Természetesen érhetik méltánytalanságok a bérlőt is. Vannak akik valamiért csak úgy felmondanak a bérlőnek szerződést szegve A bérlőt kár érheti 8költözési költség , keresés stb.)
Nos erre van a biróság !!
A jogsérelemet szenvedett bérlő forduljon a birósághoz, aki majd 1 - 2 év múlva megállapítja a jogsérelemet és esetleg kártérítést itél neki.
Tegnap valaki felhozta a körbetartozás esetét mint analógiát. Hát fals ez a hasonlat. Ha már valaki hasonlítani akarja a bérbeadó - bérlő joviszonyát, akkor az inkább a munkadó - munka vállaló viszonyához hasonló. Az utóbbinál a munkavállaló használja a munkaadó gépeit, telephelyét, anyagát stb. /nagy értékek /, ha a munkakadó nincs megelégedve a munka vállalójával, felmond aztán ha jogtalan az a felm. , akkor később birósági itélet alapján kártérítést is fizet.
De nem rontja tovább ott a levegőt.
Ugyan ez lenne a bérbeadó - bérlő jogviszonyával is. Ott a bérlő használja a bérbeadó nem jelentéktelen értékeit. Ha nincs megelégedve a bérlővel, felmond el kell neki mennie, aztán jogorvoslatért fordulhat a birósághoz. Jogtalanság/szerződésszegés esetén kártérítést is kaphat.
Persze valamikor ezt másként alkották meg . A renítens bérlő addig marad a lakásban, amig akar.
És hogy ne legyek ennyire elfogult vagy mi - ezt már a húszas évek óta alkalmazták (trianon sok menekült stb. ) nálunk - több kevesebb sikerrel. Háború - nagy lakás inség, majd egyszerűen nem építettek lakásokat. Tehát a bérlők felé egy mély gyökerekkel rendelkező valami.
Kérdés jól van e ez így ??
A kételkedőknek ! Franciaországban pl. min. 6 havi l.bér a kaució, sőt valakinek pl. munkáltatónak, karitatívszervezeteknek stb. kezességet is kell vállani ahhoz , hogy valaki bérlő lehetsen.
Mint ahogy a meztelen fenekü nincstelen nem kap hitelt a banktól, úgy akinek nincs munkája, nincs kezese, nem mehet el bérlőnek. Az ilyeneknek is van lakhatási lehetősége, de azok nagyon szerények.