Gyorshajtás


zsiusz # 2013.09.20. 17:56

sziasztok!
egy kis érdekességet szeretnék veletek megosztani.
nem állítom, hogy szent lennék s soha nem hajtok gyorsan, de most kivágta a biztosítékot nálam a következő eset.
kaptam ma egy felszólítást mely szerint 30000ft elmaradásom van, ezen kissé meglepődtem így gyorsan felkerestem police.hu-t. a táblázat szerint 06.24.-én 158km/h-val mentem az m7-en. melyről 07.21 határozat szöletett majd kikézbesítették majd jogerőre emelkedett 08.21.-én s végrehajtásra adták. a probléma 2 rétű

  • én nem kaptam semmit idáig!!!
  • a fotón van a rendszámom meg két fényszóró + tisztán látszik az előttem haladó autóból készülhetett csak a kép.

ha jó a tudásom ha én valóban megkapom az első kiértesítést közölhettem volna:

  • nem egyértelműen beazonosítható a kocsim /rendszám + tipus azonosítás/ tehát nincs ügy + megkérdezhetem miért ment előttem uannyival a mérőkocsi.

de így azt hiszem nincs sok esélyem hisz lejárt a fellebezési időm.
ha mégis tudtok valami tanácsot szívesen venném a segítségeteket.
köszi

Bazsalikom8 # 2013.09.19. 20:37

Honda

Örülök a pozitív végkifejletnek. Lehet-e valami közelebbit tudni a megsemmisítő határozat tartalmáról. A hó elején ugyanitt, a Nádor u.-ban fényképeztek le. Szeretnék fellebbezni, gyűjtöm hozzá az infókat. Segítségedet előre is köszönöm.

gerbera317 # 2013.09.17. 12:53

Egyik kutya, másik eb. Igaz??? :-x

eurosolar # 2013.09.17. 12:29

Mellesleg ha gerberára hallgatsz, buktad volna a pénzed, úgyhogy neki ne köszönj semmit! Amúgy sem érdemes vele kommunikálni a stílusa miatt...

eurosolar # 2013.09.17. 12:25

Örülök Hondás, hogy jó tanácsot adtunk, és be is jött!

Honda5 # 2013.09.16. 05:09

porcmistrec: Az eset óta, mivel én is sokat járok arra felé, lassabban megyek mindkét kereszteződésben. Ezt a táblát nem tudom, mikor fogják cserélni, gyanítom, hogy nem kapkodják el, viszont kérdés, addig is megállnak-e majd ott fotózni, vagy ezt a helyet kihagyják? (a másik oldalról abszolút védhetetlen a gyorshajtás, mert szabályos a tábla...)

gerbera317: Én is azt mondom, ne legyen ilyen többet, általában szabályosan közlekedem...

És örülök, hogy ez a végkimenetel tetszik többeknek. Nekem is... :-)

Most bele szaladtam egy másik történetbe, de nem vagyok notórius szabálytalankodó, a rám vonatkozó ingyenes parkoló zóna határán (az utca egyik oldala az egyik cégé, a másik a másiké, és ez nem egyszerű félreértésekre adhat okot) már másik cég szedi a díjat, és nem fogadták el a szélvédőn lévő matricát, pedig a zóna határára ingyenes a parkolásom a kapott kártya szerint, most kezdtem el levelezni velük. Azt gondolom, ez gyorsabban és simábban elfogadtatható lesz, főleg, mert nem közigazgatási ügy...

gerbera317 # 2013.09.15. 18:40

Hurrá. Én az ellenkezőjét prognosztizáltam, de végül a te javadra döntöttek. Nem mondom, hogy legyen így máskor is, mert az ilyesmi legkevésbé sem játék. Minden esetre, örülök a sikerednek.

porcmistrec # 2013.09.15. 17:42

Honda5

Ez örvendetes és köszönjük a tájékoztatásodat. Gyakran járok arra és még mindig ugyanaz a halvány szélű 30-as korlátozó tábla van ott. De, tanulva esetedből, igyekszem lassan menni.

