Gyorshajtás


Jazzy # 2011.03.07. 13:19

Üdvözletem Mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, nem mindennapi sztorim van.
2011.02.24-én gyorshajtással bemértek Bábolnán az Igmándi úton.
Egyetlen szépséghibája a történetnek, hogy nem létezik ilyen utca ezen a településen. Többek között az autóm hátsóját fotózták, mellette látszik egy kerítés, ami azért fontos, mert a megadott GPS koordináták alapján engem egy körforgalom előtt mértek be, ahova visszamentem és a két szememre hagyatkozva láttam, hogy semmilyen kerítés nincs, járda van, tőle 20-25 méterrel az úttesttől pedig házak, boltok.
A rendőrség azt a tájékoztatást adta telefonon, hogy a bírság az bírság, majd pontosítják a címet.
Nem szoktam gyorsan hajtani, életem első bűntetése lenne 14 év forgalomban eltöltött idő után és nem hagy nyugodni, hogy átvernek.
Van esetleg valakinek valami épkézláb ötlete erre az esetre?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
Jazzy

csegi # 2011.03.08. 07:04

Tisztelt Jazzy!

Már írtam korábban, hogy a trafis gondokhoz nem nagyon értek. Annyit tudok, hogy a gps-koordináták a trafi helyét jelöli, nem a kocsiét. Az utca nevét pedig nagy valószínűséggel elírták. Nem gondolom, hogy átverés lenne.

simcsika # 2011.03.09. 14:03

Tisztelt Jazzi,
Én is hasonló ügyben fellebbeztem, de a II. fokú határozatban módosították a helyszínt, persze ott sem készülhetett a fotó, a 18/2008 (IV. 30) I. melléklet 1.8
kimondja, hogy a képfelvétel rögzítse az ellenőrzés helyének meghatározásához szükséges adatokat.
Az én ügyem jelenleg a bírósági szakaszhoz közelít. Szerintem a helymeghatározásnak egyértelműnek és bizonyíthatónak kell lenni. Ilyen csak a "mesében" és a rendőrségnél van hogy a cím (utca házszám)és a GPS koordináták eltérő helyszínt adnak, és a rendőrség azt írja a határozatban amelyik tetszik. Majd a bíróság dönt.

best_01 # 2011.03.16. 19:23

Üdvözlet!

Gyorshajtásért jött büntetés, de nem nekem, így kitöltöttem a formanyomtatványt, amiben átvállalom, tehát a kocsi tulaja mentesül.
Kérdésem, hogy mennyit kell, hogy várjak, hogy a nevemre megérkezzen a büntetés?
Van lehetőség valamilyen úton-módon mentesülni?
Azért kérdem, mert egyetemista diák vagyok, családommal élek, saját keresetem nincs, így nagyon nehezen tudom összeszedni a 30ezer ft-ot erre.
Ha esetleg valakinek van ilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem!
Köszönöm szépen!

Üdv, best

Forvik # 2011.03.17. 13:39

Kedves Fórumozók!

Tud valaki nekem abban segíteni, hogy a 60 napos elévülést melyik időponttól nézik?
Amikor a gyorshajtás történt, vagy amikor átvettem a határozatot???
40-es táblánál 58-al mentem gyermekemet vittem orvoshoz, tudom ezt nem nagyon fog senkit sem érdekelni, csak abban reménykedem hátha kifutok az időből....

Előre is köszönöm, aki segít

csegi # 2011.03.17. 17:47

Tisztelt Forvik!

Jó lett volna, ha megosztja a fórumon a gyorshajtás időpontját. Ez azért lett volna szükséges, mivel a 60 napos ügyintézési határidő 2010. december 31-i hatállyal megszűnt. Tehát ha az idén fotózták le, akkor sajnos az Ön esetére nem vonatkozik a 60 napos határidő. Ha tavaly történt, akkor a szabályszegéstől a határozat kézbesítéséig nem telhet el 60 nap.

csegi # 2011.03.17. 17:51

Tisztelt Best01!

