Gyorshajtás


wers # 2012.07.25. 10:00

szerintem nem érdemes

Szaffi11 # 2012.07.25. 09:39

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni,mielőtt kiperkálom a 30 000 Ft-ot amit kiszabtak rám gyorshajtás miatt (50 helyett 68)
4 db képet csináltak Dunakeszin, a képen jól látszik a rendszám az autó,de a környékből semmi csak az út mellett a fű meg egy két fa ami akárhol is lehet.
GPS koordináta NEM szerepel a képen.Utána néztem, a neten látható összes képen van GPS koordináta,(feltételezem,ezzel bizonyítják azt,hol készült a kép,hogy nem külterületen pl)
De az én képemen NINCS GPS koordináta,
Fellebbeztem amire jött egy pongyola válasz,hogy bekérték a dunakeszi rendőrségtől a települési naplót (amiben feltételezem az szerepel,hogy mikor hová áll a kérdéses trafi) és abban az szerepel,hogy a kérdéses helyen történt a fotózás.Hát ezzel még véleményem szerint mindig nem bizonyították felém a dolgot.Továbbra sem értem,hogy akkor a többi képen minek szerepel ez a bizonyitó koordináta,ha a települési napló elvileg elegendő a rendőrség igazához?
Szerintetek mit tegyek? Volt már valaki hasonló cipőben?Érdemes fellebbeznem 5000 ért? vagy a rendőrségnek elég ez is,én meg maradjak k@ssban?
Köszi ha válaszoltok!

Véleményem # 2012.07.17. 15:51

Most is van hibahatár azt mindig beleszámolják.

eurosolar # 2012.07.17. 14:27

Nekem 2011. június 20-ai gyorshajtásomnál figyelembe vették a 2 km/h hibahatárt.
Azóta eltörölték?

Gabicsek # 2012.07.12. 11:49

Visszatérve a gyorshajtásra, ami eredetileg is a téma:

Nem tévedtem, de csodálkoztam volna, ha pont itt ne akadt volna egy MAGYAR, aki mindent jobban tud.

Kösz. Nem én vagyok, aki jobban tudja nálad, hanem a rendelet:

410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet
a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, felhasználásának rendjéről és az ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről

Ha tudsz olvasni - márpedig feltételezem -, itt olvashatod el, figyelmedbe ajánlom az 1.sz. mellékletet:

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

wers # 2012.07.12. 09:41

ok, Gabicsek, akkor épp a nyaralásunk előtt kiderül.

gerbera317 # 2012.07.12. 09:16

lawlessness (nem tudom magyarul)

A Szentírás - némi szójátékkal - a jogőrzés / jogorzás szavakat állítja egymással szembe. Válaszd ki magad, melyik lehet ezekből a lawlessness.

Ugye, az általad kritizált magyar mentalitás még csak nyomokban sem található meg benned?

wers # 2012.07.12. 08:58

kösz Gabicsek, akkor két hét, részletfizetést nem kérek, bár remélem nem volt 45.

Gabicsek # 2012.07.12. 08:47

wers!
Ha túllépted a 45 km/órát, kb. 2 héten belül kapod a 30.000.-Ft-os csekket. Kérhetsz egyébként részletfizetést, 3 x 10.000.-Ft-os részletben engedélyezik, de arra figyelj, hogy a határozat először emelkedjen jogerőre és utána kérd a részletet, ellenkező esetben 5.000.-.Ft. illeték megfizetésére köteleznek, mert fellebbezésnek veszik.
Itt mindenki tudja, hogy ha 30 km/óra a megengedett sebesség, a közigazgatási bírságot csak 45 km/óra sebesség-túllépéstől szabják ki Szombathelyen, nem pedig a %/-os arányú túllépésnél. Ez régebben volt. Idézitem a kormányrendeletet, el lehet olvasgatni.

Ne vegyétek fel a kesztyűt. Aki külföldön él, az fórumozzon ott.

wers # 2012.07.12. 08:37

Engem ez idegesítene, ha otthon élő magyar lennék

Pedig úgy tűnik idegesít, nem itthon élőként.
Mi pedig magasról teszünk arra, hogy az osztrákoknak még mindig gyarmat vagyunk, a többieknek pedig - szerinted - balkán. Egyébként mit is jelent a balkán nálatok?

