Gyorshajtás


Angelicasol # 2014.04.18. 06:29

A gyorshajtások ügyében jogszabály szerint az egész ország területére elsőfokon két megye jár el: az egyik Vas, a másik pedig szabolcs-Szatmár-Bereg megye. Szóval mindenki innen kap csekket, ez nem azt jelenti,hogy itt történt a gyorshajtás. Másodfokon pedig a BRFK bírál el.

Miért kellene meg is állítania?! Rosszul tudod.

Több fotó is készül, amiket meg lehet nézni a https://kozigbirsag.police.hu/ honlapon.
A fotók támadása lehetséges, csak nem érdemes, főként ha mást nem tudtok felhozni.

Beus181 # 2014.04.18. 05:40

Jól tudom, hogy 50-es táblánál 60 km/h-val még nem büntetnek ha nem állítottak meg? Egyik ismerősöm nemrég kapott 20000-es csekket, igaz nem Szombathelyről hanem talán valahonnan Szabolcs-ból, de gyorshajtás miatt, az mi lehetett akkor? Őt sem állították meg.

r0li # 2014.04.15. 08:57

Üdv!

Kaptam én is levelet. 80-asnál 99 km/h, amit 96-nak számolnak. Határeset, de hibáztam. Viszont a fotókat között nincs olyan, amin ne lenne részben takarva az autóm egy vagy több más kocsi által. Csak az egyik képen van a sebesség feltüntetve, de itt még a "célzó köröcskébe" is belelóg egy másik autó.
Vitatható ez így?

MrBanano # 2014.04.14. 11:02

Üdv!
Kibuvot keresek,mert egy rohadt szemet alak vagyok.Az eset.: ,,M1 autópálya,157 kilométer 200 méterszelvényénél,a megengedett legnagyobb sebesség 130 km/óra helyett 165 km/óra sebességgel közlekedtek"

Minden stimmel,en voltam,de erdemes-e fellebbezni ilyen kepek lattan?
Elso.: http://s27.postimg.org/…xsz/jaj2.jpg
Masodik .: http://s16.postimg.org/…d42t/jaj.jpg

Igen a masodik ilyen kicsi,es nem latszik rajta semmi,csak a rendszam.
Van meg egy harmadik kep,ami ugyanolyan mint a masodik,csak a rendszam fel van nagyitva.

A rendszamos kepeknel nem lehet latni se a helyszint,sem a sebesseget.Egyebkent egy fixen rogzitett traffirol beszelunk.

Véleményem # 2014.04.11. 12:10

anduska86

Város tábla nincs. Az adott útszakaszon mennyi volt a megengedett sebesség, a képeken látható, hogy mennyire volt állítva a trafi. Ezek fontos információk lehetnének. A képeken nincs mit kifogásolni, először a sebességet állapítja meg majd ahogy közeledik az autó úgy a többit. Az első képen mért sebesség meghaladja azt amennyivel ott lehetett menni akkor nincs mit fellebbezni, a többi kép értelemszerűen élesedik ahogy közeledik az autó.
A topicban vissza olvasva is talál még választ.

anduska86 # 2014.04.09. 17:08

Tisztelt fórumozók!

Gyorshajtási bírságot kaptam. Várostábla után fényképeztek le. Az interneten elérhető fotók közül az 1. fotón 81km/h-t mértek, de ezen egyáltalán nem látszik a rendszámom, illetve maga az autó is nagyon elmosódottan. A 2. és 3. fotón már 51km/ó-t mértek. Ez utóbbi felvételeken jól látható a rendszámom is.

Szeretném kérdezni, hogy érdemes-e fellebbeznem amiatt, hogy nem jogos a bírság.
Tovább kérdezném, hogy van -e formanyomtatvány a fellebbezésre, vagy szabad fogalmazású kérvényt kell benyújtani.

Segítségüket előre is köszönöm.

gerbera317 # 2014.03.21. 22:58

És ezzel mit kezdjen a fórum?

