adásvételi szerződésbe való betekintés


Majordomus # 2024.11.12. 21:10

dtb.. javaslom ne olvasd el. Akkor nem fog zavarni.
.
Engem az eredményekért fizetnek nem a szófosásért!

Azok pedig vannak.
.
S a cél szentesítí az eszközt.

Szomorú örökös # 2024.11.12. 06:35

KBS

Az ingatlan tulajdonjoga a bejegyzéssel keletkezik - a szerződéssel tehát nem lehet igazolni.
(Csak a megszerzésére irányuló kötelmi jogi igényt, ami azért nagyon nem ugyanaz.)

Ebben teljesen igazad van, egyetértek. Ezért is alakult úgy anno, hogy kizárólag az adásvételi szerződés alapján
nem engedtek bejelentkezni a mostani lakhelyemre, csakis birtokbaadási jegyzőkönyv vagy tulajdoni lap másolat volt elégséges hozzá.

drbjozsef # 2024.11.11. 19:11

Md,

Nálam...
Nálam...
Nálam...

Értem én, ezt nem is kételltem, hogy tényleg azt íród amit csinálsz, csak írtam, hogy az se nem jogszerű, se nem feltétlenül (mindig) célszerű, de sebaj, csináld. Most te is elismerted, hogy nem jogszerű.
Akkor meg minek a többi idehányt betű?
Elhiszem. Nálad rend van. Szuper.

Majordomus # 2024.11.11. 18:14

drb..

Úgye nem gondolod komolyan hogy minden vh ügyben a kormányhivatalhoz szaladgálok hogy Büdöslábu Jóska aki a tul.lap szerint 1973.születésű,ugyan melyik hónap melyik napján látta meg a napvilágot??
.
Hát nem.

Lehet hogy jogszerűtlen szerinted,de az ügyelrtes társasházi hülye kivételével ebből senki nem csinált eddig problémát,az üth-k pedig idővel kihaltak.

Nálam ez a rend,mint ahogy a Vizműnél és Hőszolgáltatónál is az adásvételi bemutatásával történik a szerződéskötés az új tulajjal.

Nálam emaolban jön az adásvételi első oldala,jelzem neki hogy fesse le a vételárat az nem érdekel.

Lehet nem egyetéreni velem de rendet tartok. és 98.6 % a közös költség befizetések aránya.
.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.11.11. 13:48

Vht. 47. §   (1)   A végrehajtási eljárás eredményes lefolytatása érdekében a végrehajtó szükség esetén beszerzi az adós személyének azonosítására szolgáló, továbbá az adós lakóhelyére (tartózkodási helyére), [...] jövedelmére és a végrehajtás alá vonható vagyontárgyaira (ingó, ingatlan vagyon, fizetési számla, betét, értékpapír, érdekeltség gazdasági társaságban stb.) vonatkozó adatokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.11.11. 13:41

Erre pont az adásvételi szerződés az, ami tökéletesen megfelelő,
Éppen nem. Az ingatlan tulajdonjoga a bejegyzéssel keletkezik - a szerződéssel tehát nem lehet igazolni. (Csak a megszerzésére irányuló kötelmi jogi igényt, ami azért nagyon nem ugyanaz.)

drbjozsef # 2024.11.11. 08:37

Majordomus,

A "gyakorlatban" igazad van, egy normális lakótól lehet kérni ,és hátha bemutatja. Én simán odaadnám a személyimet is, írjon ki belőle amit akar, mert amúgy is fizetni akarom a társasháznak amit kell, nincs takargatnivalóm.

De nem ez volt a kérdés, és amit írsz, az jogszerűtlen.

A Tht. nemcsak hogy bejelentésről ír (Tht. 22.§), vagyis semmiféle bizonyításnak meg igazolásnak itt nincs helye, hanem arról is a "b" pontban, hogy kizárólag az ingatlan-nyilvántartásban bárki által megtekinthető személyes adatát kell megadnia. Ezért igazolásra nincs is semmi szükség, hiszen az ingatlannyilvántartás közhiteles és nyilvános, bárki megnézheti ezeket az adatokat benne. Ezen túlmenően pedig, osztap megírta a teendőt : ha szükséges, ezen adatokkal, a kormányhivataltól kikérheti a közös képviselő a többi, FMH-hoz szükséges adatot. Ez az, amit tehet.