Honda5 # 2013.09.14. 20:36

2013.04.19. 00:12 Ehhez a bejegyzéshez szólok most hozzá, mert ismét aktuális lett a téma. Köszönöm mindenkinek, aki foglalkozott az esettel és hozzá szólt, Nekik is, és a fórum olvasóinak is adom ezt a tájékoztatást.

Néhány napja megérkezett a válasz a fellebbezésemre, amit a márciusi gyorshajtásommal kapcsolatban küldtem el a rendőrség részére. Hivatkoztam benne arra, hogy sok tábla volt és nem igazán volt látható, értékelhető, plusz a sebességkorlátozó tábla színe nem szabványosan piros, stb.

Most pár szóban megírom, mit válaszoltak.
A fellebbezésemben foglalt indokok mellett 3 oldalon keresztül soroltak fel törvényeket és rendeleteket, idézve azokat, majd megállapítást nyert, hogy a tábla nem felel meg a jogszabályi követelményeknek, nem volt kellő időben észlelhető, így a közigazgatási bírság kiszabásának a jogi feltételei nem állnak fenn.
A végső lényeges mondat pedig az volt, hogy a ... számú hivatalból indított első fokú eljárás során hozott határozatot MEGSEMMISÍTIK, a fellebbezési díj visszautalásáról intézkednek. Ez a jogerőssé vált határozat ellen fellebbezésnek helye nincs.
Pont.

retro_88_retro # 2013.08.30. 07:56

Sziasztok!

Szlovák állampolgár vagyok és valószínű lemeszeltek az M1-es 100-as szakaszán 180-al (tudom, de sajnos sietnem kellet,hibáztam tudom..)
Van esély rá, hogy Szlovákiába kapok bírságot? Elvehetik emiatt a jogsimat, vagy csak pénzbírságot fizetek? Szlovák szabályok szerint büntetnek, vagy magyar gyorshajtási bírság alapján fogok fizetni?
Van elévülési, vagy kiküldési határidő?

Köszi!

Üdv: Kari

gerbera317 # 2013.08.25. 11:29

Akkor lenne érdemes, ha a hajnali fél hármas fotó nappali megvilágításban mutatná az autót, mert az nyilvánvalóan hamisított felvétel lenne.

laci425 # 2013.08.23. 17:42

Üdv
ez az 1 kép készült.. Érdemes ezzel fellebbezni??

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Véleményem # 2013.08.20. 21:50

Itt nem igazán lehet erre hivatkozni. A lènyeg hogy be legyen fizetve a birság. Pikk pakk kivonják az autót a felszólìtó levèl után...

vukasin # 2013.08.18. 17:48

Üdvözlök mindenkit!

Van egy gépkocsi amin kb 170.000 Ft gyorshajtási közigazgatási bírság, és ez nem lett befizetve. Jött egy papír hogy ki vonják az autót forgalomból ha nem lesz kifizetve a Vas megyei kapitányság fele bírság. Ahogy ezt megkaptuk, az üzembentartó neve le lett iratva a forgalmiról, akinek az üzembentartói időszaka közben keletkeztek a bírságok. Közben a "volt" üzembentartó megkezdte egy korábban jogerőssé vált szabadságvesztésének letöltését, ezért lehetetlen hogy befizesse. Mit tudunk tenni hogy az autót ne vonják ki a forgalomból?

eurosolar # 2013.08.05. 17:58

"Az autót amivel elkövette nem is vonják ki?"

Lehet, hogy az autó már régen el lett adva.
Például nekem is van egy 2008-as 80 ezres gyorshajtás adósságom, de még 2009-ben ellopták a kocsit, úgyhogy nem tudják kivonni.
Meg úgy gondolom csak azokra gyorshajtásokra vonatkozik a forgalomból kivonás, amelyeket a törvény megszületése után követtek el.

Timuja # 2013.08.04. 22:00

Köszönöm.És tényleg mi történik akkor ha nincs a nevemen semmi csak az autónak vagyok az üzemben tartója,nem tulajdonosa.

