Autó adás-vétel szabályai - Mit tehet az ember,ha a rejtett hibákat nem mondja az eladó?


GEORGINA66 # 2018.06.23. 18:56

A boltban vásároltam adásvételit,ezen hibákat nem tüntettem fel.Szóban mondtam el amit tudtam.Erről fogalmam sem volt.
nonolet:igazad van,csak nem szeretném ha a per költségét is nekem kellene még kifizetni,mert nem ér annyit.A másik,hogy a tanukat sem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni azzal,hogy ez miatt a bíróságra kelljen járniuk.

nonolet # 2018.06.23. 23:30

Ismétlem...

A döntés a tiéd!!!!, a labda nálad van.
Ennyi.

Miruati # 2018.06.24. 19:15

Én nyakig bent vagyok két éve egy ilyen ügyben, milyen hibát találtak, amit elrejtettél? :)

Miruati # 2018.06.25. 06:42

Egy futómű hiba mennyire lehet rejtett...

GEORGINA66 # 2018.06.25. 11:53

MIRUATI:Leírnád mi a történt nálad?

Miruati # 2018.06.26. 05:24

A Használtautó, Garancia??? topikban vissza tudod olvasni, oda írtam le, meg a válaszok is ott vannak.

Atis77 # 2018.06.27. 04:38

GEORGINA66

Futómű kopó alkatrész nem fődarab. Ha csak nem a karosszérián a felfogatási pontoknál van szétrohadva. Bár 25 éves autót gondolom 100-200 e ft ért adtad el, nem hinném hogy telne szakértőre a vevődnek.

Miruati # 2018.06.27. 05:11

Kopó vagy fődarab, ennek mi jelentősége? Eltitkolt vagy sem, az a lényeg nem? A vevő alánézhetett volna, vagy kipróbáláskor nem derült ki, ami ennyire súlyos hiba...

Adaesz # 2018.06.27. 08:53

Kedves Emberek!

1 éve vettünk egy 2006-os évjáratú 1.9 dci Renault Espace-t. Elvittük egy Renault szervízbe, hogy vizsgálják át legyenek oly kedvesek, 15000ft-ért meg is tették mindezt. 2 hét múlva előjött egyelektronikai probléma, legalább is a szerelők akiknél jártunk annak tulajdonítják. Elég random helyzetekben, a motor magától elkezd felpörögni ergo az autó gyorsul fékkel kell visszafogni, leállni és újra indítani. Más esetekben néha elmegy az ereje. Volt, hogy 2-3 hétig nem produkálta a problémát de aztán újból visszatért. Sajnos közben a nyarat külföldön töltöttük vele tavaly és időközben egy karambolunk is volt, belénk jöttek lámpánál. Nem is beszélve arról, hogy az 5. szerelőnél járunk jelenleg vele.
Gondolom, hogy a pereskedésnek semmi értelme már ennyi idő elteltével, ugye?
Nem gondoltuk, hogy átvertek eleinte, az előző tulaj rendőr és állította, határozottan, hogy semmi ilyen jellegű problémája nem volt az autóval mikor utólag rákérdeztünk.
Eddig nem is találkoztunk senkivel aki ilyen jellegű problámáról akár hallott volna Espace-al kapcsolatban. Most éppen vezérlés cserére vár és már egy hónapja nem is használjuk, de még egy jó darabig nem fogjuk úgy tűnik, ugyanis ez a szett nagyon ritka és nehéz használtan beszerezni. Annak reményében írok, hogy hátha valakinek volt ilyen problémája és esetleg tud tanácsot adni. Igen, tudom, Espace-t soha többet nem veszünk nyilván....

Miruati # 2018.06.28. 14:07

Két hét múlva előjött a probléma - akkor kellett volna nekiesni ez eladónak...

nonolet # 2018.06.28. 15:28

Egy 12 éves autónál.
Ami ráadásul egy Renault sőt egy Espace!!!

Amiről közismert az elektroniak hiba IS és sok más is.

Sajnos valóban reménytelen a per nyerés...
Pláne az ennyi történés után.

Egy ilyen autót ezeknek a tudatában kell megvenni.

- -

Jó szerelőt az espace (és ikertársai mert vannak) internetes fórumain lehet találni.
Olvasgatni kell őket és akkor nem kell fűhöz-fához hordani...

Atis77 # 2018.07.01. 04:11

Bontott vezérlés szett? Érdekes lehet az a szerelő is.

Norbi8823 # 2018.07.02. 20:43

Kedves tagok!

