Albérleti szerződés


monalisa1 # 2010.07.26. 09:26

Egy lakást bérbe adnak, egy szobát meg albérletbe.

A kilakoltatási moratórium a jelzáloggalt terhelt ingatlanokra vonatkozik, tehát amikor a nemfizetés bankot/pénzintézetet érint.

"Mona"
laikus hozzászóló

Titiána # 2010.07.26. 08:53

Még egy kérdésem van: mivel érvényben van a kilakoltatási moratórium, ez vonatkozik, vonatkozni fog a nemfizető albérlő esetére is, bíróság előtt? Ha odakerül az ügy?

Titiána # 2010.07.26. 08:47

Korábban már többször írtátok, hogy nem mindegy, hogy bérlet vagy albérletről beszélünk. Ez mennyiben fontos? Lehet akár vízválasztó, érvénytelen is, ha albérlet van a szerződésben? Nekünk az előző évben - netről vettem le - bérlet volt, a mostanit ügyvéd írta, albérletként... Most épp vitában állunk a bérlővel, egy másik ügyvéd rögtön kiszúrta, hogy nem jó az albérlet, albérlő megnevezés a szerződésben... Nem tértünk ki rá, a napokban jutott az eszembe, hogy megkérdezem.

Zoltanuss # 2010.07.22. 14:19

N -től :

A felújítás a tulajdonos kötelessége, nem a bérlőé”!

Megállapodás kérdése az egész.

Ha a mennyezet valóban penészesedik, akkor szólítsátok fel írásban a bérbeadót, hogy tegyen ellene valamit, méghozzá haladéktalanul!
Felszólítani lehet, viszont megoldani szinte lehetetlen. Kell a kiszáradáshoz egy fél év.
Anno mikor lakást vettünk, a másfélhavi mustra alkalmávak 18 helyből 2 helyen is találkoztunk olyan esettel : beázás volt - az fránya felső emeleti eláztatta a födémet.
Szegény eladó titkolta, volt aki naponta festegette - csak kiszúrtuk. Nem vettük meg , de nem ezért.
Végül másért, jól válsztottunk !
Van ilyen is !!!

Zoltanuss # 2010.07.22. 14:08

És ami lemaradt :

Ismerősöm kibukott, hogy képzelik ezt?
Nem erőszak a disznótor

Kérném, hogy csak azok válaszoljanak, akik 100%-ig biztosan tudják. Köszönöm

Sajnos csak 96 pardon 92 % -ra tudom a választ.
De ez egy nyilvános fórum.
Amúgy ha ügyes vagy, az assszonyság/asszonyka rátesz még egy 10 -est.

De barna falat festeni : egy örület. Min 3 rétegben kell.
A legjobb a fehér.

Zoltanuss # 2010.07.22. 14:00

Helló Starter !
Érdekes elképzeléseid vannak !
egy lakásbérlés egy polgári gazdasági jogügylet (na ezt jólmegmondtam )

2 hónap őrült keresgélés
kettő, azaz 2 nap alatt lehet 'albérletet'
találni '

Ami úgyi bérlet mint mondák !

az ingatlanközvetítő és a tulajdonos Édesanyjával,” Minek ide ingatlan közvetítő ?
A netről elég jó szerződés mintákat lehet letölteni.

Egy pici gondom volt, az pedig a nagyszoba barna fala. A helyiség összement tőle és az előző lakó,aki nagy tartozást halmozott fel,igen rondán festette ki.
Ez így van. Barna szinre csak a sitten és tébolydába festik a falakat - meg a nagy termeket művész lelkek. A beírt költség nagyjából stimmel (anyagra) viszont a festés egy szobánál manapság kb. egy százezres tétel !!!

Így itt alkudhatsz tovább a bérbeadóval ! ( ha belemegy )

bár a szerződés határozatlan időtartamra szól és 60 napos felmondási időt kötöttünk ki.
Világos, a felmondás után 60 napot. Vagy úgy gondoltad az életed végéig ??
ha nem tetszik 2 nap alatt az igényednek(és a pénztárcádnak ) megfelelő bérletet találsz.

Tehát a kérdés az, hogy a bérlőnek kell állni a felújítás teljes költségét, vagy a bemutatott számlák alapján egészen, vagy megállapodás alapján részben számítható be a lakbérbe?

MajorDomus # 2010.07.21. 21:19

Meg korrekt volt a nő hogy egy tizessel beszallt. Varj egy honapot s akkor fesd le a plafont ist.

nandy # 2010.07.21. 18:01

Ja, és ez bérlet, nem pedig albérlet.

nandy # 2010.07.21. 18:00

A felújítás a tulajdonos kötelessége, nem a bérlőé! Ha a fal nagyon rossz állapotban volt, akkor a tulajdonos kötelessége megcsináltatni. Ha csak a színe nem tetszik neked, akkor csinálhatod a saját zsebedre, feltéve, hogy a tulaj nem tiltja meg.