Ancsa85 # 2014.03.21. 15:32

Kedves gerbera317!
Elvileg azért volt a megengedett sebesség 80 km/h, mert az utánfutót vontattam...
Ha személyautóval, ha teherautóval összesen 4250 kg össztömeg alatt vontatok, autópályán, akkor csak 80 km/h-val mehetek...

gerbera317 # 2014.03.21. 11:24

A bírság jogos, hiszen a megengedettnél gyorsabban hajtottál. És azért 30 ezer Ft, mert a jogszabály szerint 15 km/óra felett 30 km/óráig ennyi a tarifa. Te ugyan 33-mal lépted túl a megengedett értéket, de az éppen a megengedhető hibaértéknél van, így neked az alacsonyabb sáv szerint számláztak, egyébként 45 ezernek kellene lennie a bírságnak.

jogos-e a 30 000 Ft-os bírság? És ha igen, miért?
A határozatban nem indokolták meg kellően? Nem tudom elhinni...

Ancsa85 # 2014.03.21. 07:56

Szép napot minden kedves Fórumozónak!
A segítségüket szeretném kérni.
Március 14-én (10:44-kor) az M3-as autópálya, jobb pályatest 106-os km-nél a megengedett 80 km/óra sebesség helyett 113 km/óra sebességgel közlekedtem.
Egy ISUZU D MAX pick up (Sajátt.: 1992 kg - Összt.: 3000 kg) vontatott egy 1 tengelyes utánfutót (Sajátt.: 180kg - Összt.: 750 kg).
Kérdésem, hogy jogos-e a 30 000 Ft-os bírság?
És ha igen, miért?
Köszönöm szépen a megtisztelő figyelmet és várom a tippeket, segítségeket.
Üdv, Ancsa.

Nari89 # 2014.02.19. 22:58

Még annyi "Véleményem" részére: köszönöm a korrekt választ, meg is próbálnám a fellebbezést, csak hát az idő behatárol. Minden jót kívánok önnek is!
Üdv Nari

Nari89 # 2014.02.19. 22:49

Tisztelt Groszfater!

Köszönöm hozzászólásod, a matek még megy, te viszont kérlek azt is vedd figyelembe, hogy ez nem fix pontos sebesség mérés, hanem mozgó sebesség mérés, ami azt jelenti, hogy a mérő műszer mozog. És minek után az 78 km/h-s (21,6 m/s) sebességgel mozgott, így már igen is a saját sebességem 90 km/h alatt van. De az ügyem már sajnos tárgytalan, mivel a tulaj ausztrál állampolgár és az aláírt meghatalmazás nem érne ide 8 napon belül, így marad a csekk.

Továbbiakban minden jót kívánok és természetesen balesetmentes közlekedést!

Üdv Nari

groszfater@gmail.com # 2014.02.19. 18:45

Nari89
Rugaszkodj neki még egyszer a mateknak.
A képek alapján 2 másodperc alatt 62 méter tettél meg,
ha ez szerinted 90 km/ó. alatt van akkor fellebbez.

Véleményem # 2014.02.19. 16:15

Ha kapsz is választ tapasztalt fellebbezőtől akkor sem irányadó.
Minden eset más és más, vannak tipikusan bukta esetek, és vannak nyerhetőek. Az eljárás lezongorázása ugyan az szinte, de pici egyediség lehet benne.
Nem söpörnek le semmit az asztalról de okosan ésszel kell fellebbezni és megtámadni a határozatot. ( amennyiben valóban nem történt gyorshajtás )

Nari89 # 2014.02.18. 15:38

Üdv ismét!

Nos bár már egy hónapja történt az eset, de emlékezetem szerint nem hajtottam gyorsan, de ugye ez mit sem ér, hiszen mindaddig bűnös az ember, még ártatlanságát nem bizonyítja. Így valójában kérdésem arra vonatkozik, hogy akinek már volt hasonló fellebbezési esete, annak mi a tapasztalata? Megvizsgálják az esetet, vagy hasonlóképpen gondolkoznak, hogy ez csak "valamilyen matek" (valójában általános iskolás fizika: sebesség = út / idő) és lesöprik az asztalról?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv: Nari

Véleményem # 2014.02.17. 12:34

Ha nem hajtott gyorsan ennyivel mint a képen látható, akkor van értelme fellebbezésnek. De ha ennyivel ment csak valami matek folytán szeretné ezt a mérést nem elfogadni akkor nem tudom mi értelme van, de próbálkozni mindig lehet csak okosan kell...

