kapcsolattartás korlátozása


vika 73 # 2008.10.27. 14:45

Sziasztok!
Segítséget,tanácsot szeretnék kérni az alábbi ügyben:
Szeretném korlátozni,korlátoztatni volt férjem kapcsolattartását gyermekeimmel.
autóval viszi őket,kb.100 km-re lakik tőlünk.
Már többször büntették meg ittas vezetés miatt,legutóbb a jogosítványát is elvették,már balesetet is okozott.
Nem tudom,visszakapta-e a jogsiját azóta?
Mivel a gyerektartásdíj elmaradása is van,több száz ezer forint,a rendőrségen tettem feljelentést (de ez másik ügy) és említettem a rendőrnek,hogy volt férjem jogosítvány nélkül vezet,erre ő,hogy az autó benzinnel megy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A lányom azt is mondta,egyik alkalommal mikor vitte őket az apjuk,bementek a helyi kocsmába és ivott egy sört,és így vezetett.Persze erre meg azt mondanák,egy sör nem ittasság.Szerintem az.
A lényeg,hogyan bizonyítsam be,hogy volt férjem iszik,mert azt nem tudom,mikor viszi a gyerekeket,mennyit ivott előtte vagy a láthatás hétvégéjén.
Már többször igazoltatták a rendőrök mikor vitte a gyerekeket,még itt a faluban,de elengedték mert a rendőr ismerte a lányom,a tanárnénije férje volt épp szolgálatban.Azt viszont nem közlik velem,mit mutatott a szonda,a gyerek szerint sípolt,de erre nem lehet alapozni.biztos feljelentették megint,mert azt megtudtam,jogosítványa ekkor még nem volt,és a gyerek szerint írogattak is valamit a rendőrök.
Mire hivatkozhatok,a gyerek rossz példát lát (nem tudom,ez elég-e),veszélyezteti a gyerekeket (hogy bizonyítom)stb.?
ja,mikor nyáron a gyerekek nála voltak egy hónapig,nem beszélhettem velük telefonon,letagadta,hogy ott vannak,azt sem tudom kivel voltak mert ő dolgozott több alkalommal is.
Ez már több szünetben előfordult,de erre a gyámügy azt mondta,a lényeg,hogy a gyerekek jó helyen vannak,nembaj,ha nem az apjuk van velük.
Ja,csak én nem tudom,kivel és hol vannak.
Hol nézhetném meg,milyen törvények vonatkoznak a kapcsolattartás korlátozására,mikor veszélyeztető egy szülő?
Köszönettel:vika

ObudaFan # 2008.10.27. 14:57

Annyit talán el lehet érni, hogy ne vigye el a gyermeket, hanem valahol a közeledben oldja meg a kapcsolattartást. A bizonyítás valóban nehéz lesz, egyetlen ilyen eset miatt egészen biztosan nem fog a gyámhatóság változtatni a kapcsolattartás rendjén, ehhez azt kell bizonyítani, hogy ez folyamatosan így van. Ezzel együtt a gyámhatóság megkeresheti az eljáró rendőrkapitányságot az adatok közlése végett.

Pilla # 2009.04.09. 06:47

Kedves Hozzáértők!

Két kérdésben szeretnék segítséget kapni.
Apuka rendszeresen variál a kapcsolattartásokkal. Már voltunk gyámügyön is, természetesen nem akkor jött el, amikor kellett volna, hogy beszélhessünk a lányomról, hanem egy külön időpontban ment be és közölte, hogy azért, mert új munkahelye van, nem tudTA eddig akkor elvinni a lányt, amikor kellett volna. De megígérte, hogy akkortól rendesen elviszi, akkor amikor „kell” és a pénzt is küldi. Se pénz, se normális kapcsolattartás. Végrehajtó dolgozik az „ügyön”, szerintem kevés sikerrel. Apukával viszont nem lehet sehogy beszélni, mert csak az élettársa telefonszámát adta meg és ott vele nem beszélhetek, mert féltékeny a hölgyemény és apuka sem akar velem négyszemközt, két fülközt beszélni semmiről. Csak közli, hogy ekkor és ekkor nem tud jönni, és ekkor-és ekkor jön. Nem kérdez, csak közöl. Ez már a lányt is megviseli, mert nem tud számítani az apjára, össze van zavarodva. A gyermekjólétisek sem tudnak az ügyben mit tenni. Ezért most meguntam, hogy mindenkinek az életét átszervezi és összekavarja. Azt szeretném elérni, hogy csak a kéthetente hétvégi láthatás maradjon meg a köztes hét csütörtök délutánja ne. Gondolom, ezt a bíróságra be lehet adni, hogy szabályozzák le a csütörtöki láthatásokat. Viszont ahogy lentebb is olvastam az már nehezebb eset, hogy azt elérjem, hogy a későbbiekben ne szólhasson bele a gyerek életével kapcsolatos döntésekbe. Viszont, ha esély van rá, akkor ezt is ugyanúgy a bíróságra kell beadnom a kapcsolattartás leszabályozásával együtt?

