Gyorshajtás


wers # 2013.05.22. 12:42

már adnak részletfizetést? Régebben nem adtak, csak határidő halasztást (bár akkor még nem egy helyen csinálták, és a sztárfotót a rendőrségen lehetett megnézni)

Véleményem # 2013.05.22. 12:37

1 hó/10 ezer max.
3 hónap alatt csak megvan.

monalisa1 # 2013.05.22. 10:31

Kérj részletfizetést, írd le mennyit tudnál havonta vállalni - ezen utóbbit nem biztos, hogy elfogadják.

aeroxtuning # 2013.05.22. 08:48

Sziasztok! Az alábbi képet kaptam:

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.png

Szerintetek van olyan indok/észrevétel amiért érdemes lehet fellebbezni? Tanuló vagyok és nem tudom kifizetni :( 30.000

bocii # 2013.05.06. 12:26

Ha jól megnézed a képeket, középen az útfestés, meg jobb szélen az útjavítás abból látszik, hogy a tábla után vagy. Google maps szerintem buta és tud nagyon nagy kamu helyeket kidobni gps koordinátákra. Nézd meg valami értelmes helyen.

KoviAtti # 2013.05.04. 09:40

Sziasztok!

Kaptam egy levelet arról, hogy 30000Ft-ra megbüntettek. Az alábbi képeket kaptam:

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Bepötyögve a google mapsra a képeken látható GPS koordinátákat:

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Az A pont az autóm, a B pont a 60-as tábla pontja. Jól gondolom, hogy még a tábla előtt fényképeztek le? Vagy valamit nem vettem figyelembe? Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

nantu # 2013.05.01. 18:24

Köszönöm a válaszokat. Igen közig bírság.Nem ismertem el a gyors hajtást ezért akartam megnézni a fotót. Máskor is volt már hogy megállítottak,(1x) és vissza mehettem ,megnéztem a fotót és nem volt olvasható a rendszám. Kevés vita után elengedtek bünti nélkül.A rendelet úgy szól "egyértelműen beazonosíthatónak kell lenni rendszám és típus alapján.."Erre hivatkoztam , elengedtek.
A másik ami zavar,hogy 2012 december óta csak olyan műszerrel lehet mérni ami on-line máris küldi a fotót a központba(szombathelyre) és onnan jön a bünti.Azt viszont simán meg lehet nézni a polce.hu-n. Gépjármű előadó vagyok egy nagy cégnél elég sűrűn jön bünti azért tudom.Ilyen még nem jött soha.

petike68 # 2013.05.01. 08:13

Tisztelt sorstársak. Abban tusna valaki segíteni, hogy hány fényképet kell készíteni a gyorshajtásról ? Nekem összesen egy fénykép van fenn. Előre is kössz.

porcmistrec # 2013.05.01. 04:54

persze, az szabálysértés, ha nem írja alá a helyszínen, akkor feljelenti, ha aláírja, akkor viszlát, nem visszakozhat többet

Bernie # 2013.05.01. 00:29

Köszönöm szépen a választ! Két bírságot kaptam, kétszer 30 ezer forintot kellene befizetnem.

gerbera317 # 2013.04.30. 20:14

Ha megállít a rendőr, és ezzel nyilvánvalóvá válik az elkövető személyazonossága, az már nem közigazgatási bírság.

porcmistrec # 2013.04.30. 18:26

nantu

igen, tv. szerint ha nem állít meg a rendőr, akkor 100 km/h megengedett sebesség alatt +15 km/h tolerancia van, afelett + 20 km/h, tehát a 4-esen (gyakran járok én is arra) általában a 90 km/h a megengedett - kivéve a kivéve a kisújszállási elkerülőt -, 105 km/h-tól büntetnek, de persze így ez sem igaz, mert +2 km/h órát rá kell tenni a mérőműszer hibahatára miatt, azaz ténylegesen csekk 107-108 km/h felett várható. Azért ez komoly tolerancia a 90 Km/h órához képest. Sztrádán emiatt csekk 157-158 Km/h órától várható. Amit eddig irtam, csak a közigre igaz, ha megállít a rendőr, büntethet 94 km/h sebességtől is. Ez persze ritka, mert lusta kiszállni, de nem kizárt. A te esetedben viszont ez történt. Itt nem igaz, hogy csak 107 km/h-tól lesz csekk. Vitatkozhatsz velük, ha akarsz, azt csak ő tudja, hogy van-e ténylegesen fotó vagy sem. Ha nem fizetsz, max. a bíróságon mutatja be a bizonyítékot. Itt még fel lehet kérni arra a T. rendőrséget, hogy mutassa be a mérés napján érvényes hitelesítését a traffinak. Nem biztatlak, mert kétesélyes, be kell tartani az útra érvényes sebességet.

