Albérleti szerződés


matthiasi # 2010.11.09. 16:36

Tanulság patriota -nak meg mindenkinek !

A bérlő nevére közüzemi szolgáltatást soha nem íratunk !
Ez egy badarság - pat. példája is mutatja.
A technika : marad minden a bérbeadó nevén, tehát ő kapja számlákat. Ezzel a számlával a tulaj elmegy a bérlőhöz és megkéri, hogy legyen szives a fogyasztás kiegyenlítését. Ekkor egyben leolvassa a mérő állásokat is és megnézi a lakás állapotát.
Akinek kifogása van ez ellen az ne béreljen itt lakást !!
Természetesen ezt még a bérbeadás előtt kell tisztázni !
Ennél a módszernél még van egy másik előny is : ha a bérlő bármelyik számlát nem egyenlíti ki, a többire sincs lehetősége, mivel nincs további számla út. A szolgáltató vele nem áll szóba, a bérbeadó meg jogosan tartja vissza a többiszámlát - nincs számla kiegyelítés - a szolgáltató megszünteti a szolgáltatást, a renítens nemfizető hova megy panaszra ??

MajorDomus # 2010.11.09. 19:59

Em ezt ugy oldottam meg, hogy a számlák fénymásolatait átadtam.

A szolgáltatónak megadtad,ax elerhetosegedet meg a telefonszámokat? A szolgaltato nem nyomozo hatóság.
Ne csak másban keresd a hibát,hanem magadban is.

twidi # 2010.11.09. 20:21

A kozuzemi szamlakat azert kell a berlo nevere iratni,mert kulonben ezen osszegek utan is adot kell fizetnie a berbeadonak.

Volt egy berlonk aki kifizetetlen gazszamlat hagyott maga utan.

Hiaba reklamaltam a gazmuveknel,hogy rajtuk hajtsa be, azt mondtak oket nem erdekli,enyem az ingatlan,ha nem fizetem ki, kikapcsoljak.

Tehat aki szamlaval adja ki, annak mindenkeppen meg eri a berlo nevere iratni,egyebkent nem nyer vele semmit.

MajorDomus # 2010.11.09. 21:48

Ki mondta ezt a marhaságot?

A közüzemi dij kiadás es nem bevétel

Zoltanuss # 2010.11.10. 20:12

A kozuzemi szamlakat azert kell a berlo nevere iratni,mert kulonben ezen osszegek utan is adot kell fizetnie a berbeadonak.
Írta twidi
Van benne valami !
Én korábban ki modeleztem ennek az előírásnak az ellent mondásosságát.
Tehát újra :
Kiadom a kéglit 1000 ft ért (jó szivű marha vagyok ).
Az közüzemi díjak : fűtés 15000 ft , villany 10000 ft, víz +csat 5000 ft közös költség 5000 ft, az annyi mint 1000 + 35000 = 36000 ft. Ennek az adója 0,25 x 36000 = 9000 ft. Apehnek 9000 ft a szolgáltatóknak 35000 ft, azaz minusz 8000 ft. Igaz ekkora marha se én se más nincs. De tegyük fel vidéken szerény a lakás 20000 ft -nál többet senki nem ad érte . Így a 'bevételem' az előbb említett 35000 ft fogyasztási díjjal 55000 ft. Ennek az adója 0,25 x 55 000 = 13750 ft , ez megy az apehnak és a szolgáltatóknak a 35000 ft (áfával ) Na ekkor már marad kemény 6250 ft.
Így csak a marhák adják ki, vagy adót kerülnek el.
Hát ilyen jogalkotóink vannak. Amúgy most is a marhái csak a második nekifutásra tudták ezt a 98 % -os bulit meg csinálni.

Zoltanuss # 2010.11.10. 20:17

A közüzemi dij kiadás es nem bevétel

mondja MD Így van, de ezt a jogalakotóknak kéne megmagyarázni !!
Van egy sejtésem ez a szabál még a klasszikus albérletekle vonatkozik amikor tényleg a lakbér és a rezsi díj nincs elkülőnítve - pl. valaki kiad egy szobát mondjuk 40000 ft ért rezsivel együtt.

MajorDomus # 2010.11.10. 21:26

Erre találtak ki a tételes koltseg elszámolást.
Bocs de jo nagy marha aki a rezsikoltsegeket beleszzmolja a bérleti dijba.

vermi # 2010.11.11. 15:45

Azt a kérdést szeretném feltenni hogy ha szerződés nélkül lennék albérlő akkor a későbbiekben engem terhel e valamiféle felelősség akár anyagi vagy bármilyen?
Illetve ha gondom lenne az illetővel akkor perelhetnék illetve meg tudnám e védeni magamat bármilyen módon?(pl személyek bizonyítják hogy ott laktam)
előre is köszönöm!

nandy # 2010.11.11. 15:51

MD:
Ki mondta ezt a marhaságot?

