Gyorshajtás


eurosolar # 2012.07.17. 14:27

Nekem 2011. június 20-ai gyorshajtásomnál figyelembe vették a 2 km/h hibahatárt.
Azóta eltörölték?

Véleményem # 2012.07.17. 15:51

Most is van hibahatár azt mindig beleszámolják.

Szaffi11 # 2012.07.25. 09:39

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni,mielőtt kiperkálom a 30 000 Ft-ot amit kiszabtak rám gyorshajtás miatt (50 helyett 68)
4 db képet csináltak Dunakeszin, a képen jól látszik a rendszám az autó,de a környékből semmi csak az út mellett a fű meg egy két fa ami akárhol is lehet.
GPS koordináta NEM szerepel a képen.Utána néztem, a neten látható összes képen van GPS koordináta,(feltételezem,ezzel bizonyítják azt,hol készült a kép,hogy nem külterületen pl)
De az én képemen NINCS GPS koordináta,
Fellebbeztem amire jött egy pongyola válasz,hogy bekérték a dunakeszi rendőrségtől a települési naplót (amiben feltételezem az szerepel,hogy mikor hová áll a kérdéses trafi) és abban az szerepel,hogy a kérdéses helyen történt a fotózás.Hát ezzel még véleményem szerint mindig nem bizonyították felém a dolgot.Továbbra sem értem,hogy akkor a többi képen minek szerepel ez a bizonyitó koordináta,ha a települési napló elvileg elegendő a rendőrség igazához?
Szerintetek mit tegyek? Volt már valaki hasonló cipőben?Érdemes fellebbeznem 5000 ért? vagy a rendőrségnek elég ez is,én meg maradjak k@ssban?
Köszi ha válaszoltok!

wers # 2012.07.25. 10:00

szerintem nem érdemes

Véleményem # 2012.07.25. 21:19

Szaffi11

Fogadd el a jelenlegi helyzetet szerintem és jobban jársz a 30.000 Ft.-os bírsággal mint a további civakodással aminek a vége nem ismert, illetve esélyes hogy te vesztenél.

apocalypto # 2012.07.26. 17:51

Azt azért ne felejtsük már el, hogy napjainkban sokszor az a vád éri a "rendőrséget", hogy egy népnyúzó pénzbehajtó-szervezetté vált. Talán, nem véletlenül.

Szerintem nem egy elegáns dolog negatív véleményekkel, megnyilatkozásokkal lehúzni az embereket az igazuk érvényesítéséről!

apocalypto # 2012.07.27. 18:26

Szaffi11,

Fogadd el tőlem azt a tanácsot - az előttem szólókkal ellentétben - ha nem érzed jogosnak az "utak vámszedőitől" a sarcot, akkor állj ki magadért és az igazadért, az 5.000 Ft NE álljon az igazság útjában!
Harcolj, ne add könnyen magad!

Gabicsek # 2012.07.27. 19:49

De ha te akkor ott voltál és tényleg ennyivel mentél, kötve hiszem, hogy kibújhatsz a bírság megfizetése alól. Akkor nem érdemes tovább lépni.

WaRnew # 2012.07.30. 13:01

sziasztok! szeretnék segítséget kérni valakitől.nemrég lefényképeztek trafival az M3-ason.látható 2 kép a neten erről esetről .na most az érdekelne hogy ez a két kép elegendő bizonyíték arra hogy megbirságoljanak.az eset úgy történt hogy bal sávba haladtam és volt elvileg jobb oldalt a leálló sávban egy kpm-es autó amin volt egy 80 as tábla.(amire nem igazán emlékszem de mind egy) első képen a kpm-es autó látható és egy hosszanti rész a pályából de nincs rajta az én autóm és ez a kép 8.34 kor készült.a másik képen az én autóm hátsó része látható fél oldalas szögből de csak a hátsó ajtóig és a környezet körülötte kb fél méter az időpont pedig 9.26.na most véleményem szerint majd hogy nem egy óra telt el a két kép között valamint konkrétan nincs rajta hogy én ott ő meg ott van.2 külömböző kép.oké van gps adat de ki bizonyíthatná be hogy akkor még ott volt a kpm?szerintem ez úgy lenne jogos ha akkor készített volna egy képet külön a kpm-ről.de véleményem szerint úgy az igazi ha az én autóm is láthatő a távolba ahol fotózták a kpm-est.képeket küldök ha kell valakinek.köszönöm előre is a válaszokat.

