Gyorshajtás


Gabicsek # 2012.04.26. 11:25

Ügyes vagy! Ezek szerint, ha az autó típusa nem azonosítható, elfogadják a fellebbezést?

HoT80 # 2012.04.25. 17:12

Sziasztok!

MA megérkezett a határozat Vas Megye Rendőrfőkapitányától, melyet a fellebbezésemre válaszul küldött.
2012.03.23.-i bejegyzésemre itt a fórumon vissza tudtok keresni.
Szóval annyi a lényeg hogy fellebbeztem, 5000Ft-os illeték ellenében, amelyet elfogadtak, az eljárást megszüntették és a befizetett illetéket megfizetik részemre.

Szóval aki hasonlócipőben jár mint én, ne késlekedjen!

Üdv
NZ

JOLY-JOKER # 2012.04.23. 14:56

hát nem sok válasz jött .. :-(

JOLY-JOKER # 2012.04.23. 13:03

sziasztok kaptam egy határozatot a járművem kivonásáról .
Az eset 2011 04 13.-án történt , a határozatban a kivonásról szóló jogszabályi hivatkozás pedig 138/2011(VII.19.)-i kihírdetésű .

Volt-e ennek a törvénymódosításnak visszamenőleges hatálya ?

  1. Hivatkozhatom -e a "visszamenőleges" jogsértésre ?
  2. Be kell -e fizetnem a jogszabálysértésre történő reagálásom miatt a fellebbezési díjat 5000.-Ft ?

30.000.-Ft a bírság .
A határozat azt írja hogy , ha a hivatkozott jogszabály szerint nem tudja megállapítani ..idézem
" a fellebbezési eljárás tárgya pénzben nem állapítható meg " szöveget miközben a fellebbezési eljárás tárgya 30.000.-Ft.

  1. elég -e a 1990.évi CXIII. 29.§ (1) bek. szerinti 3000.-Ft befizetése ?

a válaszokat előre is köszi ,

sziasztok

Zsolesz0001 # 2012.04.20. 20:29

Elolvastam ezt a cikket:http://www.origo.hu/…zeteset.html
és az indítvány beadását fontolgatom, azonban jelenleg huzamosabb ideig külföldön tartózkodom, így az lenne a kérdésem, hogy megtehetem e ezt Faxon, vagy esetleg faxoljak haza egy meghatalmazást és bízzam szüleimre a dolgot?

Újfent köszönöm!

Zsolt

Zsolesz0001 # 2012.04.20. 20:12

Üdv!

Tegnap kaptam egy gyorshajtási bírságról szóló levelet.
Megnéztem a képeket és van egy a 80-as tábláról és a másik képen, mivel vaksötétben készült, nem látszik semmi más, csak a rendszám tisztán kivehetően és két fényszóró. Azonban valamiért a H felségjelzés, az EU csillagok és a kék sáv nem látható.
A kérdésem az lenne, hogy megfellebbezhető e, mivel hiányos a rendszám / a felségjelzés hiánya miatt/ és a kocsi sem látszik rajta. Ha igen, milyen esélyeim vannak, illetve súlyosbithatják e a 30.000-es bírságot. /112km/h-val készült a kép/.
A segítséget előre is köszönöm!

Zsolt

dubisubi (törölt felhasználó) # 2012.04.20. 07:43

wers,
maga meg melyik oldalon áll, vagy inkább melyik állampolgárt-terrorizáló maffiaszervezet lelkes pénzbehajtója?!

hp16 # 2012.04.19. 20:03

de akkor hol mentem gyorsan?mert ahol a térkép mutatja ott nincs is ötvenes tábla...

wers # 2012.04.19. 12:40

attól még gyorsan mentél, és bemértek

mi a teendő?

Befizetni a csekket határidőre

hp16 # 2012.04.19. 12:14

sziasztok
ma kaptam egy jó kis 30000ft-os gyorshajtás csekket,viszont több minden nem stimmel vele,megnéztem a honlapon a fotót,ott azt írja hogy Fonyódon a Wekerle utcában történt az eset(a levél szerint is),az ott található térkép viszont egy jópár kilométerrel arrébb található Balatonfenyvesi utcát mutat,illetve a fotón található gps koordináták egyik cím közelében sincsenek,ebben az esetben mi a teendő?

eurosolar # 2012.04.12. 06:28
Véleményem # 2012.04.10. 17:43

Ricsi79

Ha vissza olvasol, akkor kapsz választ.
Amúgy valószínű hogy van még kép. Fellebbez aztán majd kiderül.

