Gyorshajtás


Dori6 # 2011.03.23. 17:30

Tisztelt Csegi!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

justizmord79 # 2011.03.24. 11:07

Sziasztok! Most kaptam bírságoló határozatot 2008 decemberi gyorshajtásért a XIV. kerületből, eddig még semmit. Elévülésre ha megkifogásolom, akkor biztos, hogy helyt adnak, ugye?

csegi # 2011.03.24. 12:18

Tisztelt Justizmord79!

Sajnos az Ön esetében nem érvényes a 60 napos elévülési idő, mivel az csak a 2010. 04. 01 - 2010. 12. 31 között elkövetett szabályszegésekre vonatkozik.

antonyó # 2011.03.24. 22:52

Kapjon már a fejéhez mindenki! A 60 napos elévülési idővel fáraszt csegi mindenkit! Tudjátok, hogy kettőezer szabálysértésből talán egy számíthat rá, ilyesféle szerencséje legyen. Tavaly kettő milliárd forintot hajtott be a rendőrség rajtatok, gyorshajtás miatt. Kivétel nélkül mindenki 14-21 napon belül kézhez kapja a közigazgatási eljárás megindító papírkáját. Amennyiben panaszod lenne, úgy ÖTEZER forint befizetése mellett szabad reklamálni. Tegyük fel, miért bújtak el a rendőr urak az indokolatlanul kint felejtett 30-as táblánál, ahol mindenki 50-el SZÁGULDOZIK? Esetleg miért a zöldhullám legutolsó lámpájába szerelték a traffipaxot? Illetve ehhez hasonló kérdések merülnének fel. Ha mégis telefonon reklamálnál, az ügyintézőt 48 óra alatt 38-szori tárcsázással sem lehet elérni. Ki van ez találva nektek! Fizetni fogtok! Nagyon sok a mélyszegénységben élő ma az országban, hatalmas az államadóság. Az autósokat MÉG le lehet húzni ilyen magas üzemanyag árak mellett. Készüljetek, ugyanis májustól sokkal többet kell fizetni az eddigi KIS bírságok helyett. Jó utat MAGYAROK!!!

colos59 # 2011.03.25. 08:46

Tisztelt Fórumozók!

Kérem, adjanak tanácsot, ha 2010.02.22.-én gyorshajtásom volt, a határozatot róla 2011. március 17.én kapom meg, az nem évült el? A határozat vissza van dátumozva 2010.02.26.-ra!


2010.02.22.-ei keltezéssel értesítést kaptam közigazgatási eljárás megindításáról, gyorshajtás miatt a Budapesti Rend?r-F?kapitányságtól. Erre

csegi # 2011.03.25. 14:37

Tisztelt Antonyó!

Tudomásom szerint a kérdésekre válaszoltam, és nem fárasztottam senkit. Ha az elévülésről kérdeznek, akkor természetesen nem a környezetvédelmi jog változásait fogom ecsetelni....

Egyébkénk nincs igaza, ennek alátámasztására ajánlom figyelmébe a következő cikket:
http://www.origo.hu/…k-miatt.html

Felhívom a figyelmét, hogy a kresz legutóbbi változása miatt a rendőr onnan fényképez, ahonnan akar. Vitatkozhatunk, hogy ez most jó-e, vagy sem, de annyi bizonyos, hogy a sebességhatárokat nem csak akkor kell betartani, amikor rendőrt látunk, és a lámpák sem azért villognak, mert jól mutat a színük....

csegi # 2011.03.25. 14:39

Tisztelt Colos59!

Az Ön esetében nem érvényes a 60 napos elévülési szabály, mivel az a 2010. 04. 01 - és a 2010. 12. 31. között elkövetett szabályszegésekre vonatkozik.

antonyó # 2011.03.25. 20:10

Csegi, igazi szőke nő lehetsz! Ezek után feltételezem, jogosítványod nincs, és zöldhullámról sem hallottál még. Különben nem fecsegnél összevissza a villogó, szépnek tetsző közlekedési lámpákról. Mindenki más átlátja az adott helyzetet, csak te tetteted magad hülyének?

csegi # 2011.03.26. 06:02

Tisztelt Antonyó!