Olvasgasd kicsit az szja tv.-t :) Ha a bérlő a bérbeadónak megtéríti, vagy helyette kifizeti a rezsit, az bezony a bérbeadónál bevétel lesz! És számlát is kell(ene) adni róla.

Azt elismerem, hogy kissé hülye a tv., mert ha a bérlő nevére átírják a közüzemet, akkor is ugyanúgy a bérlő fizet mindent, mintha nem írnák át. Ez van. Attól még hogy marhaság, ezt írja elő a jogszabály!

nandy # 2010.11.11. 15:53

Zoltanuss:

Kissé elszámoltad magad :)
A példádnál maradva az összes bevételed 1 eFt + 36 eFt lesz, összesen 37 eFt. Ennek terhére elszámolod a 36 eFt rezsit, marad 1 eFt adóköteles jövedelem, mely után 250,-Ft adót kell fizetni.

nandy # 2010.11.11. 15:54

mely után 250,–Ft adót kell fizetni

Ááá, már megyek én is a te gondolataid után...

Az a lényeg, hogy nem forrásadót, hanem tételes elszámolást kell választani, így a bérbeadásból származó bevétel összevont jövedelemként adózik, jelenleg 17% v. 32%-os kulccsal.

vermi # 2010.11.11. 16:40

valaki illetékes válaszoljon nekem kérem :)

MajorDomus # 2010.11.11. 21:50

De ki mondta axt hogy a rezsit bele kell venni a bevétele.
Ugy kell megírni a szerződés,hogy a berlo a rezsit megfizeti a szolgáltatóknak.
A tulaj viszont jo ember ezért a utanajsrastol megkíméli a berlot,s elviszi
helyette s pénzt a postára.

Zoltanuss # 2010.11.12. 15:41

nandy # 2010.11.11. 16:53
Helló !
Matekból mindig gyenge voltam, de itt nem hiszem hogy elszámoltam magam.
A tételes elszámolásnál meg az a baj : a kiadások nem a bérbeadáskor keletkeznek, hanem előtte és utána.
Más : értékcsökkenési leírást itt lehet e alkalmazni ?
Elvileg olyan is van.
Majd ha ráérek, újra számolom az egészet. A minap 3 variációra számoltam : 1000 ft, 10 000 ft és 20 000 ft bérleti díjjal.
Vidéken van olyan bizony, ahol 20 ezernél többet nem lehet kérni. Kérni ugyan lehet, csak nem adnak - üres marad a lakás.
Ja ez ezt az előbbi számításomat 'elfujta szél'.
Egy rossz mozdulat és oda az egész.
Tinyleg itt lehet rekonstruálni ??
Mármint az ember hüje szövegeit ??

Zoltanuss # 2010.11.12. 15:50

vermi !
Szerződés a szóbeli megállapodás is !
Perelni meg bárkit lehet, még a szivességi lakáshasználót is - na nem a lakbérért, hanem ha valami kárt csinál.

a későbbiekben engem terhel e valamiféle felelősség akár anyagi vagy bármilyen?
.....

A bármilyen tág fogalom, de ha vendégségben vagyol és összetöröd a gazda lakását - csak felelsz érte !!?

MajorDomus # 2010.11.12. 22:54

Nem elotte es utána, hanem az adóévben keletkeznek, s az adóev utan adsz bevallást a beveteleidrol s az azzal szemben elszámolt koltsegeidrol.

vermi # 2010.11.14. 10:50

köszi zoltánusss!
a kérdést akkor szűkítem!
persze tudom én hogy megállapodás a szóbeli is, azonban ez kevés egy albérleti dolognál ahol kötelező lenne szerződést irni! (büntetik ugyebár)
és például egy szituáció!
a föbérlő nem túl korrekt szívózik ezzel azzal nem olyan a rezsidolog és ilyenek mondjuk a bérlő besokall és azt mondja oké ebből elég és lelép!és azt mondja annyi kára volt ebből a hirtelen költözésből hog ymárpedig pl az utolsó havi rezsit NEM fizeti ki!
nah tud valamit csinálni a főbérlő?úgyh azt se tudja bizonyítani h mennyit fizettem eddig neki akkor azt sem hogy mit nem fizettem nem?tud valahova jogilag nyúlni?

köszönet

MajorDomus # 2010.11.14. 11:40

Vermi
tud

mivel be voltál jelentkezve tudja bizonyítani hogy ott laktal, s indít egy fizetési meghagyást.
Megkeresi az lakcimeden a tulajdonost - és nem fobérlő - elmondja hogy mire számíthat tőled. Ott mar a bérleti - es nem albérleti - díjat is 2 hónapra elore kéri tőled óvatosságból. Szóval magad alatt vágód a fát

MajorDomus # 2010.11.14. 11:42

Kimaradt ,, az uj lakcimeden a tulajdonost

Stella35 # 2010.11.15. 16:19

Üdv!

