Gyorshajtás


eurosolar # 2012.03.28. 10:28

Az egész magyarországi jogrendszer egy nagy vicc! Pont, mint ez a kép.

Én a helyedben nem csak fellebbeznék, hanem az ügyészségen is feljelenteném őket csalás, okirathamisítás, stb. miatt.

Viszont rám ne hallgass, mert pont olyan laikus vagyok, mint Te.

sylvester # 2012.03.28. 08:25

Kedves Fórumozók!

Olvasgattam ezt az oldalt és lenne egy problémám, remélem valaki, aki szakértő az ügyben tud nekem segíteni.
Gyorshajtás miatt lefotóztak, de elég érdekes kép készült:

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Ez jogerős lehet szerintetek?
Látszik a kocsi is meg minden de a rendszámom egy vicc ahogy rajta van.. bármikor csinálok ilyet képszerkesztővel, viszont a 30ezres csekk jött és ha a fellebbezést is elbukom akkor 35ezer mínuszban vagyok.
Véleményeket kérek.
Előre is köszönöm!

eurosolar # 2012.03.27. 12:10

Úgy látszik most ezzel a trükkel próbálnak pénzhez jutni. Fura, hogy semmi más nem látszik a rendszámaitokon, pedig van ott még elég matrica, felségjel, stb.

Gabicsek # 2012.03.27. 11:25

Olvass vissza csak négy bejegyzésnyit!

Gabicsek # 2012.03.27. 11:24

Én megpróbálnám megfellebbezni. Tudomásom szerint nem csak a rendszámot, hanem a gépjármű típusát is tudni kell beazonosítani.

ptcruiser # 2012.03.27. 09:25

Kedves járatosabb kollégák!

Alapvetően egyszerű a kérdésem: a rendszám látszik, de a gépkocsi típusa nem beazonosítható a fényképfelvételen, ami a gyorshajtásról készült esti órákban (sötétedés után). Sőt, a rendszám is kevésbé olvasható...

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Érdemes-e fellebbeznem illetve mire lenne célszerű hivatkoznom indoklásul?

A válaszokat köszönöm!

ptcruiser

Véleményem # 2012.03.24. 16:22

HoT80

Élj vele... semmit nem vesztesz, blsz-hez hasonló a helyzet.

eurosolar # 2012.03.24. 15:22

Naná!

HoT80 # 2012.03.23. 18:02

Sziasztok!

Blsz-hez hasonlóan én is egy érdekes trafipax által készített fotót kaptam.
A rendszám mint egy kartonlap, még az EU-s és Magyar jelzés sem látható, az autó típusa pedig egyáltalán nem megállapítható!

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Az hiszem dr. Kazmar Enikő szavaival élve..."Amennyiben a fényképfelvételek alapján a jármű kétséget kizáróan nem azonosítható, akkor a szabályszegés elkövetése sem bizonyítható kétséget kizáróan"

Azt hiszem élek a fellebbezéssel...
Szerintetek?

Üdv
NZ

Véleményem # 2012.03.20. 19:35

blsz

A fellebbezés egy próbát megér, hátha nem kell fizetned...

eurosolar # 2012.03.20. 13:53

blsz

Én a helyedben megírnám nekik, hogy sok furcsaág történt veled az utóbbi időkben, mert olyan parkolási bírságot fizettél be amely helyen emlékezeted nem te parkoltál, és most még ez a gyorshajtás is.
Te nem jártál arra a kocsiddal, és nem tudsz róla, hogy bármely családtagod járt volna.

Ezek a furcsaságok arra engednek következtetni, hogy esetleg valaki átmaszkírozta a saját rendszámát arra ami a tied.

Ezért szeretnéd, ha megmutatnák a teljes felvételt amin beazonosítható a lefotózott autó típusa, színe, stb.

blsz # 2012.03.20. 12:04

Nekem inkább az a dolog tűnik érdekesnek, hogy egy rossz kép adhat-e okot a fellebbezésre.

