Autó adás-vétel szabályai - Mit tehet az ember,ha a rejtett hibákat nem mondja az eladó?


nonolet # 2018.05.14. 06:19

Bazsi20

"Az autó a kereskedés nevén volt én pedig magánszemélyként vásároltam."

Ez azzal a hatalmas előnnyel jár, hogy: "Fogyasztó"-nak minősülsz.
Vagyis hiba esetén nem neked kell bizonygatni,
hogy

  • ez eladó felel a rejtett hibáért

hanem

  • az eladónak, hogy nem felel és ezért nem neki kell azt javítania

Javasolt elvinni egy márkaszervizbe és átvizsgáltatni!
Az átvizsgálást nyilván te fizeted... (10-20 eFt)

Aztán az esetleges hibalistával jelentkezni az eladónál és megegyezni a teendőkről.

HA nincs komoly hiba, akkor pedig lehet megnyugodni :-)

- -

Elállni egyelőre nem nagyon tudsz, hisz van készség a javításra az eladó részéről.

Ugyanezért egyelőre máshová vinni se tudod, ha nem akarod te fizetni a javítást, vagy (akár) perben behajtani az árát.

Alapban az eladóval kell a meccset lejátszani.

ronmabk # 2018.05.14. 21:05

Tisztelt Fórumozók,

autó szavatossági problémával kihez tudok fordulni?
Fogyasztóvédelem, ügyvéd?

Mik a teendők, ha a megvásárolt autón jelentős hibákat fedeztem fel?

Segítségüket előre is köszönöm!

ezmostmi? # 2018.05.15. 03:59

Az eladóhoz...mindenkinek a megegyezés a legjobb

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.15. 04:50

Ronmabk olvass vissza pár oldalt!

Robertored # 2018.05.15. 12:43

Üdvözlöm önöket,

A kérdés az,hogy ha törölnek egy hibát akkor az később visszakereshető?van egy olyan sanda gyanúm hogy már világított a katalizátor miatt a kontrollálmpa...

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.15. 13:13

Eltévedtél a kérdéseddel, ne itt tedd fel! Márkaszervizt kérdezd, ott több sikerrel jársz

Guru23 # 2018.05.18. 07:30

Üdv!

Édesapám kb. 1 hónapja vásárolt egy 4,5 éves autót kereskedőtől.

Most vette észre, hogy az autó törött volt 1-2 helyen javítva lettek az elemek és látható. Eddig nem tűnt fel. A korábbi tulajdonost elérte, megerősítette fentieket és közölte, hogy ő ezt jelezte is a kereskedőnek, aki persze nem adta át ezt az infót apumnak.

Van valami lehetősége?

Köszönöm

Gábor

nonolet # 2018.05.18. 09:50

Igen van.

Elolvas 20-25 oldalt ebből a fórumból
és kiokosodva tárgyalni kezd, kellékszavatossági alapon.

sasjoco # 2018.05.21. 18:11

Üdv.
2017.09.23-án vásároltam egy 16 éves autót 90803 km-el amit a mai napon eladtam 99.757 km-el.. vevőt vásárlás előtti napon a vevőt tájékoztattam az autó állapotáról elküldve neki a forgalmiban szereplő adatokat is. Vásárlás után haza ért és lekérte az autó adatait amiből kiderült hogy közel 300.000 km volt benne 2016-ban és gazdasági totálkáros volt az autó. Kérdésem, hogy perelhet-e a vevő illetve vissza igényelheti a gépjármű árát úgy hogy én nem tudtam a hibákról, régi adásvételiben benne van a km óra állása (90803) és a műszaki vizsgánál is (91617) egyéb rejtett hibája a gépjárműnek nincs. (Eladás: Magánszemélytől - magánszemélynek)

Előre is köszönöm szépen a választ.

ezmostmi? # 2018.05.22. 06:05
esélytelen...
  • ebben az országban óratekerésért még nem itéltek el senkit. ( egy időben az új autó gyártóknál felmerült a kérdés a számlálók beszüntetéséről,csak a szervizintervallum lenne látható...elvetették..lehet ez lenne a megoldás,állapotot vegyünk,ne KM-et ) sajna,16 éves autónál 15 tulajjal?...nehéz ügy,,,a két évenkénti vizsgarögzités sem ér semmit,előtte is belőhetik...egy idő után már senki sem tudja mennyi van benne...ezért tanácsos vétel után a vezérlés-olajszervizt elvégezni,az a biztos.
Dömötör72 # 2018.05.25. 08:37

Tisztelt Fórumozó!