Kedves Patrióta és fórumozók,elnézést,tudom nem tartozik ide,de ismerős a történeted,átéltem. Talán csak nem a kedves B.család volt az? Az én részemről bíróságon az ügy. Tényleg,erről jut eszembe,sehol nem találok olyan oldalt,ahol a póruljárt ingatlantulajdonosok tudnák egymást figyelmeztetni. Mert pl. őket senkinek nem
ajánlom!

MajorDomus # 2010.11.15. 21:21

Nyisd meg a fórumot . Sikered lesz

Titiána # 2010.11.16. 16:16

patriota
Köszi a hosszú beszámolód, számomra tanúlságos volt és szerintem másnak is, hogy el kell olvasni mindent. Akinek nincs türelme, az álljon odébb.
Eddig én úgy tudtam, illetve volt két "tábor" a fórumon, hogy írassuk-e vagy sema közüzemit a bérlő nevére. Ezt viszont nem beszéltük - vagy lemaradtam róla -, hogy a szolgáltató - jogosan - bebiztosítja magát. Ezek után én is azt mondom, hogy valóban ne írassuk a közüzemit a bérlő nevére, mert így a felszólítás nekünk jön, így alapos ok arra, hogy a bérlőnek mennie kell. A szolgáltató biztos küldte a felszólító levelet, de a bérlőid kuka-szemetes, mert ott volt az aláírásod.
Ha személyesen mentél volna velük - biztos meg volt az okod, amiért nem -, akkor a szolgáltatónál ért volna a hidegzuhany, hogy mit is kellene aláírnod.
Érdekes, hogy a szolg. nem keresett, talán tényleg azért, mert nem tudták a számod, hiszen a szolgáltatóknak is elég nagy a kintlévőségük, nekik is érdekük lenne, hogy a nemfizető lakók, bérlők távozzanak.
Az ügyvéd nekünk is azt mondta, hogy nevesíteni kell a szerződésben, hogy milyen közüzemit fizet a bérlő, az apeh miatt.
Sajnos egyenlőre neked kell fizetned a tartozásukat, majd fizetési meghagyást tudsz indítani ellenük.
Itt elég infót találsz róla:
http://www.kozjegyzo.hu/index.php?…
http://www.eandh.hu/…ghagyas.html
http://www.eandh.hu/…eghagyas.php
Nekünk is lelépett a bérlő, csendben, az éj leple alatt, nekünk is hátrahagyott kb. 300 hiányt, szóval, nem vagy egyedül. :( A miénk is erre rendezkedett be, gyereki nevén minden, az ő nevén talán a bérlete...

Még egy kérdés: szerepelt mindenki a szerződésen? Írtad, hogy a nő élettársával kötöttetek szerződést. Nálunk is csak az egyik szülő volt, én hiába vertem a hoppot, hogy így nem jó, én csak tanu voltam, így nyilván csak a szülőtől lehet követelni bmit.

Titiána # 2010.11.16. 16:26

vermi
ha nincs szerződés köztetek, akkor mind a kettőtöknek elég nehéz a sajátját bizonyítani... Szerintem ebben az esetben az fog dönteni, ki az erősebb, kinek kötelesebbek az idegei, kinek mennyi lóvéja van ügyvédre, szóval így elég bizonytalan mindkettőtök részére.

MajorDomus # 2010.11.16. 18:12

Mai nap szerződés nelkul kiadni valamit felelőtlenség

patriota # 2010.11.16. 21:00

Igen. Meggyőződésem, hogy ezek az emberek arra vannak berendezkedve, hogy ne fizessenek, Elfogadom a különböző bírálatokat, úgymint én vagyok a felelős, meg hogy a szegény szolgáltató nem nyomoz, meg a szerződés, stb. Igen ,de a szolgáltatás díja magában foglalja a behajtó aparátus fenntartási költségét is. Ez a behajtó aparátus miért csak engem talál meg, a hónapok óta nem fizető bérlöt miért nem?
Nos én megtaláltam, felhívtam telefonon és presszionáltam a ki nem fizetett díjak rendezésére, és megeresztettem egy olyan mondatot, hogy felkeresem azt akinél most laknak és figyelmeztetem arra, hogy milyen emberekkel szerződött. A telefonba üvöltve megfenyegetett, hogy én őt ezzel ne ijesztgessem, mert, ha ő begorombul akkor én megnézhetem magamat.
Hosszú történet, temérdek bosszúság, ennek ellenére én újra feltenném az első írásomban is előadott kérdést: ha az állami bérlakásban sem fizeti a bérlő a közüzemi díjakat, akkor az állam mint tulajdonos is megfizeti helyette?
És aki azt mondja, hogy az más, akkor azt is írja le, hogy miért az. Pat.