"a traffipaxok ügyében illetékes Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, akitől azt is megtudtuk, hogy még bűncselekmény gyanújára sincs szükség ahhoz, hogy egy vitatható fotó okot adjon az eljárás megszüntetésére.
"Az eljárás során a szolgálat munkatársai a gépjármű rendszámát és típusát összevetik a gépjármű-nyilvántartás adataival. Amennyiben a fényképfelvételek alapján a jármű kétséget kizáróan nem azonosítható, akkor a szabályszegés elkövetése sem bizonyítható kétséget kizáróan. Erre tekintettel a közigazgatási hatósági eljárást megszüntetik" - mondta dr. Kazmar Enikő."

Maki83 # 2012.03.20. 12:03

Ádee

Debrecen Faraktár hírdól lefelé mértek fehér suziban. 65-70-el mehettem. Ez egészen bukta tudom. Várom is a vaskos csekket.

Rexor # 2012.03.20. 10:58

A kérdés az, hogy jártál e ott abban az időben vagy sem. Ha nem akkor kezd érdekes lenni a dolog.

blsz # 2012.03.20. 09:48

Sziasztok!

Tegnapi nap vettem át egy határozatot miszerint február 8-án beleszaladtam a egy trafiba 50 km/h helyett 84 km/h-val és ez 45 000 Ft-ba kerülne nekem. Ma meg is tekintettem a készített képet, melyen a két első lámpán és a rendszámtáblán kívül csak feketeség látszik(még az autó kontúrjai se kivehetők).

Az alábbi cikk alapján szerintetek érdemes lehet a fellebbezés arra hivatkozva, h a készült képen nem egyértelműen beazonosítható a gépjármű?

http://www.origo.hu/…zeteset.html

Köszi a segítséget!

Üdv.
Gábor

Ádee # 2012.03.20. 08:34

"Maki83"

Mennyivel mentél? Hol?

Gabicsek # 2012.03.19. 21:59

A lányomnak két héten belül kijött a határozat és a csekkecske.

ilyenisvagyok # 2012.03.19. 21:17

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni Tőletek. Ma délután dobott be a postás egy olyan ajánlott küldemény érkezéséről szóló értesítőt, mely a Rendőrségtől jött, de a ragszám alapján nem Vas megyéből, hanem Szegedről. Átvenni nem sikerült, mert a kézbesítő a posta zárásáig nem ért vissza vele. Itt lakunk, de fogalmam sincs, mi lehet ez, s halálosan izgulok.
Gyorshajtás jöhet innen?
Köszi, ha ötleteltek...

Maki83 # 2012.03.19. 06:48

Még annyit,hogy mennyi idő alatt jön ki a bírság?

Gabicsek # 2012.03.18. 12:58

Igen, de én a közig. bírságról írtam a két hetet. Más téma a szabálysértés.
50 helyett 67 már 30.000.-Ft-os kérdés, mivel meghaladja a túllépés a 15 km/órát.

Ádee # 2012.03.18. 07:50

"Az pedig általában két héten belül megérkezik."

Kivéve mikor nem.Nekem egy szab.sért adatkérőt
5 (öt) hónap elteltével küldtek ki. :-)

eurosolar # 2012.03.18. 06:27

Ha 50 helyett maximum 67-el mentél, akkor még úgy sem küldik ki, ha bemértek.

Gabicsek # 2012.03.17. 22:06

Az pedig általában két héten belül megérkezik. A határozaton lesz egy ügyszám. Az ügyszám és a rendszám alapján a Vas megyei Rendőrfőkapitányság honlapján belépve majd meg lehet nézni a képeket. (feltéve, ha bemértek)

Véleményem # 2012.03.17. 20:38

Maki83

Ha jön bírság akkor megtudod.

eurosolar # 2012.03.17. 07:13

http://www.police.hu/traffipax

Előbb azt nézd meg, hogy tényleg mértek-e azon a helyen!