Segítséget szeretnék kérni! Napokban vásároltam egy Toyota Yaris típusú gépkocsit magánszemélytől. 25000 km újszerű állapot állt a hírdetésben.Az Eredetvizsgán kiderült,hogy ez sajnos nem fedi a valóságot! A vizsgabiztos mikor megmutatta a képeket, hogy az autó törött volt nagyon meglepődtem. Kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségeim vannak jelen helyzetben ? Köszönöm előre is a segítséget!

Krisztian84 # 2018.07.08. 05:57

Tisztelt Tagok!

Tanácsot szeretnék kérni egy autóvásárlassal kapcsolatban!
2018.07.05 Vásároltunk egy 2001 évjáratú Renault Espacet, 365443km-rel! Magánszemélytől akinél az autó 13 évig volt. Persze nem új autó és voltak apróbb hibák amiket meg is beszéltünk az eladóval és Mi tudomásul is vettük! Meg is egyeztünk. Sajnos aznap már nem tudtuk elvinni az autót így másnapra maradt! Másnap 2018.07.06 Elmentünk az autóért ami ugyan ott állt ahol hagytuk.Haza is indultunk és jöttünk vele ami kb 160 km volt.semmi probléma nem volt az autóval! Másnap 2018.07.07 Szerettük volna szerelőhöz vinni,hogy a kopó alkatrészek cserélve legyenek amik közben meg is lettek vásárolva (vezérlés,szürők,olaj,stb) Elindultunk az autóval kb 2km-t mentünk, majd megáltunk egy ismerősnél,indulni akartunk tovább,mikor beindult AZ AUTÓ FURCSA KOPOGÓ HANGOTT HALLOTTUNK.Azonnal le is állítottuk. Próbáltuk még 1x indítani de már nem indult! Úgy néz ki elszakadt vagy átugrott a vezérlés! Jelenleg 365659km van az autóban! Vagyis mi 219km tettünk meg az autóval, de az utolsó 20km már vontatva történt! Kérdésem az volna,hogy mit lehet ebben a helyzetben tenni?? Még nem hívtam az eladót! Fogalmam nincs,hogy most ez valójában kinek is a hibája! Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Dr.Attika # 2018.07.08. 06:59

Tisztelt Krisztián!
Az Ön hibája. Ilyen idős és ennyi kilométert futó autót nem szabad megvásárolni. A roncstelepre való. Egy személygépkocsi 10 éves koráig képvisel értéket, ezt követően un. lutri.

drbjozsef # 2018.07.08. 08:01

Krisztián,

Ha a hiba szerinted már a vásárláskor is fennállt, akkor is neked kellene ezt bizonyítanod, ami már önmagában is közel lehetetlen egy ilyen korú és futásteljesítményű autónál. De ez se számít, hiszen több, mint 200 km-t mentetek az autóval, tehát a vezérlés hibája nem állhatott fenn a vásárláskor. Ez egészen konkrétan sajnos az így jártál esete, ahogy Attika is írja.

Barbie03 # 2018.07.09. 08:11

Szép napot!
2018.07.06-án vásároltam egy autót egy újpesti kereskedésből. Előzőleg 2018.07.04-én elhozták az autót pesterzsébetre a szerelőnkhöz,aki átvizsgálta és gázolaj folyást állapított meg,de azt mondta megoldja nekünk a problémát,így más hibáról nem tudva megvásároltuk az autót. Pénteken délután hoztam el az autót a kereskedésből újpestről majd pesterzsébetre autóztam vele 15 km összesen. Aznap még be tudtam állni vele az udvarunkra majd másnap reggel (szombaton) még sikerült ki is állnom vele a ház elé. Amikor délután be szerettem volna állni az autó nem indult.Kerregő hangot adott amikor próbáltam beindítani (összesen egyszer próbáltam) majd amikor csak gyújtásba tettem láttam hogy az olajnyomás visszajelző lámpa ég. Tegnap este megnéztem még egyszer az autót,ekkor már a központi zárral sem engedte magát kinyitni,csak a pótkulccsal. Gyújtásnál ugyanúgy a olajnyomás jelző lámpa ég. Írtam még tegnap este egy emailt a kereskedésnek,majd ma reggel telefonon kerestem őket. Azt mondta az uriember a telefon másik végén hogy hát már így is adtak kedvezményt az árból és most akkor ő mit is tehetne. Mondtam hogy ha tudom hogy ilyesféle probléma lesz az autóval akkor meg sem veszem. Ezután abban egyeztünk meg hogy nézessem meg az én szerelőmmel és derítsük ki mi a problémája az autónak,mert ők nem tudják mikor is jönnének erzsébetre és ha jönnek is nem feltétlenül tudják megállapítani az autó hibáját. Mondtam hogy akkor erről szeretnék egy emailt kapni amiben leírják hogy abban egyeztünk meg hogy a mi szerelőnk nézi meg az autót és tárja fel az esetleges problémát,mert nem szeretnék abba a helyzetbe belefutni hogy végül arra hivatkozzanak hogy a szerelő rontott el valamit az autón.Ezt az emailt most már lassan 3 órája várom,és nem úgy tűnik hogy hajlandóak együtt működni. Kérdésem a következő: Mi a következő lépés amit meg kell tennem? Keressem a kereskedést megint megoldást várva??
Köszönöm a segítséget!