Véleményem # 2012.07.31. 04:18

WaRnew

A szépen tagolt és külön mondatokba szedett könnyen érthető írásod után úgy gondolom hogy jogos a büntetés és elegendő a két kép. Kár az idő különbségen fent akadni. Úgy szokták hogy felveszik az utat és a korlátozó táblát ami a sebességet jelzi, aztán ha utána 8 órán át mérnek attól az 8 óra elteltével is jogos a gyorshajtás büntetése.
Felveszik hogy reggel 9:30-kor útszakasz ennyivel lehet menni. Te belefutsz mondjuk 17:35 perckor. Ugyan úgy megy a bünti, ne keresd a napocskát a két képen, hogy ugyan ott legyen meg ilyenek...

wers # 2012.07.31. 07:49

Szerintem nem egy elegáns dolog negatív véleményekkel, megnyilatkozásokkal lehúzni az embereket az igazuk érvényesítéséről!

Ezek nem negatív, hanem reális vélemények. Persze ha az elegánsabb, hogy hitegetsz valakit, ám tegyed.

Én viszont úgy tűnik megúsztam júl. 11-i "száguldásom" eddig nem kaptam csekket. Vagy nem volt 45 km/ó, vagy még épp kipakolásztak, és nem állították be a trafit.

Atis77 # 2012.08.01. 04:42

WaRnew

A két gps koordináta közötti szakaszon nincs kijárat a pályáról, mert az feloldja a 80ast? Nem hiszem hogy 1 óra út alatt nem volt egy benzinkút, vagy kijárat.

gerbera317 # 2012.08.01. 12:54

A kijárat feloldaná a korlátozást a bentmaradók számára? Nem logikus. A felhajtás lenne logikus.

1.bendeguz # 2012.08.02. 04:18

Üdv , mindenkinek.

Lehetséges hogy nagy butaságot kérdezek , de azért megteszem. Leg feljebb jót fogtok nevetni.

Trafipax képet tudnak e készíteni Pilis község belterületén haladó járműről úgy hogy a sebesség mérő készülék 34 km el távolabb Gyón területén tartózkodik ?

Jól tudom e hogy a szabálysértés tényét bizonyítandó fényképen a sebesség mérést végző jármű GPS koordinátái olvashatók ?

Ugyanis kaptam egy 30 ezres csekket . a közigbirság.police.hu oldalon talált tárgyi bizonyitékként felhasznált fotón ami állítólag pilis község Kossuth Lajos út 89 szám előtt készült az alábbi GPS koordináták olvashatók .

N 47" 16, 8574 és E 019" 33, 1667 . Vagy csupán én olvasom az összes fellelhető helyen Pilis község nevét Gyón községnek ?

Köszönöm a segítségüket.
Bendegúz

Véleményem # 2012.08.02. 18:28

1.bendeguz

Jobb esetben haladó járműnek állapítható meg a sebessége...

34 km távolságból szerintem lehetetlen sebességet mérni.

Szerintem valamit elnéztél a fotón vagy rosszul értelmezted.

Gabicsek # 2012.08.02. 20:03

Valószínűleg rossz GPS koordinátákat adtak meg. A fáma lézer max. másfél kilométerről tud bemérni.

1.bendeguz # 2012.08.03. 04:14

Meg próbálom a képet belinkelni . meg köszönném ha segítenétek mert már csak 3 napom van a fellebbezéshez.

nem igazán szeretnék senkit sem rágalmazni de szerintem a fotó önmagáért beszél . elmondja hogy ócska hamisítvány .

