Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés


borsga # 2013.02.10. 07:56

gerbera317

Igen ,ezt hoztad össze Te is.

A bíróság visszadobta a határozatukat (bizonyítási elmulasztásaik végett).

Kitartottam végig az igazam mellett (hisz Én voltam ott tudom mit tettem/nemtettem ).

Számomra is volt bőven tanulság,nekem ez volt az első(remélem az utolsó is!) ilyen esetem .

1.bendeguz # 2013.02.10. 07:50

zozo7703

1 szónak is száz a vége . akár mit teszel fizetni fogsz .sajnos . ez az ő törvényük és az ő igazuk akkor is ha mi autósok a fejünk tetejére állunk .

1.bendeguz # 2013.02.10. 07:45

zozo7703

Mivel napi szinten járok arra el kell szomorítsalak , nincs igazad és valami nem egészen gömbölyű a történetben.

1, a felüljáró közigazgatásilag még 19. kerület sőt még a kereszteződés is a Méta utca része . ez egy hármas közig határ. ahol találkozik 18 - 19 - 23 kerületek.

2, fizikai képtelenség hogy ha te a lámpásnál balra akarsz kanyarodni akkor az éppen jobbra kanyarodó rendőrnek be tudjál szólni , ha rád dudál . ugyanis a jobbra MÉTA utca felé kanyarodó autó minimum 15 méterre van tőled . sehogy sem tudsz mellé érni . ha csak nem balra akar kanyarodni a lőrinci útra . szóval csak rá üvölteni tudsz .

3 valóban fasz kereszteződés , mert én is 100 alkalomból 99 szer tutira piros lámpánál fejezem be a kanyarodás . mert a sok paraszt bunkó állat irányjelző nélkül kanyarodik be jobbra ha a lőrinci út felől érkezik .

// tahó Zsaruk ezeket kellene jól megkaszálni mert veszélyesebb cselekmény mint egy szabályos kanyarodást piros jelzésnél befejezni //

gerbera317 # 2013.02.09. 22:42

Hozzám megérkezett.

Tehát a bíróság is ugyanazt mondja, amit itt korábban összehoztunk:

Bizonyítottad, hogy a kérdéses időpontban nem használtad a telefonodat. A rendőrök erre azzal kontráztak, hogy lehetett másik készüléked is, vagy eleve másik készülék volt nálad, de bizonyítani már elmulasztották. A bizonyítatlanság következményeit pedig az eljárás alá vont személy nem viselheti.

A bíróság nem dönthetett másképpen. Ki meri azt állítani ezek után, hogy a magyar bíróság korrupt és elfogult??? Három rendőr tanúvallomása is kevés volt ahhoz, hogy rádbizonyítsák a bizonyíthatatlant.

És a tanulság újra: A rendőrrel nem vitatkozunk! Az a taktika, hogy "legjobb védekezés a támadás" a szabálysértés-jogban nem működik. Itt a legjobb védekezés a védekezés, és ha jól védekezel, akkor te nyersz.

borsga # 2013.02.09. 18:31

ius latratus

dobj egy mailt a nevem meletti e-mailra kattintva és privibe elküldöm.

ius latratus # 2013.02.09. 17:01

borsga

Nagyszerű. Követtem én is a csetepatét akkor, s meg kell mondjam, eleinte nem sok reményt fűztem hozzád. Majd az eltántoríthatatlanság meggyőzött.
Brávó!
Ha nem nagy kérés, s nem pofátlanság, az indoklást elküldenéd nekem is?
Vagy egy részét leírnád, ide?

Köszönöm!

gerbera317 # 2013.02.09. 16:01

Hurrá! Tehát perre vitted a dolgot, és nyertél? Várható volt. Közölnéd az indoklást is? Akár magánba is elküldheted, ahogy annak idején tetted. Üdv.

tothvili # 2013.02.09. 14:20

Örülök.

borsga # 2013.02.08. 20:22

Sziasztok!

Nem tudom ki ne emlékezne a mobiltelefonálós ügy miatti feljelentésemre itt a fórumon .
Ma megjött 4 oldalban a jan 15-én kelt Járásbírósági végzés:
a Szfvári Rk xxy szám alatt hozott 2012.nov 26 ai határozatát megváltoztatja,pénzbírság kiszabását mellőzi xy eljárás alá vont személy ellen indult szab.sértési eljárást megszünteti.

Köszönetet szeretnék mondani minden fórumtársnak akik
segített ez ügyben és tanácsokkal látott el.

tothvili # 2013.01.29. 16:12

Gerbera317, köszi a véleményezést. Jó lenne tudni, hogy hová forduljon az ember, hiszen Budapest teli van aggatva ilyen szabálytalan kresztáblákkal.
ismereteim szerint Budapesten a II., az V. , és a XIII. kerület kivételével mindenütt ott virít a kerékbilincs tábla.

gerbera317 # 2013.01.29. 13:44

Nem találom a témát, de tudom, miről van szó, mert figyelemmel kísértem az eszmecserét.

A KRESZ egyértelműen rögzíti, milyen tábla alatt milyen kiegészítő tábla lehet. Valaki előjött még a közúti jelzőtáblák kihelyezésének szabályairól szóló miniszteri rendelettel is, de már nem tudom felidézni, mit is írt.