A következő kérdéssel fordulok Önhöz!
A napokban vásároltunk egy személyautót köztes adásvételivel.Forgalmi,törzskönyv nálunk van,és a két adásvételi szerződés is.A vásárlást természetesen a köztes adásvételin szereplő emberrel bonyolítottuk le.("autókereskedő").Itthon néztem utána,hogy az adásvételin szereplő "egyéni vállalkozás" megszűnt pár hónapja.Az adásvételin a"cég/egyéni vállalkozás"pecsétje szerepel és a magánszemélynél is ki van töltve.A nyilvántartási szám alapján kerestem rá a neten.A forgalmiban szereplő személyt nem ismerjük(az adatok egyeznek a törzskönyvvel).
Félek,hogy átírásnál így gond lesz...Vagy nem???
Segítségüket előre is nagyon köszönöm!

Dr.Attika # 2018.05.25. 09:20

Tisztelt Dömötör72!
Biztosan gond lesz. ÁFA csalás, okirat hamisítás és egyebek is felmerülhetnek. Csalás is elképzelhető. Javaslom, hogy minél hamarabb vezessék le a tulajdonlási láncolatot.

Dömötör72 # 2018.05.25. 10:21

Tisztelt Dr.Attika!

Köszönöm a gyors válaszát!
Akkor ez azt jelenti,hogy ha a forgalmiban(törzskönyvön)szereplő tulaj egyébként rendben van,így akkor sem tudjuk átíratni az autót?
Azt értem,hogy a"köztes eladó/vevő" így nem tiszta dolgot művel,de én ezt nem tudhattam.Az Áfa-csalás,okirat hamisítás stb. így őt terheli,nem??
A forgalmiban szereplő eladó adatai a forgalmiban,törzskönyvben,adásvételiben egyeznek.Ezzel talán nincs gond.
Nekünk tizenöt napon belül adta el a "kereskedő"...
Most nem tudom,mit tegyünk.Jövő héten mennénk átíratni...

Gabben30 # 2018.05.29. 15:50

Szép napot.
A mai napon jönnek megnézni, és megvasárolni az autonkat, amely egy 2004es évjáratú autó. Én vagyok a 2. Tulaj, 5éve kereskedéstöl vettem. Az autón nem csináltattam meg a vezérlést vásárláskor, szerelő azt jelezte, hogy uj a vezérlés az autoban... viszont azóta (vásárlás óta) bele került kb 70.000km.. és nagyon itt az ideje a vezérlés cserének... ez mellett van pár apró hiba az auton, pár ezer ft.-os tételek... ezeket a hibákat telefonon jeleztem a vevőnek... csak ugy fogom eladni az autót hogy feltüntetem az adásvételin a vezérlés mihamarabbi cseréjét, és a tudtommal szereplő összes apróbb hibát... ezek mellett ahogy itt olvastam, feltüntetem az "eladó nem vállal szavatosságot a felmerülő hibákért" mondatot...

Ez így megfelelő tud lenni? Félek, nem csináltatják meg a vezérlést és nehogy elszakadjon...

A masik hogy az apuka jön le megvenni az autót a fiának... viszont a fia nem lesz jelen.. de az adásvételi szerződést már aláírta...

Az adás-vétel igy működhet?

És még egy fontos kérdés gyorsan...
Lejárt személyi igazolványt helyettesítheti egy forgalmi engedély?

Köszönettel: Gábor

nonolet # 2018.05.29. 16:17

Dömötör72

de én ezt nem tudhattam

Ehhh...
Tudhattad volna!

De csak utólag nézted a nyilvántartást.
Hiba volt, nagy hiba...
Mert MÉG az aláírás előtt kellett volna.

Vállalkozás esetén normál ésszel tudható, hogy kell egy

  • adószám ellenőrzés
  • cégjegyzék/vállalkozóinyilvántartás ellenőrzés
  • személy azonosítás

Különben honnan tudod, hogy egy LÉTEZŐ jogalannyal kötsz éppen szerződést?!
Mégpedig azzal akinek mondja magát!

De ugye... a nép ajka szerint.
Utólag okosnak lenni, annyi mint előre hülyének.
Ez van.

nonolet # 2018.05.29. 16:24

"Lejárt személyi igazolványt helyettesítheti egy forgalmi engedély?"

He?
Hol marad a logika?!!!

A SZEMÉLYT azonosító igazolvány kell.

Csak a forgalmi alapján vajon miként azonosítod a személyt?!!!
Hmmm?