Minemellet a kérdésem inkább arra irányult, most mennyi ideig kell izgulnom, kapok-e csekket.

wers # 2012.07.12. 08:28

köszi Gabicsek, akkor talán megúszom.

Egyébként be szoktam tartani a szabályokat, főként ami a száguldozást illeti, de tegnap megfeledkeztem a mindennap látott tábláról. Egy fia lélek nem járt arra (kiv. a kanyar után, bokor mögött meghúzódó rendőrőöket)
Ez egy iskola előtt van, a tanulókat védik a táblával. Nyári szünetben, este.
Jobban érzed magad?

Gabicsek # 2012.07.12. 08:12

Sajnos a tűréshatár nem 15 km/h,

Tévedsz. 15 km/óra a tűréshatár.

410/2007. (XII.29.) Korm. rendelet 1.sz. melléklete:

50 km/óra sebességig

  1. 15 km/óra felett 25 km/óráig 30 000.-Ft.,
  2. 25 km/óra felett 35 km/óráig 45 000.-Ft.,
  3. 35 km/óra felett 45 km/óráig 60 000.-Ft.,

és így tovább.

gerbera317 # 2012.07.12. 07:22

Ha csak "körül" száguldoztál, akkor talán nem lépted túl a 15 km/h türelem + 2 km/h hibatűrés küszöböt.

wers # 2012.07.12. 07:19

Még jó, hogy most már tudom, hol is élek. Eddig ez fel sem tűnt. Na de nyugatról másként fest a pocsolya.

Egyébként, ha már itt vagyok (vagyis ezért jöttem, csak elámultam az előző beírásokon), tegnap bűnözővé váltam, 30 helyett 45 körül száguldoztam, nem tudom megúsztam-e a bemérést - talán épp akkor pakoltak ki. Mennyi idő múlva jön az értesítés? Ha bemértek mennyit kell fizetnem?

Véleményem # 2012.07.11. 21:28

Nézd én megértelek, hogy problémáid vannak több téren az életben és a fejedben is egyaránt. De ez nem ide tartozik, nem ebbe a topicba, mert ez nem erről szól. Ezeket a problémáidat fejtsd ki máshol másnak. A külföldi rendszám magyar vezető topicot látom nagyon lelkesen amortizálod le. Ezt itt ne, ha lehet! Elég ha egy topicot teszel tönkre.

Ez sokkal többet segít, mint a te geciséged, hogy idejössz rosszmájúskodni.

Kezded itt is a trágár szavakat, szépen finoman bevezetni. Nagyszerű. Amúgy nem értek veled egyet, nem azért vagyok itt amit te írsz meg gondolsz.

Neked semmi se tetszik ebben az országban én a helyedben akkor nem is foglalkoznék vele, hisz nem is élsz itt ahogy mondtad már a másik topicban. Ezek után kívülállóként kár ítélkezned...

Elismerem, hogy nem egy minta ország Mo. De aki itt él az kénytelen ezzel együtt élni és akik nem tehetik meg, hogy elmenjenek egy másik országba élni és az ottani törvények alapján létezni, azoknak próbálok segíteni! Talán felfogod, megérted ezt, bár erre kicsi az esély.

saffy # 2012.07.11. 16:49

Sziasztok!

Épp ma kaptam kézhez egy gyorshajtási fotót 30.000 Ft értékben!
Szerintetek érdemes egy olyan esetben fellebbezni, ha a fotón csak az autó lámpája és a rendszáma látszik? A többi egy nagy fekete "lyuk", mivel a fotó este 23.20 perckor történt a M7-esen BP felé. Hozzáteszem, hogy elképzelésem sincs hol álltak a rendőrök, mert ahol lefotóztak még csak egy talpalatnyi hely sem volt, hogy megállhassanak. Max a leállósávban, de ott én nem láttam semmilyen kivilágított autót. Egyszerűen nem értem honnan fotóztak.