Úgy gondolom, hogy az Ön megjelenéséig ez egy kulturált fórum volt. Nagyon rosszul ismer engem: szőke sem vagyok, és a jogosítványom is már két évtizedes. Nem megyek át tilos jelzésen, és nem száguldozom, továbbá számomra a közlekedési táblák sem kirakati kellékek.

Egyébként javaslom, hogy gyakorolja a szövegértést, mert úgy gondolom, hogy van még hova fejlődnie.

antonyó # 2011.03.26. 19:35

Igazán örülök, hogy 35 év vezetési tapasztalattal a fővárosban, nekem kellene szövegértést gyakorolnom. Semelyik autós számára nem kirakati kellékek a közúti jelzőtáblák, azért ezt sejted, remélem. Talán akkor mégiscsak neked kellene egy kicsit kimozdulni a közúti forgalomba, és nem itt jó rendőr fizetésért zsibbasztó injekciókat osztogatni, mielőtt úgyis kihúzzák a fogukat.

csegi # 2011.03.27. 07:20

Tisztelt antonyó!

Ön tévedésben van. Mivel NEM vagyok rendőr, nem is osztogathatok jó rendőri fizetésért tanácsokat. A közigazgatásban dolgozom, de egészen más (önkormányzati) területen. Tapasztalataimat onnan gyűjtöttem, hogy sok ismerőst/rokont is bírságoltak,akik tőlem kérek tanácsot, valamint figyelemmel kísérem a jogszabályi változásokat. Javaslom ez utóbbit Önnek is, így talán nem kerül rendszeresen a traffipax célkeresztjébe.

Egyébként a fővárosi közlekedési morálról megvan a magam véleménye/tapasztalata, de az sajnos nem szalonképes. Ezért én meg azt javasolnám Önnek, hogy talán próbáljon meg vidéken többet vezetni, így talán toleránsabbá válhatna.

antonyó # 2011.03.27. 18:48

Traffipax célkeresztjében igen régen szerepeltem, akkor még nem voltak ilyen országot megszégyenítően magas bírságok. Míg nem jött egyszer egy magad féle okostojás, és megállapította: fizessen a MAGYAR éppen akkora bírságot, mint tőlünk nyugatabbra. Csak az itthoni átlagfizetések béka segge alatti szintjéről feledkezett meg. Örömmel nyugtázták ezt a politikus urak is, hiszen bevétel az országnak!
Egyébként toleráns, és notórius lassú hajtó vagyok, autópályán, autóúton is csak 80-al közlekedem, a 30-as táblánál pedig 25-el. Autóstársaim nagy bánatára. Ez sokkal balesetveszélyesebb, mint gyorsan hajtani.

csegi # 2011.03.28. 13:24

Felgyorsult a fejlődésem: szőke nőből okostojás lettem.... Nahát! Egyébként, ha betartasz minden szabályt, akkor mire is vagy kíváncsi? :)

antonyó # 2011.03.28. 18:03

Azt az okostojást úgy értettem, mekkora idióta! Arra voltam kíváncsi, hogyan szédítik itt a jónépet, mielőtt eléri őket a végzetük. Mit is keresel itt??

csegi # 2011.03.29. 09:23

Én próbálok segíteni, te pedig kötekedni. Ennyi közöttünk a különbség, nem több.

Gabicsek # 2011.03.29. 17:49

Kedves csegi!

Te tudod, honnan toppant ide most az észosztó antonyó? Valahogy eddig tök jól működött itt ez a fórum, jókat eldumcsiztunk, aki tudott, adott akár ilyen, akár olyan tanácsot, vagy csak simán beszélgettünk. (mint mindegyik topicban itt).
antonyó! Mivel itt nem divat az idiótázás, szerintem fórumozz ott, ahol eddig voltál. Ez a topic (és ez az egész oldal) nem az anyázásról és egymás idiótázásáról szól, ha nem tűnt volna fel.

ravezed # 2011.03.30. 06:10

Valaki legyen szíves, mondja meg nekem, melyik jogszabály határozza meg azt, hogy ha nem 25 km/h-val, csak 23-mal lépted túl a megengedett sebességet és a rendőr leállított és helyszíni bírságot szabott ki, akkor mik a sebességhatárok és a díjak? Milyen jogszabály alapján szabhat ki a rendőr ebben az esetben helyszíni bírságot?