Az a baj, hogy írásban nem állapodtatok meg a festési munkáról, sem arról, hogy ki fizeti.
A bérbeadó utólag akár azt is mondhatja, hogy ő nem egyezett bele, nem is tudott róla, magatoktól csináltátok...

A lakás végülis a rendeltetésének megfelelt már a festés előtt is, csak neked nem tetszett a szín. Legközelebb még a bérleti szerződés aláírása előtt mondd meg, hogy fesse át a szoba falát, különben nem veszed ki. Így máskor nem kerülsz a mostanihoz hasonló helyzetbe.

Ha a mennyezet valóban penészesedik, akkor szólítsátok fel írásban a bérbeadót, hogy tegyen ellene valamit, méghozzá haladéktalanul!

Végül: a lakás eladása nem éritni a ti bérleti jogviszonyotokat, a bérleti szerződésetek érvényben marad, hacsak fel nem mondja a mostani vagy az új tulaj. Még az is előfordulhat, hogy az új tulaj is örül, hogy nem kell bérlőket keresni :)

Starter # 2010.07.21. 17:44

Üdvözlet!

Albérlettel kapcsolatos kérdésem lenne.

Életemben először leszek albérlő. 2 hónap őrült keresgélés után találtam egy minden tekintetben megfelelő lakást a közelben. Múlt héten megírtuk a szerződést az ingatlanközvetítő és a tulajdonos Édesanyjával, mint Bérbeadóval. 50ezer ft bérleti díjat és 100ezer ft kauciót tettem le, kulcsokat megkaptam.
Egy pici gondom volt, az pedig a nagyszoba barna fala. A helyiség összement tőle és az előző lakó,aki nagy tartozást halmozott fel,igen rondán festette ki.
Megkérdeztem a tulajt, átfesthetem-e ezt a szörnyű színt? Rögtön válaszolt is, hogy persze, de arra kér, akkor már a plafont is fessük penészgátlóval. Jó.
Mivel én soha nem intéztem festést, egyik barátom felajánlotta a segítségét, vegyek meg minden anyagot, amit kér, ő meg kifesti nekem. Az anyagár több, mint 15.000Ft, hát nem számítottam ennyire és még oda is kellett szállítani.
Mivel a kaucióval elment a spórolt pénzem, már minden fillér számít! Ismerősöm kérdezte, hogy mennyit áll a tulaj, ha már rendbehozzuk a kéróját? Felhívtam a nőt, de elkezdett panaszkodni, hogy kevés a gyed, meg a családi és igazából el szeretnék adni a lakást, de mivel pang a piac és nem volt érdeklődő, inkább kiadták. Szóval max 10ezret tud leszámolni a következő lakbérből. Hát nem igazán így képzeltem, úgyhogy már nem fér bele a plafon, meg a penészgátló. Ismerősöm kibukott, hogy képzelik ezt? Azt még tudni kell, hogy a lakást bármikor eladják az első vevőnek, így teljesen bizonytalan, meddig maradhatok, bár a szerződés határozatlan időtartamra szól és 60 napos felmondási időt kötöttünk ki.
>>> Tehát a kérdés az, hogy a bérlőnek kell állni a felújítás teljes költségét, vagy a bemutatott számlák alapján egészen, vagy megállapodás alapján részben számítható be a lakbérbe? <<<
Kérném, hogy csak azok válaszoljanak, akik 100%-ig biztosan tudják. Köszönöm

ogbegb # 2010.07.19. 10:12

szemétdíj külön volt,takarytást meg mindenki magának oldotta meg.van róla valami papír,mert borítékok hátulján jegyeztük.

Titiána # 2010.07.14. 09:00

ogbegb: apeh-kal fenyegetőzni..., főleg úgy, hogy te szúrtad el...
Ha nincs a szerződésben, hogy Te fizeted a közösköltséget, akkor minek fizetted be? Nyilván nem szólt a tulaj, illetve - emberségből, jóhiszeműségből, rendességből -, szólnia kellett volna... Hát, jól lehúzott. :( Ha nem kaptál tőle papírt arról, hogy ennyi meg ennyi közösktget fizettél, akkor sajnos nincs rá bizonyíték, hogy Te fizetted.
Úgy lenne fair, hogy levonja, de ahhoz nagyon becsületes, ízig-vérig úriembernek, úrinőnek kellene lennie, amilyenek manapság kevesen vannak.

Azt viszont nem értem, hogy mi került 6900-ba? Lépcsőházi fűtés, lámpa? És ki fizette a takaírást, a szemétdíjat? A tulaj?

ogbegb # 2010.07.11. 10:06

itt még az a szép,h a közös költségbe nem tartozott bele a szemétdíj és a takarítás,lift nem volt és mindezt 6900-ft havi díjért :)

MajorDomus # 2010.07.10. 19:54

Og...