Előre is köszönöm a segítségeket!

ObudaFan # 2009.04.09. 07:58

A kapcsolattartás módosítását akkor kérheted a bíróságon, ha nem 2 évnél régebben volt szabályozva. Ha két évnél régebben volt szabályozva, akkor a gyámhatóságtól kell kérni. A szülői felügyelettel kapcsolatos módosítás valóban a bíróság hatásköre. A gyermektartás nem fizetése ügyében pedig tegyél feljelentést a rendőrségen.

Pilla # 2009.04.09. 08:55

Köszönöm, a feljelentés az meg is lesz. A bírósági határozat 2008-as úgyhogy a bíróságra tartozik. Akkor a válaszából ítélve esélyem van arra, hogy a későbbiekben ne szóljon bele a lányom életével kapcsolatos döntésekbe. Jól értem?

ObudaFan # 2009.04.09. 08:59

Ezt én nem mondtam.

Pilla # 2009.04.09. 09:06

Azt tudom, csak nemleges választ sem kaptam. Akkor próba szerencse, veszíteni nem veszíthetek semmit, ha megpróbálom.
Még egyszer köszönöm.

nagymihalyedit # 2013.02.26. 08:05

Tisztelt Hozzáértők!
2011. decemberében kislányommal (ekkor 3,5 éves volt) elköltöztünk a közös lakásunkból a szüleimhez (kb. 100 km). A férjem pókerszenvedélye odáig fajult, hogy meglopta a családtagjait, hónapokig a munkahely mellé járt, csavargott. A kislányhoz mindig úgy kellett odaküldeni, hogy foglalkozzon vele, türelmetlen volt vele, nem tudott vele kommunikálni, nem alakult ki közöttük szoros kapcsolat. A láthatások utána úgy működtek, hogy a férjem szülei amikor ráértek, akkor vitték el a kislányt, ezeken 2 alkalom kivételével a férjem is jelen volt.
Tavaly márciusban a férjem úgy hajtott el a láthatás során a kislánnyal, hogy majdnem nekiment a szembeszomszédnál álló kocsinak, csikorogtak a kerekek. Erre van tanú.
Tavaly augusztusban a férjem váratlanul megjelent ott ahol lakunk, és el akarta vinni a kislányt. Mivel nem volt megbeszélve ez a találkozás, így csak a játszótérre mentünk el hármasban. Mikor hazaindultunk volna, megfogta a kislányt, és be akarta ültetni az első ülésre, engem fellökött. Mivel ekkorra a kislány már magán kívül sírt, hogy oda akar jönni hozzám, nem bírta beültetni a kocsiba. Ekkor odajött egy játszótéri anyuka, hogy mi történik. Nagy nehezem sikerült a megrémült, síró kislányt kiszedni a kezéből. A kislányt nagyon megviselte ez az eset, mai napig fél attól, hogy az apja elviszi, és engem nem lát többet vagy, hogy megint fellök.
Az eset után beadtam a válókeresetet, mert megijedtem attól, hogy a férjem majd gondol egyet és majd az oviból elviszi a kislányt szó nélkül. Tavaly novemberben volt a békéltető, a férjem nem jelent meg. Jövő hónapban lesz a 2. tárgyalás.
Szeretném tudni, hogy a két esetre hivatkozva, kérhetem-e a láthatás korlátozását? Csak tanúkkal tudnám bizonyítani a történteket.
Köszönettel várom a válaszokat!