Véleményem # 2013.08.04. 12:50

Az autót amivel elkövette nem is vonják ki?
Manapság ez az első lépésük a nem fizetőkkel szemben és előszeretettel alkalmazzák nem késlekednek vele.

eurosolar # 2013.08.03. 17:18

Itt inkább az a kérdés, hogy van-e mit behajtani adók módjára. Nem tudom mit jelent, hogy most éppen nem tartózkodsz otthon. Ha elég sokáig kihúzod "Angliában", akkor megúszható...

gerbera317 # 2013.08.02. 06:48

Nem számít. Adók módjára behajtják.

Timuja # 2013.08.01. 14:07

Sziasztok.Segítségeteket szeretném kérni az alábbi szituációban.2010-2011 volt sebesség túllépésem melyre akkor megküldték a 30.000ft csekkeket,amelyek nem kerültek befizetésre.Most kaptam egy levelet a helyi önkormányzattól,hogy fizessem be.A levél további tartalmát nem ismerem mivel nem tartózkodom otthon,és szüleim vették át a levelet.Szerintetek számít valamit hogy eltelt 2-3 év.Válaszotokat előre is köszönöm.

moriarti # 2013.07.30. 10:01

Véleményem

Köszönöm lényegre törő válaszodat!

Véleményem # 2013.07.30. 01:26

moriarti

Igen.

oszixx # 2013.07.29. 18:39

Sziasztok,

Újpesten Nádor úton a 30-as tábla környékén fotóztak le 56-al. Van-e értelme fellebbezni, ha a képen szereplő GPS koordinátáktól a tábla 88 méterre van, míg a fotó szerint az autóm 93m-re volt a traffipaxtól (tehát még a táblán túl, a hatályán kívül)?

Köszönöm,

oszi

moriarti # 2013.07.27. 13:07

Üdvözletem mindenkinek!

Szeretnék tanácsot kérni.

Minap kaptam 130 eFt közig bírságot gyorshajtásért. A határozat indoklása szerint autópályán, 90 km-es korlátozás mellett 177 km-rel mentem.

Először is, életemben nem mentem ennyivel, nagyobb autóval, német autópályán sem. Most sem, mivel emlékszem, hogy alaposan lelassítottam a tábla láttán.
Ennél perdöntőbb bizonyíték, hogy az autó (kis terepjáró) gyári végsebessége 140 km/h, az kilóméteróra 180 km/h-ig van írva.
Az internetes oldalon egy darab fotó van feltéve, és azon a rendszám első betűje nem látszik (oké, azt a nyilvántartásból nyilván kisakkozhatták, de bizonyítéknak kissé snassz, nem?)

Kérdésem, hogy fentiek alapján, szerintetek, sikerrel fellebbezhetek-e.
A válasz előre is nagyon köszönöm!

hokhok # 2013.07.26. 22:32

Sziasztok!

2 napja kaptam egy 45e-s csekket. Vsz. tényleg gyorsan mentem, mert a kisfiammal időre mentünk és késésben voltunk, de a képet nézegetve nem jövök rá, hol készülhetett. Pontosabban az úttest az olyan mint ott, ahol elvileg fotózták, de a háttér az nem. Lakótelepi házakat, parkoló autókat kéne látnom, helyette csupa zöld, az útpatka se olyan ott... van-e értelme utána járnom és ha igen, hogyan, milyen formában lehetne? Azért is fontos számomra, mert bár gyorsan mentem, nem mindegy, hogy mennyivel léptem túl a megengedett sebességet. Ahol ők állítólag fotóztak ott 50-es tábla van, de kicsit odébb már 60-as, a másik irányban meg (ahonnan jöttem) nemsokkal előtte volt a BP. tábla. (Káposztásmegyer, Külső Szilágyi út 110???) Arra még nem jöttem rá, hogy a police oldaláról hogy tudom a képet lementeni, ezért azt most nem tudom mutatni...

Előre is köszönöm a segítséget!