Nem tudom, hogy mennyi idő alatt érkezik meg a büntetés, de valószínűleg meg fog érkezni. Mentesülni csak abban az esetben lehet, ha más vezette a gépjárművet, nem az üzemben tartó. (Az Ön esetében is ez történ, így mentesült az üzemben tartó.) Más mentesülési körülmény nincs, illetve méltányosságot sem gyakorolhat az eljáró szerv. Részletfizetést azonban kérhet, pár sorban megírja a helyzetét, és ebben részletfizetést/halasztást kérelmez.

csegi # 2011.03.17. 17:54

Tisztelt Best01!

Az Ön esetében sajnos csak részletfizetési kérelemmel élhet, ha megérkezik a büntetése. Méltányosságra, mentesülésre nincs mód.

Forvik # 2011.03.17. 21:20

Kedves Csegi!

Köszönöm a választ.
Most február elején fotóztak le:( vagyis akkor bármit is csinálok fizetnem kell.
A részletfizetést a határozatot követően kell benyújtani gondolom, csak az a kérdés, hogy ez díjköteles?

Köszönettel:
Forvik

csegi # 2011.03.18. 05:35

Tisztelt Forvik!

Igen, illetékköteles. Tudomásom szerint a határozat kézhezvételétől számított 15 napon túl kell kérelmezni (egyébként az eljáró szerv fellebbezésnek minősíti, 5000 Ft illetékkel), de arra ügyeljen, hogy 45 napon belül maradjon. Így 2200 Ft az eljárási illeték.

colos59 # 2011.03.18. 08:47

2010.márciusában kaptam egy értesítést, közigazgatási eljárás megindításáról a 2010.02.22.-én elkövetett gyorshajtás miatt. Értesítés kelte 2010.02.22. Erre reagálva írtam egy levelet. 2010.09.06.-án kelt- melyet 2010.10.14.-én kaptam meg - határozatot kaptam, melyben azt írták, hogy a 2010.02.26.-án kelt határozatukat kiegészítik, mert nem hivatkoztak benne az én 2010.03.16.-án kelt beadványomra. Már ezt nem értettem.
Határozatot, mármint a bírságolásról nem kaptam. 2011.03.17.-én kaptam kézhez a 2010.02.26.-ai keltezéssel írt határozatot a gyorshajtásról szóló bírságról. A határozatban írták: az ügyintézési idő leteltének napja 2010.április 23.
Nem értem, hogy több mint 1 évvel visszadátumozott határozatban kötelezhetnek, hogy fizessek bírságot?
Tudna valaki tanácsot adni?
Köszönettel, Colos59


2010.02.22.-ei keltezéssel értesítést kaptam közigazgatási eljárás megindításáról, gyorshajtás miatt a Budapesti Rend?r-F?kapitányságtól. Erre

best_01 # 2011.03.18. 17:52

Kedves csegi!

Koszonom valaszat, akkor legkozelebb jobban figyelek!
Ha esetleg kesnek a papirral, akkor itt is elevul 60 nap utan?
Illetveha igen akkor honnan szamit?
Mar kb 2hete elkuldtem a nyilatkozatot, de valaszt meg nem kaptam a rendorsegtol.

Udv, best

csegi # 2011.03.19. 07:30

Tisztelt Best01!

Ha a gyorshajtást ez évben követte el, akkor már az Ön esetére nem érvényes a 60 napos ügyintézési határidő, mivel az 2010. 12. 31-vel megszűnt.

Royal # 2011.03.19. 15:19

Javítsatok ki ha tévedek, de a 60 napos ügyintézési időre hivatkozni, kb. tök értelmetlen...

Jól látszik hogy nem bírják feldolgozni, ill. időben megindítani az eljárást, mégis 10 hozzászólóból 9 esetében helyes -60 napon belüli- dátum került a határozat meghozatalára. De valahogy két fánk között már nem jutott idő, kiszaladni vele a postára, ezért került hónapokkal (évvel) később postázásra... persze.

csegi # 2011.03.20. 08:08

Tisztelt Royal!

Nem tudom, hogy miért nem postáznak időben, azt azonban tudom, hogy a jogszabály megszüntette a 60 napos ügyintézési határidőt 2010. 12. 31-el. Tavaly, amíg még élt ez a rendelkezés, nem az számított, hogy milyen dátum került az iratra, hanem a kézbesítés dátuma.