ObudaFan # 2013.02.26. 12:03

Ha ezeket követően nem volt komolyabb konfliktus, akkor ez nem biztos, hogy elég lesz.

brinkly7210 # 2017.04.12. 16:06

Tisztelt Hozzáértők!
Egy kissé furcsa kérdésben szeretnék tájékozódni!
Párommal egy másfél éves kislányt nevelünk jogerős bírói határozat alapján. Feleségem a kislány nagymamája. Az édesanya idősebbik gyermeke nevelőszülőknél van elhelyezve. A gyh. szabályozta a testvéri kapcsolattartást de úgy tűnik hogy a "testvérek" nem igazán foglalkoznak egymással ( az idősebb 3 éves ).
A másik gyermek - az édesanya korábbi életvitele miatt és a jelenlegi viselkedése miatt is - úgy tűnik mentális gondokkal küzd ami nem hiszem hogy előnyös a kislány fejlődése szempontjából. Mentális gondok alatt azt értem hogy pl. megtámadta a zöld meg a piros kutya és a kisfiú vérző sebeit el kell látni. Mi van ha a kislányt nézi egyszer piros kutyának és önvédelemből megtámadja a kislányt? Van értelme így a kapcsolattartásnak vagy lehet -e a mentális problémákra hivatkozva a kapcsolattartás módosítását kérni?
a válaszokat előre is köszönöm

Dr.Attika # 2017.04.12. 17:18

Tisztelt brinkly7210!
Szerintem Önön kívül senki nem érti igazából a felvetett kérdést.Ha kiskorú gyermekről van szó, akkor nem internetes fórumokon kell keresgélni a jogi megoldásokra, hanem a Gyámhatósághoz kell fordulni haladéktalanul.

Burn Out # 2017.04.12. 17:48

milyen zöld meg piros kutya?

brinkly7210 # 2017.04.12. 18:36

Dr.Attika!
kiskorú gyermekekről van szó. külön nevelkednek és az idősebb testvér mentálisan problémás legalábbis ilyen jellegű gondra utal hogy képzeletbeli sérüléseket valóságként él meg. A gyámhivatal sajnos még arra sem reagált hogy az anya rendszeresen bántalmazza a gyermekét tettlegesen amikor magával viheti és erről orvosi látlelet is készült. Nem sokat várok egy ilyen gyámhatóságtól de a kérdésem az volt hogy a testvéri kapcsolattartást lehet -e korlátozni az egyik gyermek mentális problémája miatt.

Burn Out! a piros és a zöld kutya a kisfiú képzeletében létező két "szörny" akiket valósnak vél és akik megtámadják őt és "sérüléseket" okoznak neki!

Nikolett34 # 2018.02.08. 11:35

Az lenne a kérdésem, hogy ha két éven belüli ítéletben meghatározott kapcsolattartási jogomat korlátozta a gyámhivatal és majd egy évig tartó eljárásban, mindenféle semmis indokokra hivatkozással hatályon kívül helyezték a határozatot, hova fordulhatok?

Hónapokig kórházban voltam, egy évig alig tudtam járni, mert daganat volt a lábamban és ezt egy évig nem is vette észre egy orvos sem... így hónapokig hiába jeleztem az apa felé, hogy nem tudok effektíve menni a gyermekért, a gyámhivatal gyakorlatilag ellenem fordult...

Köszönöm előre is a választ!

sanya078 # 2018.02.08. 11:43

II. fok ami a járási kormányhivatal, vagy EEMI (emberi erőforrások minisztériuma). Illetve kérheted az újraszabályozást, bíróságon, és ott ideiglenes intézkedésként a korábbi helyreállítását.
üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.08. 12:10

Hogy lenne már a másodfok a járási hivatal, amikor ő az első? És a minisztérium se az. Továbbá az újraszabályozást sem bíróságon kell kérni.
A kötőszavak és a névelők rendben voltak. Nagyjából.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.08. 12:10

Hogy lenne már a másodfok a járási hivatal, amikor ő az első? És a minisztérium se az. Továbbá az újraszabályozást sem bíróságon kell kérni.
A kötőszavak és a névelők rendben voltak. Nagyjából.

