két részletet a végrehajtónak
Csak én érzek ebben némi ellentmondást?

Keresd fel a végrehajtót a fogadónapján, és nézz bele az aktáidba, miféle követelés végrehajtása ez.
Sőt, még azt is mutassa meg neked a végrehajtó, mi alapján és hova küldte a hivatalos végrehajtási iratokat, és keresse elő azok tértivevényeit.
Sok érdekességre fog fény derülni.

drbjozsef # 2025.01.30. 15:08

A végrehatás felfüggesztését, és utána a végrehajtást foganatosító bíróságtól a megszüntetését fogom kérni, de ebben az esetben ezeket megakadályozhatja az, hogy mivel a munkáltatóm elutalt már két részletet a végrehajtónak, ezzel elismertem a tartozást, és erre hivatkozva elutasíthatják a keresetemet?
Nem. Ez nem számít elismerésnek, egyezségnek.

Úgy tudom, hogy az eddig elutalt 121 ezer forint már akkor sem jár vissza nekem ha megnyerem majd a pert a követelést benyújtó cég ellen, akiről még soha nem is hallottam.
Nem feltétlenül. Ha ez egy jogos, de mondjuk elévült követelés, akkor azt még le tudod TALÁN állítani, ilyenkor nem jár vissza. De ha ez egy olyan követelés, ami nem jogos, akkor akár vissza is kaphatod. Ennek az esélye azért nincs messze a nullától.

Felelőségre lehet-e vonni mulasztás miatt a cégem alkalmazottját vagy a cégem, elkövettek-e bármilyen mulasztást felém?
Nem. Ők a bírósági végrehajtó utasítására jártak el, helyesen.

Büntetőjogi felelősségre vonásra gondoltam, ez kicsit mintha a hűtlen kezelésre hasonlítana. És ha megnyerem a pert, utána indíthatok a cégem ellen kártérítési pert az eddig elutalt pénzem miatt?
Nem. A céged is a bírósági végrehajtó utasítására járt el, helyesen.

Sallai Alex # 2025.01.30. 13:42

Szép napot kívánok mindenkinek! Segítséget, tanácsot kérnék a következő ügyben. Végrehajtói letiltás kérést kapott a cégem egy végrehajtótól. A követelést teljes mértékben elfogadhatatlannak tartom mivel kölcsönt az elmúlt 20 évben nem vettem fel, az államnak nem tartozom, 15 évig magyar lakcímem sem volt, tavaly jöttem vissza Magyarországra, és a jogosítvány csere miatt be kellett jelentkezem lakcímre, és lett itt munkahelyem. Azonnal felmondtam amikor észrevettem a bérpapíron a levonást. A cég főnökei szerint nekik egyáltalán nem kell az alkalmazottakat tájékoztatni ha végrehajtói letiltást kapnak hanem a megkérdezésük, és mindenféle választási lehetőségük felajánlása, megbeszélése kizárásával azonnal elküldik a munkabérből a letiltást. Ha szóltak volna akkor azonnal felmondtam volna, és megtehették volna, hogy nem utalnak a végrehajtónak, hanem tájékoztathatták volna arról, hogy én már nem vagyok náluk alkalmazásban. Vagy átjelenthettek volna a másik cégükhöz, de a lényeg az az, hogy én nyertem volna annyi időt, hogy elintézhettem volna a végrehajtás felfüggesztését. Ez egy nagyobb családi vállalkozás, és az ilyeneknél mindig lenne több megoldás is a baj megelőzésére. Nyilatkozatuk szerint én biztosan tudtam a tartozásról ezért nekik tájékoztatási kötelességük felém nincs, csak hazudok, hogy nem volt tudomásom róla. A végrehatás felfüggesztését, és utána a végrehajtást foganatosító bíróságtól a megszüntetését fogom kérni, de ebben az esetben ezeket megakadályozhatja az, hogy mivel a munkáltatóm elutalt már két részletet a végrehajtónak, ezzel elismertem a tartozást, és erre hivatkozva elutasíthatják a keresetemet? Úgy tudom, hogy az eddig elutalt 121 ezer forint már akkor sem jár vissza nekem ha megnyerem majd a pert a követelést benyújtó cég ellen, akiről még soha nem is hallottam. Felelőségre lehet-e vonni mulasztás miatt a cégem alkalmazottját vagy a cégem, elkövettek-e bármilyen mulasztást felém? Büntetőjogi felelősségre vonásra gondoltam, ez kicsit mintha a hűtlen kezelésre hasonlítana. És ha megnyerem a pert, utána indíthatok a cégem ellen kártérítési pert az eddig elutalt pénzem miatt? Ha tudna valaki ehhez ajánlani egy olyan ügyvédet aki velem szemben egy kicsit anyagilag barátságos lenne, akkor azt is megköszönném. A válaszokat előre is nagyon köszönöm! Sallai Alex