Osztatlan közös tulajdon


sandel # 2014.07.06. 16:38

Valaki tud a kérdéseimre válaszolni?

Amina79 # 2014.07.05. 07:27

Igen osztatlan közös az egész.

MajorDomus # 2014.07.03. 21:43

Tehát osztatlan közös tulajdon az egész?

sandel # 2014.07.03. 18:32

Köszönöm a tömör, velős válaszát :D

MajorDomus # 2014.07.02. 21:07

Mindenek előtt fordulj ügyvédhez!

Amina79 # 2014.07.02. 20:17

és még mindig én.. Azt elfelejtettem, hogy mivel saroktelek az én részem, a kis háznak külön bejárata van a másik utcáról tehát még ebben sem zavarnánk az új tulajdonost.
Előre is köszönöm!

Amina79 # 2014.07.02. 20:09

Ja és lemaradt az elejéről, hogy mindenkit üdvözlök és szép napot kívánok :-)

Amina79 # 2014.07.02. 20:07

Jelenleg Balatonon van egy közös tulajdonban lévő ikernyaralónk kerttel, az ikernyaraló egyik fele az enyém, a másik fele – emelet és földszint – külön tulajdonban vannak. A nyaralót sajnos el kell adnom. A terület egy hrsz-en van bejegyezve tulajdoni hányadok szerint. A két nyaraló el van választva kerítéssel, szeparált, sose zavartuk egymás köreit. A nyaralónk mögött van egy kis kb. 17 négyzetméteres házikó, ami lakható, víz villany van benne, hozzá kb. 50-60 négyzetméter terület. Alórát lehet rá szerelni, tehát elvileg mérhető a víz és villanyfogyasztása is, ezt is le tudjuk úgy szeparálni, hogy ne zavarjuk az új tulajdonost. Az egész terület kb. 800 négyzetméter, a mi ikerrészünk kb. 450 négyzetméter a kerttel együtt.
Ezt a kis házat a területtel megtartanám, viszont ha közös tulajdonban marad, az új tulaj kérheti a megszüntetést és akkor elveszítem a házat, jól gondolom? Mit tehetnék az ügyben, hogy megmaradjon a ház, igazából a hely eszmei értéke fontos számomra, nincs pénzem új nyaralóra, és félek attól, hogy kitesz az új tulaj. Társasházban is gondolkodtunk, de azt mondta egy ügyvéd, hogy a házhoz túl közel van a kis ház (kb. fél- egy méterre). Ez lehet szempont a társasházzá nyilvánításnál, hogy milyen messze vannak a falak? Ha egybeépítjük, hogy közös fal legyen, akkor már társasház lehet? Mi lehet a legjobb megoldás?
Előre is köszönöm.

sandel # 2014.07.01. 16:57

Tisztelt Fórumozók!
Van egy osztatlan közös tulajdonban lévő föld. Ez valamikor a nagymamámé és 4 testvéréé volt. (A mama után örököltem a részét).
Arra gondoltam, hogy meg kéne venni a többiek részét, mert szívesen foglalkoznék vele. Amennyire a parcella azonosító rendszerben látom, nincs megművelve.
A problémám, hogy csak mamám és 1 testvére után vannak bejegyezve az örökösök. 1 testvérnek nincs leszármazója, 2 testvér után pedig nem tudom, miért nincs a leszármazók nevén.
Kérdéseim:

  1. Nyugodtan megművelhetem-e a földet, vagy kell a többi tulaj beleegyezése is?
  2. Bejelentkezhetek-e földhasználónak, vagy szintén kell a többiek beleegyezése?
  3. Ha a leszármazó nélküli tulajra kérek póthagyatékit, örökölhetek-e utána? A férje él, ági vagyont örökölhet e?
  4. Mi a helyzet azokkal, ahol nincs rendezve a hagyaték, hogy tudok vételi ajánlatot tenni nekik? (sajnos nem tudom, merre vannak)

5.Tulajdonrésze van a Nemzeti Földalapnak is (mivel apu öccse életjáradékra váltotta részét). Ha nekik is vételi ajánlatot teszek, igaz, hogy külön fel kell becsültetni a részét, amit nekem kell állni, attól függetlenül, hogy ugyan akkora, mint az én részem és elvileg értéke is ugyan az? (sajnos az egész föld nem ér annyit)
Válaszotokat köszönöm.