Nikolett34 # 2018.02.08. 12:12

köszönöm::)

A fellebbezésemre tekintettel hatályon kívül helyezte a határozatot a másodfokú gyámhivatal, viszont ezen időszak alatt a gyermek valóban ellenem fordult, amit ténylegesen nem vizsgált a hatóság...

Szerintem személyiségjogi per a gyámhivatal ellen, hiszen jogellenesen intézkedtek.. Ez ugyan nem adja vissza a gyermekem láthatását, de valahol meg kell fékezni ezen "sötét erőket"...

sanya078 # 2018.02.08. 12:13

Bocsánat én írtam rosszul, II. fok kormányhivatal, ő az első fok járási városi szintű gyámügyetlenek felett állóak. Ha ők is helybenhagyják, akkor mehet harmadfokra ami az EEMI. Kapcsolattartás újraszabályozását, meg bíróságon kell kérni, és ott menet közben lehet ideiglenes intézkedésben kérni dolgokat. üdv

sanya078 # 2018.02.08. 12:17

Személyiségi jogi pert, "nem vagyoni kártérítést" mindig törvényszékre kell beadni, és a II. fokú hivatal ellen. Ügyvédköteles a dolog. Én bíróságnál kérném az újra szabályozást. Egyébként igazságügyi szakértőt lehet kérni hogy a gyermek elidegenedett tőled, gyámhivatalnál is, bíróságon is, de ez nem ad vissza semmit. De a betegségedet, miért nem a GYH-nak jelezted, akkor nem lenne ez......

Nikolett34 # 2018.02.08. 12:18

Másodfok hatályon kívül helyezte... A gyermek eközben, nyilván az elidegenítő szülő hatására ellenállást tanúsít, kijelenti nem szeretne velem jönni a láthatásra, illetőleg nincs kedve (12 éves elmúlt amikor ezt teszi), most 13.

sanya078 # 2018.02.08. 12:20

Kovács Béla
Újraszabályozást hol máshol lehet kérni?? Gyámügyi baromságok semmit sem érnek. Bíróságon szabályoztatni, és azt GYH-val végrehajtatni. Nehogy más a .... húzza le a WC-t :) Gyámügy csak egy jelzőrendszer. A bírósági határozat áll felette. Nekem is a kapcsolattartás újraszabályozása bíróságon folyt!

sanya078 # 2018.02.08. 12:22

A gyermek felkészítésének joga a kapcsolattartásra mindig a nevelőszülő KÖTELEZETTSÉGE!!

Nikolett34 # 2018.02.08. 12:25

Ez nyilvánvalóan így kellene legyen, de mégsem felróható és önhiba a gyámhivatal szerint az apa magatartásra, sőőőőőt ha odamegyek a közös házunk elé azt mondja indokként az elsőfokú gyámhivatal, hogy nekem felróható ok: fehér telefont tartottam a kezemben, valószínűleg felvételeket készítettem és csupán azért mentem a gyermekért, hogy feszültséget szítsak...

Ez már nagyon durva egy olyan hatóságtól, amely elméletileg a gyermekek mindenek feletti érdekeit képviseltetnék.

Vajon mi a teendő ilyen esetben??

Nikolett34 # 2018.02.08. 12:34

A betegségemet jeleztem a gyámhivatalnak természetesen, láttak is a műtét után bottal járni, de közben még az "apa" is bement a gyámhivatalra és közölre bántalmazom a gyermeket és egyébként is ellenük beszélek... Mikor vajon????
Szakértőt rendelt ki az I. fokú gyámhivatal, amit ugye két éven belül nem lehetett volna... Ő azt mondta akkora az ellenállás a gyermekben ellenem, hogy javasolja a kapcsolattartást korlátozni havi egy alkalomra nem ott alvással... Bravissimo... Gondolom az apa "elfelejtette" közölni a gyermekünkkel, hogy azért nem megyek, mert nem tudok, kórházban vagyok.. ezen időszak alatt "véletlenül" elromlott a gyermek telefonja is... Ezek a véletlenek nagyon sűrűn összejátszanak..

Sanya078 megkérdezhetem, ügyvéd vagy?:)