Véleményem # 2013.04.30. 16:40

nantu

Nem lehet hogy helyszíni bírságolni akartak és mivel ezt nem ismerted el, így feljelentettek majd lett egy közig bírság?

nantu # 2013.04.30. 06:13

Üdv.
Sikerült belépnem a klubba nekem is. A 4-es főúton 106km/h-val fotóztak egy SCS-103-as géppel. 30eFt a bírság.A helyszínen megállítottak, nem ismertem el, kértem hagy menjek vissza megnézni a felvételt.Nem engedték,mondván nem árulhatja el hol állt a trafi.Akkor küldjék ki,ami most megjött.A határozat a Püspökladányi kapitányságtól jött nem Szombathelyről és nincs benne semmilyen adat ami alapján megtudnám nézni a fotót. Ennyi van:"rendelkezésre álló 1723/054-7 számú képi bizonyíték"
Ezt hogy tudom megnézni?És valóban 105-nél OFt, 106-nál 30eFt a tétel?
Köszi előre is.

bocii # 2013.04.28. 07:14

"Honda5 2013.04.23. 21:34"
Mintha régebben láttam volna valahol ilyet.
De engem csak úgymond a hozzáállás háborított fel hirtelen. Számomra elképesztő ez az egész úgy, ahogy van. Valahol fixen és egyértelműen le van írva, hogy ezt a kiskutya jelöli és nem a kiscica. Ennek ellenére baszogatják az embert, ha kiscica van kirakva és nem kiskutya. Így már bocsánat sz*rt se ér se a törvény, se az igazságszolgáltatás. Elkeserítő, ha ilyen esetekben nem fél perc alatt az autóst hozzák ki nyertesnek. Csak gratulálni tudok a jogászoknak, ügyvédeknek, bíróknak ehhez a komédiához
.

Véleményem # 2013.04.26. 23:48

közigazgatási bírságot nem lehet közmunkában ledolgozni.
részlet talán...

babilon88 # 2013.04.26. 19:33

Esetleg arról tudsz valamit, hogy közmunkában le tudom e dolgozni?
köszi

babilon88 # 2013.04.26. 12:59

Véleményem

köszönöm, sajnos mindenhol ezt hallom, hogy nincs értelme fellebbezni...

Véleményem # 2013.04.25. 17:12

babilon88

Ez egy videó felvétel képei, nem látom értelmét fellebbezésnek. Nem kell a képeknek mint egyformának lennie. Általában az első képen megvan a sebesség vagy csak maga a jármű típus. Onnan már azt figyeli a traffis csipog neki hogy gyorsan hajt, majd végig követi a kamerával automatikusan veszi is, ahogy közelebb ér a jármű meg van a rendszám is. Nem tudom hogy ezen mit lehetne fellebbezni, próbálkozni lehet, de a tapasztalat a többséget nézve fizetni kell és azt amit elsőre postáznak ki...

moon7005

Elég a rendszám, meg a típus kivehető, ha nappali a kép akkor nem támadható igazán. Hátulról is mérnek, ezen nincs semmi extra... Ha gondolod linkelheted a képet, hát ha valaki többet tud mondani úgy...
Mindegy hogy ki vezetett, ezt kijátszani elég nehéz, szinte lehetetlen, így is úgy behajtják a tulajon vagy üzembentartón a bírságot. Ha nem akkor kivonatják a járművet a forgalomból...

moon7005 # 2013.04.25. 15:37

Nekem (pontosabban a páromnak) is van egy 72-es mérése 50-es táblánál, azaz a település nevét jelző tábla után pár méterrel (tudom ez nem számít) kapták le. A neten megtalálható képen csak a kocsi hátulja (teherautóról van szó) látszik, ott is csak a rendszám, és még egy kicsi a ponyvából, platóból. A kérdésem az, hogy vajon tényleg csak ennyi kép készült? Tehát a sofőr kiléte nem látható? Biztos, hogy nem készítettek szemből is??? Mert itt szóba jöhetne az, hogy nem ő vezetett, ugyanis ketten ültek a kocsiba, mint sofőrök....a többit később írnám... :)
Köszönöm!!

babilon88 # 2013.04.25. 11:53

Van bőrruhám, kettő is, köszönöm.

Azt se érdemes megfellebbezni, hogy a 124 -es képen nem rajtam van a fókusz? Ha a 113-ast elismerem, akkor már "csak" 130.000 -t kell fizetni

Véleményem # 2013.04.25. 11:33

A képek alapján nem látom értelmét a fellebbezésnek. Valami motoros ruhát jó lenne beszerezni...olykor életet menthet, főleg ennél a tempónál.

Véleményem # 2013.04.25. 11:30

Bernie

Nem távolságot hanem az időt szokták alapul venni. De ha nem kaptál két bírságot akkor felesleges a felvetés.

babilon88

Lényegtelen hogy első vagy nem, fix bírságos, fix minden.

babilon88 # 2013.04.25. 09:24
babilon88 # 2013.04.25. 09:19

Még az előzőhöz annyit fűznék hozzá, hogy a képeket ha sorba nézem akkor kizárt, hogy az utolsón szereplő adat valós legyen, mert pont egy kanyar jött és egy autó volt előttem. Az előző képen 113 volt a sebesség, az még valós is szerintem, de utána jön egy kanyar és utolérek egy autót, szóval biztos nem gyorsítok. mindjárt felöltöm a képeket