Minden közös költségnek van egy normativ, s egy fogyasztási része.
Elöbbi a felujitási alap, az Ltp képzés, a közös képviselő dija,
Az utobbi a szemétszállitás, a takaritás, a lift stb.

Ugy korrekt,ha az utobbit te fizeted mert te használod, az elöbbit meg a tulaj,mert ha 5 év mulva panelprogram keretében felujitják a házat, akkor a tulaj lakása lesz értékesebb, ahhoz neked nincs közöd.

guba # 2010.07.10. 12:52

24. § (1) A közös tulajdonba tartozó épületrész, épületberendezés, nem lakás céljára szolgáló helyiség és lakás fenntartásának költsége, valamint a rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadás (a továbbiakban együtt: közös költség) a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk szerint terheli, ha a szervezeti-működési szabályzat másképp nem rendelkezik.

A közös költségek első sorban a tulajdon fenntartásával kapcsolatos közös költségek, a bérlő pedig egy konkrét lakás vagy helyiség használatára köt szerződést. Célszerű a szerződésben rendezni ennek viselését, de mondjuk egy felújítási alap képzése pl. sokkal inkább a tulajdonosra tartozik, mint a bérlőre. Nyilván nem a közös helyiségek világítása és fűtése a súlyponti eleme.

ogbegb # 2010.07.10. 11:27

A tulajdonos,nem hozta a végelszámolást és úgy követeli a vélelmezhető tartozást! ez a lényeg.

ogbegb # 2010.07.10. 11:25

normális válaszokat várok,normális hangnemben.

matthiasi # 2010.07.10. 10:57

Végül is O... barátunk ezt a fontos infót nem közölte : mennyit fizetett azért a bérletért - nincs viszonyítási alapunk. Nem tudjuk mit fizetett miért.
Ja az albérlet kicsi 32 m2, de lehet jó helyen szinvonalas, stb. - azt a bérlőnek kell eldöntenie - MEGÉRI _ NEM ÉRI MEG !

matthiasi # 2010.07.10. 10:54

Közüzemi díj a közös költség?

Nem. A közüzemi díjak általában fogyasztással arányos díjak amiket mérnek,
jellemzően a villany, a gáz a vízés csatorna szolgáltatás.
A közösköltség viszont a lakáshoz köthető (általában alapterület arányos )szolgáltatás. Úgy mint : lépcsőház villágítás, lift üzemelés karban tartás, közöshelyiségek takarítása, kémény ellenőrzése, kisebb gyors javítások stb.
Viszont ezek is a lakhatás költségeibe tartoznak. Így általában a bérlő viseli.
Viszont ide vagy oda ha nincs a szerződésbe akkor is ha 9 hónapig fizette valaki, azzal elismerte annak jogosságát.
Nincs az a biróság amelyik ezt jogtalannak itélné.
Tán csak a szabósándori LB.
Szerintem kár sértődöttet játszani.
Amúgy meg 9 hónap alatt csak kiderülhetett :

Sok az a bérleti díj vagy sem.
Vélt jogszabályokon lovagolni ??? Hát van ilyen is !!

ogbegb # 2010.07.10. 10:09

tehát én 9 hónapon keresztül úgy fizettem a közös költséget,hogy nem kellett volna.ezért kértem a tulajdonost,hogy vonja le ezt az összeget a fennmaradó tartozásomból. Jogalap nélküli gazdagodás, szerintem.

MajorDomus # 2010.07.10. 09:55

Og..

Nem

MajorDomus # 2010.07.10. 09:54

Alapesetben a közös költség a tulajdonhoz kapcsolodik, a bérlőnek ahhoz semmi köze nincs. Ha nem fizeti, a társasház a tulajdonos ellen indit végrehajtást.

Csak akkor terhelhető át a bérlőre ha ezt szerződésben rögzitik,
Mivel ö használja a társasház rendszerét( lift,szemétszállitás stb).

ogbegb # 2010.07.10. 09:52

Közüzemi díj a közös költség?

guba # 2010.07.10. 07:29

A kérdés az, hogy akkor mi van, ha a szerződés nem tartalmazza. Akkor valóban a tulajdonos fizeti.

MajorDomus # 2010.07.09. 23:05

Mi közöd van neked ahhoz, hogy adozott e vagy sem !
Az albérlők tipikus mentalitása: ha szolni mer a tulaj valamiért megyek az Apeh-hez. Mert biztos nem adiozott. Nem tartozik rád.

Ha szerzódés tartalmazza,akkor a közös költség is a rezsi része,azt is fizetned kell !