Véleményeteket előre is köszönöm

Véleményem # 2012.07.10. 13:36

Leos

Mindent meglehet fellebbezni. Azt az autót mérik amelyikre ráállítják a trafit. egyszerre csak egyet tud mérni. Gondolom a tiédet mérték, azért téged értesítettek a bírságról.

cito22

Sok idővel, energiával, türelemmel, pénzzel készülj!
Sok sikert! Ha neked ennyit megér ez az egész akkor csak hajrá. Én 90%-ra mondom, hogy elfogod bukni az egészet!

apocapopa # 2012.07.10. 11:45

Üdv
Az lenne a kérdésem A fotón szereplő GPS kordináta
A fotós autó-é vagy az én kocsim helyét jelöli.

cito22 # 2012.07.09. 21:02

Üdv!

60km/h korlátozott helyen 82-ről kaptam képeket. Nem igazán hittem nekik, sokszor járok arra, ha nem is szabályosan, de óra szerint 70 körül.

Aztán arra lettem figyelmes, hogy a két kép GPS koordinátái közt igencsak vicces, 100m különbség van, ráadásul az egyik koordináta talán valós a kép alapján, a másik azonban az út ellentétes irányában egy buszmegállóban van.

Ezen felbuzdulva levelem megírtam, miben is igencsak matematikailag alátámasztott módon, minden szemszögből cáfoltam a traffipax készülék hitelességét; tekintve, hogy a megadott GPS koordináták számadatai tizedesjegyei alapján tulajdonképp a legnagyobb jóindulattal is 50% hibával számolhatunk, a mérés tehát nem hiteles.

Összegezném a válaszukat:
1: megkeresték BRFK-t, 2: járőr jelentése alapján 3:telepítési napló alapján: "megállapításra került..." hogy a traffipax azon a napon azon a helyszínen valóban ott volt...

LOGIKAI FEKETELYUK

TEHÁT: én gyorshajtottam.

Megyek bíróságra. Mivel készüljek?

Leos # 2012.07.09. 06:15

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban tanácsot adni, hogy ha a sztárfotón több autó (3) is szerepel, akkor érvényes a gyorshajtási bírság?
Az én rendszámom körül fekete-fehér csíkozású kör látszik. Előtte és mögöttem 1-1 autó van még.

Hallottam ilyet hogy ha esetleg több autó van a képen akkor lehet fellebbezni.

Van ilyen lehetőség?

Köszi szépen! :)

Véleményem # 2012.06.18. 17:41

kmicar

Bizonyítási eljárást lehet kérni. Nem szoktak hibázni illetve félre mérni ilyen esetben...

kmicar # 2012.06.17. 22:41

Ennek nem örülök.
Egyébként mitől függ hogy biztos a mérés?
Vagy jogi szempontból nem reklamálandó?

Véleményem # 2012.06.13. 07:04

kmicar

Nem kérdőjelezhető meg.

kmicar # 2012.06.12. 20:53

Üdv!
Néhány oldalt visszaolvastam, nem volt utalás a keresett kérdésben: traffipax fényképen 2 autó látható, az enyém van feltüntetve gyorshajtóként. Mennyire kérdőjelezhető meg a "találat"?

gabi243 # 2012.06.09. 07:56

a vonóhorog levehető, nem fix.
Egyébként tudom, hogy le kellene venni, de eddig 2-szer jöttek belém (1,5 év alatt) hátulról, mert az irányjelző alul van és nem oldalt, így nem valami feltünő.
Amikor volt vonóhorog összetörte a másikat, amikor nem volt rajta engem is összetörtek.
(Szóltak már többször rendőrök, de eddig 1-szer kaptam érte 5000-et, ennyiért megér)

Elvilegbe 100%-osan beazonosíthatónak kell lenne a rendszámnak, persze kitalálható a 3. betű, de jogilag csinálhat-e ilyet a hatóság?

feleslegesen nem fizetnék be még 5 ezret, csak sajna nem vettem észre anno a traffit, így nem is emlékszem hol és hogy volt, így nehezebb fogást találni