Barbie03 # 2018.07.09. 08:12

Azt elfelejtettem hozzátenni hogy egy 2008-as ford Fiesta 1,4 CDTI autóról van szó.

Dr.Attika # 2018.07.09. 08:28

20 éves autó a roncstelepre való. Horton van egy bontó ahol fizetnek az autóért, Önnek nem kerül pénzbe.

nonolet # 2018.07.09. 08:31

Barbie03

NEEEE nyúljatok hozzá!!!!

HA VALÓBAN a kereskedő (azaz egy adószámos vállalkozás) az eladó az adásvételin is.
Akkor "Fogyasztó"-nak minősülsz !!!

Ami alapján a vételtől számított 6 hónapon belül a kereskedő köteles ingyen javítani.

Kivéve, ha PER képesen BIZONYÍTJA,
hogy
a hiba a TE hibád miatt keletkezett
már ez eladás után...

Ezért, ez esetben:

1.
Visszaviszed, mert ez a te dolgod a törvény szerint.

2.
Aztán egy ilyen kitöltött adatlappal kéred a javítását SZAVATOSSÁGI alapon.
http://fogyasztovedelem.kormany.hu/…l_140521.pdf

3.
Ha nem ért a szóból, beperled.

- -

Ha átverted magad és nem a kereskedő (vállalkozás) az eladó, hanem egy magánszemély, akkor az más helyzet...

Rosszabb, mert nem minősülsz "Fogyasztó"-nak.

Ekkor viszont neked kell bizonyítani, hogy:
"a hiba vagy annak oka MÁR ez eladáskor IS rejtett hibaként fennállt".

Vita esetén ekkor ezt neked kell perképesen bizonyítani.

Barbie03 # 2018.07.09. 08:42

nonolet

Biztosan kereskedő és adószámmal rendelkező KFT.ről van szó!

Na most ha nem indul az autó akkor hogyan vigyem vissza? Kérhetek ez ügyben elszállítást a kereskedéstől?
Ha ki is javítják a hibát honnan fogom tudni hogy mi is volt igazából a probléma? Nem kéne egy független szakszervízben átnézetni és azzal a listával menni a kereskedéshez hogy akkor a felsorolt dolgokat ami vélhetően már az eladás pillanatában is fennt állt javítsák ki??

nonolet # 2018.07.09. 09:04

"Kérhetek ez ügyben elszállítást a kereskedéstől?"

Kérni lehet, hisz bármit lehet kérni...

Ha jó fejek még tán az is lehet, hogy
ingyen elviszik, csak mert kéred a segítségüket.

Ha nem akkor meg kifizeted...
Őket vagy mást, aki odaviszi.

-

Értsd meg!!

Az elromlott autó szervizbe szállítása a tulajdonos dolga.

EZT mondja a törvény!

Tehát te oldod meg és te fizeted a szállítást.

Ennyi.

nonolet # 2018.07.09. 09:07

"Ha ki is javítják a hibát honnan fogom tudni hogy mi is volt igazából a probléma?"

Nem mindegy, ha megszűnik!!!! a panaszod.

Hiba volt >> már nincs, öröm és bódogság :-)

De, ha megkérdezed alighanem elmondják...
Hogy konkrétan milyen hiba is okozta a panaszod.

Barbie03 # 2018.07.09. 09:09

rendben,köszönöm

nonolet # 2018.07.09. 09:10

"Nem kéne egy független szakszervízben átnézetni "

Baszkikám...

1.
Egyszer már átnézetted!

2.
Kaptál egy "Állapotlapot" is azt is átnézted, ugye?!
Amin az ismert hibákat közölte a kereskedő.

Ilyesmit: https://www.cib.hu/…m/fileserver?…