Amit eddig találtam:
410/2007. Korm. rendelet
ebben van a 25 km/h-s alsó határ (közig bírság)
18/2008. GKM rendelet
ez szól a fotón levő adatokról
10/2000. BM rendelet
ez szól a helyszíni bírságolás részletes szabályairól, de nem ez teszi lehetővé a helyszíni bírságolást, és nem szól az értékintervallumról se
1988. évi I. tv.
Ez határozza meg a közig bírság mértékét

Meg aztán miért van az, hogy ha automata műszerrel mérnek, akkor a minimum az 65 km/h, de ha az a ... rendőr saját maga mér be, akkor kevesebb a minimum? Mi a különbség az ott levő rendőrön kívül?

csegi # 2011.03.30. 15:24

Köszi Gabicsek! :)

csegi # 2011.03.30. 15:27

Tisztelt Ravezed!

Fontos lenne azt tisztázni először, hogy helyszíni bírságról, vagy közigazgatási bírságról beszélünk-e ebben az esetben. Ugyanis teljesen más mindkettő jogszabályi háttere.

antonyó # 2011.03.30. 18:33

Gabicseknek üzenem, a kinti valóságból pottyantam ide. Nem bent ülök egy irodában, eldumcsizgatok, beszélgetek, ilyen-olyan tanácsokat osztogatok, mert ti ehhez nagyon értetek! Rózsaszín ködfelhőbe burkolózni, ahhoz is. Nem is csodálkozom miért is annyi az a közalkalmazotti fizetés. Annyi jár nektek, nem több!

zsuzsa67 # 2011.03.31. 01:00

Segitséget szeretnék kérni egy nem minden napi ügyben.

A napokban kaptam egy levelet egy kerületi önálló végrehajtótól.
2 db 2006-os gyorshajtási büntetést akar rajtam behajtani.
Eddig a büntetésekröl nem is hallottam (felszólitás, fénykép stb nincs) most meg egy olyan összeget akar tölem ami elképesztö.
Van ilyen egyáltalán??????
Mi ilyen esetben a teendö?

Segitségeteket elöre is köszönöm.

Üdvözlettel,
Zsuzsa

csegi # 2011.03.31. 15:58

Antonyó!

A közalkalmazott nem azonos a köztisztviselővel. Erre mondják, hogy ha hallgattál volna......

csegi # 2011.03.31. 16:00

Tisztelt Zsuzsa!

Ajánlom, hogy vegye fel a kapcsolatot a végrehajtóval, és ügyszám alapján keresse meg az eljáró hatóságot. A tértivevénynek bizonyítania kell, hogy átvették-e a határozatot. Pénzügyi vonatkozásban tudom, hogy a követelés 5 éven át nem évül el.

Gabicsek # 2011.03.31. 17:35

Antonyó!
Hát igen, lehet hogy vannak értelmezési problémák, lehet használni a Magyar Értelmező Kéziszótárt, vagy a neten is lehet keresgetni, mi a kettő közötti különbség. Nem vagyok közalkalmazott, sem köztisztviselő, de egyébként nem is tartozik rád, hogy itt ki kicsoda és micsoda. Hogy honnan csöppentél ide, még mindig rejtély, de ahogy becsöppentél, ki is csöppenhetsz.

A hozzászólásodra többet nem fogok reagálni, off, mivel nem alacsonyodom le a Te szintedre. Úgy gondolom, Csegi is egyetért ezzel.

Gabicsek # 2011.03.31. 17:38

Zsuzsa!
Feltehetően mielőtt végrehajtóhoz került az ügy, küldött ki bíróság fizetési meghagyást a nyilvántartásba szereplő lakcímre. Ha az valami miatt visszaérkezett (azt hiszem kétszer) kézbesítettnek tekintendő. Egyetértek Csegivel, a végrehajtónál kellene kideríteni, melyik bíróság jogerősített egy esetleges fizetési meghagyást, és mi ez a tartozás. Ha van ilyen, sajna ki kell fizetni.