Az új szabálysértési törvényből kikerül az adók módjára való pénz levonás, több lesz a közmunkás, illetve az elzárás aki nem tud fizetni, erre lehet készülni.
A bírságok összege évek óta az államkasszába megy, nem a rendőrségnek megy a pénz.
Az új törvény szerint, sokkal több szerv büntethet majd. pl.: halászati őr, mezőőr, erdővédelmi szolgálati tagja...stb.

A nagy pénzbehajtás ellen lehet tenni! Be kell tartani a jogszabályokat, törvényeket.
Persze aki megszavazta ezt a kormányt az is büszke lehet magára...

dubisubi (törölt felhasználó) # 2012.04.10. 16:53

Többek között erre a kifosztásra rendezkedett be az elmúlt közel 20 év összes “magyar” kormánya, és olyan úgymond közfeladatot ellátó szerveinek vezetői, munkatársai, mint a - Földhivatal, a NAV, a bírói és jogalkotó testületei, a "rendőrség", a végrehajtók, a lobbi szervezetek – nevezzék magukat bárhogyan, és a lista itt még nem ért véget...

Ezen szervek sok-sok munkatársa vesz részt (önként, vagy kényszerből, vagy gyávaságból) ezeknek a zsíros üzleteknek a bonyolításában!

E területen is kimondhatjuk “maffiaszerűen” működtetett kormányokkal “maffiaországnak látszóan” létezünk több évtizede.

A szociálisan érzéketlen kormányok lelkiismeretlenül tapossák el népüket, dobják őket utcára, szeméttelepre, ha már nem maradt semmijük sem, amit még el tudnának tőlük venni!

dubisubi (törölt felhasználó) # 2012.04.10. 16:51

Felesleges ezt túl beszélni. Egy biztos, a bírságok emelése is ékes bizonysága egyebek mellett annak, hogy jogszabályokkal megtámogatott nyerészkedés folyik az országban!

Az itt folyó jogalkotás támogatja és teszi lehetővé, hogy valódi munka nélkül milliókat zsebeljenek be - rendőri szervek, végrehajtók, követeléskezelők, és a velük összejátszók.

Ez a biznisz nem szól másról, mint a pénzbehajtásról, és nem más mint újabb sanyargatás és kifosztás, mert minden bírságolás, képtelen adónem ennek ellensúlyozását szolgálja, a lakosságnál lévő tartalékok kipréselését.
Ez az államnak jelent tartalékot, a lakosságnak csak a napi megélhetést – amit elvonnak tőle.

eurosolar # 2012.04.10. 16:19

Huszonakárhány év alatt egyszer fizettem 30 ezres büntit, szóval nem mentem még benne tönkre, de ettől még sima pénzbehajtó bandának tartom a rendőreinket.

Tulajdonképp az egész államapparátus azért van, hogy szívassa a népet minden szinten. A vállalkozóktól kezdve az egyszerű bringás Pista bácsiig itt mindenki bűnös, és bármikor megbüntethetik bármiért mert üres az államkassza, és kell a pénz.

gerbera317 # 2012.04.10. 14:47

dubisubi, eurosolar

Emberek, én elhiszem, hogy bosszíntó, amikor úgy ugrik a fizu 10 százaléka, hogy akár meg is maradhatott volna, de ez még nem ok arra, hogy ilyen marhaságokat írjatok, mint "népítélet", meg "önkéntes térdelő", meg "60 feletti bénázó". Egyszerűen csak el kell venni a gázt, amikor olyan helyre értek, és kész. Valamint belátni, hogy ha nem vettétek el a gázt, akkor igenis ti csesztétek el.

Eurosolarnak üzenem, hogy én lehetőség szerint éppen 15-tel megyek többel a megengedettnél, 110 fölött 20-szal, kivéve, ha a helyszíni bírságolás veszélye is fennáll, valamint a 30-as övezetben is tiszteletben tartom a 30-at. És igenis megállok a sárgára váltó lámpánál, ha tudok, és nem hajtok be tilosba, és nem parkolok járdán, zebra vagy kereszteződés előtt, rokkanthelyen pedig pláne nem. És a parkolási díjat is meg szoktam fizetni, nem utólag, hanem a parkolás megkezdésekor.

Ja, és nehogy szentté avassatok, mert ezeknek egy részét nem önként, hanem bírságolás hatására tanultam meg, mint bárki más, csak én tényleg meg is tanultam.