A lényeg: a téma túl van tárgyalva, a támadott táblaösszeállítás nagy valószínűséggel szabálytalan. Már csak az a kérdés, hogy a közlekedésben részt vevők felülbírálhatják-e azt.

tothvili # 2013.01.29. 08:26

Gerbera317:
Félreértettél, én a "Szabálytalan a Kresz-tábla" témáról kértem a véleményedet.

gerbera317 # 2013.01.28. 22:23

Ja, a nektár. Tothvilinek majdnem sikerült elterelnie a figyelmemet.

A véleményemet rég elfeledett 2012.12.30. 18:57-i hozzászólásomban már megírtam, azt meg is köszönted. Ma is ugyanazt írnám, amit akkor. Ha a feljelentésben foglaltak ellenkeznek a tényekkel, az fellebbezésre ad okot. Mivel a rendőr nem láthatta a piros lámpát, a szabályszegés legalább "nem bizonyítható".

Véleményem # 2013.01.28. 20:47

Nic8las

Nem vonják be a jogsid.
Van értelme fellebbezni, nem tartom jogosnak a bírságot, ha valóban így van ahogy leírtad...

tothvili # 2013.01.28. 17:55

Gerbera317:
Kiváncsi lennék a véleményedre a "Szabálytalan a Kresz - tábla?" témában.
Itt találod, lejjebb.
Köszi

tothvili # 2013.01.28. 17:28

Nic8las:
Ha nem fizeted be 30 napon belül, akkor átkerül az ügyed a rendőrségre. Ha jól értem, a vezető távollétében helyezték ki a büntetést a közteresek.
Ha így volt, akkor várd meg a rendőrségi értesítőt, majd adatkérőt fognak küldeni az akkori járművezető kilétét tudakolva. Ha te voltál, vagy esetleg valamely családtagot, akkor azt válaszold, hogy magamra, vagy közeli hozzátartozómra nem vagyok köteles terhelő vallomást adni.
Máskor meg jobban figyelj, esetleg dokumentáld a helyszínt és keresd meg az illetékes önkormányzatot azzal, hogy állapítsák meg, hogy a 4 parkolóhely közül melyik az az egy, amely mozgássérültek számára van fenntartva. Itt a parkolást te már nem fogod többé eltéveszteni, de más vezetőkre gondolva érdemes lenne utána járnod, hogy egyértelmű legyen a jelzés.

tothvili # 2013.01.28. 17:18

Gerbera317, elsősorban a mobiltelefonálásos ügyre írt válaszodra gondoltam, de más ügyekben is dícséret illet...

gerbera317 # 2013.01.28. 16:14

Mármint 50% esélyt? Q-jó. Akkor álljunk neki újból, hátha facsarás nélkül is nektár jön belőle. Azt majd otthonról...

zozo7703 # 2013.01.28. 14:40

Tisztelt wers!

A hozzálás valóban fontos, addig míg a rendőr igazoltat, a legtöbb esetben valóban sok mindent el lehet vele intézni, de idézésnél, főleg fix bírság mellett már olyan mindegy..., ott ők minnél hamarabb, és legegyszerűbben túl akarnak rajta lenni.

zozo7703 # 2013.01.28. 14:31

Tisztelt gerbera317!

Visszaolvastam mit értettél félre. 50%-ot adtam neki, hogy feljelent, tehát másik 50%-ot, hogy nem....úram isten...

wers # 2013.01.28. 14:29

zozo, tedd azt. hasonlítasz a páromra. Legutóbb külföldiában csak azért úsztuk meg alaphangon a "tilosban" parkolást (párom szerint nem az volt) mert én tolmácsoltam - és a második mondatnál tanácsoltam, hogy drágám, induljunk ki abból, hogy tilosban parkoltunk...

Nic8las # 2013.01.28. 14:26

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy parkolási bírság ügyében.
A XIII. kerületben kaptam egy kék mikuláscsomagot 50.000.- Ft-tal, mert a mozgáskorlátozott parkolóban álltam meg. Ez jogos is lenne, csakhogy négy parkoló volt egymás mellett, és a táblán ott van, hogy 1X, vagyis egy helyet kell szabadon hagyni. Mellettem már állt egy piros Suzuki, amiben ki volt rakva a mozgáskorlátozott igazolvány. Ezért gondoltam, hogy beállhatok oda. Egyébként csak tábla volt, nem volt felfestve sehova az aszfaltra hogy melyik helyre vonatkozik.
Azt lefényképeztem, hogy nincs felfestve semmi, nem tudom hogy ez számít-e.
Szerintetek van értelme fellebbezni a Közterkület-felügyeletnél?
Másik kérdés: ha nem fizetem be 30 napon belül, és feljelentenek, akkor tényleg bevonják a jogsimat, vagy "csak" behajtják a pénzt?

Előre is köszi!

zozo7703 # 2013.01.28. 14:23

Egyébként ezen nincs mit rontani a max 50 000 ezer így is úgy is, de ha már "tanácsokat" adsz ezt te is tudhatnád.

zozo7703 # 2013.01.28. 14:21

Tisztelt wers.

Köszi a tanácsot, de nem fogadom meg. Beszéltem egy jogásszal, és ez a hiba miatt valószínűleg kifutnak az ügyintézési határidőből, ha mégsem jön a fellebezés, és ezmiatt még ott is nagyon jók az esélyek.Ja,és nem csak ez miatt.

zozo7703 # 2013.01.28. 14:19

Tisztelt Gerbera317!

Te hol olvastad, hogy én jatoltam a rendőrnek? Az más téma, hogy tett ráutaló magatartás. De miért adtam volna neki, ha nem volt igaza, és lovéra ment?