MajorDomus # 2014.06.22. 09:41

Ez igaz is.
De gondolom az Ügyvédje megnézi a tulalajdoni lapot.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.20. 17:50

Attól tartok, a kérdező elfelejti megemlíteni azt az apróságot, hogy csak az eladó állítja, hogy a másik kert is az övé, de bejegyezve a tulajdonjoga nincs.

Ne vegyél ingatlant nem bejegyzett tulajdonostól! (Van kivétel - de ez nem az.)

MajorDomus # 2014.06.20. 17:07

Lassan világosodik.

Miért kellene bírósági eljárás?
Ha osztatlan közös tulajdon úgy tudod megvenni, ha a többi tulaj lemond az elővásárlási jogáról. Ezt az eladónak kell beszerezni.

Csak akkor tudod felajánlani, ha előbb meg tudod venni.

Mazsolapitti # 2014.06.20. 09:28

A kérdés lemaradt sajna, mert nem olvastam át újra, mielőtt elküldtem volna... Bocsánatot kérek.
Szóval van a ház a saját kicsi kertjével,és a másik kert külön HRSZ-n szerepel, de ez is részét képezi az eladásnak, tehát mindenképpen a házzal együtt akarja eladni a tulaj.
A kérdésem az lenne, hogy mindenképpen bírósági eljárás útján lehet csak eladni az osztatlanban lévő területet? Vagy mondjuk felajánlhatom annak megvételre, aki most használja?
Köszönöm szépen.

MajorDomus # 2014.06.18. 21:02

Külön helyrajzi számon van a kert?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 15:06

Ilyenkor szerda van és délután. Enyhe szél.

Van érdemi kérdésed is?

Mazsolapitti # 2014.06.17. 20:41

Jó napot Mindenkinek!
Házvásárlás előtt állok és szembesültem pár furcsasággal. A ház tulajdoni lapján az szerepel, hogy kivett lakóház, udvar. Ezzel nincs is gond, de a jelenlegi tulaj tájékoztatása szerint megvették anno a másik ház kertjét valahogy aranykoronában vagy hogy a manóban, és ez osztatlan közös tulajdon. Valakinek ki van adva használatra. Ilyenkor mi van?
Köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2014.05.30. 22:44

Szabadulj meg a háztól

Keti_77 # 2014.05.29. 15:12

Ha odamegyek háborogni , akkor lesznek szívesek, elérhetöségeim tudják mégse szólnak semmit.

MajorDomus # 2014.05.28. 21:34

Csak adnak neked is kulcsot nem?

Keti_77 # 2014.05.27. 20:25

Rajta vagyok az eladáson, bár úgy érzem keresztbe tesznek ahol tudnak pl. a zárcsere.

MajorDomus # 2014.05.27. 18:58

Van

magyarázd el neki mi a különbség a tulajdonos és a bérlő között,ha valami nem tetszik béreljen máshol.

aztán minél előbb add el a részed

Keti_77 # 2014.05.27. 11:47

Üdvözlet Mindenkinek!

Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy osztatlan közös tulajdonom. Az én hazreszem nem lakott, nem tartózkodom ott, és igen ritkán járok arra, jelenleg árulom a részem így ha érdeklődő jön ott vagyok. A telek másik tulajdonosa kiadta a saját részét így ott most bérlők laknak. Nekik nem tetszik, hogy odajàrok többször az érdeklődők előtt kezdett veszekedni, hogy miért nem szólok, hogy megyek, elvárja, hogy bejelentkezzem, mert ő úgy vette ki a házat, hogy azt mondták neki én úgyse megyek oda sose. És kvázi mit keresek a saját tulajdonomban???? Egyáltalán minek árulom és fotóztam le a saját! tároló részem.... Mert neki jogai vannak... Fenyegető hangnemben. A másik tulajdonossal nem vagyunk jó viszonyban, pl. Ismét zaratcserelt a kapun. Tőlük tudom viszont, hogy a bérlők naturistak ezért kell nekem bejelentkezzem ha odamegyek.

Van valakinek tanácsa ötlete erre az egész cirkuszra?

MajorDomus # 2014.05.26. 19:47

Ezek szerint

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.26. 11:15

Az én válaszom nem látszott?

nanemaaa # 2014.05.26. 10:34

Szepy11
Véleményem szerint már a vásárláskor is minden közös volt, az épület is. Az más kérdés, hogy a megállapodás szerint a ház használati jogát nyilvánvalóan nem szerezted meg.
Ha a tulajdoni, használati kérdéseket egyértelműen tisztázni szeretnéd, ahhoz szerintem legalább használati megosztási szerződést kellene kötnöd a társtulajdonossal.