állítólag a város közepén fotóztak le ahol lakóházak és üzletek vannak . ennek ellenére a jobb oldalon sűrű zöld leveles bozót látható , mintha erdő széle lenne. tegnap bejártam a kérdéses területet nincsenek bokrok az utcán . főleg a megadott helyen ahol állítólag lefényképeztek. Pilis Kossuth Lajos út 89

1.bendeguz # 2012.08.03. 04:18

a link a szerintem hamisított felvételről

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Véleményem # 2012.08.03. 08:40

A kép alapján nem tudom miről beszélsz, az egész autó betölti a képet. Egy pici zöld rész van még ezen kívül. Az a zöld bármi lehet, elmosódott háttér csak. Lehet hogy egy nagy zöld füves hirdető táblát cipeltek ott éppen és akkor nem láttad.
Ezen akadtál fent?

Kérj bizonyítási eljárást ha te úgy ítéled meg hogy neked ettől jobb lesz majd és talán változik a helyzet.

1.bendeguz # 2012.08.03. 13:52

Kedves ., véleményem

Ma bejártam a kérdéses pilisi útszakaszt . Megállapítottuk , lemértük hogy a 89 számú ingatlantól mindössze 25 méterre van a lakott terület vége és a kezdete tábla . Azt is megállapítottuk , hogy ha a 89 szám előtt fényképeztek volna abban a szögben ahogy a képen látszódik , a lakott terület vége előtt , akkor a képen több állandó helyzetű tereptárgynak is rá kellett volna kerülnie a fotóra . Például , 2 ágú villanyoszlop , ingatlan kerítése ami az úttól kb 6 méterre van , valamint a 25 méterre lévő lakott terület vége táblának is .

Ha pedig befele mérnek , a lakott terület kezdete tábla után , akkor a kocsi fölött a kék eget kellene látni a fotón mert a 89 szám előtt alacsonyabb a növényzet mint az autó .

De akár látszódnia kellene a lakott terület kezdete táblának is .

ezek után akár a szántóföld közepén is lefotózhattak volna , a Budapesti Kossuth teret megadva elkövetés helyének . mert a helyszín nem beazonosítható még megközelítőleg sem.

És mi a véleményed a képen látható koordinátákról ?

1.bendeguz # 2012.08.03. 14:09

Ja fontos megemlíteni hogy a Kossuth Lajos út 89 től kb 80 méterre van egy telepített sebességmérő amiben jól láthatóan benne van a kamera is . ha valóban 50 helyett 70 el mentem miért nem az fotózott le ?

városba befele haladva kb 3-4 villanyoszlop között.

Véleményem # 2012.08.03. 14:28

A telepített mérők nagy része kamu. Mutatok neked annyi ilyen kamerás dobozt ami nem rögzít semmit...

Kérj bizonyítási eljárást vagy fellebbez.

eurosolar # 2012.08.10. 09:32

Bendeguz!

Ezen a helyen állt a mérőautó:

http://maps.google.hu/maps?…

Itt bizony van zöld növényzet.

apocalypto # 2012.08.11. 08:13

Vigyázzatok! Totális közúti vámszedés kezdődik!!!
Minden traffipaxot bevet a pénzszedő kékruhás horda az elkövetkezendő 10 napban!

1.bendeguz # 2012.08.11. 16:32

eurosolar

van persze de az az úttól 2-2,5 méterre van .
egyébként megfellebbeztem , de ez idáig nem jött válasz.

Megfellebbeztem mert a határozatból hiányzik az útszakasz km és km szakasz megnevezése , az is hiányzik hogy melyik irányba haladtam , nem mindegy mert a 89 számú háztól 25 méterre van a lakott terület kezdete és vége . a kép esetében szerintem nem az a döntő hogy van e a közelben zöld növényzet , hanem az hogy csak ez az 1 kép készült , ezen pedig a környezetből és az utat szegélyező tereptárgyakból ami alapján azonosítani lehetne a helyszínt egyetlen 1 négyzet centiméter sem látszódik.

megnéztem vagy 500 trafi képet és egy sem így vagy ehez hasonlóan készült.
de ha valaki bele folyik a kép alapos megnézésébe , észre veheti a szerintem képszerkesztő kijelölő kereszteket is . na ilyet sem láttam egyetlen tafipax képeken sem .