Nari89 # 2014.02.15. 15:24

Szép jó napot minden kedves fórumozónak!

Mai napon kézbe kaptam egy gyorshajtási határozatot, mely szerint mozgó sebesség mérés során 90 km/h helyett, 110 km/h-val közlekedtem az m2-es autóúton. Lecsekkoltam a képeket (melyeket itt meg is osztanék https://drive.google.com/folderview?…) és felfigyeltem egy érdekességre a második és a negyedik kép között 1 mp telt el és ez alatt a mérő és köztem a távolság 46 méterrel csökkent. Na már most ez alapján táv megtételéhez szükséges sebesség 165.6 km/h. Mivel a mérő jármű a képek alapján végig 79 km/h sebességgel közlekedett, nekem jutott a maradék, azaz 86.6 km/h, ami ugye bőven a sebhatáron belül van. Ezek alapján kérdezem a tisztelt közösségtől, van-e értelme fellebbeznem avagy sem?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv: Nari

gerbera317 # 2013.12.03. 15:42

Ha nem volt "település vége" tábla, akkor az 50-es útszakasz lesz, ahol + 15 km/h esetén 30 ezer Ft a bírság, és + 10 km/óránként növekszik 45, 60, 90, 130, 200 és 300 ezer forintra a bírság összege, tehát a 90 km/h a 60 ezer forintos sávba esik. Bízz benne, hogy valóban nem fotóztak le.

kicsikocsi0 # 2013.12.01. 17:20

Jó napot!
Az lenne a kérdésem ,hogy mentem Szilasliget felől a József Attila utcán Mogyoród felé a Vizi park úton.
Nem volt Szilasliget vége jelző tábla csak egy olyan Viszont látásra Szilasliget fatábla, viszont beérve Mogyoródra kerektó út felöl sem volt Mogyoród kezdetét jelző tábla.Én azt hittem ez 90-es út, de voltak 40 korlátozású táblák,de ugye ezeket a kerszteződés feloldja
ezér 90-el mentem.Este volt nem láttam traffipaxot,de nagyon félek, hogy mérhettek.Egy autó se jött szembe ez egy elég elhagyatott út a Hungaroring mellett.Friss jogositványom van ezért is baj na meg, hogy mennyi a szabályszegés ára.Akkor ez most mekkora sebesség korlátozású út? Meg lehet tudni, hogy a kérdésen időpontban mértek-e? Google Maps-en majdnem az egész út szakaszt meg lehet nézni ,hogy milyen élőben.

Lac972 # 2013.11.24. 08:05

Köszönöm szépen a tanácsot!

bibippiri (törölt felhasználó) # 2013.11.20. 10:57

Véleményem, köszönöm szépen a válaszod.

Véleményem # 2013.11.18. 23:02

bibippiri

A leírtak alapján nem látom értelmét fellebbezni. A képek látta nélkül így ahogy leírtad rendben vannak a képek.

Lac972

A levélben nyilván van elérhetőség, hol lehet ezzel kapcsolatban tájékozódni vagy információt kérni az üggyel kapcsolatban. Vagy utána jár vagy nem...

eurosolar # 2013.11.15. 18:00

Én a helyedben letojnám.

Lac972 # 2013.11.14. 18:26

Üdvözlöm a fórumozókat!!!

Ma hazajöttem, és találkoztam egy simán feladott, nem tértivevényes, vagy ajánlott levéllel. 2010. szeptemberében lefényképeztek, és állítólag nem fizettem be a 30000 bírságösszeget. Több mint három évig semmi, most meg előveszik a dolgot. Már nem emlékszem, hogy a csekket fizettem be, vagy utaltam. Teljesen mindegy, bizonyítani nem tudom, a csekk már nincs meg. De nem túl késő ez így egy kissé, hogy három évig semmi, utána jön egy levél????

bibippiri (törölt felhasználó) # 2013.11.14. 16:29

Kedves pazs, köszönöm válaszod.
Esetleg Te vagy más válaszolna a fényképes kérdésemre is?