Ricsi79 # 2012.04.10. 09:39

Üdv!

Én is kaptam egy gyorshajtásról szóló levelet. Megnéztem a fényképet és csak egy közeli kép van a kocsiról (semmilyen más kép nincs), amin a rendszám valóban látszik. Ez az egy kép elég a bizonyításhoz, mert az autón kívűl semmi nincs a képen még csak a helyet sem lehet beazonosítani.
Köszi! -R-

eurosolar # 2012.04.09. 11:38

Kedves dubisubi!

Gerbera nevet mostanában nem osztogatnak, nyilván egy 60 feletti bénázóról van szó a közutakon, aki traffipax nélkül is 45-tel megy a 90-es táblánál.

Üdvözlettel:
eurosolar

dubisubi (törölt felhasználó) # 2012.04.09. 11:20

gerbera,
az alattomos, lesből történő traffipaxozást vetettem fel, -mint a mai rendszer egyik aljas pénzbehajtási formáját. Ne keverje a részegen balesetet okozókkal!

De maga biztos egy tipikus, beszűkült tudatú birka, pontosan az a fajta, aki magától térdel ha valaki megkéri rá.
Az ilyen vágóhídra való emberekkel bármit meg lehet tenni, és az uralkodó hatalomnak pont az ilyen öntudatlan selejt kitenyésztése a célja. A magafajta birka csak arra jó, hogy bólogasson mindehhez, aztán levágják!

eurosolar # 2012.04.09. 11:13

Nekem az a tapasztalatom, hogy a bénákra kell a leginkább odafigyelni, mert folyton nekem akarnak jönni. Persze a bénaságot nem méri a traffipax...

Egy üveg whisky után is jobban vezetek, mint az átlag magyar pógár. Telefon mondjuk a legritkább esetben van a kezemben, de az nem lehet akadály. Aki nem tud fél kézzel vezetni, annak két kézzel sem adnék jogosítványt.

Aki meg bénább, süketebb, vakabb, és hülyébb, mint én ittasan, annak alabból nem járna jogosítvány. Valamilyen bénáság mérőt is alkamlamzni kéne a rendőröknek, nem csak szondát meg traffipaxot.

Egyjogász # 2012.04.08. 16:44

"Április 15-től egy kézben tartott mobiltelefon lesz 30ezer...Mi lesz majd akkor..."

Lehet, hogy akkor majd az a peugeotos hülyepicsa aki ma majdnem letarolt minket a járdán, mert nem tudott egyszerre kanyarodni, sebességet váltani és telefonálni is, és a rohadt mobilja fontosabb volt, mint a kocsija kormányzása, esetleg beszereltet egy kihangosítót, ha már nem bírja ki, hogy vezetés közben is ne locsogjon...

gerbera317 # 2012.04.08. 09:14

dubisubi

És a népítéletet követően te legyél a legelső, akit, vagy akinek közeli hozzátartozóját egy győzelmi örömmámorban úszó, félrészeg gyorshajtó elcsap a zebrán, ugye?

nova01 # 2012.04.06. 08:37

Tisztelt Fórumozók!

Felteszem ide is, mert lehet, hogy az előbb rossz helyre tettem.

2011 májusában sajnálatos módon gyorsan hajtottam - meg is büntettek 5000,- Ft-ra, román rendszámú autómmal (helyszíni bírság).

Alig pár hét múlva kaptam 30000,- Ft-ról egy csekket, hoyg fizessem be. Nem foglalkoztam vele, mert abban a tudatban voltam, hogy már megfizettem a büntetést.

Most egy évvel később megkeresett egy behajtó cég, hogy fizessek.

Kérdésem: hogyan lehet, hogy ugyanazon esetre helyszíni bírságot és közigazgatási bírságot is kiszabnak?

Nem évült ez már el? Valaki azt mondta, hogy fél év alatt elévülnek ezek a dolgok - az pedig már régen eltelt 2011. májusa óta.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:

Nova

dubisubi (törölt felhasználó) # 2012.04.05. 14:06

Remélem a népítélet következik, s a jogos népharag söpri el végre ezt a gazember hatalmat...

Véleményem # 2012.04.05. 10:49

Kemény pénzt fizet az ember ha gyorsan hajt.
Április 15-től egy kézben tartott mobiltelefon lesz 30ezer...
Mi lesz majd akkor...