Royal # 2011.03.21. 08:52

Kedves Csegi,

Akkor ez azt jelenti, hogy megint lehet számítani majd a ködös múltból, évek távlatából meglepetésekre?

csegi # 2011.03.21. 09:48

Tisztelt Royal!

Szerintem igen, bár talán évekről nem lesz szó.

mohuzi # 2011.03.21. 17:22

Kedves Fórumozók!
Kérdésem: Ha egy határozat 2010. december 17-én kelt, és 2011. március 17-én adták postára, az nem támadható? Keltezéstől postára adásig (és nem megérkezésig!) 90 nap? Valaki nem ismer "postázási" határidőre vonatkozó törvényt?

Jó hírem: érdemes fellebbezni - Bp felé, a fent említett levélben jogosnak találták észrevételemet (tábla koordinátái alapján be tudtam bizonyítani, hogy egy kereszteződés azt feloldotta). DE!!! Utasították Vas megyét, hogy indítsa újra az eljárást. Figyelmeztették, hogy nem jártak el körültekintően, és kapom vissza az illetéket. Nem tudom az új eljárással mit fognak kitalálni, de nem hagyom magam...

A kérdésem még egyszer: NINCS A HATÁROZAT MEGHOZATALA UTÁN POSTÁRA ADÁSI HATÁRIDŐ????

Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

csegi # 2011.03.22. 08:22

Tisztelt Mohuzi!

Postára adási határidőről nem tudok. Mivel az eset (valószínűleg) tavaly történt, még vonatkozik rá a 60 napos ügyintézési határidő. E szerint a fényképezés időpontjától a határozat kézbesítéséig nem telhet el 60 napnál hosszabb idő.

Dori6 # 2011.03.22. 16:01

Tisztelt Csegi!
2010.05.26.-án testvérem autójával gyorshajtás miatt lekameráztak. A határozatra amit a testvérem mint üzembentartó nevére küldtek, válaszul adtuk, hogy a gépjárművet Én vettem kölcsön, Én vezettem és ezt el is ismerem. 2010.07.01.-én megszüntették az üzembentartó ellen az eljárást.2011.03.21.-én kaptam egy határozatot csekkel együtt, hogy fizessem ki a bírságot, mint használó.A kérdésem az lenne, hogy ez esetben van -e elévülési idő vagy nincs?

mohuzi # 2011.03.22. 17:12

Kedves Csegi!
Köszönöm a választ. Időközben kiderült, hogy az ügyintézéi határidő nemcsak a határozat/végzés meghozatalát jelenti, hanem addig postára kell adni. (Ket 33§).

Kedves Dori6!
Az én eseten is így indult. Az új "elkövető" esetén azon a napon kezdődik, amikor a nyomtatvány - hogy elismerte a vétséget - beérkezik. A határoztban szerepel, hogy mikor indították az eljárást. Elévülés ugyan már nincs, de attól még 30 napos ügyintézési határidőt be kell tartaniuk.

csegi # 2011.03.22. 17:21

Tisztelt Dori6 és Mohuzi!

A 30 napos ügyintézési határidőt valóban be kell(ene)tartani, azonban annak túllépése miatt nem szüntetik meg az eljárást. A tavaly még érvényben lévő 60 napos ügyintézési határidő alapján (amelyet a közúti közlekedésről szóló törvény írt elő), ha az lejárt, az eljárást meg kellett szüntetni. A 30 napos - általános - ügyintézési határidőnél nincs ilyen kényszer az eljáró szervvel szemben. A Ket sem kötelezi erre az eljáró szervet. Ez ebben az esetben kisebb fokú eljárási hibának számít.

Dori6 # 2011.03.22. 18:48

Tisztelt Csegi!
A határozatban az áll, hogy a használóval szembeni közigazgatási hatósági eljárás megindításának a napja 2010.07.05., és az ügyintézési határidő 2010.08.04. napján jár le. Tehát rám is érvényes a 60 napos elévülési határidő, ha elismertem a vétséget akkor is?

Gabicsek # 2011.03.22. 19:01

Szerintem igen, mert tavaly még 60 nap volt az elévülés.

csegi # 2011.03.23. 05:35

Tisztelt Dori6!

A tavalyi szabályozás alapján Önre is érvényes.