Nem tudom mit jelent nálad az "addig nincs átírás" kifejezés, de ha én lennék a helyi ügyeletes hülye kötözködő, akkor jogszerűen mondanám, hogy jólvan cukorpofa, akkor nincs átírás, a csekkeket, számlákat, felszólításokat akkor ne is küldd nekem, hanem küldd az előző lakónak, hiszen ő van a nyilvántartásodban, és te nem akarod "átírni" azt. És igazam is lenne jogilag. Nem adnám oda az adásvételit, és semmi mást, legfeljebb a tulajdoni lapot. Nincs máshoz közöd, nekem pedig nem kell semmit igazolnom, nem ír elő semmi ilyesmit a Tht. És ha az "átírás" elmaradása miatt én perelnék, nyernék is ellened.

Szóval a gyakorlatod jogsértő is, felesleges is - már ha tényleg lenne egy ilyen hülye kötözködő. Mondom, én simán bemutatnák neked mindent, de ettől még nem lenne igazad.

Majordomus # 2024.11.10. 14:21

Kbs
Elvileg igazad lenne,de nem látod a másik oldalt!
.
Ha végrehajtást indítok,azzal kezdődik adós neve,anyja neve,szül.éve,év hó nap.

Az utóbbi kettő meg nincs rajta a tul.lapon.

Ezért kérem én az adásvételi szerződés első oldalát másolatban.
Azon minden rajta van.

Addig nincs átírás!

Majordomus # 2024.11.10. 14:16

Dehogy címzettje!

Én tudom meg utoljára ha elkel egy lakás,általában úgy hogy felhív az újtulaj hogy ő lakik a 6.em.32-ben és mutassam meg hol van az ő pincéje?
Ahol az elődödé kedvesem.

gerbera317 # 2024.11.10. 14:09

Az adásvételi szerződés nem bizonyítja a tulajdonjogot: azt követően még akármi miatt is meghiúsulhat az adásvétel. A tulajdonjogot bejegyző határozat, mint közokirat, az már valami. De annak maga a társasház is címzettje, így nem kell külön követelni az új tulajdonostól. Vagy ha mégis, hát meddig tart bemutatni? Nem értem a kérdezőt, mit akar igazából tudni.

Szomorú örökös # 2024.11.10. 12:01

Cornelia Craine

adásvételt követően a közös képviselőnek joga van elkérni a szerződést a tulajdonjog igazolására?
Valamivel csak igazolnod kell, hogy te vagy az, aki onnan kezdve jogosan vesz részt a társasház életében, közgyűléseken, tulajdonosként szavazati joggal rendelezel. Tudnia kell, hogy az adott lakás esetében ki az, aki rendelkezési joggal bír, ki az, akit értesíteni kell, stb. Erre pont az adásvételi szerződés az, ami tökéletesen megfelelő, mert egyrészt benne van a korábbi tulajdonos és az új is ugyebár. Hidd el, őt nem az izgatja, hogy mennyiért vetted a lakásodat.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.11.10. 11:29

a tulajdoni lap tökéletesen megfelelő.
Szigorúan véve csak az a megfelelő. (Illetve - kicsit megengedőbben - a bejegyzésről szóló földhivatali végzés eredeti példányának a bemutatása.)

osztap # 2024.11.10. 06:40

Cornelia Craine,

Kérni bármit lehet, adni nem kötelező. A társasházi törvény 22. § szerinti adatokat kell a tulajdonosnak a közös képviselőnek megadni, amik igazolására a tulajdoni lap tökéletesen megfelelő. Nem mellesleg, a tulajdonszerzés adásvételnél akkor történik meg, amikor a földhivatal azt bejegyzi, azaz látható a tulajdoni lapon. Előtte nincs mit bejelenteni.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Cornelia Craine # 2024.11.10. 05:16

Tisztelt Jogi Fórum! Kérdésem, hogy adásvételt követően a közös képviselőnek joga van elkérni a szerződést a tulajdonjog igazolására? Nem elegendő a tuldajdonszerzési nyilatkozat (engedély), vagy ha átvezetésre kerül, a tulajdoni lap? Az adávételi nem minősül magánokiratnak?