Azonosításra... a lejárt írat is jó.
(hisz nem rendőr vagy te)

Jogosítvány.
Útlevél.
Személyi igazolvány.

Gabben30 # 2018.05.29. 16:36

Nekem, az eladonak járt le a személyi igazolványom, most néztem... és gondoltam jogasitvánnyal helyettesíteni...

A vevő aláírta az adásvételit, személy igazolvány számával, mindennel, de ő nem jön, hanem szülei...

A lentebb írt dolgok, a vezérlés, stb... feltüntetve az adásvételin... le vagyok védve valamennyire?

Köszönöm!!!

Gabben30 # 2018.05.29. 16:52

Kérem válaszoljon valaki...
Hamarossan megérkeznek a vevők és szeretném felkészülten várni őket...
Köszönöm

Dr.Attika # 2018.05.29. 17:22

Rejtő Jenő is megmondta. Nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani.Minden szerződés mellé sem lehet jogászt állítani. Tessék időben beszerezni a jogi tanácsot, konkrét jogi szakértőtől. Nem pedig a vevők érkezése előtt fél órával.

michaelmiss87 # 2018.05.29. 19:01

tiszteletem mihály vagyok május28 án eladtam egy opel b vectrát az autonak semmi problémájaés rejtett hibája nem volt az autot alapossan átnézték és ki is probálták és ma felhivtak hogy feljelentenek mer az auto füstöl és csattog nos az autonnak semmi ijen baja nem volt mer én dolgozni jártam vele friss müszakit rakattam rá és uj gáz tartályt ami egy halom pénzemben került az autot fiatalok vitték el mikor beleültem velük proba uton akor sem valamijol kezelték az autot és alig birtak megfordulni az autoval nos ha ök utkközben elrontoták nekem ahoz közöm nincs mivel az autonak baja nem volt és az adás vételi szerzödésemben is az van irma kiprobált és átekintet állapotban vették meg. mostijenkor mi alesz , nekem valami gondom lesz ebböl? köszönöm elöre is.mihály

drbjozsef # 2018.05.30. 06:52

Mihály,

olvass vissza pár oldalt.

Röviden : ha magánszemélynek adtad el, és neki kifogása van, akkor neki kell bizonyítania, hogy a hiba már a vásárláskor is fennállt. Ha megkeresnek, hogy vedd vissza, vagy fizess bele a szervízbe, akkor utasítsd el. Vagy fizetési meghagyást küldenek, vagy pert indíthatnak, de neked nincs semmi további teendőd. Ha nem tudják bizonyítani, hogy hibásan teljesítettél, akkor nem is lesz semmi.

nonolet # 2018.05.30. 12:32

Gabben 30

"A vevő aláírta az adásvételit, személy igazolvány számával, mindennel, de ő nem jön, hanem szülei..."

Honnan tudod, hogy ez így igaz?
HA nem azonosítottad...

  • se őt, se a tanukat
  • se az igazolványokat nem láttad

HA a tanú nincs jelen az eleve hamis tanuzás és okírat hamisítás.

Ha a vevő helyett más viszi el az autót meghatalmazás nélkül... hogyan bizonyítod, hogy "de én átadtam" ?

HA útközben lezúzza az a más aztán tagadja.
Hogyan bizonyítod, hogy a vevő érdekkörében történt?

Felelőtlen vagy a pénz szag miatt!
Könnyen szívás lehet belőle.

Főleg "kitanult" nepper és cigó vevők esetén.
Akik pont az ilyen balgákra vadásznak...

michaelmiss87 # 2018.05.30. 16:50

tisztelettem Mihály.nos az autonak amit én eladtam semmi rejtett hibája nem volt átnézték alaposan meg halgaták ahangját ki probálták hogy ök haza felé mit csinálhatak az autoval azt én sajnos nem tudhatom le adtam az adásvételi szerzödést is az autoval gond nem volt a motorjának sem mikor müszaki vizsgázot is alapossan terhelték kopogásos hangaj sem volt és füstölni sem füstölt tanukkal tudom bizonyitan hogy az autoval ijen probléma nem volt és a benzin kutasok is ismerték mivel napi használatban volt mivel dolgozni kellet járnom vele.köszönettel mihály

drbjozsef # 2018.05.30. 18:04

Akkor ne is foglalkozz velük. Majd ha lépnek - HA lépnek -, akkor kell esetleg tenni valamit, de mondom : bizonyítaniuk nekik kell.

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.05.30. 19:48

Jozsef, miert irod ki magadra laikus paraszt....? Mire jo?